ONRC
ONRC
ANAF · anul 2023
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 16.09.2026.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 27.05.2026.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 25.03.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 190.835 RON | -80.976 RON | 373.741 RON | 0 RON | 236.409 RON | -135.896 RON | 0 |
| 2022 | 228.629 RON | -138.152 RON | 526.885 RON | 31.743 RON | 457.371 RON | -36.335 RON | 0 |
| 2021 | 301.829 RON | -85.944 RON | 589.432 RON | 65.431 RON | 625.629 RON | 101.817 RON | 0 |
| 2020 | 549.803 RON | -47.538 RON | 574.878 RON | 102.252 RON | 659.037 RON | 187.761 RON | 1 |
| 2019 | 365.482 RON | -76.884 RON | 501.637 RON | 136.004 RON | 618.977 RON | 254.505 RON | 3 |
| 2018 | 1.786.767 RON | 159.940 RON | 498.363 RON | 166.405 RON | 663.347 RON | 331.389 RON | 5 |
| 2017 | 1.794.753 RON | 101.832 RON | 381.520 RON | 6.176 RON | 546.793 RON | 171.449 RON | 9 |
| 2016 | 2.190.122 RON | 60.241 RON | 183.423 RON | 2.531 RON | 250.509 RON | 69.617 RON | 2 |
| 2015 | 497.287 RON | 12.689 RON | 315.504 RON | 51 RON | 327.032 RON | 11.579 RON | 1 |
| 2014 | 100 RON | -2.110 RON | 2.569 RON | 507 RON | 952 RON | -1.110 RON | — |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 190.835 RON | 228.629 RON | 301.829 RON | 549.803 RON | 365.482 RON | 1.786.767 RON | 1.794.753 RON | 2.190.122 RON | 497.287 RON | 100 RON |
| Venituri totale | 257.079 RON | 690.528 RON | 301.928 RON | 549.888 RON | 366.660 RON | 1.701.854 RON | 1.897.635 RON | 2.198.761 RON | 563.704 RON | 100 RON |
| Cheltuieli totale | 338.055 RON | 812.360 RON | 378.973 RON | 587.539 RON | 439.888 RON | 1.524.045 RON | 1.777.851 RON | 2.125.705 RON | 551.015 RON | 2.210 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 177.809 RON | 119.784 RON | 73.056 RON | 12.689 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 80.976 RON | 121.832 RON | 77.045 RON | 37.651 RON | 73.228 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 2.110 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 159.940 RON | 101.832 RON | 60.241 RON | 12.689 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 80.976 RON | 138.152 RON | 85.944 RON | 47.538 RON | 76.884 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.110 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | 31.743 RON | 65.431 RON | 102.252 RON | 136.004 RON | 166.405 RON | 6.176 RON | 2.531 RON | 51 RON | 507 RON |
| Active circulante | 236.409 RON | 457.371 RON | 625.629 RON | 659.037 RON | 618.977 RON | 663.347 RON | 546.793 RON | 250.509 RON | 327.032 RON | 952 RON |
| Stocuri | 0 RON | 25.583 RON | 25.583 RON | 18.545 RON | 193.259 RON | 169.576 RON | 120.679 RON | 0 RON | 66.411 RON | — |
| Creante | 160.120 RON | 293.715 RON | 396.692 RON | 379.376 RON | 369.580 RON | 307.901 RON | 247.167 RON | 66.175 RON | 234.747 RON | 106 RON |
| Casa si conturi la banci | 76.289 RON | 138.073 RON | 203.354 RON | 261.116 RON | 56.138 RON | 185.870 RON | 178.947 RON | 184.334 RON | 25.874 RON | 846 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.436 RON | 1.436 RON | 189 RON | 1.350 RON | 1.161 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Datorii totale | 373.741 RON | 526.885 RON | 589.432 RON | 574.878 RON | 501.637 RON | 498.363 RON | 381.520 RON | 183.423 RON | 315.504 RON | 2.569 RON |
| Capitaluri proprii | -135.896 RON | -36.335 RON | 101.817 RON | 187.761 RON | 254.505 RON | 331.389 RON | 171.449 RON | 69.617 RON | 11.579 RON | -1.110 RON |
| Capital subscris varsat | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | 1.050 RON | — | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 5 | 9 | 2 | 1 | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
36 de contracte atribuite, in valoare de 7.642.443 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.402.840 lei.
Achizitii directe
12 contracte
1.402.828 lei
Licitatii publice
10 contracte
4.281.614 lei
Achizitii offline
14 contracte
1.958.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
PREFCON SRLCUI 3484207 | 8 | 6 | 5 | Da | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
PREFCON SRLCUI 3484207 | 8 | subcontractant | 2 | Da | vezi ↗ |
NEM-CONSTRUCT SRLCUI 23468893 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
A.G.M.A. TIUCA-CONSTRUCT SRLCUI 6852737 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.