Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2025 | 448.283 RON | 47.498 RON | 131.261 RON | 0 RON | 430.385 RON | 299.732 RON | 1 |
| 2024 | 943.765 RON | 228.250 RON | 204.518 RON | — | 456.752 RON | 252.234 RON | 3 |
| 2023 | 245.741 RON | 11.872 RON | 214.220 RON | — | 439.959 RON | 225.739 RON | — |
| 2022 | 418.350 RON | 157.552 RON | 152.007 RON | — | 365.874 RON | 213.867 RON | — |
| 2021 | 171.052 RON | 110.600 RON | 6.135 RON | — | 130.330 RON | 124.195 RON | — |
| 2020 | 149.555 RON | 141.412 RON | 30.301 RON | — | 43.897 RON | 13.596 RON | — |
| 2019 | — | -1.186 RON | 144.814 RON | — | 16.998 RON | -127.816 RON | — |
| 2018 | — | -98.407 RON | 126.630 RON | — | — | -126.630 RON | 6 |
| 2017 | — | -4.666 RON | 28.210 RON | — | -13 RON | -28.223 RON | 1 |
| 2016 | — | -19.192 RON | 23.570 RON | — | 13 RON | -23.557 RON | 1 |
| 2015 | — | -4.565 RON | 5.700 RON | — | 1.335 RON | -4.365 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 448.283 RON | 943.765 RON | 245.741 RON | 418.350 RON | 171.052 RON | 149.555 RON | — | — | — | — | — |
| Venituri totale | 448.306 RON |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| Nume | Cotă Capital |
|---|
| 943.788 RON |
| 245.776 RON |
| 418.374 RON |
| 171.054 RON |
| 149.558 RON |
| 0 RON |
| 26 RON |
| 0 RON |
| 0 RON |
| 0 RON |
| Cheltuieli totale | 392.494 RON | 672.940 RON | 227.977 RON | 249.580 RON | 55.938 RON | 3.978 RON | 1.186 RON | 98.432 RON | 4.666 RON | 19.192 RON | 4.565 RON |
| Profit brut | 55.812 RON | 270.848 RON | 17.799 RON | 168.794 RON | 115.116 RON | 145.580 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.186 RON | 98.406 RON | 4.666 RON | 19.192 RON | — |
| Profit net | 47.498 RON | 228.250 RON | 11.872 RON | 157.552 RON | 110.600 RON | 141.412 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.186 RON | 98.407 RON | 4.666 RON | 19.192 RON | 4.565 RON |
| Active circulante | 430.385 RON | 456.752 RON | 439.959 RON | 365.874 RON | 130.330 RON | 43.897 RON | 16.998 RON | — | -13 RON | 13 RON | 1.335 RON |
| Stocuri | 31.525 RON | — | 47.862 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 129.787 RON | 417.636 RON | 306.995 RON | 42.016 RON | 51.998 RON | 34.423 RON | — | — | — | — | — |
| Casa si conturi la banci | 269.073 RON | 39.116 RON | 85.102 RON | 323.858 RON | 78.332 RON | 9.474 RON | 16.998 RON | — | -13 RON | 13 RON | 1.335 RON |
| Cheltuieli in avans | 608 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 131.261 RON | 204.518 RON | 214.220 RON | 152.007 RON | 6.135 RON | 30.301 RON | 144.814 RON | 126.630 RON | 28.210 RON | 23.570 RON | 5.700 RON |
| Capitaluri proprii | 299.732 RON | 252.234 RON | 225.739 RON | 213.867 RON | 124.195 RON | 13.596 RON | -127.816 RON | -126.630 RON | -28.223 RON | -23.557 RON | -4.365 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — |
| Nr. mediu salariati | 1 | 3 | — | — | — | — | — | 6 | 1 | 1 | 1 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MATEILUC PROIECT S.R.L.CUI 33978288 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
LUXTRANS SRLCUI 14336419 | 2 | terț susținător | 2 |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
| — |
| vezi ↗ |
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Admite în parte cererea formulată de creditoarea Investcapital LTD, reprezentată prin Directori Generali Dr. Jeannine Giglio ?i Mihai Flucus, cu adresa pentru comunicarea tuturor actelor de procedură la sediul Managerului de Active, KRUK Romania SRL, cu adresa de e-mail pentru corespondenţa electronică comunicări.instanţe@gfalawyers.ro, în calitate de creditor, prin reprezentant convenţional, Gănţoi, Furculiţă şi Asociaţii S.P.A.R.L, prin av. colaborator, în contradictoriu cu terţul poprit S.C RELIORUS SRL, ?i debitorul BUSUIOC VASILICĂ. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 12.09.2024, comunicată pe 17.09.2024, de către BEJA Bercariu Corneliu şi Stelescu Dana, asupra sumelor de bani obţinute de către debitorul Busuioc Vasilică în calitate de salariat, de la terţul poprit SC Reliorus S.R.L. Obligă terţul poprit să plătească creditorului 1/3 (o treime) din veniturile lunare datorate debitorului, conform art. 729 alin. (1) lit. b) C.proc.civ., până la concurenţa sumei de 2146,74 RON reprezentând debit, onorariu executare şi cheltuieli executare. Respinge cererea de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiată În baza art. 453 alin. 1 Cod procedură civilă dispune obligarea terţului poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând în taxă judiciară de timbru. Cu apel în termen de 5 de zile de la comunicare, calea de atac urmând a se depune la Judecătoria Adjud. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 07.02.2025.
Admite cererea de valoare redusă formulată de reclamanta SC Patimag Analina SRL, prin administrator, în contradictoriu cu pârâta SC Reliorus SRL, reprezentată prin administrator. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 18.917,70 lei care reprezintă contravaloare bunuri achiziţionate conform facturilor emise de reclamantă la datele de 14.02.2022, 09.03.2022 şi 24.03.2022 şi la plata dobânzii contractuale, de 0,15% pe zi de întârziere, calculată de la data scadenţei fiecărei facturi şi până şi până la achitarea integrală a debitului. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1985 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în 30 de zile de la comunicare, cererea pentru exercitarea căii de atac urmând a fi depusă la Judecătoria Adjud. Pronunţată azi 01.11.2023 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
4 contracte atribuite, in valoare de 1.818.972 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 26.252 lei.
Achizitii directe
2 contracte
26.250 lei
Licitatii publice
2 contracte
1.792.722 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.784 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.946.520 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.784 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.246.783 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 156 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 05:13).
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge pana la numar, deci cheia ar aduna toata strada.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.