BABOON SOFTWARE S.R.L.
- J6/153/2016BISTRITANASAUDdin 11.02.2016
- J2020001652125CLUJdin 17.06.2020in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 95% |
| firmă | 5% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea.
Admite, în parte, cererea de chemare în judecată formulate de reclamanta B. S. SRL, . în contradictoriu cu pârâta C. DE A. DE S. C., ?i, în consecin?ă: Obligă pârâta la plata dobânzii legale penalizatoare în cuantum de 3.378,60 lei aferentă întârzierii plă?ii sumelor reprezentând indemniza?ii de maternitate achitate de către reclamantă. Respinge cererea privind actualizarea sumei cu rata infla?iei. Obligă pârâta să achite reclamantei suma de câte 2000 lei cu titlu de cheltuieli de judecată par?iale. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Cluj, sub sancţiunea nulităţii. Pronun?ată azi, 16.06.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronunţarea cauzei la data de 16.06.2026, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei conform cu dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Codul de procedură civilă
Amână pronunţarea cauzei la data de 02.06.2026, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei conform cu dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Codul de procedură civilă
Amână pronunţarea cauzei la data de 19.05.2026, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei conform cu dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Codul de procedură civilă
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.652.312 RON | 81.549 RON | 837.353 RON | 223.435 RON | 629.890 RON | 82.749 RON | 5 |
| 2024 | 1.622.630 RON | 50.486 RON | 981.270 RON | 187.920 RON | 837.614 RON | 51.686 RON | 6 |
| 2023 | 1.658.695 RON | 463.020 RON | 666.500 RON | 138.008 RON | 1.049.840 RON | 538.742 RON | 6 |
| 2022 | 1.792.906 RON | 461.850 RON | 715.526 RON | 43.964 RON | 1.108.932 RON | 463.050 RON | 9 |
| 2021 | 1.493.037 RON | 195.160 RON | 521.762 RON | 111.407 RON | 606.500 RON | 196.360 RON | 9 |
| 2020 | 1.166.566 RON | 236.981 RON | 411.434 RON | 139.686 RON | 632.088 RON | 238.042 RON | 7 |
| 2019 | 819.992 RON | 118.061 RON | 256.064 RON | 108.686 RON | 262.991 RON | 118.261 RON | 6 |
| 2018 | 504.488 RON | 141.213 RON | 202.618 RON | 139.284 RON | 203.644 RON | 141.414 RON | 2 |
| 2017 | 335.672 RON | 134.692 RON | 79.069 RON | 58.769 RON | 152.376 RON | 135.020 RON | 2 |
| 2016 | 109.142 RON | 6.028 RON | 9.073 RON | 599 RON | 8.702 RON | 6.228 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.652.312 RON | 1.622.630 RON | 1.658.695 RON | 1.792.906 RON | 1.493.037 RON | 1.166.566 RON | 819.992 RON | 504.488 RON | 335.672 RON | 109.142 RON |
| Venituri totale | 1.829.760 RON | 1.645.695 RON | 1.686.976 RON | 1.793.166 RON | 1.616.340 RON | 1.170.390 RON | 828.185 RON | 507.170 RON | 337.433 RON | 110.375 RON |
| Cheltuieli totale | 1.717.610 RON | 1.575.070 RON | 1.209.614 RON | 1.313.730 RON | 1.406.054 RON | 922.297 RON | 703.542 RON | 361.233 RON | 199.373 RON | 102.713 RON |
| Profit brut | 112.150 RON | 70.625 RON | 477.362 RON | 479.436 RON | 210.286 RON | 248.093 RON | 124.643 RON | 145.937 RON | 138.060 RON | 7.662 RON |
| Profit net | 81.549 RON | 50.486 RON | 463.020 RON | 461.850 RON | 195.160 RON | 236.981 RON | 118.061 RON | 141.213 RON | 134.692 RON | 6.028 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 223.435 RON | 187.920 RON | 138.008 RON | 43.964 RON | 111.407 RON | 139.686 RON | 108.686 RON | 139.284 RON | 58.769 RON | 599 RON |
| Active circulante | 629.890 RON | 837.614 RON | 1.049.840 RON | 1.108.932 RON | 606.500 RON | 632.088 RON | 262.991 RON | 203.644 RON | 152.376 RON | 8.702 RON |
| Stocuri | 0 RON | 4.493 RON | 4.493 RON | 2.706 RON | 2.706 RON | 2.706 RON | — | — | — | — |
| Creante | 578.018 RON | 832.560 RON | 579.594 RON | 1.103.326 RON | 776.013 RON | 431.733 RON | 262.427 RON | 68.784 RON | 36.371 RON | 7.558 RON |
| Casa si conturi la banci | 51.872 RON | 561 RON | 465.753 RON | 2.900 RON | -172.219 RON | 197.649 RON | 564 RON | 134.860 RON | 116.005 RON | 1.144 RON |
| Cheltuieli in avans | 66.777 RON | 7.569 RON | 17.394 RON | 25.680 RON | 215 RON | 701 RON | 2.648 RON | 1.104 RON | 2.944 RON | 6.000 RON |
| Datorii totale | 837.353 RON | 981.270 RON | 666.500 RON | 715.526 RON | 521.762 RON | 411.434 RON | 256.064 RON | 202.618 RON | 79.069 RON | 9.073 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 147 RON | — | — | — | 122.999 RON | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 82.749 RON | 51.686 RON | 538.742 RON | 463.050 RON | 196.360 RON | 238.042 RON | 118.261 RON | 141.414 RON | 135.020 RON | 6.228 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 6 | 6 | 9 | 9 | 7 | 6 | 2 | 2 | 1 |
1 contract atribuit, in valoare de 12.110 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 12.111 lei.
Achizitii directe
1 contract
12.110 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:57).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MODERN POWER SYSTEMS SRLCUI 29974172 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
NINGBO SANXING MEDICAL & ELECTRIC CO.LTDCUI 330212000019124 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ELECTRO-APARATAJ SRLCUI 14977103 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DMT CONSTRUCT SRLCUI 21694258 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
CONSTRUCT C.D.P. SRLCUI 23770637 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ELECTROCONSTRUCTIA ELCO BISTRITA SACUI 3536144 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.