EXPRESS GLOBAL CONCEPT S.R.L.
- TONCIU TCM BUILDING SRLdocumentat pana in 2022
- J28/56/2017OLTdin 27.01.2017
- J15/1064/2018DAMBOVITAdin 17.09.2018
- J40/1673/2022BUCURESTIdin 01.02.2022in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
satul Ulmi, comuna Ulmi, cămara şi bucătărie
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Amanat la data de 21.10.2026 sala J2, ora 9.00 pentru a se comunica cererea de renuntare la judecată formulată în cauză.
Ia act de renunţarea petentului la judecata cererii. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 04 mai 2026.
DOSAR NR. 23273/302/2024 Hot. Respinge cererea de validare a popririi şi de amendare a terţului poprit, ca neîntemeiate. Cu drept de a formula apel în termen de 5 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Judecătoria Sectorului 5. Pronunţată azi, 15.04.2026 şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
PROCES-VERBAL aferent termenului de judecată din data de 04.09.2025 Având în vedere faptul că, prin Hotărârea nr. 3/27.08.2025 a Adunării Generale a judecătorilor Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti, accesibilă pe site-ul instanţei, s-a hotărât suspendarea soluţionării cauzelor, pe o perioadă nedeterminată, iar prezentul dosar nu are unul dintre obiectele enumerate la art. 3, şedinţa de judecată din data de 04.09.2025 nu are loc, iar instanţa urmează a stabili următorul termen la momentul revenirii asupra măsurii anterior menţionate.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 04.09.2025.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 19.05.2025.
stabilire termen de judecată, cu citarea părţilor
- pentru comunicarea cererii şi emitere adresă către ITM Bucureşti, stabileşte un nou termen administrativ, fără prezenţa părţilor;
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.339.841 RON | 872.853 RON | 774.244 RON | 637.937 RON | 1.009.626 RON | 887.045 RON | 5 |
| 2024 | 2.103.867 RON | 1.143.759 RON | 874.806 RON | 232.358 RON | 1.666.001 RON | 1.144.012 RON | 5 |
| 2023 | 1.590.031 RON | 932.259 RON | 232.263 RON | 218.775 RON | 1.051.356 RON | 932.512 RON | 5 |
| 2022 | 1.133.028 RON | 751.529 RON | 184.451 RON | 43.573 RON | 1.017.977 RON | 751.781 RON | 4 |
| 2021 | 1.008.550 RON | 716.094 RON | 164.243 RON | 46.906 RON | 980.459 RON | 716.346 RON | 4 |
| 2020 | 567.467 RON | 263.886 RON | 47.486 RON | 65.122 RON | 364.774 RON | 149.485 RON | 3 |
| 2019 | 21.055 RON | -77.175 RON | 18.693 RON | 84.325 RON | 52.892 RON | -114.401 RON | 1 |
| 2018 | 0 RON | -37.436 RON | 17.073 RON | 106.049 RON | 36.845 RON | -37.226 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.339.841 RON | 2.103.867 RON | 1.590.031 RON | 1.133.028 RON | 1.008.550 RON | 567.467 RON | 21.055 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 2.346.105 RON | 2.103.908 RON | 1.609.777 RON | 1.154.879 RON | 1.030.784 RON | 567.469 RON | 21.355 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 1.338.160 RON | 900.212 RON | 661.933 RON | 392.755 RON | 305.612 RON | 298.325 RON | 98.317 RON | 37.436 RON |
| Profit brut | 1.007.945 RON | 1.203.696 RON | 947.844 RON | 762.124 RON | 725.172 RON | 269.144 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 76.962 RON | 37.436 RON |
| Profit net | 872.853 RON | 1.143.759 RON | 932.259 RON | 751.529 RON | 716.094 RON | 263.886 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 77.175 RON | 37.436 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 637.937 RON | 232.358 RON | 218.775 RON | 43.573 RON | 46.906 RON | 65.122 RON | 84.325 RON | 106.049 RON |
| Active circulante | 1.009.626 RON | 1.666.001 RON | 1.051.356 RON | 1.017.977 RON | 980.459 RON | 364.774 RON | 52.892 RON | 36.845 RON |
| Stocuri | 957 RON | 957 RON | 957 RON | 957 RON | 957 RON | 4.545 RON | 0 RON | 0 RON |
| Creante | 281.032 RON | 1.548.952 RON | 780.182 RON | 38.449 RON | 84.874 RON | 89.407 RON | 100 RON | 100 RON |
| Casa si conturi la banci | 727.637 RON | 116.092 RON | 270.217 RON | 978.571 RON | 894.628 RON | 270.822 RON | 52.792 RON | 36.745 RON |
| Cheltuieli in avans | 119.541 RON | 226.274 RON | 459 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Datorii totale | 774.244 RON | 874.806 RON | 232.263 RON | 184.451 RON | 164.243 RON | 47.486 RON | 18.693 RON | 17.073 RON |
| Venituri in avans | 105.815 RON | 105.815 RON | 105.815 RON | 125.318 RON | 146.776 RON | 232.925 RON | 232.925 RON | 163.047 RON |
| Capitaluri proprii | 887.045 RON | 1.144.012 RON | 932.512 RON | 751.781 RON | 716.346 RON | 149.485 RON | -114.401 RON | -37.226 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 1 | 0 |
415 contracte atribuite, in valoare de 4.725.171 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.709.468 lei.
Achizitii directe
413 contracte
4.709.055 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
16.116 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 21:44).