FATAFEAT S.R.L.
- J40/817/2017BUCURESTIdin 31.01.2017
- J23/2698/2021ILFOVdin 27.04.2021in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 4 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite cererea privind emiterea unei ordonanţe de plată, formulată de creditoarea UNIX AUTO SRL în contradictoriu cu debitoarea FATAFEAT SRL. Ordonă debitoarei să achite creditoarei suma de 26023,9 lei, reprezentând debit principal - contravaloarea serviciilor prestate de creditoare în temeiul contractului nr. W2386601. Obligă debitoarea să achite creditoarei penalităţi de întârziere în cuantum de 0,5 % calculate asupra debitului principal, de la data de 27.12.2024 până la data plăţii integrale a debitului principal. Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de 200 lei, reprezentând cheltuieli de judecată. Stabileşte termen de 20 zile de la data comunicării prezentei ordonanţe pentru executarea de către debitoare a obligaţiei de plată către creditoare. Executorie. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se depune la Judecătoria Cluj-Napoca. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 06.05.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 06.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.04.2026.
Având în vedere forma de protest adoptată prin Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor nr. 5/26.08.2025, constând în amânarea judecării cauzelor pe perioadă nedeterminată ?i, fa?ă de împrejurarea că prezenta cauză nu se regăse?te pe lista cauzelor urgente care se judecă pe durata formei de protest adoptate, va acorda un nou termen de judecată la data de 21.04.2026
Admite excepţia nulităţii recursului. Constată nul recursul. Respinge, ca neîntemeiată, cererea recurentei-pârâte Castel House SRL privind cheltuielile de judecată în recurs. Obligă recurenta-pârâtă Castel House SRL să plătească intimatei-reclamante Fatafeat SRL suma de 1.350 lei cu titlu de cheltuieli de judecată în recurs. Definitivă. Pronunţată astăzi, 6 decembrie 2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge apelul ca nefondat. Obligă apelanta la plata către intimată a sumei de 1.500 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată în apel. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a VI-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 31.10.2023.
Amână pronunţarea la data de 31.10.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 17.10.2023.
Admite în parte acţiunea principală formulată. Admite în parte cererea reconvenţională formulată. Dispune compensarea pretenţiilor formulate de pârâta-reclamantă în privinţa contravalorii utilităţilor şi curăţeniei până la concurenţa sumei de 3289,65 lei reprezentând contravaloarea serviciilor de mic dejun prestate pentru luna februarie 2020 de reclamanta-pârâtă. Dispune compensarea în rest a pretenţiilor formulate de reclamanta-pârâtă în privinţa garanţiei achitate în avans până la concurenţa sumei de 497,16 lei, reprezentând rest neachitat contravaloare servicii de curăţenie prestate parţial pentru luna martie 2020. Obligă pârâta-reclamantă la plata către reclamanta-pârâtă a diferenţei rămasă neachitate până la suma de 5000 euro, avansată cu titlu de garanţie precum şi a dobânzii legale aferente calculate de la data scadenţei. Respinge în rest acţiunea principală formulată ca neîntemeiată. Respinge în rest cererea reconvenţională formulată ca neîntemeiată. Obligă pârâta-reclamantă la plata către reclamanta-pârâtă a sumei de 1337,98 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare ce se va înregistra la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, astăzi, 16.02.2021.
Amână pronunţarea în prezenta cauză la data de 16.02.2021. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 09.02.2021.
Amână pronunţarea în prezenta cauză la data de 09.02.2021. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 25.01.2021.
Pentru continuitatea completului
Pentru a se lua cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 40.963 RON | -210.571 RON | 1.047.021 RON | — | 481.003 RON | -566.018 RON | 1 |
| 2023 | 322.373 RON | -280.538 RON | 778.355 RON | — | 422.908 RON | -355.447 RON | 1 |
| 2022 | 72.050 RON | -49.096 RON | 598.795 RON | 6.667 RON | 517.219 RON | -74.909 RON | 1 |
| 2021 | 104.535 RON | 45.798 RON | 458.392 RON | 38.136 RON | 394.443 RON | -25.813 RON | 1 |
| 2020 | 27.961 RON | -58.251 RON | 347.499 RON | 39.645 RON | 236.243 RON | -71.611 RON | 1 |
| 2019 | 270.718 RON | -3.459 RON | 176.276 RON | 28.342 RON | 134.574 RON | -13.360 RON | 1 |
| 2018 | 593.266 RON | 5.381 RON | 43.241 RON | 4.679 RON | 28.661 RON | -9.901 RON | 1 |
| 2017 | 3.895 RON | -16.432 RON | 204.503 RON | 386 RON | 188.835 RON | -15.282 RON | — |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40.963 RON | 322.373 RON | 72.050 RON | 104.535 RON | 27.961 RON | 270.718 RON | 593.266 RON | 3.895 RON |
| Venituri totale | 40.963 RON | 322.653 RON | 83.622 RON | 109.054 RON | 51.229 RON | 273.728 RON | 594.644 RON | 3.895 RON |
| Cheltuieli totale | 251.125 RON | 599.968 RON | 131.885 RON | 62.169 RON | 109.158 RON | 274.480 RON | 583.320 RON | 20.327 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 46.885 RON | 0 RON | 0 RON | 11.324 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 210.162 RON | 277.315 RON | 48.263 RON | 0 RON | 57.929 RON | 752 RON | 0 RON | 16.432 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 45.798 RON | 0 RON | 0 RON | 5.381 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 210.571 RON | 280.538 RON | 49.096 RON | 0 RON | 58.251 RON | 3.459 RON | 0 RON | 16.432 RON |
| Active fixe (imobilizate) | — | — | 6.667 RON | 38.136 RON | 39.645 RON | 28.342 RON | 4.679 RON | 386 RON |
| Active circulante | 481.003 RON | 422.908 RON | 517.219 RON | 394.443 RON | 236.243 RON | 134.574 RON | 28.661 RON | 188.835 RON |
| Stocuri | 37.940 RON | 37.714 RON | 365.841 RON | 292.402 RON | 159.986 RON | 95.274 RON | 17.289 RON | 3.046 RON |
| Creante | 438.721 RON | 385.140 RON | 151.037 RON | 101.533 RON | 71.918 RON | 35.147 RON | 8.895 RON | 167.178 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.342 RON | 54 RON | 341 RON | 508 RON | 4.339 RON | 4.153 RON | 2.477 RON | 18.611 RON |
| Datorii totale | 1.047.021 RON | 778.355 RON | 598.795 RON | 458.392 RON | 347.499 RON | 176.276 RON | 43.241 RON | 204.503 RON |
| Capitaluri proprii | -566.018 RON | -355.447 RON | -74.909 RON | -25.813 RON | -71.611 RON | -13.360 RON | -9.901 RON | -15.282 RON |
| Capital subscris varsat | 1.150 RON | 1.150 RON | 1.150 RON | 1.150 RON | 1.150 RON | 1.150 RON | 1.150 RON | 1.150 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
1 contract atribuit, in valoare de 75.600 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 75.601 lei.
Achizitii directe
1 contract
75.600 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:25).