ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Anulează cererea, ca netimbrată. Cu drept de apel, în termen de 30 zile de la comunicare, ce se depune la tribunal. Pronunţată azi, 26.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţii, prin grefa instanţei.
Respinge, ca neîntemeiate, excepţiile lipsei calităţii procesuale active a reclamantului şi lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei SOCIETATEA ROMÂNĂ DE TELEVIZIUNE, invocate de către această pârâtă prin întâmpinare. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei RTV HD S.R.L., invocată de către această pârâtă prin întâmpinare. Respinge, ca neîntemeiate, excepţiile inadmisibilităţii primului capăt de cerere, a lipsei de interes şi a rămânerii fără obiect a cererii de eliminare a materialelor publicate de pârâta EPOCH TIMES INTERNATIONAL S.R.L., invocate de către această pârâtă prin întâmpinare. Respinge cererea de emitere a ordonanţei preşedinţiale formulată de reclamant împotriva pârâtei RTV HD S.R.L., ca fiind îndreptată împotriva unei persoane fără calitate procesuală pasivă. Respinge cererea de emitere a ordonanţei preşedinţiale formulată de reclamantul NICOLAE EMANUEL în contradictoriu cu pârâţii MEGA CIPRIAN-ROMEO, CĂLIN GAVRILAŞ IOAN, SOCIETATEA ROMÂNĂ DE TELEVIZIUNE - TELEVIZIUNEA ROMÂNĂ, ADEVĂRUL S.A., ADEVĂRUL HOLDING S.R.L., ANTENA TV GROUP S.A., ANTENA HOLDING S.A., B1 TV CHANNEL S.R.L., VALORI MEDIA S.R.L., PRO TV S.R.L., RTV HD S.R.L., ZIARE COM S.R.L., PHASMATIS MED S.R.L., SITE-UL ŞTIREA SUCEVEI, EPOCH TIMES INTERNATIONAL S.R.L., DOGAN MEDIA INTERNATIONAL S.A., ROMEXTRA EXPRESS S.R.L., IMAGO STUDIO S.R.L., GNARLY LABS S.R.L., ca inadmisibilă. Obligă reclamantul la plata către pârâta PHASMATIS MED S.R.L. a cheltuielilor de judecată în cuantum de 1210 lei, reprezentând contravaloarea onorariului de avocat, precum şi la plata către pârâta EPOCH TIMES INTERNATIONAL S.R.L. a cheltuielilor de judecată în cuantum de 5000 lei, reprezentând contravaloarea onorariului de avocat. Respinge, ca neîntemeiate, cererile pârâţilor VALORI MEDIA S.R.L. şi ADEVĂRUL HOLDING S.R.L. privind obligarea reclamantului la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la pronunţare. Apelul se depune la Tribunalul Bucureşti. Pronunţată astăzi, 03.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea la data de 04.06.2026.
lipsă procedură
lipsă procedură
lipsă procedură
lipsă procedură
Amână cauza
Amână cauza
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 92.629 RON | -25.718 RON | 85.931 RON | 0 RON | 93.322 RON | 7.391 RON | 1 |
| 2024 | 195.331 RON | 106.467 RON | 104.537 RON | 2.441 RON | 149.706 RON | 47.610 RON | 1 |
| 2023 | 78.061 RON | 8.884 RON | 5.015 RON | 8.341 RON | 122.817 RON | 126.143 RON | 1 |
| 2022 | 65.286 RON | 3.552 RON | 2.805 RON | 14.241 RON | 123.823 RON | 135.259 RON | 1 |
| 2021 | 83.917 RON | 40.873 RON | 2.610 RON | 20.141 RON | 145.675 RON | 163.206 RON | 1 |
| 2020 | 52.500 RON | 20.097 RON | 5.181 RON | — | 127.514 RON | 122.333 RON | 1 |
| 2019 | 83.090 RON | 48.805 RON | 2.432 RON | — | 104.668 RON | 102.236 RON | 1 |
| 2018 | 69.994 RON | 37.087 RON | 958 RON | — | 54.389 RON | 53.431 RON | — |
| 2017 | 25.220 RON | 16.144 RON | 395 RON | 264 RON | 16.475 RON | 16.344 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 92.629 RON | 195.331 RON | 78.061 RON | 65.286 RON | 83.917 RON | 52.500 RON | 83.090 RON | 69.994 RON | 25.220 RON |
| Venituri totale | 92.642 RON | 195.340 RON | 87.839 RON | 65.308 RON | 83.920 RON | 52.502 RON | 83.091 RON | 69.995 RON | 25.220 RON |
| Cheltuieli totale | 117.544 RON | 86.958 RON | 78.121 RON | 61.175 RON | 42.208 RON | 31.729 RON | 33.455 RON | 30.809 RON | 8.319 RON |
| Profit brut | 0 RON | 108.382 RON | 9.718 RON | 4.133 RON | 41.712 RON | 20.773 RON | 49.636 RON | 39.186 RON | 16.901 RON |
| Pierdere bruta | 24.902 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 106.467 RON | 8.884 RON | 3.552 RON | 40.873 RON | 20.097 RON | 48.805 RON | 37.087 RON | 16.144 RON |
| Pierdere neta | 25.718 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 0 RON | 2.441 RON | 8.341 RON | 14.241 RON | 20.141 RON | — | — | — | 264 RON |
| Active circulante | 93.322 RON | 149.706 RON | 122.817 RON | 123.823 RON | 145.675 RON | 127.514 RON | 104.668 RON | 54.389 RON | 16.475 RON |
| Creante | 35.468 RON | 40.016 RON | 89.935 RON | 102.694 RON | 134.752 RON | 86.135 RON | 90.330 RON | 32.389 RON | 3.250 RON |
| Casa si conturi la banci | 57.854 RON | 109.690 RON | 32.882 RON | 21.129 RON | 10.923 RON | 41.379 RON | 14.338 RON | 22.000 RON | 13.225 RON |
| Datorii totale | 85.931 RON | 104.537 RON | 5.015 RON | 2.805 RON | 2.610 RON | 5.181 RON | 2.432 RON | 958 RON | 395 RON |
| Capitaluri proprii | 7.391 RON | 47.610 RON | 126.143 RON | 135.259 RON | 163.206 RON | 122.333 RON | 102.236 RON | 53.431 RON | 16.344 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
50 de contracte atribuite, in valoare de 89.652 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 81.038 lei.
Achizitii directe
41 de contracte
80.997 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
9 contracte
8.655 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 08:51).