HELVE SERVICE S.R.L.
- ACTIVE SERVICE MAINTENANCE SRLdocumentat pana in 2022
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de petentul Societatea Civilă Profesională de Executori Judecătoreşti Tufeanu şi Bîrcă, privind pe creditoarea Asociaţia C.A.R. Solidaritatea I.F.N. Buhuşi, în contradictoriu cu terţul poprit Helve Service S.R.L., şi debitorul Covatariu Ion. Validează poprirea înfiinţată prin adresa din data de 13.05.2025, în dosarul de executare nr. 693/2021 al Societăţii Civile Profesionale de Executori Judecătoreşti Tufeanu şi Bîrcă. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei sumele ajunse la scadenţă pe care le datorează debitorului poprit şi sumele care vor fi scadente în viitor, în acest ultim caz la data când sumele devin scadente, în limita creanţei de 8.453,23 lei. Respinge ca neîntemeiat capătul de cerere privind amendarea terţului poprit. Obligă terţul poprit să plătească petentului suma de 20 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac a apelului se depune la Judecătoria Iaşi. Pronunţată în data de 10.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia de către grefa instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.03.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.02.2026.
Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 23.02.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.424.686 RON | 495.758 RON | 766.471 RON | 393.410 RON | 1.637.345 RON | 1.273.249 RON | 13 |
| 2024 | 2.402.818 RON | 251.053 RON | 551.838 RON | 377.087 RON | 899.030 RON | 728.185 RON | 12 |
| 2023 | 2.244.842 RON | 504.521 RON | 367.945 RON | 61.033 RON | 789.862 RON | 477.132 RON | 13 |
| 2022 | 1.551.069 RON | 116.417 RON | 277.282 RON | 33.150 RON | 233.967 RON | -27.389 RON | 14 |
| 2021 | 1.018.052 RON | 105.416 RON | 364.516 RON | 56.786 RON | 193.664 RON | -144.406 RON | — |
| 2020 | 352.850 RON | -116.917 RON | 383.270 RON | 91.317 RON | 94.788 RON | -249.822 RON | 4 |
| 2019 | 195.806 RON | -116.552 RON | 283.479 RON | 134.949 RON | 95.145 RON | -132.905 RON | 3 |
| 2018 | 79.707 RON | -14.147 RON | 128.174 RON | 152.333 RON | 65.826 RON | -16.353 RON | 1 |
| 2017 | 3.179 RON | -2.406 RON | 6.594 RON | 195 RON | 4.193 RON | -2.206 RON | 0 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.424.686 RON | 2.402.818 RON | 2.244.842 RON | 1.551.069 RON | 1.018.052 RON | 352.850 RON | 195.806 RON | 79.707 RON | 3.179 RON |
| Venituri totale | 4.442.231 RON | 2.501.343 RON | 2.257.988 RON | 1.564.365 RON | 1.040.780 RON | 380.218 RON | 222.444 RON | 162.409 RON | 3.179 RON |
| Cheltuieli totale | 3.862.685 RON | 2.201.214 RON | 1.730.888 RON | 1.432.304 RON | 924.956 RON | 493.803 RON | 337.038 RON | 175.507 RON | 5.490 RON |
| Profit brut | 579.546 RON | 300.129 RON | 527.100 RON | 132.061 RON | 115.824 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 113.585 RON | 114.594 RON | 13.098 RON | 2.311 RON |
| Profit net | 495.758 RON | 251.053 RON | 504.521 RON | 116.417 RON | 105.416 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 116.917 RON | 116.552 RON | 14.147 RON | 2.406 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 393.410 RON | 377.087 RON | 61.033 RON | 33.150 RON | 56.786 RON | 91.317 RON | 134.949 RON | 152.333 RON | 195 RON |
| Active circulante | 1.637.345 RON | 899.030 RON | 789.862 RON | 233.967 RON | 193.664 RON | 94.788 RON | 95.145 RON | 65.826 RON | 4.193 RON |
| Stocuri | 493.560 RON | 463.616 RON | 108.272 RON | 49.488 RON | 62.971 RON | 2.167 RON | 7.326 RON | 817 RON | 0 RON |
| Creante | 962.224 RON | 385.616 RON | 645.303 RON | 114.935 RON | 126.756 RON | 15.683 RON | 75.393 RON | 48.895 RON | 0 RON |
| Casa si conturi la banci | 181.561 RON | 49.798 RON | 36.287 RON | 69.544 RON | 3.937 RON | 76.938 RON | 12.426 RON | 16.114 RON | 4.193 RON |
| Cheltuieli in avans | 8.965 RON | 3.906 RON | 1.065 RON | 2.760 RON | 2.746 RON | 2.177 RON | 1.780 RON | 1.429 RON | — |
| Datorii totale | 766.471 RON | 551.838 RON | 367.945 RON | 277.282 RON | 364.516 RON | 383.270 RON | 283.479 RON | 128.174 RON | 6.594 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | 6.883 RON | 19.984 RON | 33.086 RON | 54.834 RON | 81.300 RON | 107.767 RON | — |
| Capitaluri proprii | 1.273.249 RON | 728.185 RON | 477.132 RON | -27.389 RON | -144.406 RON | -249.822 RON | -132.905 RON | -16.353 RON | -2.206 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 12 | 13 | 14 | — | 4 | 3 | 1 | 0 |
163 de contracte atribuite, in valoare de 20.820.993 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.608.983 lei.
Achizitii directe
127 de contracte
1.608.856 lei
Licitatii publice
22 de contracte
18.856.733 lei
Achizitii offline
14 contracte
355.404 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:37).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 146 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 146 | ofertant · l-a avut subcontractant | 145 | — | vezi ↗ | |
JT2 Group GmbHCUI DE252145209 | 8 | ofertant · l-a avut subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
SERVICII PRIVATE DE STINGERI SRLCUI 29198659 | 3 | subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
OTP LEASING ROMANIA IFN SACUI 21956480 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
PRECOTTI SRLCUI 17250621 | 5 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
SMART BUSINESS & TECHNOLOGIES SOLUTIONS SRLCUI 33341144 | 50 | terț și subcontractant · aceeași ofertă | 49 | — | vezi ↗ |
PRECOTTI SRLCUI 17250621 | 5 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
AGO PROIECT ENGINEERING SRLCUI 33808062 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ForvedaCUI 301694598 | 2 | terț susținător · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
TRIPLE MAINTENANCE SRLCUI 24922261 | 4 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 29 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.