ROA ALPIN ARHISTRUCTURAL S.R.L.
- ARHISTRUCTURALDESIGN FUTURE TEHNOLOGY SRLdocumentat pana in 2021
- J20/1124/2017HUNEDOARAdin 12.07.2017
- J2022000497358TIMISdin 07.02.2022in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.164.681 RON | -252.708 RON | 781.110 RON | 7.115 RON | 139.582 RON | -634.413 RON | 6 |
| 2024 | 1.282.396 RON | -264.895 RON | 582.731 RON | 8.655 RON | 192.371 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| -381.705 RON |
| 6 |
| 2023 | 623.418 RON | -43.274 RON | 246.827 RON | 14.349 RON | 115.668 RON | -116.810 RON | 5 |
| 2022 | 464.644 RON | 71.740 RON | 184.527 RON | 15.154 RON | 97.912 RON | -73.536 RON | 4 |
| 2021 | 56.730 RON | -81.724 RON | 196.431 RON | 4.786 RON | 53.230 RON | -145.276 RON | 3 |
| 2020 | 78.833 RON | -90.239 RON | 216.342 RON | 30.215 RON | 153.669 RON | -63.552 RON | 3 |
| 2019 | 364.480 RON | 3.318 RON | 178.379 RON | 89.513 RON | 205.945 RON | 26.687 RON | 4 |
| 2018 | 246.996 RON | 4.474 RON | 89.020 RON | 150.113 RON | 116.959 RON | 23.368 RON | 3 |
| 2017 | 84.089 RON | 18.694 RON | 29.595 RON | 465 RON | 48.024 RON | 18.894 RON | 2 |
| Cifra de afaceri | 1.164.681 RON | 1.282.396 RON | 623.418 RON | 464.644 RON | 56.730 RON | 78.833 RON | 364.480 RON | 246.996 RON | 84.089 RON |
| Venituri totale | 1.165.793 RON | 1.282.410 RON | 693.046 RON | 469.432 RON | 80.964 RON | 149.195 RON | 429.104 RON | 292.312 RON | 84.089 RON |
| Cheltuieli totale | 1.418.501 RON | 1.547.305 RON | 729.345 RON | 393.046 RON | 162.121 RON | 238.672 RON | 422.138 RON | 285.367 RON | 63.339 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 76.386 RON | 0 RON | 0 RON | 6.966 RON | 6.945 RON | 20.750 RON |
| Pierdere bruta | 252.708 RON | 264.895 RON | 36.299 RON | 0 RON | 81.157 RON | 89.477 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 71.740 RON | 0 RON | 0 RON | 3.318 RON | 4.474 RON | 18.694 RON |
| Pierdere neta | 252.708 RON | 264.895 RON | 43.274 RON | 0 RON | 81.724 RON | 90.239 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 7.115 RON | 8.655 RON | 14.349 RON | 15.154 RON | 4.786 RON | 30.215 RON | 89.513 RON | 150.113 RON | 465 RON |
| Active circulante | 139.582 RON | 192.371 RON | 115.668 RON | 97.912 RON | 53.230 RON | 153.669 RON | 205.945 RON | 116.959 RON | 48.024 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | 32.092 RON | 2.306 RON | 2.306 RON | 2.306 RON | 1.470 RON | 635 RON |
| Creante | 55.233 RON | 160.318 RON | 101.775 RON | 56.586 RON | 47.929 RON | 90.575 RON | 133.428 RON | 7.435 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 84.349 RON | 32.053 RON | 13.893 RON | 9.234 RON | 2.995 RON | 60.788 RON | 70.211 RON | 108.054 RON | 47.389 RON |
| Datorii totale | 781.110 RON | 582.731 RON | 246.827 RON | 184.527 RON | 196.431 RON | 216.342 RON | 178.379 RON | 89.020 RON | 29.595 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 2.075 RON | 6.861 RON | 31.094 RON | 90.392 RON | 154.684 RON | — |
| Capitaluri proprii | -634.413 RON | -381.705 RON | -116.810 RON | -73.536 RON | -145.276 RON | -63.552 RON | 26.687 RON | 23.368 RON | 18.894 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | 6 | 5 | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 2 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 60% |
| persoanăadministrator |
| 40% |
| 2 deținători în act | 100% |
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | 3 | 1 | — | vezi ↗ | |
RAISAD DETAILING TEAM S.R.L.CUI 42663408 | 1 | 1 | 1 | — |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TERMO & GAZ CONSULTING SRLCUI 25721592 | 1 | subcontractant | 1 |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
GEOSTRUCTURAL VICTOR INGINERY SRLCUI 37949641 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
| — |
| vezi ↗ |
PREFCON SRLCUI 3484207 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DELTA DESIGN EXPERIENCE SRLCUI 36263865 | 2 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
34 de contracte atribuite, in valoare de 2.422.091 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.870.599 lei.
Achizitii directe
32 de contracte
1.870.567 lei
Licitatii publice
1 contract
526.624 lei
Achizitii offline
1 contract
24.900 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 02:39).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.