ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art.174 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei SC MAD COM SRL , prin lichidator Cabinet Individual de Insolvenţă Ilie Claudiu-Ioan. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.180 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură. În temeiul art.179 din Legea privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, Dispune notificarea prezentei Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice Covasna şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Covasna, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 02.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 02.07.2024
Amână pronunţarea la data de 20.06.2024
Amânat în vederea continuării procedurii, respectiv pentru convocarea adunării generale a creditorilor pentru aprobarea propunerii de închidere a prezentei proceduri.
amânată cauza pentru distribuirea fondurilor obţinute
Amânat în vederea continuării procedurii, respectiv pentru valorificarea activului mobil din averea debitorului
Amânat în vederea continuării procedurii, respectiv pentru valorificarea activului mobil din averea debitorului
Amânat în vederea continuării procedurii, respectiv pentru valorificarea activului mobil din averea debitorului
Amânat în vederea continuării procedurii, respectiv să se depună raportul de activitate pentru acest termen
În temeiul art. 400 Cod procedură civilă dispune repunerea cauzei pe rol. Amână judecarea cauzei la data de 24.03.2023, dată pentru când se vor cita prin Buletinul procedurilor de insolvenţă părţile care nu au termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică din data de 24.11.2022.
Amână pronunţarea asupra cauzei de fată la data de 24.11.2022
Amânat în vederea continuării procedurii
Admite cererea formulată de debitoarea SC MAD COM SRL prin lichidator Cabinet Individual de Insolvenţă Ilie Claudiu-Ioan şi, în consecinţă: Dispune deschiderea procedurii simplificate a falimentului împotriva debitoarei SC MAD COM SRL. Desemnează lichidator judiciar provizoriu societatea profesională Cabinet Individual de Insolvenţă Ilie Claudiu-Ioan, care va îndeplini toate atribuţiile prevăzute de Legea nr.85/2014, onorariul acestuia urmând a fi stabilit la prima şedinţă a Adunării creditorilor. Deschiderea procedurii ridică debitoarei dreptul de administrare conform art. 85 din lege. Dispune notificarea de către lichidatorul judiciar a deschiderii procedurii simplificate a falimentului către toţi creditorii şi către Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Covasna prin Buletinul procedurilor de insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii. Fixează termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor la 01 iulie 2022. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, publicarea tabelului preliminar al creanţelor la 11 iulie 2022. Fixează termenul pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la data de 05 august 2022. Fixează data şedinţei adunării creditorilor în perioada 12 iulie – 14 iulie 2022, data şi ora exactă urmând a fi stabilite de lichidatorul judiciar prin notificare şi convoacă creditorii debitorului. În baza art. 76 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă dispune ca lichidatorul judiciar provizoriu să comunice prezenta sentinţă către Judecătoria Întorsura Buzăului şi către toate băncile unde are debitorul deschise conturi. Cu dreptul creditorilor de a formula opoziţie împotriva deschiderii procedurii în termen de 10 zile de la notificare. Stabileşte termen pentru continuarea procedurii la 16 septembrie 2022, ora 9.00. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică azi, 17 mai 2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 396.638 RON | 56.276 RON | 80.714 RON | 110.954 RON | 245.032 RON | 275.272 RON | 1 |
| 2024 | 441.675 RON | 51.675 RON | 41.205 RON | 119.612 RON | 254.239 RON | 332.646 RON | 1 |
| 2023 | 765.522 RON | 61.975 RON | 47.443 RON | 136.370 RON | 192.044 RON | 280.971 RON | 2 |
| 2022 | 977.084 RON | 83.967 RON | 57.198 RON | 176.923 RON | 273.185 RON | 392.910 RON | 3 |
| 2021 | 1.015.980 RON | 51.715 RON | 57.197 RON | 217.475 RON | 622.349 RON | 782.627 RON | 3 |
| 2020 | 957.549 RON | 36.341 RON | 87.349 RON | 258.028 RON | 560.233 RON | 730.912 RON | 3 |
| 2019 | 1.148.531 RON | 46.307 RON | 402.246 RON | 558.758 RON | 565.060 RON | 721.572 RON | 4 |
| 2018 | 1.131.162 RON | 54.887 RON | 464.988 RON | 598.578 RON | 541.674 RON | 675.264 RON | 5 |
| 2017 | 1.146.552 RON | 66.524 RON | 479.523 RON | 637.121 RON | 466.228 RON | 623.826 RON | 5 |
| 2016 | 1.138.396 RON | 90.122 RON | 507.896 RON | 598.894 RON | 469.753 RON | 560.751 RON | 6 |
| 2015 | 900.795 RON | 72.326 RON | 358.030 RON | 612.148 RON | 378.530 RON | 632.648 RON | 6 |
| 2014 | 758.134 RON | 39.112 RON | 410.371 RON | 640.238 RON | 333.904 RON | 563.771 RON | 6 |
| 2013 | 639.754 RON | 17.874 RON | 415.368 RON | 502.617 RON | 316.675 RON | 403.924 RON | 6 |
| 2012 | 626.351 RON | 8.167 RON | 538.132 RON | 519.759 RON | 404.423 RON | 386.050 RON | 5 |
| 2011 | 617.790 RON | 23.109 RON | 512.091 RON | 519.165 RON | 370.809 RON | 377.883 RON | 6 |
| 2010 | 675.347 RON | -16.974 RON | 525.153 RON | 445.260 RON | 344.591 RON | 263.145 RON | 6 |
| 2009 | 720.485 RON | 11.445 RON | 546.289 RON | 482.803 RON | 347.098 RON | 280.119 RON | 6 |
| 2008 | 811.591 RON | 1.604 RON | 552.527 RON | 508.015 RON | 317.845 RON | 268.674 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 396.638 RON | 441.675 RON | 765.522 RON | 977.084 RON | 1.015.980 RON | 957.549 RON | 1.148.531 RON | 1.131.162 RON | 1.146.552 RON | 1.138.396 RON | 900.795 RON | 758.134 RON | 639.754 RON | 626.351 RON | 617.790 RON | 675.347 RON | 720.485 RON | 811.591 RON |
| Venituri totale | 397.648 RON | 441.677 RON | 765.524 RON | 985.697 RON | 1.059.329 RON | 1.358.941 RON | 1.148.787 RON | 1.139.064 RON | 1.150.001 RON | 1.141.847 RON | 904.354 RON | 758.136 RON | 639.918 RON | 626.368 RON | 628.632 RON | 677.289 RON | 721.669 RON | 814.441 RON |
| Cheltuieli totale | 335.502 RON | 381.950 RON | 696.047 RON | 892.070 RON | 997.868 RON | 1.311.632 RON | 1.090.992 RON | 1.072.786 RON | 1.072.523 RON | 1.034.559 RON | 818.252 RON | 711.574 RON | 618.560 RON | 616.612 RON | 601.002 RON | 687.375 RON | 704.491 RON | 812.333 RON |
| Profit brut | 62.146 RON | 59.727 RON | 69.477 RON | 93.627 RON | 61.461 RON | 47.309 RON | 57.795 RON | 66.278 RON | 77.478 RON | 107.288 RON | 86.102 RON | 46.562 RON | 21.358 RON | 9.756 RON | 27.630 RON | — | 17.178 RON | 2.108 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 10.086 RON | — | — |
| Profit net | 56.276 RON | 51.675 RON | 61.975 RON | 83.967 RON | 51.715 RON | 36.341 RON | 46.307 RON | 54.887 RON | 66.524 RON | 90.122 RON | 72.326 RON | 39.112 RON | 17.874 RON | 8.167 RON | 23.109 RON | — | 11.445 RON | 1.604 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 16.974 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 110.954 RON | 119.612 RON | 136.370 RON | 176.923 RON | 217.475 RON | 258.028 RON | 558.758 RON | 598.578 RON | 637.121 RON | 598.894 RON | 612.148 RON | 640.238 RON | 502.617 RON | 519.759 RON | 519.165 RON | 445.260 RON | 482.803 RON | 508.015 RON |
| Active circulante | 245.032 RON | 254.239 RON | 192.044 RON | 273.185 RON | 622.349 RON | 560.233 RON | 565.060 RON | 541.674 RON | 466.228 RON | 469.753 RON | 378.530 RON | 333.904 RON | 316.675 RON | 404.423 RON | 370.809 RON | 344.591 RON | 347.098 RON | 317.845 RON |
| Stocuri | 52.676 RON | 47.139 RON | 51.918 RON | 72.771 RON | 125.847 RON | 301.427 RON | 411.695 RON | 421.247 RON | 427.966 RON | 399.767 RON | 301.946 RON | 297.857 RON | 298.829 RON | 303.152 RON | 286.600 RON | 308.900 RON | 246.609 RON | 313.893 RON |
| Creante | 41.747 RON | 8.235 RON | 4.190 RON | 9.412 RON | 7.894 RON | 6.526 RON | 9.613 RON | 29.453 RON | 36.233 RON | 29.951 RON | 19.225 RON | 18.283 RON | 15.503 RON | 26.911 RON | 29.061 RON | 6.772 RON | 84.478 RON | 3.914 RON |
| Casa si conturi la banci | 150.609 RON | 198.865 RON | 135.936 RON | 191.002 RON | 488.608 RON | 252.280 RON | 143.752 RON | 90.974 RON | 2.029 RON | 40.035 RON | 57.359 RON | 17.764 RON | 2.343 RON | 74.360 RON | 55.148 RON | 28.919 RON | 16.011 RON | 38 RON |
| Datorii totale | 80.714 RON | 41.205 RON | 47.443 RON | 57.198 RON | 57.197 RON | 87.349 RON | 402.246 RON | 464.988 RON | 479.523 RON | 507.896 RON | 358.030 RON | 410.371 RON | 415.368 RON | 538.132 RON | 512.091 RON | 525.153 RON | 546.289 RON | 552.527 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.553 RON | 3.493 RON | 4.659 RON |
| Capitaluri proprii | 275.272 RON | 332.646 RON | 280.971 RON | 392.910 RON | 782.627 RON | 730.912 RON | 721.572 RON | 675.264 RON | 623.826 RON | 560.751 RON | 632.648 RON | 563.771 RON | 403.924 RON | 386.050 RON | 377.883 RON | 263.145 RON | 280.119 RON | 268.674 RON |
| Capital subscris varsat | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | — | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON | 7.442 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 8 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
84 de contracte atribuite, in valoare de 167.871 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 166.499 lei.
Achizitii directe
74 de contracte
166.425 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
10 contracte
1.446 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 07:49).