ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia netimbrării cererii de validare a popririi, invocată din oficiu. Anulează ca netimbrată cererea de validare a popririi formulată de creditorul FRANKFURTER INKASSO GESELLSCHAFT MBH în contradictoriu cu terţul poprit S.C. CONEXALA S.R.L. şi debitoarea TOLBARU ELENA. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Drăgăşani. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 08.01.2026, la sediul Judecătoriei Drăgăşani, judeţul Vâlcea.
Ia act de renun?area la judecata cauzei având ca obiect „ordonanţă de plată”, formulată de creditor SC CONEXALA SRL în contradictoriu cu debitor SC DAS SRL. Cu drept de recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Judecătoria Ia?i. Pronun?ată astăzi, 28.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 553.030 RON | 33.285 RON | 790.242 RON | 177.739 RON | 487.066 RON | -125.437 RON | 9 |
| 2024 | 1.253.212 RON | 415.861 RON | 725.173 RON | 181.615 RON | 821.786 RON | 278.228 RON | 9 |
| 2023 | 652.996 RON | 128.258 RON | 774.634 RON | 82.604 RON | 930.880 RON | 238.850 RON | 9 |
| 2021 | 866.395 RON | 164.977 RON | 615.724 RON | 111.240 RON | 843.334 RON | 338.850 RON | 10 |
| 2020 | 644.039 RON | 29.092 RON | 243.245 RON | 226.471 RON | 350.369 RON | 333.595 RON | 13 |
| 2019 | 1.261.726 RON | 77.964 RON | 226.296 RON | 192.113 RON | 338.687 RON | 304.504 RON | 13 |
| 2018 | 498.390 RON | 226.340 RON | 180.234 RON | 14.587 RON | 392.187 RON | 226.540 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 553.030 RON | 1.253.212 RON | 652.996 RON | 866.395 RON | 644.039 RON | 1.261.726 RON | 498.390 RON |
| Venituri totale | 648.321 RON | 1.253.228 RON | 653.007 RON | 866.395 RON | 644.039 RON | 1.261.734 RON | 498.390 RON |
| Cheltuieli totale | 608.696 RON | 799.770 RON | 518.219 RON | 692.754 RON | 608.507 RON | 1.171.153 RON | 267.060 RON |
| Profit brut | 39.625 RON | 453.458 RON | 134.788 RON | 173.641 RON | 35.532 RON | 90.581 RON | 231.330 RON |
| Profit net | 33.285 RON | 415.861 RON | 128.258 RON | 164.977 RON | 29.092 RON | 77.964 RON | 226.340 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 177.739 RON | 181.615 RON | 82.604 RON | 111.240 RON | 226.471 RON | 192.113 RON | 14.587 RON |
| Active circulante | 487.066 RON | 821.786 RON | 930.880 RON | 843.334 RON | 350.369 RON | 338.687 RON | 392.187 RON |
| Stocuri | 125.448 RON | 440.614 RON | 498.149 RON | 231.476 RON | 44.802 RON | 2.521 RON | — |
| Creante | 348.546 RON | 328.965 RON | 282.536 RON | 557.718 RON | 166.933 RON | 108.129 RON | 218.442 RON |
| Casa si conturi la banci | 13.072 RON | 52.207 RON | 150.195 RON | 54.140 RON | 138.634 RON | 228.037 RON | 173.745 RON |
| Datorii totale | 790.242 RON | 725.173 RON | 774.634 RON | 615.724 RON | 243.245 RON | 226.296 RON | 180.234 RON |
| Capitaluri proprii | -125.437 RON | 278.228 RON | 238.850 RON | 338.850 RON | 333.595 RON | 304.504 RON | 226.540 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 9 | 9 | 10 | 13 | 13 | 2 |
16 contracte atribuite, in valoare de 2.638.364 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.181.836 lei.
Achizitii directe
15 contracte
1.181.821 lei
Licitatii publice
1 contract
1.456.543 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 09:56).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
STELMIT EXIM SRLCUI 16079915 | 3 | 3 | 2 | — | vezi ↗ |
SAGAL CONSTRUCT SRLCUI 28052077 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ERTUGU NEOCONSTRUCT S.R.L.CUI 43646979 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
FILAPROD SRLCUI 10226626 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
SIGHT CONTROL SRLCUI 27304281 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 7 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TEHNODOMUS S.R.L.CUI 5596002 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
DUMEXIM SRLCUI 16057895 | 2 | terț susținător | 1 | Da | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.