| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.661.318 RON | -431.219 RON | 2.354.079 RON | 837.491 RON | 673.826 RON | -842.762 RON | 0 |
| 2024 | 1.668.549 RON | -331.518 RON | 2.161.240 RON | 992.484 RON | 757.213 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| -411.543 RON |
| 8 |
| 2023 | 1.066.730 RON | 30.044 RON | 602.131 RON | 32.963 RON | 489.143 RON | -80.025 RON | 4 |
| 2022 | 437.651 RON | -83.836 RON | 283.386 RON | 14.181 RON | 159.135 RON | -110.070 RON | 1 |
| 2021 | 327.468 RON | -24.691 RON | 272.044 RON | 17.332 RON | 228.478 RON | -26.234 RON | 3 |
| 2020 | 390.120 RON | 49.666 RON | 109.829 RON | 23.634 RON | 84.651 RON | -1.544 RON | 2 |
| 2019 | 204.152 RON | -19.118 RON | 162.212 RON | — | 111.002 RON | -51.210 RON | 1 |
| 2018 | 75.200 RON | -32.292 RON | 100.099 RON | — | 68.007 RON | -32.092 RON | 1 |
| Cifra de afaceri |
| 1.661.318 RON |
| 1.668.549 RON |
| 1.066.730 RON |
| 437.651 RON |
| 327.468 RON |
| 390.120 RON |
| 204.152 RON |
| 75.200 RON |
| Venituri totale | 1.669.355 RON | 1.688.885 RON | 1.067.176 RON | 439.604 RON | 328.229 RON | 391.918 RON | 204.182 RON | 75.350 RON |
| Cheltuieli totale | 2.100.574 RON | 1.974.362 RON | 1.026.758 RON | 519.044 RON | 348.727 RON | 338.146 RON | 220.563 RON | 105.384 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 40.418 RON | 0 RON | 0 RON | 53.772 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 431.219 RON | 285.477 RON | 0 RON | 79.440 RON | 20.498 RON | 0 RON | 16.381 RON | 30.034 RON |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 30.044 RON | 0 RON | 0 RON | 49.666 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 431.219 RON | 331.518 RON | 0 RON | 83.836 RON | 24.691 RON | 0 RON | 19.118 RON | 32.292 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 837.491 RON | 992.484 RON | 32.963 RON | 14.181 RON | 17.332 RON | 23.634 RON | — | — |
| Active circulante | 673.826 RON | 757.213 RON | 489.143 RON | 159.135 RON | 228.478 RON | 84.651 RON | 111.002 RON | 68.007 RON |
| Creante | 637.659 RON | 700.919 RON | 487.463 RON | 124.092 RON | 215.557 RON | 81.888 RON | 94.814 RON | 34.883 RON |
| Casa si conturi la banci | 36.167 RON | 56.294 RON | 1.680 RON | 35.043 RON | 12.921 RON | 2.763 RON | 16.188 RON | 33.124 RON |
| Datorii totale | 2.354.079 RON | 2.161.240 RON | 602.131 RON | 283.386 RON | 272.044 RON | 109.829 RON | 162.212 RON | 100.099 RON |
| Capitaluri proprii | -842.762 RON | -411.543 RON | -80.025 RON | -110.070 RON | -26.234 RON | -1.544 RON | -51.210 RON | -32.092 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 0 | 8 | 4 | 1 | 3 | 2 | 1 | 1 |
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Admite cererea de validare a popririi, formulată de petentul B.E.J. PLĂCINTĂ ADINA MARIA, pentru creditorul EOS CREDIT FUNDING DAC, în contradictoriu cu terţul poprit TRANSCIUCVAL S.R.L., şi debitorul PARASCHIV IONEL EUGEN. Dispune validarea popririi înfiinţate de B.E.J. Plăcintă Adina Maria, în cadrul dosarului execuţional nr. 4299/2018, prin adresa de înfiinţare a popririi din data de 13.03.2024. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei sumele ajunse la scadenţă precum şi sumele care vor fi scadente în viitor, la data când vor deveni scadente, în limita creanţei de 2540,76 lei, datorate debitorului. Respinge cererea creditoarei privind aplicarea unei amenzi judiciare, în temeiul prevederilor art. 790 alin. 9 din Codul de procedură civilă, terţului poprit. Numai cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Brăila. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 12.12.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Amână pronunţarea în cauză pentru data de 12.12.2024. Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia publicului prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată, astăzi, 26.11.2024, în şedinţă publică.
Ia act de renun?area la judecata cauzei privind reclamanta TRANSCIUVAL SRL, în contradictoriu cu VECTOR IMPEX SRL. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Brăila. Pronun?ată în ?edin?ă publica, azi, în 12.06.2024.
pentru a se comunica cererea de renuntare
Amână cauza la data de 15.05.2024
Se acordă termen la data de: 10.04.2024 în vederea asigurării continuită?ii completului de judecată
3 contracte atribuite, in valoare de 29.625 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 16.529 lei.
Achizitii directe
1 contract
16.528 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
13.097 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 00:27).
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.