| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.435.950 RON | 914.004 RON | 38.934.657 RON | 34.000.605 RON | 1.175.836 RON | -3.723.012 RON | 42 |
| 2024 | 15.061.405 RON | 1.035.198 RON | 41.107.500 RON | 35.344.829 RON | 1.083.570 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| -4.637.017 RON |
| 41 |
| 2023 | 16.017.095 RON | 1.281.801 RON | 45.059.372 RON | 36.771.843 RON | 2.818.467 RON | -5.672.215 RON | 43 |
| 2022 | 10.571.568 RON | -140.629 RON | 47.399.680 RON | 38.468.019 RON | 2.018.699 RON | -6.954.016 RON | 38 |
| 2021 | 3.627.330 RON | -5.635.614 RON | 47.411.583 RON | 39.805.997 RON | 765.593 RON | -6.813.396 RON | 28 |
| 2020 | — | -1.307.266 RON | 43.898.532 RON | 40.149.090 RON | 2.575.749 RON | -1.177.781 RON | 7 |
| 2019 | — | -323.975 RON | 11.314.042 RON | 10.221.329 RON | 1.222.198 RON | 129.485 RON | 3 |
| 2018 | — | -46.540 RON | 2.045 RON | 1.858 RON | 453.647 RON | 453.460 RON | — |
| Cifra de afaceri |
| 15.435.950 RON |
| 15.061.405 RON |
| 16.017.095 RON |
| 10.571.568 RON |
| 3.627.330 RON |
| — |
| — |
| — |
| Venituri totale | 15.656.939 RON | 15.373.194 RON | 16.857.990 RON | 11.772.003 RON | 3.727.475 RON | 231.196 RON | 66.746 RON | 24 RON |
| Cheltuieli totale | 14.550.698 RON | 14.155.735 RON | 15.279.543 RON | 11.743.533 RON | 9.339.493 RON | 1.536.830 RON | 390.386 RON | 46.564 RON |
| Profit brut | 1.106.241 RON | 1.217.459 RON | 1.578.447 RON | 28.470 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.612.018 RON | 1.305.634 RON | 323.640 RON | 46.540 RON |
| Profit net | 914.004 RON | 1.035.198 RON | 1.281.801 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 140.629 RON | 5.635.614 RON | 1.307.266 RON | 323.975 RON | 46.540 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 34.000.605 RON | 35.344.829 RON | 36.771.843 RON | 38.468.019 RON | 39.805.997 RON | 40.149.090 RON | 10.221.329 RON | 1.858 RON |
| Active circulante | 1.175.836 RON | 1.083.570 RON | 2.818.467 RON | 2.018.699 RON | 765.593 RON | 2.575.749 RON | 1.222.198 RON | 453.647 RON |
| Stocuri | 153.256 RON | 137.388 RON | 382.630 RON | 97.922 RON | 66.219 RON | 796.603 RON | — | — |
| Creante | 871.483 RON | 495.267 RON | 911.469 RON | 1.103.202 RON | 518.337 RON | 1.759.625 RON | 1.003.201 RON | 6.647 RON |
| Casa si conturi la banci | 151.097 RON | 450.915 RON | 1.524.368 RON | 817.575 RON | 181.037 RON | 19.521 RON | 218.997 RON | 447.000 RON |
| Cheltuieli in avans | 37.263 RON | 43.934 RON | 20.792 RON | 51.439 RON | 26.597 RON | — | — | — |
| Datorii totale | 38.934.657 RON | 41.107.500 RON | 45.059.372 RON | 47.399.680 RON | 47.411.583 RON | 43.898.532 RON | 11.314.042 RON | 2.045 RON |
| Provizioane | 2.059 RON | 1.850 RON | 223.945 RON | 92.493 RON | 0 RON | 4.088 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | -3.723.012 RON | -4.637.017 RON | -5.672.215 RON | -6.954.016 RON | -6.813.396 RON | -1.177.781 RON | 129.485 RON | 453.460 RON |
| Capital subscris varsat | 500.000 RON | 500.000 RON | 500.000 RON | 500.000 RON | 500.000 RON | 500.000 RON | 500.000 RON | 500.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 42 | 41 | 43 | 38 | 28 | 7 | 3 | — |
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
Hotel Ibis, Timişoara City Center
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 50% |
| persoană | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Pentru comunicarea cererii de chemare în garanţie, amână judecarea cauzei la data de 24.09.2026.
Pentru a se lua cunoştinţă de dosarul administrativ, amână judecarea cauzei la data de 15.05.2026.
Repune cauza pe rol. Fixează termen în 21.10.2026, ora 10:00, cu citarea păr?ilor, pentru când se va cita pârâtul Municipiul Timişoara cu un exemplar din cererea adiţională depusă la 10.04.2025, cu menţiunea, că are obligaţia să depună la dosar întâmpinare în termen de 25 zile de la comunicarea acesteia, sub sancţiunea decăderii din dreptul de a mai propune probe şi de a invoca excepţii, în afara celor de ordine publică, dacă legea nu prevede altfel, conform art. 208 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 24.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 10.07.2026.
Respinge recursul promovat de reclamanta Hotel Development S.A. împotriva sentinţei civile nr. 222/19.03.2025, pronunţată de Tribunalul Timiş în dosar nr. 3103/30/2024. Respinge cererea reclamantei recurente de obligare a pârâţilor intimaţi la plata cheltuielilor de judecată. Definitivă. În temeiul art. 402 Cod de procedură civilă (aprobat prin Legea nr. 134/2010), pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de 13.01.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
În vederea depunerii documentaţiei administrative, amână judecarea cauzei la data de 20.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 17.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 02.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 02.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 20.05.2026.
Pentru a se lua cunostinta de înscrisurile depuse la dosar.
Pentru a se depune dosarul administrativ si relatiile solicitate
T: 13.01.2026 ora 9:00- având în vedere Hotărârea nr. 3/26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor Curţii de Apel Timişoara
Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Hotel Development Sa în contradictoriu cu pârâ?ii Municipiul Timi?oara ?i Primarul Municipiului Timi?oara ca fiind neîntemeiată. Cu drept de a formula cerere de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Timi?. Pronun?ată în data de 19.03.2025 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 19.03.2025.
AMÂNĂ PRONUNŢAREA LA DATA DE 04.03.2025.
AMÂNĂ PRONUŢAREA LA DATA DE 18.02.2025.
62 de contracte atribuite, in valoare de 588.047 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 260.455 lei.
Achizitii directe
13 contracte
260.442 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
49 de contracte
327.605 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.847 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.706 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 17%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.034 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 159 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 04.09.2026, 00:54).
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.