AMD ENGINEERS S.R.L.
- ALEX INVEST PROFESSIONAL CONSTRUCT S.R.L.documentat 2019 – 2021
- ARCADIA MASTER DESIGN ARCHITECTURE S.R.L.documentat 2021 – 2025
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.090.073 RON | 509.229 RON | 366.115 RON | 1.025.454 RON | 253.781 RON | 913.120 RON | 4 |
| 2024 | 2.067.929 RON | 449.494 RON | 686.627 RON | 826.372 RON | 827.145 RON | 966.890 RON | 4 |
| 2023 | 2.300.696 RON | 1.518.580 RON | 1.011.758 RON | 573.516 RON | 1.958.723 RON | 1.520.481 RON | 4 |
| 2022 | 980.850 RON | 364.995 RON | 390.381 RON | 16.962 RON | 740.315 RON | 366.896 RON | 3 |
| 2021 | 18.500 RON | 1.701 RON | 17.183 RON | 0 RON | 19.084 RON | 1.901 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.090.073 RON | 2.067.929 RON | 2.300.696 RON | 980.850 RON | 18.500 RON |
| Venituri totale | 2.092.789 RON | 2.078.016 RON | 2.300.729 RON | 980.853 RON | 18.500 RON |
| Cheltuieli totale | 1.466.806 RON | 1.567.469 RON | 759.601 RON | 608.630 RON | 16.618 RON |
| Profit brut | 625.983 RON | 510.547 RON | 1.541.128 RON | 372.223 RON | 1.882 RON |
| Profit net | 509.229 RON | 449.494 RON | 1.518.580 RON | 364.995 RON | 1.701 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.025.454 RON | 826.372 RON | 573.516 RON | 16.962 RON | 0 RON |
| Active circulante | 253.781 RON | 827.145 RON | 1.958.723 RON | 740.315 RON | 19.084 RON |
| Stocuri | 27.617 RON | 1.265 RON | — | — | 0 RON |
| Creante | 185.443 RON | 695.925 RON | 1.847.258 RON | 439.357 RON | 18.500 RON |
| Casa si conturi la banci | 35.721 RON | 129.955 RON | 111.465 RON | 300.958 RON | 584 RON |
| Datorii totale | 366.115 RON | 686.627 RON | 1.011.758 RON | 390.381 RON | 17.183 RON |
| Capitaluri proprii | 913.120 RON | 966.890 RON | 1.520.481 RON | 366.896 RON | 1.901 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 4 | 4 | 3 | 1 |
177 de contracte atribuite, in valoare de 8.854.963 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 8.531.837 lei.
Achizitii directe
174 de contracte
8.531.663 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
323.300 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 03:40).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 3 | 0 | — | vezi ↗ | |
VEST INSTAL S.R.L.CUI 18991887 | 3 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
PROCONSTRUCT SRLCUI 4737286 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
ARCADIA MASTER DESIGN SOLUTIONS S.R.L.CUI 40944245 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
FUNCTIONAL XYLO HOME S.R.L.CUI 45495090 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 6 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
ELECTRIC LIGHT SRLCUI 19537863 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
PROTEHNIC INSTAL HVAC SRLCUI 29599227 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
LEX PROTECT BUZĂU SRLCUI 4595335 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 4 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ | |
ELENET 2005 SRLCUI 17674058 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 11 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.