ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta OROS GRANIT S.R.L. cu sediul procesual ales în ..., având ..., CUI ..., în contradictoriu cu pârâta SC CONSULTUS SRL, cu sediul în ..., cu sediul procesual ales la SCPA Fărcaş şi Asociaţii, în .... Obligă pârâta SC CONSULTUS SRL să plătească reclamantei suma de 5.206,72 lei debit ( din care suma de 277,14 lei rest rămas neachitat din factura nr. 124/11.07.2019 şi suma de 4.929.51 lei contravaloarea facturii nr. 202/06.06.2021 ) Obligă pârâta SC CONSULTUS SRL să plătească reclamantei suma de 365 lei cheltuieli de judecată. Respinge, în rest, cererea reclamantei, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată la data de 29.06.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 29.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 17.06.2026.
În vederea dezbaterii fondului, amână judecarea cauzei la data de 17.06.2026.
Respinge ca neîntemeiată cererea de suspendare a judecăţii formulată în temeiul art. 242 Cod procedură civilă de către pârâta SC CONSULTUS SRL. Fixează termen de judecată la data de 20.05.2026, ora 09:00, sala 33, pentru când se citează părţile în şedinţă publică. Cu cale de atac odată cu fondul. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei astăzi, 03.02.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 03.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.01.2026.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Baia Mare nr. 2 din data de 26 august 2025, prin care s-a decis suspendarea activităţii judiciare pe perioadă nedeterminată cu excepţia cauzelor având obiectele prevăzute în anexa hotărârii şi având în vedere că obiectul prezentului dosar nu se află printre cele menţionate, instanţa va dispune amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată la data de 21.01.2026.
În vederea administrării probelor propuse.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 07.05.2025.
Repune cauza pe rol, pentru ca instan?a să pună în discu?ia păr?ilor necesitatea suplimentării probatoriului. Stabile?te termen de judecată la data de 29.01.2025, ora 0900, C26, pentru când dispune citarea păr?ilor în ?edin?ă publică. Se citează păr?ile cu men?iunea că instan?a urmează să pună în discu?ia păr?ilor necesitatea suplimentării probatoriului. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei în data de 30.10.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 30.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 16.10.2024.
Respinge ca neîntemeiată excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune invocată de pârâtă prin întâmpinare. Admite cererea de chemare în judecată ...Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 16.265,94 lei, reprezentând debit principal-preţ servicii şi a sumei de 7.288,30 lei, reprezentând penalităţi de întârziere calculate de la scadenţă până la data de 12.05.2022. Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în cuantum de 0,1%/zi întârziere, calculate asupra debitului principal, începând cu data de 13.05.2022 şi până la plata efectivă a debitului principal.
amânat pronunţarea la data de 25.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.10.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.09.2024.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 24.09.2024.
administrarea probelor încuviinţate
Potrivit Deciziei nr. 10/2023 a presedintelui Judecătoriei Negresti Oas, completul a fost desfiintat
pentru comunicarea înscrisurilor
Respinge apelul ca nefondat.
Amână pronunţarea în cauză la data de 05.05.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 29.04.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 29.04.2026.
Respinge cererea de recuzare formulată , ca neîntemeiată.
În vederea solu?ionării cererii de recuzare .
În temeiul art. 400 Cod procedură civilă, Repune cauza pe rol pentru în vederea punerii în discuţie contradictorie a cererii în probaţiune formulată de intimata reclamantă. Stabileşte termen de judecată la data de 16.01.2026, ora 9, în fa?a completului C1A-LP, cu citarea păr?ilor în ?edin?ă publică. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 21.11.2025.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07.11.2025.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor nr. 3/26.08.2025, amână cauza la data de 07.11.2025, sala 12, ora 09.00
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 512.337 RON | 9.120 RON | 630.468 RON | 229.880 RON | 938.521 RON | 600.481 RON | 4 |
| 2024 | 750.378 RON | -275.630 RON | 845.066 RON | 261.934 RON | 1.174.493 RON | 591.361 RON | 6 |
| 2023 | 1.225.421 RON | 225.041 RON | 926.491 RON | 321.664 RON | 1.471.818 RON | 866.991 RON | 8 |
| 2022 | 841.351 RON | 75.225 RON | 718.610 RON | 389.241 RON | 971.320 RON | 641.951 RON | 7 |
| 2021 | 595.896 RON | -95.783 RON | 643.509 RON | 322.948 RON | 895.341 RON | 574.780 RON | 7 |
| 2020 | 892.584 RON | 266.402 RON | 654.417 RON | 390.154 RON | 896.470 RON | 671.088 RON | 7 |
| 2019 | 315.231 RON | -271.985 RON | 509.170 RON | 355.947 RON | 549.421 RON | 396.198 RON | 5 |
| 2018 | 412.422 RON | 30.249 RON | 366.306 RON | 447.200 RON | 587.288 RON | 668.182 RON | 2 |
| 2017 | 124.170 RON | 8.210 RON | 342.656 RON | 480.319 RON | 512.358 RON | 650.021 RON | 2 |
| 2016 | 287.394 RON | -56.088 RON | 358.785 RON | 336.858 RON | 663.738 RON | 641.811 RON | 3 |
| 2015 | 1.575.385 RON | 703.406 RON | 671.455 RON | 145.423 RON | 1.223.931 RON | 697.899 RON | 5 |
| 2014 | 511.400 RON | 104.315 RON | 428.587 RON | 120.104 RON | 302.975 RON | -5.508 RON | 2 |
| 2013 | 164.127 RON | -75.006 RON | 372.975 RON | 57.046 RON | 206.106 RON | -109.823 RON | 2 |
| 2012 | 324.686 RON | 59.200 RON | 347.184 RON | 100.541 RON | 211.826 RON | -34.817 RON | 2 |
| 2011 | 244.654 RON | -74.267 RON | 328.790 RON | 134.695 RON | 100.078 RON | -94.017 RON | 2 |
| 2010 | 450.990 RON | 102.217 RON | 356.383 RON | 107.644 RON | 228.239 RON | -20.500 RON | 3 |
| 2009 | 185.391 RON | 43.745 RON | 332.472 RON | 109.320 RON | 100.435 RON | -122.717 RON | 5 |
| 2008 | 26.033 RON | -48.583 RON | 316.806 RON | 114.804 RON | 35.540 RON | -166.462 RON | 5 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 512.337 RON | 750.378 RON | 1.225.421 RON | 841.351 RON | 595.896 RON | 892.584 RON | 315.231 RON | 412.422 RON | 124.170 RON | 287.394 RON | 1.575.385 RON | 511.400 RON | 164.127 RON | 324.686 RON | 244.654 RON | 450.990 RON | 185.391 RON | 26.033 RON |
| Venituri totale | 610.160 RON | 627.964 RON | 1.416.373 RON | 895.850 RON | 645.315 RON | 949.369 RON | 306.026 RON | 407.621 RON | 255.290 RON | 403.097 RON | 1.575.694 RON | 511.765 RON | 164.935 RON | 325.774 RON | 248.745 RON | 605.940 RON | 416.232 RON | 26.033 RON |
| Cheltuieli totale | 588.948 RON | 888.654 RON | 1.180.548 RON | 812.514 RON | 736.217 RON | 674.276 RON | 573.982 RON | 373.197 RON | 245.803 RON | 459.185 RON | 742.027 RON | 387.580 RON | 239.941 RON | 255.298 RON | 323.012 RON | 483.254 RON | 371.020 RON | 74.616 RON |
| Profit brut | 21.212 RON | 0 RON | 235.825 RON | 83.336 RON | 0 RON | 275.093 RON | 0 RON | 34.424 RON | 9.487 RON | 0 RON | 833.667 RON | 124.185 RON | 0 RON | 70.476 RON | 0 RON | 122.686 RON | 45.212 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 260.690 RON | 0 RON | 0 RON | 90.902 RON | 0 RON | 267.956 RON | 0 RON | 0 RON | 56.088 RON | — | 0 RON | 75.006 RON | 0 RON | 74.267 RON | — | — | 48.583 RON |
| Profit net | 9.120 RON | 0 RON | 225.041 RON | 75.225 RON | 0 RON | 266.402 RON | 0 RON | 30.249 RON | 8.210 RON | 0 RON | 703.406 RON | 104.315 RON | 0 RON | 59.200 RON | 0 RON | 102.217 RON | 43.745 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 275.630 RON | 0 RON | 0 RON | 95.783 RON | 0 RON | 271.985 RON | 0 RON | 0 RON | 56.088 RON | 0 RON | 0 RON | 75.006 RON | 0 RON | 74.267 RON | — | — | 48.583 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 229.880 RON | 261.934 RON | 321.664 RON | 389.241 RON | 322.948 RON | 390.154 RON | 355.947 RON | 447.200 RON | 480.319 RON | 336.858 RON | 145.423 RON | 120.104 RON | 57.046 RON | 100.541 RON | 134.695 RON | 107.644 RON | 109.320 RON | 114.804 RON |
| Active circulante | 938.521 RON | 1.174.493 RON | 1.471.818 RON | 971.320 RON | 895.341 RON | 896.470 RON | 549.421 RON | 587.288 RON | 512.358 RON | 663.738 RON | 1.223.931 RON | 302.975 RON | 206.106 RON | 211.826 RON | 100.078 RON | 228.239 RON | 100.435 RON | 35.540 RON |
| Stocuri | 149.672 RON | 143.028 RON | 276.615 RON | 47.087 RON | 35.702 RON | 13.707 RON | 31.528 RON | 65.823 RON | 117.259 RON | 97.193 RON | 16.215 RON | -16.052 RON | 7.965 RON | 12.486 RON | 12.981 RON | 1.557 RON | 854 RON | 5.629 RON |
| Creante | 566.162 RON | 782.263 RON | 1.006.647 RON | 451.556 RON | 516.797 RON | 675.800 RON | 321.771 RON | 368.774 RON | 299.073 RON | 332.463 RON | 531.480 RON | 184.479 RON | 158.648 RON | 155.660 RON | 58.016 RON | 98.518 RON | 57.191 RON | 24.408 RON |
| Casa si conturi la banci | 122.687 RON | 99.202 RON | 188.556 RON | 472.677 RON | 242.842 RON | 206.963 RON | 96.122 RON | 152.691 RON | 27.222 RON | 34.082 RON | 676.236 RON | 134.548 RON | 39.493 RON | 43.680 RON | 29.081 RON | 128.164 RON | 42.390 RON | 5.503 RON |
| Cheltuieli in avans | 62.548 RON | — | — | — | — | 38.881 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 630.468 RON | 845.066 RON | 926.491 RON | 718.610 RON | 643.509 RON | 654.417 RON | 509.170 RON | 366.306 RON | 342.656 RON | 358.785 RON | 671.455 RON | 428.587 RON | 372.975 RON | 347.184 RON | 328.790 RON | 356.383 RON | 332.472 RON | 316.806 RON |
| Capitaluri proprii | 600.481 RON | 591.361 RON | 866.991 RON | 641.951 RON | 574.780 RON | 671.088 RON | 396.198 RON | 668.182 RON | 650.021 RON | 641.811 RON | 697.899 RON | -5.508 RON | -109.823 RON | -34.817 RON | -94.017 RON | -20.500 RON | -122.717 RON | -166.462 RON |
| Capital subscris varsat | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | — | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 1.560 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 6 | 8 | 7 | 7 | 7 | 5 | 2 | 2 | 3 | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 | 5 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
13 contracte atribuite, in valoare de 298.693 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 279.219 lei.
Achizitii directe
11 contracte
279.208 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
19.485 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:51).