ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite apelul declarat de apelanta B.P. S.R.L. ...împotriva Încheierii civile din data de 25.06.2026 pronunţată de Judecătoria Baia Mare în dosarul nr. 1333/182/2026/a1, pe care o schimbă în parte, după cum urmează : Admite în parte cererea formulată de contestatoarea -intimată C. S.R.L. ... şi în consecinţă: Suspendă în parte executarea silită din dosarul execuţional nr. 458/2025 al BEJ V.G. numai în ceea ce priveşte actele de executare silită îndeplinite pentru recuperarea sumei de 102.388,64 lei reprezentând dobânda legală penalizatoare calculată prin Încheierea executorului judecătoresc din data de 8.01.2026. Obligă pe intimata – contestatoare S.C C. S.R.L. la plata cheltuielilor de judecată în apel. Definitivă. Pronunţată azi, 12.08.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite în parte cererea de suspendare a executării silite formulate de contestatoarea CONSULTUS S.R.L., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. ..., având CUI ..., cu sediul în ..., cu sediul procesual ales în ..., în contradictoriu cu intimata BENIMELA PROD S.R.L. având CUI ..., cu sediul în ... Dispune suspendarea executării silite demarate în dosarul de executare nr. 458/2025 al BEJ Vucea Gheorghe până la soluţionarea contestaţiei la executare, ce face obiectul prezentului dosar. Respinge, în rest cererea, ca neîntemeiată. Prezenta se va comunica din oficiu şi de îndată către BEJ Vucea Gheorghe. Cu drept de apel, în mod separat, în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 25.06.2026.
Respinge recursul declarat de recurenta Comuna Recea împotriva sentin?ei civile nr. 1176 din 16.06.2026 pronunţată în dosarul nr. 5537/182/2026 al Tribunalului Maramureş, pe care o menţine în întregime. Obligă recurenta să plătească intimatei Consultus SRL Baia Mare suma de 3630 lei, cheltuieli de judecată în recurs. Decizia este definitivă şi executorie. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei azi, 06.08.2026.
Respinge excep?ia inadmisibilită?ii procedurii ordonan?ei pre?edin?iale în materia achizi?iilor publice invocată de pârâtă prin întâmpinare. Respinge cererea de emitere ordonan?ă pre?edin?ială privind pe reclamanta C.R., reprezentată prin p., în contradictoriu cu pârâta SC C. SRL, ca neîntemeiată. Obligă reclamanta să plătească pârâtei cheltuieli de judecată în sumă de 3630 lei reprezentând onorariu de avocat. Cu recurs în 5 zile de la pronunţare. Recursul se depune la Tribunalul Maramureş, sub sancţiunea nulităţii. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei azi, 16.06.2026.
Admite excepţia necompetenţei materiale a Judecătoriei Baia Mare, invocată de pârâtă. Declină competenţa de soluţionare a cererii în favoarea Tribunalului Maramureş. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 25.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
pentru a se comunica întâmpinarea depusă.
Admite cererea de suspendare provizorie a executării silite formulată de contestatoarea CONSULTUS S.R.L., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. ..., având CUI ..., cu sediul în ..., şi cu sediul procesual ales la Societatea Civilă Profesională de Avocaţi ... cu sediul în ..., persoana desemnată cu primirea corespondenţei fiind av. Dan Fărcaş, în contradictoriu cu intimata BENIMELA PROD S.R.L., având CIF ..., cu sediul în localitatea .... Dispune suspendarea provizorie a executării silite demarate în dosarul execuţional nr. 104/2025 al BEJ Vucea Gheorghe privind pe creditoarea BENIMELA PROD S.R.L. şi pe debitoarea CONSULTUS S.R.L. până la soluţionarea cererii de suspendare a executării silite din cadrul contestaţiei la executare înregistrate în dosarul nr. 2957/182/2026 al Judecătoriei Baia Mare. Fără cale de atac. Prezenta încheiere se comunică din oficiu şi de îndată executorului judecătoresc. Pronunţată astăzi, 04.03.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.543.564 RON | 25.601 RON | 8.529.186 RON | 1.175.872 RON | 9.037.099 RON | 1.683.785 RON | 12 |
| 2024 | 11.357.928 RON | 24.776 RON | 10.540.452 RON | 2.109.007 RON | 12.365.920 RON | 3.933.198 RON | 13 |
| 2023 | 14.576.983 RON | 92.958 RON | 31.669.919 RON | 2.006.132 RON | 33.548.003 RON | 3.882.939 RON | 18 |
| 2022 | 13.562.160 RON | 24.104 RON | 23.098.446 RON | 6.136.037 RON | 20.753.666 RON | 3.789.980 RON | 20 |
| 2021 | 10.000.129 RON | 35.035 RON | 19.902.467 RON | 7.372.624 RON | 16.298.700 RON | 3.765.877 RON | 22 |
| 2020 | 18.001.142 RON | 201.202 RON | 20.157.478 RON | 8.456.088 RON | 15.436.916 RON | 3.730.843 RON | 28 |
| 2019 | 22.308.856 RON | 558.995 RON | 17.492.600 RON | 9.871.191 RON | 11.176.254 RON | 3.554.845 RON | 35 |
| 2018 | 17.391.596 RON | 176.971 RON | 18.801.523 RON | 11.083.093 RON | 11.699.970 RON | 3.881.877 RON | 27 |
| 2017 | 15.834.557 RON | 160.453 RON | 20.085.384 RON | 12.590.105 RON | 11.599.534 RON | 3.826.104 RON | 26 |
| 2016 | 20.500.075 RON | 1.304.164 RON | 16.350.911 RON | 14.378.669 RON | 6.094.532 RON | 3.665.651 RON | 31 |
| 2015 | 15.524.367 RON | 985.058 RON | 3.785.943 RON | 3.243.906 RON | 3.653.691 RON | 2.477.891 RON | 19 |
| 2014 | 10.892.232 RON | 1.172.067 RON | 3.634.102 RON | 3.217.417 RON | 2.838.358 RON | 1.535.041 RON | 17 |
| 2013 | 1.102.253 RON | 62.498 RON | 1.257.813 RON | 724.667 RON | 896.120 RON | 362.974 RON | 5 |
| 2012 | 1.001.671 RON | 254.581 RON | 1.454.308 RON | 687.781 RON | 1.067.003 RON | 300.476 RON | 5 |
| 2011 | 510.060 RON | 11.309 RON | 762.897 RON | 299.324 RON | 485.935 RON | 45.895 RON | 3 |
| 2010 | 508.824 RON | 4.788 RON | 739.372 RON | 235.298 RON | 460.127 RON | 34.586 RON | 2 |
| 2009 | 805.519 RON | 804 RON | 490.551 RON | 160.553 RON | 341.572 RON | 29.797 RON | — |
| 2008 | 152.302 RON | 28.793 RON | 25.852 RON | — | 56.811 RON | 28.993 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.543.564 RON | 11.357.928 RON | 14.576.983 RON | 13.562.160 RON | 10.000.129 RON | 18.001.142 RON | 22.308.856 RON | 17.391.596 RON | 15.834.557 RON | 20.500.075 RON | 15.524.367 RON | 10.892.232 RON | 1.102.253 RON | 1.001.671 RON | 510.060 RON | 508.824 RON | 805.519 RON | 152.302 RON |
| Venituri totale | 6.701.770 RON | 11.435.510 RON | 19.099.612 RON | 15.537.824 RON | 10.830.025 RON | 19.450.136 RON | 29.499.940 RON | 20.596.491 RON | 21.838.846 RON | 27.245.113 RON | 16.411.035 RON | 10.980.056 RON | 1.102.378 RON | 1.002.260 RON | 510.114 RON | 510.744 RON | 805.710 RON | 152.323 RON |
| Cheltuieli totale | 6.668.469 RON | 11.363.400 RON | 17.309.256 RON | 15.509.132 RON | 10.789.122 RON | 19.209.556 RON | 28.845.929 RON | 20.392.031 RON | 21.678.393 RON | 25.940.949 RON | 15.246.209 RON | 9.599.190 RON | 1.027.753 RON | 699.187 RON | 496.651 RON | 495.621 RON | 802.039 RON | 118.053 RON |
| Profit brut | 33.301 RON | 72.110 RON | 1.790.356 RON | 28.692 RON | 40.903 RON | 240.580 RON | 654.011 RON | 204.460 RON | 160.453 RON | 1.304.164 RON | 1.164.826 RON | 1.380.866 RON | 74.625 RON | 303.073 RON | 13.463 RON | 15.123 RON | 3.671 RON | 34.270 RON |
| Profit net | 25.601 RON | 24.776 RON | 92.958 RON | 24.104 RON | 35.035 RON | 201.202 RON | 558.995 RON | 176.971 RON | 160.453 RON | 1.304.164 RON | 985.058 RON | 1.172.067 RON | 62.498 RON | 254.581 RON | 11.309 RON | 4.788 RON | 804 RON | 28.793 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.175.872 RON | 2.109.007 RON | 2.006.132 RON | 6.136.037 RON | 7.372.624 RON | 8.456.088 RON | 9.871.191 RON | 11.083.093 RON | 12.590.105 RON | 14.378.669 RON | 3.243.906 RON | 3.217.417 RON | 724.667 RON | 687.781 RON | 299.324 RON | 235.298 RON | 160.553 RON | — |
| Active circulante | 9.037.099 RON | 12.365.920 RON | 33.548.003 RON | 20.753.666 RON | 16.298.700 RON | 15.436.916 RON | 11.176.254 RON | 11.699.970 RON | 11.599.534 RON | 6.094.532 RON | 3.653.691 RON | 2.838.358 RON | 896.120 RON | 1.067.003 RON | 485.935 RON | 460.127 RON | 341.572 RON | 56.811 RON |
| Stocuri | 7.685.661 RON | 8.340.974 RON | 8.133.522 RON | 9.313.884 RON | 7.624.443 RON | 7.608.698 RON | 7.811.194 RON | 5.251.822 RON | 6.403.992 RON | 1.919.544 RON | 2.055 RON | 17.453 RON | 8.691 RON | 8.691 RON | 8.691 RON | 13.441 RON | 4.040 RON | — |
| Creante | 716.482 RON | 3.895.662 RON | 24.218.688 RON | 11.232.371 RON | 8.644.828 RON | 7.711.003 RON | 3.062.202 RON | 6.006.117 RON | 5.157.648 RON | 3.866.627 RON | 1.603.396 RON | 1.422.147 RON | 870.914 RON | 899.232 RON | 464.027 RON | 323.162 RON | 128.433 RON | 35.807 RON |
| Casa si conturi la banci | 634.956 RON | 129.284 RON | 1.195.793 RON | 207.411 RON | 29.429 RON | 117.215 RON | 302.858 RON | 442.031 RON | 37.894 RON | 308.361 RON | 2.048.240 RON | 1.398.758 RON | 16.515 RON | 159.080 RON | 13.217 RON | 123.524 RON | 209.099 RON | 21.004 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 1.368 RON | 1.368 RON | — | — | 23.533 RON | 78.533 RON | 18.223 RON | — |
| Datorii totale | 8.529.186 RON | 10.540.452 RON | 31.669.919 RON | 23.098.446 RON | 19.902.467 RON | 20.157.478 RON | 17.492.600 RON | 18.801.523 RON | 20.085.384 RON | 16.350.911 RON | 3.785.943 RON | 3.634.102 RON | 1.257.813 RON | 1.454.308 RON | 762.897 RON | 739.372 RON | 490.551 RON | 25.852 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 1.277 RON | 1.277 RON | 1.277 RON | 2.980 RON | 4.683 RON | — | 99.663 RON | 278.151 RON | 456.639 RON | 635.131 RON | 888.000 RON | — | — | — | — | — | 1.966 RON |
| Capitaluri proprii | 1.683.785 RON | 3.933.198 RON | 3.882.939 RON | 3.789.980 RON | 3.765.877 RON | 3.730.843 RON | 3.554.845 RON | 3.881.877 RON | 3.826.104 RON | 3.665.651 RON | 2.477.891 RON | 1.535.041 RON | 362.974 RON | 300.476 RON | 45.895 RON | 34.586 RON | 29.797 RON | 28.993 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 13 | 18 | 20 | 22 | 28 | 35 | 27 | 26 | 31 | 19 | 17 | 5 | 5 | 3 | 2 | — | — |
51 de contracte atribuite, in valoare de 99.847.015 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 663.626 lei.
Achizitii directe
10 contracte
663.616 lei
Licitatii publice
25 de contracte
97.050.618 lei
Achizitii offline
16 contracte
2.132.781 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 22:22).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CONSTRUCT C.D.P. SRLCUI 23770637 | 16 | 14 | 9 | — | vezi ↗ |
MARFERENT S.R.L.CUI 33485514 | 7 | 3 | 0 | Da | vezi ↗ |
TRUCK SPED SRLCUI 3811082 | 7 | 3 | 2 | — | vezi ↗ |
AMBIENTAL LAND SRLCUI 31428962 | 3 | 3 | 0 | — | vezi ↗ |
CONSTRUCT MAPCOM SRLCUI 1238311 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 23 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MARFERENT S.R.L.CUI 33485514 | 7 | ofertant · l-a avut terț | 3 | Da | vezi ↗ |
INSTALDI SRLCUI 10693044 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
CONSUS ELECTRIC SRLCUI 22446757 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
TRUCK SPED SRLCUI 3811082 | 7 | ofertant · l-a avut terț | 2 | — | vezi ↗ |
HIPOLIT CONSTRUCT PROIECT S.R.L.CUI 35364837 | 4 | subcontractant | 2 | Da | vezi ↗ |
NV CONSTRUCT SRLCUI 18639415 | 1 | co-terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
LONGHERSIN SRLCUI 7008680 | 1 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 28 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.