ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale a Judecătoriei Sectorului 3, Bucure?ti, invocată de către pârâtă prin întâmpinare. Declină competen?a de soluţionare a cauzei privind pe creditoarea SC Dogerik Trans SRL, în contradictoriu cu debitoarea SC Oxi Delta SRL, în favoarea Judecătoriei Buftea. Fără cale de atac. Pronunţată astăzi, 23.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 23.12.2025, când pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 17.12.2025.
În baza Hotărârii nr. 4/27.08.2025, a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sector 3 Bucuresti, dispune amânarea solutionării prezentei cauze până la termenul administrativ din data de 06.11.2025.
verificări procedură prealabila
verificări procedură prealabila
Admite cererea de validare a popririi. Validează poprirea înfiin?ată prin adresa din data de 10.12.2024, emisă de SCPEJ Neneci şi Vasiliev, în dosarul de executare nr. 2229/2024, până la concuren?a sumei de 3626,91 de lei. Obligă terţul poprit să plătească creditoarei sumele datorate debitorului, în limita sumei pentru care s-a validat poprirea şi ?inând cont de limitele urmăribile conform art. 729 C.pr.civ, atât pentru sumele ajunse la scaden?ă, cât ?i pentru cele care vor fi scadente în viitor, în acest ultim caz validarea producându-?i efectele numai la data când sumele devin scadente. Respinge solicitarea petentului de amendare a ter?ului poprit, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorul 1 Bucureşti. Pronun?ată astăzi, 16.07.2025, prin punerea soluţiei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Respinge ca rămasă fără obiect cererea de validare a popririi formulată de petentul BEJ Trancă Bogdan Ovidiu privind pe creditoarea BRD GROUPE SOCIETE GENERALE SA, în contradictoriu cu debitorul GRIGORE ?TEFAN IONU? ?i ter?ul poprit OXI DELTA. Obligă terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei cheltuieli de judecată. Respinge cererea de amendare a ter?ului poprit. Cu apel în 5 zile de la comunicare ce se va depune la Judecătoria Lehliu Gară. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 05.12.2025.
Repune cauza pe rol. Stabileşte termen la data de 05.12.2025, ora 09:00, în şedinţă publică, cu citare părţilor. Întâmpinarea şi înscrisurile ataşate acesteia se comunică petentului, creditorului şi debitorului. În citaţia pentru petent se vor include menţiunea că are posibilitatea depunerii unui răspuns la întâmpinare în termen de 10 zile de la comunicare şi menţiunea de a-şi exprima punctul de vedere cu privire la plăţile invocate de terţul poprit prin întâmpinare. Pronunţată astăzi, 13.10.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
la 13.10.2025
Respinge, ca rămasă fără obiect, cererea de validare a popririi formulată de creditoarea SVEA EKONOMI CYPRUS LIMITED în contradictoriu cu debitorul MANOLE CĂTĂLIN-DUMITRU şi cu terţul poprit OXI DELTA SRL. Respinge solicitarea creditoarei de aplicare a unei amenzi judiciare terţului poprit. Obliga terţul poprit la plata către creditoare a sumei de 20 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare, ce se depune la Judecătoria Lehliu Gară. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi – 03.06.2025.
Având în vedere lipsa de procedură cu terţul poprit şi disp. art. 153 al.2 CPC, acordă termen la data de 03.06.2025, ora 09:00.
Ia act de renun?area la judecata cererii având ca obiect validare poprire formulată de petentul BEJ ENACHE ANCA, privind pe creditoarea BANCA TRANSILVANIA SA, în contradictoriu cu debitorul COPOERU SILVIAN-IONUŢ ?i ter?ul poprit OXI DELTA SRL, în dosarul de executare nr. 386/2023. Cu recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Lehliu-Gară. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 23.06.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10.202.842 RON | 183.247 RON | 8.762.874 RON | 1.243.652 RON | 8.563.128 RON | 588.481 RON | 31 |
| 2024 | 9.181.159 RON | 863.143 RON | 11.080.192 RON | 949.340 RON | 11.287.861 RON | 1.157.009 RON | 25 |
| 2023 | 3.269.829 RON | 906.718 RON | 4.084.738 RON | 356.430 RON | 4.720.808 RON | 992.500 RON | 10 |
| 2022 | 237.396 RON | 85.582 RON | 35.996 RON | 12.900 RON | 108.878 RON | 85.782 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.202.842 RON | 9.181.159 RON | 3.269.829 RON | 237.396 RON |
| Venituri totale | 9.565.896 RON | 13.423.289 RON | 4.741.848 RON | 237.396 RON |
| Cheltuieli totale | 9.316.629 RON | 12.377.397 RON | 3.729.874 RON | 149.440 RON |
| Profit brut | 249.267 RON | 1.045.892 RON | 1.011.974 RON | 87.956 RON |
| Profit net | 183.247 RON | 863.143 RON | 906.718 RON | 85.582 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.243.652 RON | 949.340 RON | 356.430 RON | 12.900 RON |
| Active circulante | 8.563.128 RON | 11.287.861 RON | 4.720.808 RON | 108.878 RON |
| Stocuri | 5.860.008 RON | 6.510.870 RON | 2.056.264 RON | 5.302 RON |
| Creante | 2.512.074 RON | 4.624.062 RON | 2.416.715 RON | 80.171 RON |
| Casa si conturi la banci | 191.046 RON | 152.929 RON | 247.829 RON | 23.405 RON |
| Datorii totale | 8.762.874 RON | 11.080.192 RON | 4.084.738 RON | 35.996 RON |
| Venituri in avans | 455.425 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 588.481 RON | 1.157.009 RON | 992.500 RON | 85.782 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 31 | 25 | 10 | 2 |
83 de contracte atribuite, in valoare de 19.986.787 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
3 achizitii excluse ca posibil eronate. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 17.425.051 lei.
Achizitii directe
79 de contracte
17.424.972 lei
Licitatii publice
3 contracte
2.526.771 lei
Achizitii offline
1 contract
35.044 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 16:42).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
GENERAL SECURITY SRLCUI 11160619 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VESTA INVESTMENT SRLCUI 5891142 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ | |
PPC ENERGIE MUNTENIA S.A.anterior: Electrica Furnizare Muntenia Sud S.A., ENEL ENERGIE MUNTENIA SACUI 24387371 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
DIGITALITY SMART CREATIVE SOLUTIONS S.R.L.CUI 45671871 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
ECOAMBIENT CONSULTING SRLCUI 22906502 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
LOIAL IMPEX SRLCUI 3176126 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
IASICON SACUI 1957821 | 1 | terț susținător · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
POLARH DESIGN SRLCUI 389642 | 1 | terț susținător · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 10 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.