ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
sat Negoiesti, com. Melinesti
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale exclusive a Judecătoriei Craiova. Declină judecarea cauzei la Judecătoria Filiaşi. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor la data de 24.03.2026.
Respinge plângerea ca neîntemeiată. Ia act că nu se solicită cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cerere de apel care se depune la Judecătoria Craiova. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instanţei, azi 27.04.2026.
Admite recursul. Casează încheierea recurată şi trimite cauza aceleiaşi instanţe pentru continuarea judecăţii. Definitivă. Pronunţată astăzi, 04.06.2025, conform art.402 C.p.c.
In baza art. 262 alin. 4 din Legea 85/2014 dispune suspendarea apelului. Cu recurs.
Admite excepţia netimbrării. Anulează recursul ca netimbrat. Definitivă. Pronunţată azi, 08.12.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Acordă termen la 08.12.2025, orele 11, 00, pentru ca recurentul reclamant să fie citat cu menţiunea achitării taxei de timbru, în cuantum de 200 lei, aferentă recursului declarat.
Instanţa amână judecarea cauzei la data de 27.10.2025, orele 11:00, având în vedere că obiectul cererii nu se încadrează în cauzele prevăzute de art. 3 din Hotărârea nr. 3/26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Curţii de Apel Craiova.
Respinge acţiunea formulată de reclamanta S.C. Irimir Impex S.R.L. în contradictoriu cu pârâtul Consiliul Judeţean Gorj, având ca obiect anulare act administrativ, obligaţia de a face şi pretenţii. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Gorj - Secţia Contencios administrativ şi fiscal. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei, la data de 16.04.2025.
În baza art. 396 alin. 1 Cod procedură civilă, amână pronunţarea hotărârii la data de 16.04.2025. Pronunţată astăzi, 03.04.2025, la Tribunalul Gorj, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 604.814 RON | 1.421 RON | 105.999 RON | 727.887 RON | 147.814 RON | 769.702 RON | 2 |
| 2024 | 813.795 RON | 32.285 RON | 94.663 RON | 727.887 RON | 135.057 RON | 768.281 RON | 3 |
| 2023 | 668.413 RON | 13.966 RON | 147.298 RON | 737.947 RON | 143.739 RON | 734.388 RON | 3 |
| 2022 | 630.512 RON | 16.234 RON | 178.168 RON | 793.103 RON | 105.487 RON | 720.422 RON | 6 |
| 2021 | 695.468 RON | 29.216 RON | 365.674 RON | 935.429 RON | 134.433 RON | 704.188 RON | 8 |
| 2020 | 808.577 RON | 9.389 RON | 571.541 RON | 1.137.166 RON | 50.633 RON | 616.258 RON | 6 |
| 2019 | 1.431.253 RON | 228.824 RON | 727.163 RON | 1.137.166 RON | 196.866 RON | 606.869 RON | 8 |
| 2018 | 1.365.242 RON | -90.880 RON | 1.405.472 RON | 1.507.434 RON | 285.583 RON | 378.045 RON | 8 |
| 2017 | 2.185.165 RON | 43.990 RON | 1.714.708 RON | 1.682.434 RON | 501.199 RON | 468.925 RON | 18 |
| 2016 | 1.971.471 RON | 35.502 RON | 2.030.118 RON | 1.873.483 RON | 581.570 RON | 424.935 RON | 17 |
| 2015 | 2.146.604 RON | 21.899 RON | 1.763.829 RON | 1.536.548 RON | 616.715 RON | 389.434 RON | 19 |
| 2014 | 1.871.043 RON | 31.545 RON | 1.741.290 RON | 1.461.080 RON | 647.544 RON | 367.334 RON | 21 |
| 2013 | 1.550.483 RON | 28.089 RON | 1.928.583 RON | 1.527.103 RON | 700.840 RON | 335.789 RON | 21 |
| 2012 | 1.356.994 RON | 44.691 RON | 1.853.103 RON | 1.614.414 RON | 509.960 RON | 307.700 RON | 20 |
| 2011 | 1.278.763 RON | 16.407 RON | 980.579 RON | 808.859 RON | 429.007 RON | 262.979 RON | 18 |
| 2010 | 1.224.651 RON | 13.400 RON | 1.098.584 RON | 791.580 RON | 553.575 RON | 246.571 RON | 17 |
| 2009 | 937.051 RON | 40.531 RON | 754.509 RON | 577.384 RON | 409.967 RON | 233.172 RON | 16 |
| 2008 | 884.893 RON | 83.678 RON | 473.904 RON | 583.126 RON | 81.473 RON | 192.639 RON | 14 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 604.814 RON | 813.795 RON | 668.413 RON | 630.512 RON | 695.468 RON | 808.577 RON | 1.431.253 RON | 1.365.242 RON | 2.185.165 RON | 1.971.471 RON | 2.146.604 RON | 1.871.043 RON | 1.550.483 RON | 1.356.994 RON | 1.278.763 RON | 1.224.651 RON | 937.051 RON | 884.893 RON |
| Venituri totale | 604.814 RON | 813.887 RON | 708.070 RON | 630.512 RON | 997.676 RON | 820.829 RON | 1.465.126 RON | 1.367.074 RON | 2.185.169 RON | 1.971.471 RON | 2.241.740 RON | 1.962.796 RON | 1.686.745 RON | 1.361.429 RON | 1.285.792 RON | 1.235.710 RON | 937.076 RON | 893.329 RON |
| Cheltuieli totale | 585.204 RON | 761.142 RON | 687.024 RON | 607.973 RON | 960.630 RON | 803.232 RON | 1.221.651 RON | 1.444.284 RON | 2.120.060 RON | 1.926.362 RON | 2.215.369 RON | 1.924.739 RON | 1.650.665 RON | 1.307.989 RON | 1.266.732 RON | 1.214.860 RON | 888.228 RON | 792.143 RON |
| Profit brut | 19.610 RON | 52.745 RON | 21.046 RON | 22.539 RON | 37.046 RON | 17.597 RON | 243.475 RON | — | 65.109 RON | 45.109 RON | 26.371 RON | 38.057 RON | 36.080 RON | 53.440 RON | 19.060 RON | 20.850 RON | 48.848 RON | 101.186 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 77.210 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 1.421 RON | 32.285 RON | 13.966 RON | 16.234 RON | 29.216 RON | 9.389 RON | 228.824 RON | — | 43.990 RON | 35.502 RON | 21.899 RON | 31.545 RON | 28.089 RON | 44.691 RON | 16.407 RON | 13.400 RON | 40.531 RON | 83.678 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — | — | 90.880 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 727.887 RON | 727.887 RON | 737.947 RON | 793.103 RON | 935.429 RON | 1.137.166 RON | 1.137.166 RON | 1.507.434 RON | 1.682.434 RON | 1.873.483 RON | 1.536.548 RON | 1.461.080 RON | 1.527.103 RON | 1.614.414 RON | 808.859 RON | 791.580 RON | 577.384 RON | 583.126 RON |
| Active circulante | 147.814 RON | 135.057 RON | 143.739 RON | 105.487 RON | 134.433 RON | 50.633 RON | 196.866 RON | 285.583 RON | 501.199 RON | 581.570 RON | 616.715 RON | 647.544 RON | 700.840 RON | 509.960 RON | 429.007 RON | 553.575 RON | 409.967 RON | 81.473 RON |
| Stocuri | 50.710 RON | 50.344 RON | 93.462 RON | 90.384 RON | 58.200 RON | 29.582 RON | 33.754 RON | 94.431 RON | 164.428 RON | 374.220 RON | 423.997 RON | 418.995 RON | 367.115 RON | 280.852 RON | 217.294 RON | 141.972 RON | — | — |
| Creante | 47.404 RON | 50.155 RON | 30.941 RON | 10.851 RON | 74.342 RON | 5.553 RON | 126.638 RON | 182.790 RON | 305.940 RON | 199.481 RON | 192.457 RON | 226.571 RON | 327.623 RON | 227.765 RON | 82.920 RON | 313.399 RON | 408.939 RON | 71.363 RON |
| Casa si conturi la banci | 49.700 RON | 34.558 RON | 19.336 RON | 4.252 RON | 1.891 RON | 15.467 RON | 36.443 RON | 8.331 RON | 30.816 RON | 7.869 RON | 261 RON | 1.978 RON | 6.102 RON | 1.343 RON | 128.793 RON | 98.204 RON | 1.028 RON | 10.110 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 36.429 RON | 36.429 RON | 5.692 RON | — | 330 RON | 1.944 RON |
| Datorii totale | 105.999 RON | 94.663 RON | 147.298 RON | 178.168 RON | 365.674 RON | 571.541 RON | 727.163 RON | 1.405.472 RON | 1.714.708 RON | 2.030.118 RON | 1.763.829 RON | 1.741.290 RON | 1.928.583 RON | 1.853.103 RON | 980.579 RON | 1.098.584 RON | 754.509 RON | 473.904 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | 9.500 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 769.702 RON | 768.281 RON | 734.388 RON | 720.422 RON | 704.188 RON | 616.258 RON | 606.869 RON | 378.045 RON | 468.925 RON | 424.935 RON | 389.434 RON | 367.334 RON | 335.789 RON | 307.700 RON | 262.979 RON | 246.571 RON | 233.172 RON | 192.639 RON |
| Capital subscris varsat | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 400 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 3 | 3 | 6 | 8 | 6 | 8 | 8 | 18 | 17 | 19 | 21 | 21 | 20 | 18 | 17 | 16 | 14 |
14 contracte atribuite, in valoare de 5.940 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.954 lei.
Achizitii directe
14 contracte
5.940 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 12:40).