ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 52% |
| persoană | 24% |
| persoană | 24% |
| persoanăadministrator | — |
| 3 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Ia act de renun?area reclamantei la judecarea cererii de chemare în judecată formulată în contradictoriu cu pârâta. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la data comunicării, cererea de recurs urmând a se depune la Judecătoria Ploieşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 13.07.2026.
Fara termene inregistrate.
Admite în parte excep?ia tardivită?ii formulării contesta?iei la executare, invocată de intimata Totalmontaj S.R.L. Respinge ca tardiv formulate criticile din contesta?ia la executare referitoare la executarea silită însă?i ?i la actele ini?iale de executare comunicate contestatoarei la data de 18.11.2025. Respinge ca neîntemeiată contesta?ia la executare formulată împotriva actelor de executare comunicate ulterior, respectiv soma?ia mobiliară ?i adresele de înfiin?are a popririi comunicate la data de 11.12.2025 – 12.12.2025. Respinge cererea de întoarcere a executării silite, ca neîntemeiată. Obligă contestatoarea TP Engineering Ploie?ti S.R.L. la plata către intimata Totalmontaj S.R.L. a sumei de 4.840 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu avoca?ial. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la Judecătoria Ploie?ti. Pronun?ată astăzi, 03.06.2026, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea pentru data de 03.06.2026. Pronunţată, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei azi, 19.05.2026.
Pentru a da posibilitatea părţilor să depună concluzii scrise, amână pronunţarea pentru 19.05.2026. Pronunţată, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei azi, 04.05.2026.
Ia act de renun?area la judecata cererii de chemare în judecată. Respinge cererea reclamantei de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Ploie?ti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor, prin mijlocirea grefei instan?ei, azi, 14.04.2025.
Ia act de renunţarea creditoarei la judecata cererii de deschidere a procedurii insolvenţei împotriva debitoarei. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea se depune la Tribunalul Neamţ. Pronunţată astăzi, 28.05.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.321.069 RON | 1.171.153 RON | 27.091.138 RON | 6.723.119 RON | 22.532.441 RON | 1.813.263 RON | 103 |
| 2024 | 6.332.741 RON | -3.387.449 RON | 2.926.707 RON | 2.778.671 RON | 1.531.181 RON | 642.109 RON | 45 |
| 2023 | 14.441.416 RON | 2.834.326 RON | 3.785.222 RON | 1.788.423 RON | 6.610.034 RON | 4.096.459 RON | 52 |
| 2022 | 7.531.012 RON | 452.011 RON | 2.249.626 RON | 1.954.538 RON | 1.760.883 RON | 1.327.351 RON | 45 |
| 2021 | 7.449.119 RON | -1.170.429 RON | 3.460.229 RON | 2.211.505 RON | 2.315.357 RON | 875.341 RON | 53 |
| 2020 | 7.224.106 RON | 392.795 RON | 2.428.221 RON | 2.313.904 RON | 2.523.175 RON | 2.072.085 RON | 55 |
| 2019 | 11.661.493 RON | -590.124 RON | 2.329.558 RON | 2.392.142 RON | 2.097.374 RON | 1.732.974 RON | 69 |
| 2018 | 13.689.152 RON | 1.294.378 RON | 5.225.374 RON | 2.356.560 RON | 5.697.759 RON | 2.371.562 RON | 68 |
| 2017 | 7.037.317 RON | -73.955 RON | 3.152.036 RON | 2.355.448 RON | 2.513.662 RON | 1.152.446 RON | 71 |
| 2016 | 6.896.986 RON | -1.167.303 RON | 2.747.482 RON | 2.213.915 RON | 2.948.773 RON | 1.784.299 RON | 67 |
| 2015 | 11.071.569 RON | 71.003 RON | 2.649.229 RON | 2.095.754 RON | 4.694.488 RON | 3.242.728 RON | 67 |
| 2014 | 11.406.715 RON | -57.897 RON | 2.566.614 RON | 2.291.394 RON | 5.443.172 RON | 4.671.725 RON | 73 |
| 2013 | 18.369.501 RON | 3.880.539 RON | 3.226.643 RON | 2.785.747 RON | 6.803.385 RON | 6.092.310 RON | 83 |
| 2012 | 12.957.192 RON | 2.436.015 RON | 1.780.247 RON | 2.968.103 RON | 2.952.043 RON | 3.964.506 RON | 73 |
| 2011 | 7.384.667 RON | 483.232 RON | 1.240.276 RON | 2.755.839 RON | 1.841.229 RON | 2.978.490 RON | 74 |
| 2010 | 8.566.289 RON | 1.701.644 RON | 3.847.865 RON | 2.627.524 RON | 4.376.529 RON | 3.173.829 RON | 60 |
| 2009 | 7.265.235 RON | 640.902 RON | 2.760.348 RON | 2.687.878 RON | 2.700.567 RON | 2.010.221 RON | 54 |
| 2008 | 12.975.391 RON | 3.149.319 RON | 4.630.619 RON | 2.569.474 RON | 6.501.810 RON | 4.125.059 RON | 72 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.321.069 RON | 6.332.741 RON | 14.441.416 RON | 7.531.012 RON | 7.449.119 RON | 7.224.106 RON | 11.661.493 RON | 13.689.152 RON | 7.037.317 RON | 6.896.986 RON | 11.071.569 RON | 11.406.715 RON | 18.369.501 RON | 12.957.192 RON | 7.384.667 RON | 8.566.289 RON | 7.265.235 RON | 12.975.391 RON |
| Venituri totale | 33.574.215 RON | 6.274.252 RON | 14.765.707 RON | 7.315.885 RON | 7.662.456 RON | 7.653.936 RON | 11.578.300 RON | 13.799.550 RON | 7.104.800 RON | 6.926.109 RON | 11.101.312 RON | 11.348.521 RON | 18.608.022 RON | 13.002.585 RON | 7.590.959 RON | 8.582.679 RON | 7.237.138 RON | 12.956.611 RON |
| Cheltuieli totale | 32.332.320 RON | 9.661.701 RON | 11.449.194 RON | 6.863.874 RON | 8.832.885 RON | 7.219.390 RON | 12.168.424 RON | 12.323.768 RON | 7.178.755 RON | 8.093.412 RON | 10.971.267 RON | 11.355.016 RON | 13.979.954 RON | 10.075.137 RON | 6.998.992 RON | 6.525.995 RON | 6.431.623 RON | 9.193.937 RON |
| Profit brut | 1.241.895 RON | 0 RON | 3.316.513 RON | 452.011 RON | 0 RON | 434.546 RON | 0 RON | 1.475.782 RON | 0 RON | 0 RON | 130.045 RON | 0 RON | 4.628.068 RON | 2.927.448 RON | 591.967 RON | 2.056.684 RON | 805.515 RON | 3.762.674 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 3.387.449 RON | 0 RON | 0 RON | 1.170.429 RON | 0 RON | 590.124 RON | 0 RON | 73.955 RON | 1.167.303 RON | 0 RON | 6.495 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 1.171.153 RON | 0 RON | 2.834.326 RON | 452.011 RON | 0 RON | 392.795 RON | 0 RON | 1.294.378 RON | 0 RON | 0 RON | 71.003 RON | 0 RON | 3.880.539 RON | 2.436.015 RON | 483.232 RON | 1.701.644 RON | 640.902 RON | 3.149.319 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 3.387.449 RON | 0 RON | 0 RON | 1.170.429 RON | 0 RON | 590.124 RON | 0 RON | 73.955 RON | 1.167.303 RON | 0 RON | 57.897 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 6.723.119 RON | 2.778.671 RON | 1.788.423 RON | 1.954.538 RON | 2.211.505 RON | 2.313.904 RON | 2.392.142 RON | 2.356.560 RON | 2.355.448 RON | 2.213.915 RON | 2.095.754 RON | 2.291.394 RON | 2.785.747 RON | 2.968.103 RON | 2.755.839 RON | 2.627.524 RON | 2.687.878 RON | 2.569.474 RON |
| Active circulante | 22.532.441 RON | 1.531.181 RON | 6.610.034 RON | 1.760.883 RON | 2.315.357 RON | 2.523.175 RON | 2.097.374 RON | 5.697.759 RON | 2.513.662 RON | 2.948.773 RON | 4.694.488 RON | 5.443.172 RON | 6.803.385 RON | 2.952.043 RON | 1.841.229 RON | 4.376.529 RON | 2.700.567 RON | 6.501.810 RON |
| Stocuri | 18.684.818 RON | 166.104 RON | 511.909 RON | 226.644 RON | 466.260 RON | 492.772 RON | 198.566 RON | 305.349 RON | 182.682 RON | 251.844 RON | 111.115 RON | 149.519 RON | 374.561 RON | 278.407 RON | 120.614 RON | 204.212 RON | 199.372 RON | 247.198 RON |
| Creante | 3.617.467 RON | 1.340.160 RON | 6.004.585 RON | 1.272.406 RON | 1.681.360 RON | 2.023.493 RON | 1.895.109 RON | 5.378.441 RON | 2.325.462 RON | 2.669.177 RON | 4.459.810 RON | 2.984.179 RON | 4.656.539 RON | 2.261.475 RON | 1.139.766 RON | 3.991.172 RON | 1.919.368 RON | 4.699.829 RON |
| Casa si conturi la banci | 230.156 RON | 24.917 RON | 93.540 RON | 261.833 RON | 167.737 RON | 6.910 RON | 3.699 RON | 13.969 RON | 5.518 RON | 27.752 RON | 123.563 RON | 1.509.474 RON | 172.285 RON | 412.161 RON | 580.849 RON | 181.145 RON | 581.827 RON | 1.554.783 RON |
| Cheltuieli in avans | 20.379 RON | 19.240 RON | 13.017 RON | 2.572 RON | 760 RON | 3.971 RON | 2.857 RON | 273 RON | 412 RON | 2.918 RON | 2.398 RON | 16.518 RON | 36.457 RON | 48.545 RON | 28.080 RON | 17.641 RON | 38.239 RON | 20.733 RON |
| Datorii totale | 27.091.138 RON | 2.926.707 RON | 3.785.222 RON | 2.249.626 RON | 3.460.229 RON | 2.428.221 RON | 2.329.558 RON | 5.225.374 RON | 3.152.036 RON | 2.747.482 RON | 2.649.229 RON | 2.566.614 RON | 3.226.643 RON | 1.780.247 RON | 1.240.276 RON | 3.847.865 RON | 2.760.348 RON | 4.630.619 RON |
| Provizioane | 352.020 RON | 743.095 RON | 513.295 RON | 137.381 RON | 183.433 RON | 328.286 RON | 410.883 RON | 432.198 RON | 565.040 RON | 633.825 RON | 900.683 RON | 512.745 RON | 306.636 RON | 223.938 RON | 406.382 RON | — | 656.115 RON | 336.339 RON |
| Venituri in avans | 19.518 RON | 17.181 RON | 16.498 RON | 3.635 RON | 8.619 RON | 12.458 RON | 18.958 RON | 25.458 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.813.263 RON | 642.109 RON | 4.096.459 RON | 1.327.351 RON | 875.341 RON | 2.072.085 RON | 1.732.974 RON | 2.371.562 RON | 1.152.446 RON | 1.784.299 RON | 3.242.728 RON | 4.671.725 RON | 6.092.310 RON | 3.964.506 RON | 2.978.490 RON | 3.173.829 RON | 2.010.221 RON | 4.125.059 RON |
| Capital subscris varsat | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON | 100.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 103 | 45 | 52 | 45 | 53 | 55 | 69 | 68 | 71 | 67 | 67 | 73 | 83 | 73 | 74 | 60 | 54 | 72 |
40 de contracte atribuite, in valoare de 1.680.289 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.473.068 lei.
Achizitii directe
33 de contracte
1.473.035 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
7 contracte
207.254 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 08:58).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ | |
PASSIVE HOUSE BUILDING S.R.L.CUI 44237069 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
NESS PROIECT EUROPE SRLCUI 27503616 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ELEKTRA INVEST SRLCUI 17554302 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ | |
EUROETANS INDUSTRI SRLCUI 19069649 | 1 | ofertant · l-a avut terț | 1 | — | vezi ↗ |
| 2 | terț și subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ | |
SOCOMIZO CONSTRUCT SRLCUI 6212630 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
TERRA SILVA SRLCUI 18089362 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 12 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.