ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
clădirea C1
clădirea C1 şi C2 · clădirea C1
C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8 şi C11 · satul Ariceştii Rahtivani, comuna Ariceştii Rahtivani, tarla 35, parcela 196/1
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea având ca obiect ordonanţă preşedinţială formulată de către reclamanta BINAR SPEED EXCLUSIV SRL, în contradictoriu cu pârâta CEC BANK SA şi NESS PROIECT EUROPE SRL. Declară nule în mâinile oricui se vor găsi biletele la ordin emise de societatea NESS PROIECT EUROPE SRL: seria ... nr. .... în valoare de 232.602,16 RON emis la data de 29.01.2026, scadent la data de 29.05.2026; seria ... nr. ..... in valoare de 470.672,53 RON emis la data de 29.01.2026, scadent la data de 27.05.2026; Biletul la ordin seria ..... nr. .... in valoare de 129.079,80 RON emis la data de 29.01.2026, scandent la data de 29.05.2026. Autorizează plata biletelor la ordin după trecerea a 30 de zile de la publicarea ordonanţei în Monitorul Oficial şi numai dacă, între timp, deţinătorul nu a făcut opoziţie. Dispune notificarea prezentei ordonanţe atât trăgătorului cât şi trasului şi publicarea în Monitorul Oficial al României, la cererea şi pe cheltuiala reclamantei. Cu drept de opoziţie în termen de 30 de zile de la publicarea ordonanţei în Monitorul Oficial. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 10.08.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.08.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 562.282.150 RON | 14.939.363 RON | 605.016.092 RON | 210.516.153 RON | 503.659.373 RON | 119.729.278 RON | 666 |
| 2024 | 690.967.529 RON | 24.403.123 RON | 444.004.885 RON | 220.249.057 RON | 321.974.847 RON | 107.007.136 RON | 680 |
| 2023 | 510.213.088 RON | 14.547.449 RON | 374.432.647 RON | 137.743.196 RON | 318.007.039 RON | 85.183.361 RON | 530 |
| 2022 | 370.119.651 RON | 11.871.959 RON | 230.846.031 RON | 82.301.785 RON | 205.504.089 RON | 61.024.081 RON | 379 |
| 2021 | 220.732.229 RON | 11.689.882 RON | 150.038.358 RON | 67.678.618 RON | 113.910.845 RON | 30.778.743 RON | 179 |
| 2020 | 283.370.341 RON | 13.923.775 RON | 94.188.495 RON | 44.477.172 RON | 99.285.607 RON | 35.374.868 RON | 129 |
| 2019 | 144.018.221 RON | 4.217.659 RON | 75.551.138 RON | 43.165.776 RON | 57.696.348 RON | 21.254.839 RON | 74 |
| 2018 | 96.815.635 RON | 4.418.244 RON | 38.919.157 RON | 18.249.493 RON | 34.895.410 RON | 17.038.842 RON | 60 |
| 2017 | 101.236.429 RON | 4.385.562 RON | 37.022.773 RON | 22.397.108 RON | 28.647.773 RON | 13.812.820 RON | 57 |
| 2016 | 23.333.053 RON | 4.041.624 RON | 22.380.376 RON | 17.432.292 RON | 16.160.772 RON | 9.427.258 RON | 39 |
| 2015 | 19.505.401 RON | 1.150.352 RON | 8.207.972 RON | 5.683.943 RON | 21.314.898 RON | 10.308.909 RON | 14 |
| 2014 | 16.793.654 RON | 271.212 RON | 4.475.068 RON | 1.510.198 RON | 20.621.068 RON | 9.579.987 RON | 11 |
| 2013 | 96.658.123 RON | 309.482 RON | 16.433.385 RON | 3.199.959 RON | 31.154.125 RON | 9.844.488 RON | 14 |
| 2012 | 98.887.538 RON | 5.329.629 RON | 22.563.017 RON | 5.621.294 RON | 38.923.049 RON | 9.588.578 RON | 10 |
| 2011 | 165.842.372 RON | 6.814.575 RON | 19.483.964 RON | 5.684.023 RON | 20.536.727 RON | 6.736.786 RON | 6 |
| 2010 | 16.765 RON | -87.699 RON | 7.486.645 RON | 747.535 RON | 6.661.411 RON | -77.699 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 562.282.150 RON | 690.967.529 RON | 510.213.088 RON | 370.119.651 RON | 220.732.229 RON | 283.370.341 RON | 144.018.221 RON | 96.815.635 RON | 101.236.429 RON | 23.333.053 RON | 19.505.401 RON | 16.793.654 RON | 96.658.123 RON | 98.887.538 RON | 165.842.372 RON | 16.765 RON |
| Venituri totale | 666.290.125 RON | 819.675.794 RON | 580.602.223 RON | 429.511.485 RON | 237.141.983 RON | 297.637.387 RON | 150.947.397 RON | 98.601.082 RON | 102.192.213 RON | 28.862.868 RON | 20.082.321 RON | 17.204.379 RON | 97.311.334 RON | 105.084.587 RON | 166.151.254 RON | 876.961 RON |
| Cheltuieli totale | 646.019.441 RON | 788.789.881 RON | 564.304.372 RON | 415.600.889 RON | 224.872.456 RON | 281.692.562 RON | 146.493.815 RON | 93.548.876 RON | 96.935.658 RON | 24.821.244 RON | 18.655.070 RON | 16.798.943 RON | 96.131.922 RON | 98.850.377 RON | 157.534.912 RON | 964.660 RON |
| Profit brut | 20.270.684 RON | 30.885.913 RON | 16.297.851 RON | 13.910.596 RON | 12.269.527 RON | 15.944.825 RON | 4.453.582 RON | 5.052.206 RON | 5.256.555 RON | 4.041.624 RON | 1.427.251 RON | 405.436 RON | 1.179.412 RON | 6.234.210 RON | 8.616.342 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 87.699 RON |
| Profit net | 14.939.363 RON | 24.403.123 RON | 14.547.449 RON | 11.871.959 RON | 11.689.882 RON | 13.923.775 RON | 4.217.659 RON | 4.418.244 RON | 4.385.562 RON | 4.041.624 RON | 1.150.352 RON | 271.212 RON | 309.482 RON | 5.329.629 RON | 6.814.575 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 87.699 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 210.516.153 RON | 220.249.057 RON | 137.743.196 RON | 82.301.785 RON | 67.678.618 RON | 44.477.172 RON | 43.165.776 RON | 18.249.493 RON | 22.397.108 RON | 17.432.292 RON | 5.683.943 RON | 1.510.198 RON | 3.199.959 RON | 5.621.294 RON | 5.684.023 RON | 747.535 RON |
| Active circulante | 503.659.373 RON | 321.974.847 RON | 318.007.039 RON | 205.504.089 RON | 113.910.845 RON | 99.285.607 RON | 57.696.348 RON | 34.895.410 RON | 28.647.773 RON | 16.160.772 RON | 21.314.898 RON | 20.621.068 RON | 31.154.125 RON | 38.923.049 RON | 20.536.727 RON | 6.661.411 RON |
| Stocuri | 305.975.158 RON | 219.308.175 RON | 113.655.479 RON | 74.704.720 RON | 16.962.833 RON | 4.400.893 RON | 4.667.843 RON | 5.725.825 RON | 6.572.136 RON | 8.567.902 RON | 2.964.570 RON | 482.086 RON | 482.086 RON | 630.380 RON | 554.142 RON | 852.180 RON |
| Creante | 160.550.986 RON | 78.751.701 RON | 118.585.471 RON | 107.508.716 RON | 82.866.506 RON | 76.328.185 RON | 45.437.824 RON | 20.605.309 RON | 16.785.919 RON | 5.615.666 RON | 17.423.397 RON | 17.739.947 RON | 29.644.015 RON | 33.359.524 RON | 18.976.679 RON | 5.062.356 RON |
| Casa si conturi la banci | 37.133.229 RON | 23.914.971 RON | 85.766.089 RON | 23.290.653 RON | 14.081.506 RON | 18.556.529 RON | 7.590.681 RON | 8.510.460 RON | 5.289.718 RON | 1.962.975 RON | 926.931 RON | 2.399.035 RON | 1.028.024 RON | 4.759.808 RON | 1.005.906 RON | 746.875 RON |
| Cheltuieli in avans | 15.545.793 RON | 11.121.311 RON | 14.165.427 RON | 7.188.593 RON | 2.773.295 RON | 1.260.182 RON | 584.884 RON | 4.202.421 RON | 364.632 RON | 476.917 RON | 5.534 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 605.016.092 RON | 444.004.885 RON | 374.432.647 RON | 230.846.031 RON | 150.038.358 RON | 94.188.495 RON | 75.551.138 RON | 38.919.157 RON | 37.022.773 RON | 22.380.376 RON | 8.207.972 RON | 4.475.068 RON | 16.433.385 RON | 22.563.017 RON | 19.483.964 RON | 7.486.645 RON |
| Provizioane | 3.703.645 RON | 632.741 RON | — | 594.231 RON | 594.231 RON | 5.271.185 RON | 819.487 RON | 1.389.325 RON | 573.920 RON | 2.260.709 RON | 8.487.494 RON | 8.076.211 RON | 8.076.211 RON | 12.392.748 RON | — | — |
| Venituri in avans | 1.272.304 RON | 1.700.453 RON | 10.299.654 RON | 2.530.124 RON | 2.951.426 RON | 10.188.413 RON | 3.821.544 RON | — | — | 1.638 RON | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 119.729.278 RON | 107.007.136 RON | 85.183.361 RON | 61.024.081 RON | 30.778.743 RON | 35.374.868 RON | 21.254.839 RON | 17.038.842 RON | 13.812.820 RON | 9.427.258 RON | 10.308.909 RON | 9.579.987 RON | 9.844.488 RON | 9.588.578 RON | 6.736.786 RON | -77.699 RON |
| Capital subscris varsat | 15.000.000 RON | 10.000.000 RON | 10.000.000 RON | 5.000.000 RON | 2.427.040 RON | 1.426.640 RON | 21.640 RON | 21.640 RON | 21.640 RON | 21.640 RON | 20.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON | 10.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 666 | 680 | 530 | 379 | 179 | 129 | 74 | 60 | 57 | 39 | 14 | 11 | 14 | 10 | 6 | 2 |
39 de contracte atribuite, in valoare de 3.551.933.148 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.751.135 lei.
Achizitii directe
6 contracte
1.751.129 lei
Licitatii publice
33 de contracte
3.550.182.019 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.234.975 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 04:10).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MONTIN SACUI 1343422 | 38 | 28 | 6 | Da | vezi ↗ |
CONSORZIO STABILE EBG GROUPCUI 03648421208 | 12 | 12 | 3 | — | vezi ↗ |
CONCRETE & DESIGN SOLUTIONS SRLCUI 31730943 | 27 | 11 | 0 | Da | vezi ↗ |
| 11 | 7 | 0 | Da | vezi ↗ | |
CUBICON INVEST SRLCUI 23244918 | 12 | 5 | 1 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 62 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 47 | terț și subcontractant | 44 | Da | vezi ↗ | |
| 34 | subcontractant | 21 | — | vezi ↗ | |
POWEREX ELECTRO S.R.L.CUI 40358831 | 18 | terț și subcontractant | 18 | — | vezi ↗ |
Muzeul Olteniei CraiovaCUI 4417192 | 23 | subcontractant | 17 | — | vezi ↗ |
ELEKTRA INVEST SRLCUI 17554302 | 26 | subcontractant | 17 | Da | vezi ↗ |
H.I.T & COLD INSTAL SRLCUI 15872695 | 13 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
DEGAL CONSTRUCT 88 SRLCUI 11594405 | 19 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
SITLINE TECHNOLOGY SRLCUI 37316844 | 5 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ALROSEL PROJECT SRLCUI 37969398 | 15 | co-subcontractant | 2 | Da | vezi ↗ |
GOWRIEL INTERPREST SRLCUI 30757827 | 1 | subcontractant · aceeași ofertă | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 415 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.