ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În baza art. 406 cod proc.civilă, ia act de renunţarea petentului la judecata cererii. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Slatina. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 15.01.2026.
Ia act de renunţarea la judecarea cererii având ca obiect validare poprire formulată de petentul BEJ Sima D. Antonel. Cu recurs în termen de 30 zile de la comunicare. Pronunţată prin punerea solutiei la dispozitia păr?ilor prin grefa instan?ei, azi 17.01.2024.
Admite excepţia necompetenţei teritoriale absolute, invocată din oficiu. Declină competenţa de soluţionare a cererii în favoarea Judecătoriei Balş. Fără nicio cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 23-09-2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4.459.030 RON | 129.736 RON | 1.567.048 RON | 74.081 RON | 2.003.210 RON | 542.075 RON | 9 |
| 2024 | 7.055.816 RON | 187.034 RON | 1.248.803 RON | 5.876 RON | 1.823.434 RON | 562.339 RON | 13 |
| 2023 | 6.909.791 RON | 614.496 RON | 763.726 RON | 15.489 RON | 1.141.710 RON | 375.305 RON | 13 |
| 2022 | 2.587.744 RON | 26.818 RON | 476.524 RON | 25.774 RON | 179.726 RON | -239.192 RON | 15 |
| 2021 | 1.184.143 RON | 21.959 RON | 469.137 RON | 54.497 RON | 405.908 RON | 29.151 RON | 17 |
| 2020 | 1.921.665 RON | 179.873 RON | 401.299 RON | 76.590 RON | 431.901 RON | 107.192 RON | 21 |
| 2019 | 474.790 RON | -20.490 RON | 141.865 RON | 60.647 RON | 8.537 RON | -72.681 RON | 11 |
| 2018 | 87.712 RON | -55.255 RON | 70.142 RON | 13.891 RON | 4.051 RON | -52.200 RON | 5 |
| 2017 | 74.282 RON | 21.175 RON | 51.793 RON | 4.324 RON | 50.523 RON | 3.054 RON | 2 |
| 2016 | — | 0 RON | 18.145 RON | — | 24 RON | -18.121 RON | 0 |
| 2015 | — | -953 RON | 18.145 RON | — | 24 RON | -18.121 RON | 0 |
| 2014 | 0 RON | -24 RON | 17.944 RON | — | 776 RON | -17.168 RON | 0 |
| 2013 | 0 RON | -7.255 RON | 17.894 RON | — | 750 RON | -17.144 RON | 0 |
| 2012 | 3.640 RON | -992 RON | 10.647 RON | — | 758 RON | -9.889 RON | 2 |
| 2011 | 4.815 RON | -71 RON | 9.716 RON | — | 819 RON | -8.897 RON | 1 |
| 2010 | 7.275 RON | -9.648 RON | 9.495 RON | — | 669 RON | -8.826 RON | 1 |
| 2009 | 50.400 RON | 432 RON | 4.028 RON | — | 4.850 RON | 822 RON | — |
| 2008 | 31.095 RON | -3.647 RON | 28.577 RON | 5.897 RON | 23.070 RON | 390 RON | — |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.459.030 RON | 7.055.816 RON | 6.909.791 RON | 2.587.744 RON | 1.184.143 RON | 1.921.665 RON | 474.790 RON | 87.712 RON | 74.282 RON | — | — | 0 RON | 0 RON | 3.640 RON | 4.815 RON | 7.275 RON | 50.400 RON | 31.095 RON |
| Venituri totale | 4.160.353 RON | 7.386.748 RON | 7.166.269 RON | 2.736.262 RON | 1.525.312 RON | 1.947.439 RON | 522.838 RON | 90.061 RON | 83.858 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | -4 RON | 3.640 RON | 4.815 RON | 8.275 RON | 51.053 RON | 31.095 RON |
| Cheltuieli totale | 4.006.839 RON | 7.168.452 RON | 6.489.296 RON | 2.695.842 RON | 1.492.933 RON | 1.748.348 RON | 538.513 RON | 144.416 RON | 61.844 RON | 0 RON | 953 RON | 24 RON | 7.251 RON | 4.599 RON | 4.879 RON | 16.273 RON | 49.154 RON | 34.742 RON |
| Profit brut | 153.514 RON | 218.296 RON | 676.973 RON | 40.420 RON | 32.379 RON | 199.091 RON | 0 RON | 0 RON | 22.014 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 1.899 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 15.675 RON | 54.355 RON | 0 RON | 0 RON | — | 24 RON | 7.255 RON | 959 RON | 64 RON | 7.998 RON | — | 3.647 RON |
| Profit net | 129.736 RON | 187.034 RON | 614.496 RON | 26.818 RON | 21.959 RON | 179.873 RON | 0 RON | 0 RON | 21.175 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 432 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 20.490 RON | 55.255 RON | 0 RON | 0 RON | 953 RON | 24 RON | 7.255 RON | 992 RON | 71 RON | 9.648 RON | — | 3.647 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 74.081 RON | 5.876 RON | 15.489 RON | 25.774 RON | 54.497 RON | 76.590 RON | 60.647 RON | 13.891 RON | 4.324 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.897 RON |
| Active circulante | 2.003.210 RON | 1.823.434 RON | 1.141.710 RON | 179.726 RON | 405.908 RON | 431.901 RON | 8.537 RON | 4.051 RON | 50.523 RON | 24 RON | 24 RON | 776 RON | 750 RON | 758 RON | 819 RON | 669 RON | 4.850 RON | 23.070 RON |
| Stocuri | 430.632 RON | 733.250 RON | 403.099 RON | 148.506 RON | 341.159 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 12.580 RON |
| Creante | 55.537 RON | 126.370 RON | 26.998 RON | 11.547 RON | 38.069 RON | 107.761 RON | 1.059 RON | 1.234 RON | 33.941 RON | — | — | 756 RON | 750 RON | 626 RON | 633 RON | 538 RON | 4.723 RON | 2.311 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.517.041 RON | 963.814 RON | 711.613 RON | 19.673 RON | 26.680 RON | 324.140 RON | 7.478 RON | 2.817 RON | 16.582 RON | 24 RON | 24 RON | 20 RON | — | 132 RON | 186 RON | 131 RON | 127 RON | 8.179 RON |
| Cheltuieli in avans | 31.832 RON | 31.832 RON | 31.832 RON | 31.832 RON | 37.883 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 1.567.048 RON | 1.248.803 RON | 763.726 RON | 476.524 RON | 469.137 RON | 401.299 RON | 141.865 RON | 70.142 RON | 51.793 RON | 18.145 RON | 18.145 RON | 17.944 RON | 17.894 RON | 10.647 RON | 9.716 RON | 9.495 RON | 4.028 RON | 28.577 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 542.075 RON | 562.339 RON | 375.305 RON | -239.192 RON | 29.151 RON | 107.192 RON | -72.681 RON | -52.200 RON | 3.054 RON | -18.121 RON | -18.121 RON | -17.168 RON | -17.144 RON | -9.889 RON | -8.897 RON | -8.826 RON | 822 RON | 390 RON |
| Capital subscris varsat | 46.200 RON | 46.200 RON | 46.200 RON | 46.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 9 | 13 | 13 | 15 | 17 | 21 | 11 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | — | — |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
16 contracte atribuite, in valoare de 40.054.935 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 4.076.151 lei.
Achizitii directe
13 contracte
4.076.138 lei
Licitatii publice
3 contracte
35.978.797 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 07:14).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CASSAS SRLCUI 20695140 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
| 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ | |
GRITCO GRUP SRLCUI 32529809 | 2 | 2 | 1 | — | vezi ↗ |
BOGEN ENGINEERING S.R.L.CUI 43368805 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
VAN PROJECT & DESIGN SRLCUI 17529295 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 10 parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
TRIO ELECTRIC S.R.L.CUI 40443830 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
DIVERSINST SRLCUI 3730476 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
INSTAL ILIAS SRLCUI 17995341 | 2 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
DEZVOLTARE URBANĂ SLATINA SRLCUI 37192177 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.