ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
În vederea studierii înscrisurilor depuse la dosarul cauzei, amână judecarea cauzei la data de 28.01.2027.
În vederea emiterii undei adrese, amână judecarea cauzei la data de 21.05.2026.
În vederea discutării fondului, amână judecarea cauzei la data de 29.01.2026.
Respinge cererea de abţinere formulată de doamnele judecător MIF şi SAM, în dosarul nr. 200/186/2014*. Nesupusă nici unei căi de atac. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi 16 aprilie 2025.
Respinge apelul formulat de reclamanţii V.O.-G.şi V.L.-A., împotriva sentinţei civile nr. 730/2017 pronunţată de Judecătoria Beclean,în dosarul nr. 200/186/2014.Respinge apelul formulat de pârâta Societatea P.I.S.R.L, împotriva sentinţei civile nr. 730/2017 pronunţată de Judecătoria Beclean, în dosarul nr. 200/186/2014. Cu drept de recurs, în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Bistriţa-Năsăud. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 9 iulie 2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 24.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.06.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 09.06.2026.
Adresă către B.C.F.Beclean.
Amână cauza în baza Hot. nr. 2/26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bistriţa-Năsăud.
Adresă către Biroul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară Beclean.
În temeiul art. 421 alin. 1 pct. 1 lit. b) Cod procedură penală, respinge, ca nefondat, apelul declarat de către apelantul – contestator A.I.M. împotriva sentinţei penale nr. 271/2025 din data de 09.10.2025, pronunţată de Judecătoria Beclean în dosarul cu nr. 252/190/2025. În temeiul art. 275 alin. 2 C.proc.pen., obligă apelantul-contestator A.I.M.la plata sumei de 800 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare în favoarea statului. În temeiul art. 272 C.proc.pen., încuviinţează suma de 753 lei, reprezentând onorariul cuvenit doamnei avocat Puşcă Alina-Elena, în calitate de apărător desemnat din oficiu pentru apelantul Adam Ion Marius, sumă ce se avansează din FMJ la dispoziţia Baroului de Avocaţi Cluj. Definitivă. Pronunţată azi, data de 18 martie 2026, prin punerea deciziei la dispoziţia participanţilor prin intermediul Grefei Curţii.
Amână deliberarea şi pronunţarea hotărârii la data de 18.03.2026, care va fi pusă la dispoziţia participanţilor prin grefa instanţei.
Stabileşte termen pentru deliberare, redactarea şi pronunţarea hotărârii la data de 19.02.2026.
În baza art. 432 alin.1 rap. la art. 426 alin. 1 lit. b Cod procedură penală, instanţa va respinge contestaţia în anulare împotriva SP nr. 248/05.07.2023 pronunţată de Judecătoria Beclean în dosarul nr.1049/186/2022, rămasă definitivă la data 19.07.2023 prin neapelare, formulată de contestatorul A.I.M., ca fiind neîntemeiată. În baza art. 275 alin. 2 Cod procedură penală obligă contestatorul să plătească suma de 100 lei cu titlu de cheltuieli judiciare. În baza art. 275 alin. (6) C.proc.pen., cheltuielile judiciare constând în onorariul avocatului desemnat din oficiu pentru petentul condamnat, av. M.P.S., în cuantum de 720 lei, vor fi avansate din fondurile Ministerului Justiţiei şi rămân în sarcina statului. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, urmând ca cererea de apel să se depună la Judecătoria Beclean. Pronunţată azi, 16.09.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia contestatorului şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area hotărârii pentru data de 16.09.2025.
Stabileşte termen de judecată pentru data de 03.09.2025, ora 10:00.
lipsă de procedură
lipsă de procedură
lipsă de procedură
În baza art. 50 alin. 1 Cod procedură penală rap. la 429 Cod procedură penală, declină competenţa de soluţionare a contestaţiei în anulare formulată de petentul AIM deţinut în Penitenciarul Bistriţa la data formulării cererii, împotriva S.P. nr. 248/2023 pronunţată de Judecătoria Beclean în dosarul nr. 1049/186/2022, în favoarea Judecătoriei Beclean. În baza art. 272 Cod procedură penală, onorariul avocatului din oficiu Sigartău Diana Sorina, în cuantum de 360 lei, se achită din fondurile Ministerului Justiţiei. În baza art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 12.02.2025, prin punerea hotărârii la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge ca neîntemeiată contesta?ia la executare formulată de contestatorul AIM. Obligă contestatorul să plătească statului suma de 50 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare avansate de stat.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.136.769 RON | 15.618 RON | 2.032.109 RON | 1.888.047 RON | 1.600.854 RON | 1.456.792 RON | 12 |
| 2024 | 3.631.940 RON | 56.255 RON | 1.527.693 RON | 1.899.273 RON | 1.069.594 RON | 1.441.174 RON | 12 |
| 2023 | 3.608.195 RON | 98.642 RON | 1.551.183 RON | 1.932.657 RON | 1.003.445 RON | 1.384.919 RON | 13 |
| 2022 | 3.689.371 RON | 245.225 RON | 1.632.772 RON | 2.013.783 RON | 905.267 RON | 1.286.278 RON | 16 |
| 2020 | 2.796.017 RON | 3.383 RON | 1.615.874 RON | 2.124.129 RON | 1.021.579 RON | 1.036.348 RON | 15 |
| 2019 | 2.785.313 RON | 50.631 RON | 1.521.334 RON | 2.169.377 RON | 935.791 RON | 1.032.964 RON | 14 |
| 2018 | 2.480.548 RON | 192.455 RON | 2.676.445 RON | 2.206.911 RON | 1.074.946 RON | 35.413 RON | 23 |
| 2017 | 2.493.769 RON | 8.982 RON | 2.725.169 RON | 2.249.238 RON | 866.207 RON | -202.042 RON | 25 |
| 2016 | 2.732.746 RON | 5.569 RON | 2.638.318 RON | 2.336.202 RON | 703.281 RON | -211.025 RON | 27 |
| 2015 | 2.512.144 RON | 7.014 RON | 2.850.092 RON | 2.316.341 RON | 720.999 RON | -216.594 RON | 32 |
| 2014 | 2.521.831 RON | 7.568 RON | 2.830.669 RON | 2.035.977 RON | 571.084 RON | -223.608 RON | 37 |
| 2013 | 2.435.668 RON | 11.987 RON | 2.407.926 RON | 1.731.516 RON | 445.234 RON | -231.176 RON | 34 |
| 2012 | 2.399.497 RON | -77.220 RON | 2.430.122 RON | 1.727.197 RON | 459.762 RON | -243.163 RON | 30 |
| 2011 | 2.435.136 RON | 3.964 RON | 2.438.290 RON | 1.694.744 RON | 577.604 RON | -165.942 RON | 33 |
| 2010 | 2.379.595 RON | 14.305 RON | 2.203.280 RON | 1.635.208 RON | 398.165 RON | -169.907 RON | 25 |
| 2009 | 2.763.426 RON | 13.408 RON | 1.976.125 RON | 1.516.300 RON | 275.613 RON | -184.212 RON | 28 |
| 2008 | 2.808.165 RON | -256.174 RON | 1.943.046 RON | 1.370.902 RON | 370.585 RON | -197.619 RON | 30 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.136.769 RON | 3.631.940 RON | 3.608.195 RON | 3.689.371 RON | 2.796.017 RON | 2.785.313 RON | 2.480.548 RON | 2.493.769 RON | 2.732.746 RON | 2.512.144 RON | 2.521.831 RON | 2.435.668 RON | 2.399.497 RON | 2.435.136 RON | 2.379.595 RON | 2.763.426 RON | 2.808.165 RON |
| Venituri totale | 3.462.286 RON | 3.758.281 RON | 3.782.316 RON | 4.185.247 RON | 3.002.940 RON | 2.840.259 RON | 2.794.949 RON | 2.635.734 RON | 2.908.539 RON | 2.900.970 RON | 2.918.369 RON | 2.695.511 RON | 2.726.678 RON | 2.744.957 RON | 2.544.045 RON | 2.851.357 RON | 2.917.023 RON |
| Cheltuieli totale | 3.442.907 RON | 3.690.097 RON | 3.664.885 RON | 3.894.999 RON | 2.996.655 RON | 2.779.793 RON | 2.594.350 RON | 2.625.041 RON | 2.901.528 RON | 2.892.235 RON | 2.908.788 RON | 2.680.479 RON | 2.802.701 RON | 2.740.168 RON | 2.523.090 RON | 2.829.797 RON | 3.173.197 RON |
| Profit brut | 19.379 RON | 68.184 RON | 117.431 RON | 290.248 RON | 6.285 RON | 60.466 RON | 200.599 RON | 10.693 RON | 7.011 RON | 8.735 RON | 9.581 RON | 15.032 RON | 0 RON | 4.789 RON | 20.955 RON | 21.560 RON | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 76.023 RON | 0 RON | — | — | 256.174 RON |
| Profit net | 15.618 RON | 56.255 RON | 98.642 RON | 245.225 RON | 3.383 RON | 50.631 RON | 192.455 RON | 8.982 RON | 5.569 RON | 7.014 RON | 7.568 RON | 11.987 RON | 0 RON | 3.964 RON | 14.305 RON | 13.408 RON | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 77.220 RON | 0 RON | — | — | 256.174 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.888.047 RON | 1.899.273 RON | 1.932.657 RON | 2.013.783 RON | 2.124.129 RON | 2.169.377 RON | 2.206.911 RON | 2.249.238 RON | 2.336.202 RON | 2.316.341 RON | 2.035.977 RON | 1.731.516 RON | 1.727.197 RON | 1.694.744 RON | 1.635.208 RON | 1.516.300 RON | 1.370.902 RON |
| Active circulante | 1.600.854 RON | 1.069.594 RON | 1.003.445 RON | 905.267 RON | 1.021.579 RON | 935.791 RON | 1.074.946 RON | 866.207 RON | 703.281 RON | 720.999 RON | 571.084 RON | 445.234 RON | 459.762 RON | 577.604 RON | 398.165 RON | 275.613 RON | 370.585 RON |
| Stocuri | 1.243.648 RON | 718.106 RON | 616.817 RON | 650.216 RON | 764.885 RON | 776.003 RON | 937.180 RON | 511.233 RON | 337.397 RON | 438.042 RON | 210.550 RON | 169.607 RON | 214.073 RON | 307.352 RON | 192.625 RON | 84.344 RON | 254.961 RON |
| Creante | 323.723 RON | 302.682 RON | 310.684 RON | 245.232 RON | 208.754 RON | 130.078 RON | 71.703 RON | 282.915 RON | 296.744 RON | 254.347 RON | 263.746 RON | 207.814 RON | 229.063 RON | 246.640 RON | 188.768 RON | 159.591 RON | 70.850 RON |
| Casa si conturi la banci | 33.483 RON | 48.806 RON | 75.944 RON | 9.819 RON | 47.940 RON | 29.710 RON | 66.063 RON | 72.059 RON | 69.140 RON | 28.610 RON | 96.788 RON | 67.813 RON | 16.626 RON | 23.612 RON | 16.772 RON | 31.678 RON | 44.774 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.940 RON |
| Datorii totale | 2.032.109 RON | 1.527.693 RON | 1.551.183 RON | 1.632.772 RON | 1.615.874 RON | 1.521.334 RON | 2.676.445 RON | 2.725.169 RON | 2.638.318 RON | 2.850.092 RON | 2.830.669 RON | 2.407.926 RON | 2.430.122 RON | 2.438.290 RON | 2.203.280 RON | 1.976.125 RON | 1.943.046 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | 0 RON | 493.486 RON | 550.870 RON | 569.999 RON | 592.318 RON | 612.190 RON | 403.842 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.456.792 RON | 1.441.174 RON | 1.384.919 RON | 1.286.278 RON | 1.036.348 RON | 1.032.964 RON | 35.413 RON | -202.042 RON | -211.025 RON | -216.594 RON | -223.608 RON | -231.176 RON | -243.163 RON | -165.942 RON | -169.907 RON | -184.212 RON | -197.619 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 1.000.000 RON | 53.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON | 8.080 RON |
| Nr. mediu salariati | 12 | 12 | 13 | 16 | 15 | 14 | 23 | 25 | 27 | 32 | 37 | 34 | 30 | 33 | 25 | 28 | 30 |
12 contracte atribuite, in valoare de 35.438 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 18.774 lei.
Achizitii directe
10 contracte
18.764 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
16.674 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 22:11).