ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 20.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.08.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.08.2026.
Amână pronunţarea hotărârii în cauză la data de 06.08.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 23.07.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.07.2026.
Amână pronunţarea hotărârii în cauză la data de 09.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei, azi, 24.06.2026.
Amână pronunţarea în cauză la data de 24.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 11.06.2026.
Amână pronunţarea hotărârii în cauză la data de 11.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei, azi, 26.05.2026.
Pentru asigurarea dreptului la apărare, pentru ca reclamanta si instanta să studieze notele de sedintă si înscrisurile depuse la dosar, de către reprezentantul conventional al pârâtei, la termenul de judecată din 10.02.2026, amână judecarea cauzei si acordă un nou termen de judecată în cauză la data de 26.05.2026, ora 12:00, sala i, la completul C17 civil.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Sibiu nr. 4 din 26 august 2025, prin care s-a decis adoptarea unei forme de protest în sensul amânării judecării cauzelor începând cu şedinţele de judecată stabilite în data de 27.08.2025, cu excepţia celor care se soluţionează în regim de urgenţă, menţionate la art. 3 al hotărârii, reţinând că, prin prisma obiectului, prezenta cauză nu se circumscrie acestor cauze, amintite în urmă, amână judecarea cauzei, fără a dispune alte măsuri, şi acordă un nou termen de judecată în cauză la data de 10.02.2026, ora 12:00, sala I, la completul C17 civil.
În vederea administrării probelor propuse, amână judecarea cauzei la data de 23.09.2025.
Amână judecarea cauzei la data de 15.04.2025.
la 4 martie 2025, ora 12, sala I, in vederea administrarii probatoriului
fata de cererea de amânare formulata de reprezentantul reclamantei
Respinge exceptia lipsei calitătii procesual pasive a pârâtei, invocată prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Admite exceptia rămânerii fără obiect a cererii, invocată de reclamantă. Respinge cererea de constatare a perimării executării silite, formulate de reclamanta Tera Impex SRL Sibiu, în contradictoriu cu intimata Intesa Sanpaolo România SA, ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel, în 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sibiu. Pronuntată azi, 04.11.2024, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.11.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.10.2024.
Termen preschimbat
Preschimbă din oficiu termenul de judecată din data de 12.09.2024 la data de 22.10.2024, ora 09:00. Dispune citarea păr?ilor pentru noul termen de judecată, cu menţiunea că nu se vor mai prezenta la termenul de judecată din data de 12.09.2024. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 07.08.2024.
demersuri la executor judecatoresc sa comunice acte din dosarul executional, ulterior se va pune in discutie competenta
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.741.344 RON | 578.556 RON | 1.617.903 RON | 279.497 RON | 3.093.226 RON | 1.747.820 RON | 4 |
| 2024 | 2.826.343 RON | 352.928 RON | 1.971.827 RON | 272.059 RON | 2.946.031 RON | 1.239.263 RON | 3 |
| 2023 | 3.554.142 RON | 1.245.005 RON | 2.089.049 RON | 277.410 RON | 2.757.975 RON | 946.336 RON | 3 |
| 2022 | 1.820.264 RON | 490.482 RON | 2.349.401 RON | 285.182 RON | 1.765.550 RON | -298.669 RON | — |
| 2021 | 914.520 RON | 118.149 RON | 3.361.050 RON | 272.765 RON | 2.299.134 RON | -789.151 RON | 2 |
| 2020 | 659.537 RON | 98.797 RON | 2.732.024 RON | 278.067 RON | 5.997.860 RON | -907.300 RON | 1 |
| 2019 | 568.025 RON | 211.735 RON | 2.720.215 RON | 283.368 RON | 5.881.953 RON | -1.006.097 RON | — |
| 2018 | 598.307 RON | 74.982 RON | 2.829.702 RON | 288.670 RON | 5.981.422 RON | -1.217.832 RON | 2 |
| 2017 | 908.310 RON | -29.010 RON | 2.632.878 RON | 293.972 RON | 5.704.315 RON | -1.292.813 RON | — |
| 2016 | 1.292.008 RON | 119.197 RON | 2.498.546 RON | 299.274 RON | 5.593.691 RON | -1.263.803 RON | 4 |
| 2015 | 2.053.514 RON | 208.303 RON | 2.498.753 RON | 305.509 RON | 5.468.466 RON | -1.383.000 RON | — |
| 2014 | 1.043.631 RON | 178.658 RON | 2.341.562 RON | 352.654 RON | 5.055.827 RON | -1.591.303 RON | 6 |
| 2013 | 805.078 RON | 28.623 RON | 2.813.934 RON | 404.924 RON | 2.077.159 RON | -1.769.962 RON | 8 |
| 2012 | 3.418.317 RON | 5.581 RON | 6.556.794 RON | 639.239 RON | 6.017.395 RON | -1.798.585 RON | 20 |
| 2011 | 4.570.908 RON | 5.069 RON | 6.420.691 RON | 649.085 RON | 6.676.799 RON | -130.880 RON | 20 |
| 2010 | 265.632 RON | -199.854 RON | 4.483.600 RON | 819.040 RON | 4.676.934 RON | -9.212 RON | 20 |
| 2009 | 1.612.915 RON | 3.689 RON | 1.636.928 RON | 1.017.397 RON | 1.053.774 RON | 447.235 RON | 29 |
| 2008 | 3.173.239 RON | 31.395 RON | 1.921.209 RON | 844.851 RON | 1.270.384 RON | 194.026 RON | 30 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.741.344 RON | 2.826.343 RON | 3.554.142 RON | 1.820.264 RON | 914.520 RON | 659.537 RON | 568.025 RON | 598.307 RON | 908.310 RON | 1.292.008 RON | 2.053.514 RON | 1.043.631 RON | 805.078 RON | 3.418.317 RON | 4.570.908 RON | 265.632 RON | 1.612.915 RON | 3.173.239 RON |
| Venituri totale | 5.741.380 RON | 2.864.563 RON | 3.557.353 RON | 2.029.895 RON | 914.529 RON | 659.637 RON | 797.500 RON | 598.468 RON | 908.427 RON | 1.642.612 RON | 2.054.680 RON | 1.730.819 RON | 1.636.538 RON | 3.423.847 RON | 4.642.742 RON | 1.421.992 RON | 1.727.782 RON | 3.229.645 RON |
| Cheltuieli totale | 5.079.215 RON | 2.466.810 RON | 2.277.320 RON | 1.519.521 RON | 787.236 RON | 554.245 RON | 579.908 RON | 517.503 RON | 928.082 RON | 1.523.415 RON | 1.846.377 RON | 1.552.161 RON | 1.602.146 RON | 3.414.396 RON | 4.633.859 RON | 1.615.396 RON | 1.718.360 RON | 3.191.276 RON |
| Profit brut | 662.165 RON | 397.753 RON | 1.280.033 RON | 510.374 RON | 127.293 RON | 105.392 RON | 217.592 RON | 80.965 RON | 0 RON | 119.197 RON | 208.303 RON | 178.658 RON | 34.392 RON | 9.451 RON | 8.883 RON | — | 9.422 RON | 38.369 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 19.655 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 193.404 RON | — | — |
| Profit net | 578.556 RON | 352.928 RON | 1.245.005 RON | 490.482 RON | 118.149 RON | 98.797 RON | 211.735 RON | 74.982 RON | 0 RON | 119.197 RON | 208.303 RON | 178.658 RON | 28.623 RON | 5.581 RON | 5.069 RON | — | 3.689 RON | 31.395 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 29.010 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 199.854 RON | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 279.497 RON | 272.059 RON | 277.410 RON | 285.182 RON | 272.765 RON | 278.067 RON | 283.368 RON | 288.670 RON | 293.972 RON | 299.274 RON | 305.509 RON | 352.654 RON | 404.924 RON | 639.239 RON | 649.085 RON | 819.040 RON | 1.017.397 RON | 844.851 RON |
| Active circulante | 3.093.226 RON | 2.946.031 RON | 2.757.975 RON | 1.765.550 RON | 2.299.134 RON | 5.997.860 RON | 5.881.953 RON | 5.981.422 RON | 5.704.315 RON | 5.593.691 RON | 5.468.466 RON | 5.055.827 RON | 2.077.159 RON | 6.017.395 RON | 6.676.799 RON | 4.676.934 RON | 1.053.774 RON | 1.270.384 RON |
| Stocuri | 1.906.190 RON | 2.053.820 RON | 1.282.048 RON | 1.197.574 RON | 1.026.417 RON | 551.564 RON | 376.160 RON | 492.351 RON | 392.051 RON | 383.600 RON | 114.138 RON | 62.839 RON | 128.215 RON | 553.816 RON | 542.241 RON | 681.053 RON | 647.531 RON | 373.000 RON |
| Creante | 376.197 RON | 367.245 RON | 1.188.956 RON | 441.298 RON | 680.410 RON | 5.067.502 RON | 5.247.403 RON | 5.308.178 RON | 5.099.278 RON | 5.093.389 RON | 5.195.973 RON | 4.841.264 RON | 1.903.594 RON | 5.457.547 RON | 6.120.932 RON | 2.015.769 RON | 385.666 RON | 707.954 RON |
| Casa si conturi la banci | 810.839 RON | 524.966 RON | 286.971 RON | 126.678 RON | 592.307 RON | 378.794 RON | 258.390 RON | 180.893 RON | 212.986 RON | 116.702 RON | 158.355 RON | 151.724 RON | 45.350 RON | 6.032 RON | 13.626 RON | 1.980.112 RON | 20.577 RON | 189.430 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 420 RON | 14.907 RON | 12.992 RON | — |
| Datorii totale | 1.617.903 RON | 1.971.827 RON | 2.089.049 RON | 2.349.401 RON | 3.361.050 RON | 2.732.024 RON | 2.720.215 RON | 2.829.702 RON | 2.632.878 RON | 2.498.546 RON | 2.498.753 RON | 2.341.562 RON | 2.813.934 RON | 6.556.794 RON | 6.420.691 RON | 4.483.600 RON | 1.636.928 RON | 1.921.209 RON |
| Venituri in avans | 7.000 RON | 7.000 RON | — | — | — | 4.451.203 RON | 4.451.203 RON | 4.658.222 RON | 4.658.222 RON | 4.658.222 RON | 4.658.222 RON | 4.658.222 RON | 1.438.111 RON | 1.898.425 RON | 1.036.493 RON | 1.036.493 RON | — | — |
| Capitaluri proprii | 1.747.820 RON | 1.239.263 RON | 946.336 RON | -298.669 RON | -789.151 RON | -907.300 RON | -1.006.097 RON | -1.217.832 RON | -1.292.813 RON | -1.263.803 RON | -1.383.000 RON | -1.591.303 RON | -1.769.962 RON | -1.798.585 RON | -130.880 RON | -9.212 RON | 447.235 RON | 194.026 RON |
| Capital subscris varsat | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON | 9.190 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 3 | 3 | — | 2 | 1 | — | 2 | — | 4 | — | 6 | 8 | 20 | 20 | 20 | 29 | 30 |
14 contracte atribuite, in valoare de 65.425 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 18.543 lei.
Achizitii directe
12 contracte
18.531 lei
Licitatii publice
1 contract
21.894 lei
Achizitii offline
1 contract
25.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 03:09).