FILSAM PROD S.R.L.
- JERAS PROD - S.R.L.documentat pana in 2017
- J29/1720/1994PRAHOVAdin 08.07.1994
- J2022001546039ARGESdin 17.06.2022in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
comuna Filipeştii de Târg, satul Filipeştii de Târg
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| firmăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de îndreptare a erorii materiale. Îndreaptă eroarea materială. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 12.12.2025.
Respinge cererea, ca rămasă fără obiect. Executorie. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce se va depune la Tribunalul Tulcea.
pentru a se solicita petentei să indice dacă s-a achitat suma menţionată în cererea de chemare în judecată.
Respinge contesta?ia ca fiind nefondată Cu apel în 7 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul Tulcea. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Amână pronun?area în cauză la data de 06 februarie 2026.
Amână pronun?area în cauză la data de 30 ianuarie 2026.
Respinge excepţia prematurităţii acţiunii invocată de terţul poprit prin întâmpinare. Respinge ca neîntemeiată cererea de validare a popririi . Cu drept de apel, ce se depune la prezenta instanţă, în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată astăzi, 12.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge apelul formulat de apelanta-pârâtă, ca nefondat. Respinge apelul formulat de apelanta-reclamantă, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 27.03.2026.
Amână pronunţarea la data de 27.03.2026, pentru când stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 13.03.2026.
Admite în parte cererea. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 5.788,17 lei, cu titlu de debit principal. Respinge în rest cererea, ca neîntemeiată. Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a cheltuielilor judiciare în cuantum de 200 lei. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 02.12.2025.
Amână pronunţarea pentru data de 02.12.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 24.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea pentru data de 24.11.2025, pentru când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată astăzi, 10.11.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 152.105.606 RON | 3.485.415 RON | 41.362.612 RON | 40.097.977 RON | 31.407.471 RON | 19.500.630 RON | 307 |
| 2024 | 105.492.704 RON | 2.219.392 RON | 35.718.522 RON | 40.498.695 RON | 18.092.558 RON | 15.633.297 RON | 343 |
| 2023 | 102.821.600 RON | 2.058.207 RON | 37.358.490 RON | 37.639.753 RON | 21.271.253 RON | 13.304.991 RON | 361 |
| 2022 | 120.045.978 RON | 2.756.820 RON | 27.998.597 RON | 27.052.631 RON | 22.805.355 RON | 12.936.753 RON | 372 |
| 2021 | 103.908.059 RON | 3.239.273 RON | 23.410.377 RON | 27.724.571 RON | 22.073.872 RON | 16.856.975 RON | 337 |
| 2020 | 105.586.546 RON | 3.365.171 RON | 24.430.746 RON | 27.893.578 RON | 16.741.715 RON | 16.696.650 RON | 363 |
| 2019 | 95.236.833 RON | 1.682.871 RON | 26.960.918 RON | 28.881.500 RON | 16.547.064 RON | 14.520.609 RON | 400 |
| 2018 | 122.608.241 RON | 3.443.770 RON | 25.441.808 RON | 26.987.547 RON | 16.631.581 RON | 13.633.598 RON | 423 |
| 2017 | 92.296.908 RON | 1.567.345 RON | 20.017.366 RON | 20.136.732 RON | 11.144.826 RON | 9.246.442 RON | 342 |
| 2016 | 85.270.711 RON | 980.000 RON | 22.276.988 RON | 21.431.603 RON | 12.236.959 RON | 8.947.854 RON | 239 |
| 2015 | 76.232.620 RON | 1.193.894 RON | 19.397.058 RON | 20.780.136 RON | 9.591.674 RON | 8.178.374 RON | 230 |
| 2014 | 69.904.277 RON | 828.234 RON | 21.035.157 RON | 19.992.244 RON | 11.402.411 RON | 7.222.577 RON | 247 |
| 2013 | 62.701.727 RON | 733.510 RON | 22.443.765 RON | 21.081.944 RON | 11.234.377 RON | 6.394.343 RON | 237 |
| 2012 | 61.395.389 RON | 432.552 RON | 26.550.769 RON | 20.854.764 RON | 15.141.659 RON | 5.660.833 RON | 241 |
| 2011 | 54.444.171 RON | 186.262 RON | 19.426.558 RON | 15.543.785 RON | 13.048.807 RON | 5.217.465 RON | 238 |
| 2010 | 55.246.933 RON | 453.281 RON | 20.261.397 RON | 12.696.311 RON | 12.364.601 RON | 5.031.202 RON | 202 |
| 2009 | 40.927.751 RON | 37.291 RON | 15.254.909 RON | 11.711.005 RON | 8.065.158 RON | 4.606.041 RON | 154 |
| 2008 | 30.639.988 RON | 808.269 RON | 17.662.307 RON | 11.618.056 RON | 6.558.013 RON | 1.129.108 RON | 137 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 152.105.606 RON | 105.492.704 RON | 102.821.600 RON | 120.045.978 RON | 103.908.059 RON | 105.586.546 RON | 95.236.833 RON | 122.608.241 RON | 92.296.908 RON | 85.270.711 RON | 76.232.620 RON | 69.904.277 RON | 62.701.727 RON | 61.395.389 RON | 54.444.171 RON | 55.246.933 RON | 40.927.751 RON | 30.639.988 RON |
| Venituri totale | 153.182.106 RON | 107.659.849 RON | 104.441.441 RON | 121.071.050 RON | 105.679.182 RON | 106.704.927 RON | 126.520.742 RON | 153.635.992 RON | 110.583.681 RON | 103.521.923 RON | 92.057.772 RON | 86.209.950 RON | 78.595.446 RON | 75.303.076 RON | 66.477.621 RON | 68.667.709 RON | 52.457.746 RON | 40.644.807 RON |
| Cheltuieli totale | 149.542.292 RON | 105.250.530 RON | 102.374.590 RON | 117.854.453 RON | 102.056.693 RON | 103.038.911 RON | 124.557.105 RON | 149.631.433 RON | 108.733.731 RON | 102.365.061 RON | 90.621.267 RON | 85.197.605 RON | 77.612.321 RON | 74.758.657 RON | 66.228.201 RON | 68.012.865 RON | 52.379.366 RON | 39.799.983 RON |
| Profit brut | 3.639.814 RON | 2.409.319 RON | 2.066.851 RON | 3.216.597 RON | 3.622.489 RON | 3.666.016 RON | 1.963.637 RON | 4.004.559 RON | 1.849.950 RON | 1.156.862 RON | 1.436.505 RON | 1.012.345 RON | 983.125 RON | 544.419 RON | 249.420 RON | 654.844 RON | 78.380 RON | 844.824 RON |
| Profit net | 3.485.415 RON | 2.219.392 RON | 2.058.207 RON | 2.756.820 RON | 3.239.273 RON | 3.365.171 RON | 1.682.871 RON | 3.443.770 RON | 1.567.345 RON | 980.000 RON | 1.193.894 RON | 828.234 RON | 733.510 RON | 432.552 RON | 186.262 RON | 453.281 RON | 37.291 RON | 808.269 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 40.097.977 RON | 40.498.695 RON | 37.639.753 RON | 27.052.631 RON | 27.724.571 RON | 27.893.578 RON | 28.881.500 RON | 26.987.547 RON | 20.136.732 RON | 21.431.603 RON | 20.780.136 RON | 19.992.244 RON | 21.081.944 RON | 20.854.764 RON | 15.543.785 RON | 12.696.311 RON | 11.711.005 RON | 11.618.056 RON |
| Active circulante | 31.407.471 RON | 18.092.558 RON | 21.271.253 RON | 22.805.355 RON | 22.073.872 RON | 16.741.715 RON | 16.547.064 RON | 16.631.581 RON | 11.144.826 RON | 12.236.959 RON | 9.591.674 RON | 11.402.411 RON | 11.234.377 RON | 15.141.659 RON | 13.048.807 RON | 12.364.601 RON | 8.065.158 RON | 6.558.013 RON |
| Stocuri | 12.774.177 RON | 8.775.894 RON | 10.709.893 RON | 8.784.124 RON | 8.785.189 RON | 7.192.726 RON | 10.188.632 RON | 9.263.815 RON | 7.814.617 RON | 8.505.172 RON | 6.506.865 RON | 6.761.846 RON | 5.715.447 RON | 5.253.285 RON | 5.112.350 RON | 4.537.593 RON | 4.051.848 RON | 3.444.534 RON |
| Creante | 14.048.268 RON | 5.940.111 RON | 5.082.496 RON | 9.070.115 RON | 7.366.321 RON | 4.549.804 RON | 4.460.521 RON | 3.851.746 RON | 2.424.428 RON | 2.700.762 RON | 2.139.081 RON | 3.625.391 RON | 3.440.457 RON | 7.588.752 RON | 6.117.302 RON | 6.506.050 RON | 2.450.446 RON | 1.962.406 RON |
| Casa si conturi la banci | 4.585.026 RON | 3.376.553 RON | 5.478.864 RON | 4.951.116 RON | 5.608.163 RON | 4.762.715 RON | 1.519.043 RON | 2.997.607 RON | 905.781 RON | 1.031.025 RON | 945.728 RON | 982.839 RON | 1.802.262 RON | 1.836.208 RON | 1.645.193 RON | 1.320.958 RON | 1.223.411 RON | 676.086 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 68.402 RON | 75.317 RON | 54.520 RON | 971 RON | 50.023 RON | 123.883 RON | 9.746 RON | 148.829 RON | 80.228 RON | 84.939 RON | 101.765 RON | 117.509 RON | 44.939 RON | 20.051 RON | 317.401 RON | 177.644 RON | 715.346 RON |
| Datorii totale | 41.362.612 RON | 35.718.522 RON | 37.358.490 RON | 27.998.597 RON | 23.410.377 RON | 24.430.746 RON | 26.960.918 RON | 25.441.808 RON | 20.017.366 RON | 22.276.988 RON | 19.397.058 RON | 21.035.157 RON | 22.443.765 RON | 26.550.769 RON | 19.426.558 RON | 20.261.397 RON | 15.254.909 RON | 17.662.307 RON |
| Venituri in avans | 10.642.206 RON | 7.307.836 RON | 8.322.842 RON | 8.977.156 RON | 9.532.062 RON | 3.557.920 RON | 4.070.920 RON | 4.553.468 RON | 2.166.579 RON | 2.523.948 RON | 2.881.317 RON | 3.238.686 RON | 3.595.722 RON | 3.829.760 RON | 3.968.620 RON | 85.714 RON | 92.857 RON | 100.000 RON |
| Capitaluri proprii | 19.500.630 RON | 15.633.297 RON | 13.304.991 RON | 12.936.753 RON | 16.856.975 RON | 16.696.650 RON | 14.520.609 RON | 13.633.598 RON | 9.246.442 RON | 8.947.854 RON | 8.178.374 RON | 7.222.577 RON | 6.394.343 RON | 5.660.833 RON | 5.217.465 RON | 5.031.202 RON | 4.606.041 RON | 1.129.108 RON |
| Capital subscris varsat | 4.000.000 RON | 4.000.000 RON | 4.000.000 RON | 4.000.000 RON | 4.000.000 RON | 5.500.000 RON | 5.500.000 RON | 5.500.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 5.000.000 RON | 4.000.000 RON | 1.000.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 307 | 343 | 361 | 372 | 337 | 363 | 400 | 423 | 342 | 239 | 230 | 247 | 237 | 241 | 238 | 202 | 154 | 137 |
8 contracte atribuite, in valoare de 1.182.642 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 899.249 lei.
Achizitii directe
4 contracte
899.245 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
4 contracte
283.397 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.925 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 03:32).