ONRC
ONRC
ANAF · anul 2020
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art. 278 alin. 1 Cod procedură penală, admite sesizarea din oficiu şi dispune îndreptarea erorii materiale din considerentele şi dispozitivul încheierii penale nr. 691/2023 din data de 22.05.2023 pronunţată de Judecătoria Bacău în dosarul nr. 10172/180/2022, în sensul că se va menţiona „desfiin?area înscrisului contract de arendă nr. 209/20.04.2016”, în loc de „desfiin?area înscrisului contract de arendă nr. 290/20.04.2016” Cu drept de contestaţie, în termen de 3 zile de la comunicare cu privire la aspectele îndreptate. Pronunţată în data de 08.11.2023, prin punerea hotărârii la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
În temeiul disp. art. 5491 alin. (5) lit. b) C. proc. pen. admite propunerea formulată în dosarul nr. 4433/P/2020 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Bacău şi dispune desfiin?area înscrisului contract de arendă nr. 290/20.04.2016, înregistrat la Consiliul Local al comunei Hemeiu?, jud. Bacău, arendator PIC, arenda? SC MOTOREP SRL, prin administrator MV. În temeiul art. 275 alin. (3) Cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Cu drept de contestaţie, în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în condi?iile art. 405 alin. (2) C. proc. pen. prin punerea hotărârii la dispozi?ia persoanelor interesate în cauză ?i a procurorului prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi 22.05.2023.
Amână pronunţarea în cauză la data de 22.05.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 08.05.2023
Amână pronunţarea în cauză la data de 08.05.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.04.2023.
Pentru rectificarea citativului şi introducerea în cauză a intimatei, amâna cauza şi acorda termen la data de 25.04.2023, ora 09:00. Pronunţată astăzi, 31.01.2023.
Pentru a se emite o adresă către Parchetul de pe langa Judecatoria Bacau, amâna cauza la data de 31.01.2023, ora 09:00. Pronuntată astăzi, 25.10.2022.
În temeiul art. 5491 alin. 6 si alin.7 pct. 1 lit. a, Cod de procedură penală, respinge contesta?ia formulată de contestatorul MOTOREP SRL, împotriva Încheierii penale nr. 691 din 22.05.2023 pronun?ată de Judecătoria Bacau în dosarul cu nr. 10172/180/2022, ca inadmisibilă În temeiul art. 275 alin. 2 Cod de procedură penală obligă contestatorul la plata sumei de 300 lei, reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat. Definitivă. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ii şi a procurorului prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 12.10.2023.
În temeiul art. 405 alin. 2 C.pr.pen., stabileste termen pentru pronuntare la data de 12.10.2023.
Având în vedere Hotărârea nr. 2/II/A/7 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bacău din data de 20.06.2023, dispune amânarea cauzei şi acordă termen la data de data de 28.09.2023, ora 09.00.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | — | -35.587 RON | 0 RON | — | 67.487 RON | 67.487 RON | — |
| 2020 | 103.329 RON | 37.379 RON | 10.205 RON | 5.120 RON | 146.478 RON | 142.604 RON | — |
| 2019 | 344.407 RON | 239.351 RON | 41.934 RON | 9.095 RON | 296.283 RON | 264.699 RON | 4 |
| 2018 | 1.356.527 RON | 315.323 RON | 177.685 RON | 17.914 RON | 636.641 RON | 477.981 RON | 10 |
| 2017 | 984.741 RON | 135.684 RON | 186.212 RON | 86.972 RON | 270.646 RON | 172.289 RON | 12 |
| 2016 | 1.196.587 RON | 11.698 RON | 317.449 RON | 70.644 RON | 283.024 RON | 36.606 RON | 11 |
| 2015 | 1.208.404 RON | 105.343 RON | 320.067 RON | 45.754 RON | 460.815 RON | 187.157 RON | 14 |
| 2014 | 1.476.093 RON | 107.502 RON | 756.948 RON | 36.947 RON | 851.931 RON | 132.410 RON | 13 |
| 2013 | 1.236.087 RON | 12.918 RON | 473.991 RON | 53.733 RON | 459.817 RON | 40.148 RON | 15 |
| 2012 | 1.327.871 RON | 28.309 RON | 439.844 RON | 50.301 RON | 495.228 RON | 106.397 RON | 19 |
| 2011 | 1.365.487 RON | 19.210 RON | 526.127 RON | 137.971 RON | 462.012 RON | 78.088 RON | 20 |
| 2010 | 1.189.049 RON | 2.950 RON | 522.321 RON | 90.154 RON | 489.673 RON | 58.878 RON | 14 |
| 2009 | 1.044.203 RON | 21.439 RON | 244.864 RON | 57.721 RON | 239.432 RON | 55.928 RON | 14 |
| 2008 | 1.935.064 RON | 9.581 RON | 410.532 RON | 110.995 RON | 330.010 RON | 34.489 RON | 37 |
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | — | 103.329 RON | 344.407 RON | 1.356.527 RON | 984.741 RON | 1.196.587 RON | 1.208.404 RON | 1.476.093 RON | 1.236.087 RON | 1.327.871 RON | 1.365.487 RON | 1.189.049 RON | 1.044.203 RON | 1.935.064 RON |
| Venituri totale | 1.442 RON | 118.651 RON | 525.661 RON | 1.356.612 RON | 985.026 RON | 1.190.395 RON | 1.218.982 RON | 1.477.258 RON | 1.236.580 RON | 1.332.486 RON | 1.288.776 RON | 1.258.253 RON | 1.037.514 RON | 2.004.443 RON |
| Cheltuieli totale | 36.986 RON | 77.926 RON | 281.055 RON | 1.027.616 RON | 841.237 RON | 1.176.239 RON | 1.093.181 RON | 1.349.625 RON | 1.220.795 RON | 1.298.474 RON | 1.265.020 RON | 1.247.892 RON | 1.009.937 RON | 1.992.801 RON |
| Profit brut | 0 RON | 40.725 RON | 244.606 RON | 328.996 RON | 143.789 RON | 14.156 RON | 125.801 RON | 127.633 RON | 15.785 RON | 34.012 RON | 23.756 RON | 10.361 RON | 27.577 RON | 11.642 RON |
| Pierdere bruta | 35.544 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 37.379 RON | 239.351 RON | 315.323 RON | 135.684 RON | 11.698 RON | 105.343 RON | 107.502 RON | 12.918 RON | 28.309 RON | 19.210 RON | 2.950 RON | 21.439 RON | 9.581 RON |
| Pierdere neta | 35.587 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | — | 5.120 RON | 9.095 RON | 17.914 RON | 86.972 RON | 70.644 RON | 45.754 RON | 36.947 RON | 53.733 RON | 50.301 RON | 137.971 RON | 90.154 RON | 57.721 RON | 110.995 RON |
| Active circulante | 67.487 RON | 146.478 RON | 296.283 RON | 636.641 RON | 270.646 RON | 283.024 RON | 460.815 RON | 851.931 RON | 459.817 RON | 495.228 RON | 462.012 RON | 489.673 RON | 239.432 RON | 330.010 RON |
| Stocuri | — | — | 14.551 RON | 11.361 RON | 0 RON | 73 RON | 10.369 RON | 3.186 RON | 76 RON | 3.712 RON | 30.099 RON | 77.745 RON | 32.262 RON | 22.086 RON |
| Creante | 67.287 RON | 99.896 RON | 180.942 RON | 541.281 RON | 228.685 RON | 250.062 RON | 361.447 RON | 666.325 RON | 433.167 RON | 448.253 RON | 375.407 RON | 384.842 RON | 157.312 RON | 191.722 RON |
| Casa si conturi la banci | 200 RON | 46.582 RON | 100.790 RON | 83.999 RON | 41.961 RON | 32.889 RON | 88.999 RON | 182.420 RON | 26.574 RON | 43.263 RON | 56.506 RON | 27.086 RON | 49.858 RON | 116.202 RON |
| Cheltuieli in avans | — | 1.211 RON | 1.255 RON | 1.111 RON | 883 RON | 387 RON | 655 RON | 480 RON | 589 RON | 712 RON | 4.232 RON | 1.372 RON | 3.639 RON | 4.016 RON |
| Datorii totale | 0 RON | 10.205 RON | 41.934 RON | 177.685 RON | 186.212 RON | 317.449 RON | 320.067 RON | 756.948 RON | 473.991 RON | 439.844 RON | 526.127 RON | 522.321 RON | 244.864 RON | 410.532 RON |
| Capitaluri proprii | 67.487 RON | 142.604 RON | 264.699 RON | 477.981 RON | 172.289 RON | 36.606 RON | 187.157 RON | 132.410 RON | 40.148 RON | 106.397 RON | 78.088 RON | 58.878 RON | 55.928 RON | 34.489 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | — | — | 4 | 10 | 12 | 11 | 14 | 13 | 15 | 19 | 20 | 14 | 14 | 37 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
108 contracte atribuite, in valoare de 219.823 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 157.557 lei.
Achizitii directe
103 contracte
157.454 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
5 contracte
62.369 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 14:12).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
BANAT TRACTOR SERVICE SRLCUI 1816792 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.