ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
sector 4
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea. În baza art. 102 alin. 11 din Legea 85/2014 prelunge?te termenul pentru efectuarea inspec?iei fiscale cu 60 de zile. Cu apel în 7 zile de la comunicare ce va fi depus la Tribunalul Bucure?ti Sectia a VII-a civilă. Pronunţată în ?edin?ă publică, astăzi, 13.08.2026, prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Admite cererea formulată de societatea debitoare COMCONTRACTOR CONSTRUCŢII SRL. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă deschide procedura generală împotriva debitoarei. Califică cererile creditorilor SEVACON IMPEX SRL, DAW BENTA ROMANIA SRL ?i PAS INSTAL SRL drept declaraţie de creanţă. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin al judecătorului sindic sau al administratorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i administratorului judiciar, în cazul în care operează ridicarea de drept a dreptului de administrare. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la încheierea de deschidere a procedurii - 15 zile de la primirea notificării, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 20.07.2026; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe – 10.08.2026; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 04.09.2026; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 17.08.2026. Desemnează administrator judiciar provizoriu, la solicitarea creditorului SEVACON IMPEX SRL, pe RISE INSOLVENCY SPRL cu o remuneraţie provizorie de 5000 lei din averea debitoarei, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 ?i art.100 din lege din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr.85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceeaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, să efectueze verificări ?i să anexeze răspunsurile de la - DITL Sectoarele 1-6 Bucure?ti, DRPCIV, OCPI Sectoarele 1-6 ?i ANCPI la nivel na?ional cu privire la situa?ia patrimoniului debitoarei; - REVISAL/REGES, cu privire la situa?ia contractelor de muncă în derulare la data deschiderii procedurii ?i - AFP de la sediul debitorului cu privire la situa?ia conturilor bancare. Pune în vedere administratorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. Fixează termen pentru continuarea procedurii la 11.12.2026 ora 10:00. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 05.06.2026.
Cauza a fost conexată la dosarul nr. 22116/3/2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.379.700 RON | 104.806 RON | 3.978.620 RON | 3.926.594 RON | 786.241 RON | 620.069 RON | 8 |
| 2024 | 697.156 RON | -249.543 RON | 3.604.971 RON | 3.868.115 RON | 305.169 RON | 515.263 RON | 7 |
| 2023 | 502.082 RON | -185.833 RON | 3.267.015 RON | 3.716.321 RON | 377.753 RON | 764.806 RON | 9 |
| 2022 | 1.235.797 RON | 83.492 RON | 2.869.255 RON | 3.435.870 RON | 442.493 RON | 950.639 RON | 7 |
| 2021 | 280.310 RON | -345.182 RON | 2.116.614 RON | 2.614.985 RON | 562.372 RON | 867.147 RON | 8 |
| 2020 | 725.515 RON | -246.245 RON | 1.678.675 RON | 2.564.916 RON | 402.058 RON | 1.212.329 RON | 9 |
| 2019 | 530.292 RON | -198.494 RON | 1.430.788 RON | 2.567.163 RON | 409.785 RON | 1.458.574 RON | 10 |
| 2018 | 487.950 RON | -263.548 RON | 1.171.671 RON | 2.581.828 RON | 356.938 RON | 1.657.067 RON | 13 |
| 2017 | 874.525 RON | 3.333 RON | 972.601 RON | 2.595.590 RON | 406.432 RON | 1.920.615 RON | 16 |
| 2016 | 789.911 RON | 30.016 RON | 1.078.078 RON | 2.589.319 RON | 493.145 RON | 1.917.283 RON | 17 |
| 2015 | 963.205 RON | 153.269 RON | 1.263.559 RON | 2.595.392 RON | 585.313 RON | 1.887.266 RON | 15 |
| 2014 | 613.581 RON | -27.541 RON | 1.254.527 RON | 2.556.733 RON | 515.032 RON | 1.733.998 RON | 13 |
| 2013 | 696.780 RON | -65.601 RON | 1.348.855 RON | 2.561.491 RON | 642.662 RON | 1.761.539 RON | 13 |
| 2012 | 712.839 RON | -335.360 RON | 1.127.617 RON | 2.569.625 RON | 430.129 RON | 1.827.139 RON | 21 |
| 2011 | 1.100.371 RON | -375.575 RON | 942.285 RON | 2.638.256 RON | 480.462 RON | 2.162.499 RON | 26 |
| 2010 | 790.094 RON | -139.837 RON | 641.369 RON | 2.729.928 RON | 467.044 RON | 2.538.074 RON | 12 |
| 2009 | 980.827 RON | -50.631 RON | 710.104 RON | 2.825.025 RON | 579.511 RON | 2.677.911 RON | 17 |
| 2008 | 2.548.940 RON | 717.986 RON | 1.182.991 RON | 2.921.629 RON | 1.011.389 RON | 2.728.542 RON | 17 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.379.700 RON | 697.156 RON | 502.082 RON | 1.235.797 RON | 280.310 RON | 725.515 RON | 530.292 RON | 487.950 RON | 874.525 RON | 789.911 RON | 963.205 RON | 613.581 RON | 696.780 RON | 712.839 RON | 1.100.371 RON | 790.094 RON | 980.827 RON | 2.548.940 RON |
| Venituri totale | 1.380.795 RON | 699.846 RON | 505.636 RON | 1.236.730 RON | 280.340 RON | 725.661 RON | 532.037 RON | 518.494 RON | 876.625 RON | 795.125 RON | 964.164 RON | 627.460 RON | 704.501 RON | 726.973 RON | 1.129.482 RON | 805.830 RON | 1.038.758 RON | 2.644.190 RON |
| Cheltuieli totale | 1.207.012 RON | 928.814 RON | 686.849 RON | 1.141.126 RON | 622.897 RON | 965.240 RON | 725.211 RON | 776.873 RON | 866.097 RON | 765.109 RON | 810.895 RON | 655.001 RON | 770.102 RON | 1.062.333 RON | 1.505.057 RON | 939.217 RON | 1.083.656 RON | 1.784.048 RON |
| Profit brut | 173.783 RON | 0 RON | 0 RON | 95.604 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 10.528 RON | 30.016 RON | 153.269 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 860.142 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 228.968 RON | 181.213 RON | 0 RON | 342.557 RON | 239.579 RON | 193.174 RON | 258.379 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 27.541 RON | 65.601 RON | 335.360 RON | 375.575 RON | 133.387 RON | 44.898 RON | — |
| Profit net | 104.806 RON | 0 RON | 0 RON | 83.492 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3.333 RON | 30.016 RON | 153.269 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 717.986 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 249.543 RON | 185.833 RON | 0 RON | 345.182 RON | 246.245 RON | 198.494 RON | 263.548 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 27.541 RON | 65.601 RON | 335.360 RON | 375.575 RON | 139.837 RON | 50.631 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 3.926.594 RON | 3.868.115 RON | 3.716.321 RON | 3.435.870 RON | 2.614.985 RON | 2.564.916 RON | 2.567.163 RON | 2.581.828 RON | 2.595.590 RON | 2.589.319 RON | 2.595.392 RON | 2.556.733 RON | 2.561.491 RON | 2.569.625 RON | 2.638.256 RON | 2.729.928 RON | 2.825.025 RON | 2.921.629 RON |
| Active circulante | 786.241 RON | 305.169 RON | 377.753 RON | 442.493 RON | 562.372 RON | 402.058 RON | 409.785 RON | 356.938 RON | 406.432 RON | 493.145 RON | 585.313 RON | 515.032 RON | 642.662 RON | 430.129 RON | 480.462 RON | 467.044 RON | 579.511 RON | 1.011.389 RON |
| Stocuri | 30.064 RON | 21.775 RON | 66.974 RON | 5.492 RON | 283.602 RON | 110.205 RON | 80.754 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 781 RON | — | 0 RON | 57.795 RON | — | 2.342 RON | — |
| Creante | 644.792 RON | 224.990 RON | 277.620 RON | 314.019 RON | 259.853 RON | 271.075 RON | 261.233 RON | 314.788 RON | 376.420 RON | 475.504 RON | 519.008 RON | 503.270 RON | 527.895 RON | 420.517 RON | 381.878 RON | 299.484 RON | 380.146 RON | 364.909 RON |
| Casa si conturi la banci | 111.385 RON | 58.404 RON | 33.159 RON | 122.982 RON | 18.917 RON | 20.778 RON | 67.798 RON | 42.150 RON | 30.012 RON | 17.641 RON | 66.305 RON | 10.981 RON | 114.767 RON | 9.612 RON | 40.789 RON | 167.560 RON | 197.023 RON | 646.480 RON |
| Cheltuieli in avans | 45.084 RON | 46.859 RON | 37.969 RON | 42.573 RON | 23.061 RON | 25.084 RON | 12.323 RON | 15.772 RON | 11.479 RON | 60.086 RON | 65.768 RON | 7.516 RON | 8.364 RON | 25.728 RON | 56.792 RON | 53.198 RON | 54.206 RON | 49.242 RON |
| Datorii totale | 3.978.620 RON | 3.604.971 RON | 3.267.015 RON | 2.869.255 RON | 2.116.614 RON | 1.678.675 RON | 1.430.788 RON | 1.171.671 RON | 972.601 RON | 1.078.078 RON | 1.263.559 RON | 1.254.527 RON | 1.348.855 RON | 1.127.617 RON | 942.285 RON | 641.369 RON | 710.104 RON | 1.182.991 RON |
| Venituri in avans | 159.230 RON | 99.909 RON | 100.222 RON | 101.042 RON | 216.657 RON | 101.054 RON | 99.909 RON | 125.800 RON | 120.285 RON | 147.189 RON | 95.648 RON | 90.756 RON | 102.123 RON | 70.726 RON | 70.726 RON | 70.727 RON | 70.727 RON | 70.727 RON |
| Capitaluri proprii | 620.069 RON | 515.263 RON | 764.806 RON | 950.639 RON | 867.147 RON | 1.212.329 RON | 1.458.574 RON | 1.657.067 RON | 1.920.615 RON | 1.917.283 RON | 1.887.266 RON | 1.733.998 RON | 1.761.539 RON | 1.827.139 RON | 2.162.499 RON | 2.538.074 RON | 2.677.911 RON | 2.728.542 RON |
| Capital subscris varsat | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON | 13.950 RON |
| Nr. mediu salariati | 8 | 7 | 9 | 7 | 8 | 9 | 10 | 13 | 16 | 17 | 15 | 13 | 13 | 21 | 26 | 12 | 17 | 17 |
19 contracte atribuite, in valoare de 1.126.400 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 49.115 lei.
Achizitii directe
7 contracte
49.108 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
12 contracte
1.077.292 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 05:07).