ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoană | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite obiecţiunile formulate de creditor, T D, , la raportul de evaluare a bunurilor imobile nr. 257 din 05/08/2025, publicat în BPI nr. 17648 din 07/08/2025, întocmit în procedura de insolvenţă a debitorului DANDAN TUR CONSTRUCT S.R.L., şi, în consecinţă Dispune refacerea parţială a raportului de evaluare de către evaluatorul desemnat, cu următoarele sarcini obligatorii: - reanalizarea pieţei imobiliare specifice pentru terenul din Câmpia Turzii şi înlocuirea comparabilelor care prezintă disproporţii majore de suprafaţă (ex: loturile de 600-700 mp) cu oferte de vânzare sau tranzacţii pentru terenuri cu suprafeţe similare subiectului evaluat (cca. 3.000 – 6.000 mp), având în vedere şi înscrisurile depuse de contestatoare la dosar. - justificarea detaliată a grilei de ajustări din Anexa 3, explicând factual şi matematic cuantumul corecţiilor aplicate pentru diferenţele de suprafaţă şi localizare sau, în cazul în care nu poate fi oferită o astfel de justificare, înlocuirea acesteia cu una coerentă şi unitară. - reverificarea gradului de depreciere fizică şi funcţională pentru construcţiile nefinalizate ("la roşu"), prin raportare la impactul real al lipsei intabulării asupra vandabilităţii, doar dacă expertul apreciază, motivat, că este cazul. Stabileşte termen pentru depunerea suplimentului la raportul de evaluare la data de 26/02/2026. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicarea acesteia în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pronunţată la data de 22 ianuarie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 22.01.2026 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 15.1.2026 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 30.12.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei
În vederea timbrarii cererii, amână judecarea cauzei la data de 18.12.2026 ora 12:30.
În temeiul Hotărârii nr. 3 din data de 26.08.2025 a Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Mureş, astfel cum a fost completată prin Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Mureş nr. 4 din data de 9.09.2025, dispune amânarea cauzei şi stabileşte un nou termen de judecată la data de 27.11.2025, ora 13.00.
Respinge obiecţiunile formulate de creditor, TURCU DANIELA, cu domiciliul în Câmpia Turzii, strada Fluturilor nr. 4, judeţul Cluj, la raportul de evaluare a bunurilor mobile nr. 258 din 05/08/2025, publicat în BPI nr. 17648 din 07/08/2025, întocmit în procedura de insolvenţă a debitorului DANDAN TUR CONSTRUCT S.R.L., ca fiind neîntemeiate. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicarea acesteia în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pronunţată la data de 22 ianuarie 2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Amână pronunţarea la data de 22.01.2026 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 15.01.2026 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea la data de 30.12.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei
În vederea timbrarii cererii, amână judecarea cauzei la data de 18.12.2026 ora 12:30.
În temeiul Hotărârii nr. 3 din data de 26.08.2025 a Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Mureş, astfel cum a fost completată prin Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Specializat Mureş nr. 4 din data de 9.09.2025, dispune amânarea cauzei şi stabileşte un nou termen de judecată la data de 27.11.2025, ora 13.00.
Respinge, ca nefondat, apelul formulat de TURCU DANIELA (cu datele de identificare) împotriva sentinţei nr. 70/23.05.2025, pronunţată de Tribunalul Specializat Mureş în dosarul nr. 283/1371/2022/a48. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi 6 noiembrie 2025.
Amână pronunţarea la data de 6 noiembrie 2025, cu aplicarea prevederilor art.396 alin.2 Cod proc. civ., pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână judecarea cauzei la data de 23.10.2025, ora 11:00
Respinge contestaţia formulată de contestatoarea T D, cu domiciliul în [...], reprezentată convenţional prin Cabinet Avocat Marius Grecu - prin avocat titular Marius Grecu, cu sediul procesual ales în Cluj-Napoca, str. Piteşti, nr. 18, etaj III, jud. Cluj, în contradictoriu cu debitoarea DANDAN TUR CONSTRUCT S.R.L. (în insolvenţă, in insolvency, en procedure collective), cu sediul în Luduş, str, Liliacului, nr.50 bis, jud. Mureş, având CUI RO31154662 şi nr. de înregistrare în registrul comerţului J26/1875/2022, prin A&A CONSULTANTS SPRL, cu sediul în Bucureşti, Bd. Carol I, nr.12, et.1, camera 5, sector 3, în calitate de administrator judiciar al debitorului, împotriva măsurii intimatului - administratorului judiciar A&A CONSULTANTS SPRL de respingere a cererii contestatoarei de înscriere la masa credală a creanţei în sumă de 712.734,98 lei, ca fiind neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicarea acesteia în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pronunţată la data de 23 mai 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.03.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Admite apelul declarat de creditoarea SARE-VEL-RO-HU Kft (cu datele) împotriva Sentinţei nr. 156/23 mai 2025 pronunţată de Tribunalul Specializat Mureş în dosarul nr. 283/1371/2022/a47. Schimbă în tot hotărârea atacată în sensul că: Admite contesta?ia formulată de creditorul contestator, SARE-VEL-RO-HU Kft (cu datele), împotriva Deciziei nr. 295 din 11.12.2024 a creditorului majoritar Schuster Ecosal SRL (cu datele), luată în procedura debitoarei în insolven?ă DANDAN TUR CONSTRUCT SRL, publicată în BPI nr. 22804/17.12.2024. Anulează Decizia nr. 295 din 11.12.2024 a creditorului majoritar Schuster Ecosal SRL (cu datele), luată în procedura debitoarei în insolven?ă DANDAN TUR CONSTRUCT SRL, publicată în BPI nr. 22804/17.12.2024, privind confirmarea în calitate de administrator judiciar definitiv a practicianului în insolvenţă A&A Consultants SPRL. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 06.11.2025.
Amână pronunţarea la data de 6 noiembrie 2025, cu aplicarea prevederilor art.396 alin.2 Cod proc. civ., pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână judecarea cauzei la data de 23.10.2025, ora 11:00
Respinge contestaţia formulată de contestatorul SARE-VEL-RO-HU Kft. (cu sediul social în Budapesta, str. Bem Jozsef nr. 6, ap. 3, Ungaria, CUI HU 27853942), prin reprezentant convenţional Cabinet Avocat Marius Grecu, împotriva Deciziei nr. 295 din 11.12.2024 a creditorului majoritar SCHUSTER ECOSAL S.R.L. (cu sediul social în Sighişoara, str. Viilor nr. 82B, judeţul Mureş, J26/134/1998, CUI RO110314515), publicată în Buletinul procedurilor de insolvenţă nr. 22804/17.12.2024, privind desemnarea administratorului judiciar A&A CONSULTANTS S.P.R.L. în procedura insolvenţei debitoarei DANDAN TUR CONSTRUCT S.R.L., ca fiind neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicarea acesteia în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pronunţată la data de 23 mai 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.03.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Respinge cererea de anulare formulată de contestatoarea SARE-VEL-RO-HU Kft., cu sediul social în Budapesta, str. Bem Jozsef, nr. 6, parter, ap. 3, Ungaria, CUI HU 27853942, număr de înregistrare 01-09-400660, cu sediul procesual ales pentru comunicarea actelor de procedură la Cabinet Avocat Marius Grecu, cu sediul în Cluj-Napoca, str. Piteşti, nr. 18, etaj III, judeţul Cluj, în contradictoriu cu intimatele: DANDAN TUR CONSTRUCT S.R.L., debitoarea în insolvenţă, cu sediul în Luduş, str. Liliacului, nr. 50bis, judeţul Mureş, prin administrator judiciar A&A CONSULTANTS S.P.R.L., cu sediul în Bucureşti, Bd. Carol I, nr. 12, etaj 1, camera 5, Sector 3, şi SCHUSTER ECOSAL SRL, cu sediul social în Sighişoara, str. Viilor, nr. 82B, judeţul Mureş, CUI RO10314515, având ca obiect anularea Hotărârii Adunării Creditorilor debitoarei DANDAN TUR CONSTRUCT S.R.L. nr. 1321 din data de 11.11.2024, publicată în Buletinul procedurilor de insolvenţă nr. 20410 din data de 14.11.2024, ca fiind neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicarea acesteia în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pronunţată la data de 23 mai 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 07.05.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 15.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.04.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 28.03.2025 şi stabileşte că pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Procedura deschisa la 19.08.2021
Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · BPI 14928/2021
Tabel preliminar al creanţelor · BPI 17994/2021
Tabel definitiv al creanţelor · BPI 7242/2022
Sentinţă privind confirmarea planului de reorganizare · BPI 11604/2022
Sentinţă de închidere a procedurii · BPI 24577/2025
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7.714.685 RON | 3.454.545 RON | 392.090 RON | 2.371.527 RON | 10.555.073 RON | 12.685.088 RON | 28 |
| 2024 | 8.998.070 RON | 2.599.547 RON | 2.893.466 RON | 2.855.256 RON | 8.007.234 RON | 7.969.024 RON | 36 |
| 2023 | 10.125.094 RON | 1.780.021 RON | 4.042.684 RON | 2.715.023 RON | 6.038.407 RON | 4.850.976 RON | 40 |
| 2022 | 10.330.466 RON | 5.146.757 RON | 6.552.823 RON | 1.884.592 RON | 7.708.047 RON | 3.070.955 RON | — |
| 2021 | 5.349.687 RON | -407.307 RON | 5.584.973 RON | 1.100.865 RON | 2.338.156 RON | -2.074.764 RON | 45 |
| 2020 | 5.846.080 RON | 35.083 RON | 4.172.863 RON | 1.191.756 RON | 4.052.130 RON | 1.141.466 RON | 60 |
| 2019 | 4.656.174 RON | -312.236 RON | 3.499.910 RON | 1.292.877 RON | 3.590.466 RON | 1.159.781 RON | 752 |
| 2018 | 5.936.457 RON | 46.349 RON | 2.451.940 RON | 1.322.891 RON | 3.022.327 RON | 1.654.149 RON | 69 |
| 2017 | 3.791.952 RON | 63.261 RON | 1.362.305 RON | 1.162.746 RON | 2.087.112 RON | 1.609.283 RON | 57 |
| 2016 | 2.980.785 RON | -204.657 RON | 1.325.320 RON | 1.219.595 RON | 2.014.784 RON | 1.551.347 RON | 46 |
| 2015 | 3.391.509 RON | -1.083.425 RON | 1.786.783 RON | 1.363.528 RON | 2.597.424 RON | 1.738.274 RON | 60 |
| 2014 | 3.043.875 RON | -630.361 RON | 987.826 RON | 1.554.769 RON | 2.285.006 RON | 2.852.436 RON | 74 |
| 2013 | 6.306.127 RON | 40.540 RON | 1.191.225 RON | 1.793.883 RON | 2.876.886 RON | 3.479.291 RON | 78 |
| 2012 | 4.305.401 RON | -375.840 RON | 1.116.065 RON | 1.961.961 RON | 2.349.307 RON | 3.197.968 RON | 63 |
| 2011 | 5.486.271 RON | 481 RON | 1.457.687 RON | 1.975.498 RON | 2.667.838 RON | 3.189.053 RON | 73 |
| 2010 | 3.612.931 RON | 11.403 RON | 522.267 RON | 1.521.413 RON | 1.351.836 RON | 2.356.855 RON | 55 |
| 2009 | 2.247.113 RON | 141.279 RON | 168.790 RON | 1.232.598 RON | 889.883 RON | 1.953.691 RON | 49 |
| 2008 | 2.329.554 RON | 101.890 RON | 407.508 RON | 1.273.949 RON | 857.182 RON | 1.723.623 RON | 53 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.714.685 RON | 8.998.070 RON | 10.125.094 RON | 10.330.466 RON | 5.349.687 RON | 5.846.080 RON | 4.656.174 RON | 5.936.457 RON | 3.791.952 RON | 2.980.785 RON | 3.391.509 RON | 3.043.875 RON | 6.306.127 RON | 4.305.401 RON | 5.486.271 RON | 3.612.931 RON | 2.247.113 RON | 2.329.554 RON |
| Venituri totale | 8.992.270 RON | 10.465.067 RON | 9.329.039 RON | 11.649.142 RON | 5.763.853 RON | 7.545.208 RON | 5.747.061 RON | 6.819.283 RON | 3.786.778 RON | 2.759.736 RON | 3.498.574 RON | 4.108.768 RON | 5.598.781 RON | 4.763.394 RON | 6.367.163 RON | 4.008.877 RON | 4.533.036 RON | 3.904.618 RON |
| Cheltuieli totale | 5.537.725 RON | 7.865.520 RON | 7.549.018 RON | 6.502.385 RON | 6.171.160 RON | 7.510.125 RON | 6.059.297 RON | 6.772.934 RON | 3.723.516 RON | 2.964.393 RON | 4.581.999 RON | 4.739.129 RON | 5.558.241 RON | 5.139.234 RON | 6.355.525 RON | 3.983.979 RON | 4.357.160 RON | 3.784.116 RON |
| Profit brut | 3.454.545 RON | 2.599.547 RON | 1.780.021 RON | 5.146.757 RON | 0 RON | 35.083 RON | 0 RON | 46.349 RON | 63.262 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 40.540 RON | 0 RON | 11.638 RON | 24.898 RON | 175.876 RON | 120.502 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 407.307 RON | 0 RON | 312.236 RON | 0 RON | 0 RON | 204.657 RON | 1.083.425 RON | 630.361 RON | 0 RON | 375.840 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 3.454.545 RON | 2.599.547 RON | 1.780.021 RON | 5.146.757 RON | 0 RON | 35.083 RON | 0 RON | 46.349 RON | 63.261 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 40.540 RON | 0 RON | 481 RON | 11.403 RON | 141.279 RON | 101.890 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 407.307 RON | 0 RON | 312.236 RON | 0 RON | 0 RON | 204.657 RON | 1.083.425 RON | 630.361 RON | 0 RON | 375.840 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 2.371.527 RON | 2.855.256 RON | 2.715.023 RON | 1.884.592 RON | 1.100.865 RON | 1.191.756 RON | 1.292.877 RON | 1.322.891 RON | 1.162.746 RON | 1.219.595 RON | 1.363.528 RON | 1.554.769 RON | 1.793.883 RON | 1.961.961 RON | 1.975.498 RON | 1.521.413 RON | 1.232.598 RON | 1.273.949 RON |
| Active circulante | 10.555.073 RON | 8.007.234 RON | 6.038.407 RON | 7.708.047 RON | 2.338.156 RON | 4.052.130 RON | 3.590.466 RON | 3.022.327 RON | 2.087.112 RON | 2.014.784 RON | 2.597.424 RON | 2.285.006 RON | 2.876.886 RON | 2.349.307 RON | 2.667.838 RON | 1.351.836 RON | 889.883 RON | 857.182 RON |
| Stocuri | 3.149.212 RON | 2.812.530 RON | 1.463.252 RON | 2.737.337 RON | 781.553 RON | 3.264.589 RON | 2.738.451 RON | 1.734.603 RON | 831.899 RON | 876.051 RON | 1.152.616 RON | 1.402.606 RON | 552.393 RON | 1.454.130 RON | 1.245.845 RON | 598.532 RON | 654.712 RON | 516.127 RON |
| Creante | 5.455.191 RON | 2.297.167 RON | 2.986.897 RON | 1.861.642 RON | 992.027 RON | 772.236 RON | 825.558 RON | 1.068.883 RON | 558.933 RON | 470.529 RON | 961.554 RON | 600.741 RON | 945.164 RON | 635.496 RON | 904.634 RON | 483.063 RON | 164.754 RON | 310.104 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.950.670 RON | 2.897.537 RON | 1.588.258 RON | 3.109.068 RON | 564.576 RON | 15.305 RON | 26.457 RON | 218.841 RON | 696.280 RON | 668.204 RON | 483.254 RON | 281.659 RON | 1.379.329 RON | 259.681 RON | 517.359 RON | 270.241 RON | 70.417 RON | 30.951 RON |
| Cheltuieli in avans | 153.318 RON | — | 142.970 RON | 88.450 RON | 73.928 RON | 72.342 RON | 56.517 RON | 39.141 RON | — | — | — | 487 RON | 2.126 RON | 3.765 RON | 5.404 RON | 5.873 RON | — | — |
| Datorii totale | 392.090 RON | 2.893.466 RON | 4.042.684 RON | 6.552.823 RON | 5.584.973 RON | 4.172.863 RON | 3.499.910 RON | 2.451.940 RON | 1.362.305 RON | 1.325.320 RON | 1.786.783 RON | 987.826 RON | 1.191.225 RON | 1.116.065 RON | 1.457.687 RON | 522.267 RON | 168.790 RON | 407.508 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | 0 RON | 278.270 RON | 278.270 RON | 278.270 RON | 357.712 RON | 435.895 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 2.740 RON | — | 2.740 RON | 57.311 RON | 2.740 RON | 1.899 RON | 1.899 RON | — | — | — | — | — | 2.379 RON | 1.000 RON | 2.000 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 12.685.088 RON | 7.969.024 RON | 4.850.976 RON | 3.070.955 RON | -2.074.764 RON | 1.141.466 RON | 1.159.781 RON | 1.654.149 RON | 1.609.283 RON | 1.551.347 RON | 1.738.274 RON | 2.852.436 RON | 3.479.291 RON | 3.197.968 RON | 3.189.053 RON | 2.356.855 RON | 1.953.691 RON | 1.723.623 RON |
| Capital subscris varsat | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.824.301 RON | 1.558.823 RON | 1.158.936 RON | 659.356 RON | 259.470 RON | 170.681 RON |
| Nr. mediu salariati | 28 | 36 | 40 | — | 45 | 60 | 752 | 69 | 57 | 46 | 60 | 74 | 78 | 63 | 73 | 55 | 49 | 53 |
108 contracte atribuite, in valoare de 3.358.568 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.178.198 lei.
Achizitii directe
90 de contracte
2.178.108 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
18 contracte
1.180.460 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 02:56).
Firma apare si pe latura de cumparator, in 4.151 de proceduri: 1.622 de achizitii directe, 2.520 offline, 9 licitatii publice.
Numerele astea nu se aduna cu cele din fila «Ca furnizor»: acolo firma vinde, aici cumpara.
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.