CWS HYGIENE ROMANIA S.R.L.
- CWS - BOCO ROMANIA SRLdocumentat 2018 – 2025
- J40/1563/1996BUCURESTIdin 01.03.1996
- J23/1921/2008ILFOVdin 18.06.2008
- J2024013167404BUCURESTIdin 04.07.2024in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
modulele 10, 11, 12 şi biroul nr. 2
Hala B5/1
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 2 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministratorrevocat în acte, listat în registru | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite cererea de reexaminare. Revine asupra măsurii anulării dispuse prin încheierea pronunţată de Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti la data de 23.01.2026 în dosarul nr. 23387/303/2025. Dispune trimiterea cauzei completului C24 – Civil învestit cu solu?ionarea dosarului nr. 23387/303/2025, pentru continuarea judecă?ii. Definitivă. Pronunţată astăzi, 23.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge apelul ca neîntemeiat. Obligă apelanta ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE GIURGIU la plata către intimatul RĂCARU GHEORGHE a sumei de 4.942,11 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, onorariu de avocat. Definitivă. Pronunţată azi, 12.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Recalifică calea de atac ca fiind apel.
Fara termene inregistrate.
În temeiul art. 200 alin. 4 C.pr.civ. dispune anularea cererii de chemare în judecată. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de reexaminare se va depune la Judecătoria Sectorului 6 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 23.01.2026.
fa?ă de lipsa de procedură cu debitoarea
În vederea administrării probatoriului
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.263.275 RON | -110.779 RON | 3.778.192 RON | 4.397.721 RON | 5.525.993 RON | 5.752.543 RON | 53 |
| 2024 | 22.698.345 RON | 867.138 RON | 3.748.097 RON | 6.518.246 RON | 15.271.674 RON | 17.469.483 RON | 58 |
| 2023 | 23.120.336 RON | 2.004.417 RON | 5.393.369 RON | 9.226.730 RON | 12.891.346 RON | 16.602.345 RON | 60 |
| 2022 | 20.154.259 RON | 2.989.261 RON | 6.421.736 RON | 8.471.671 RON | 12.779.416 RON | 14.597.928 RON | 57 |
| 2021 | 17.982.578 RON | 3.701.086 RON | 2.457.646 RON | 4.861.883 RON | 9.434.292 RON | 11.608.667 RON | 55 |
| 2020 | 18.027.780 RON | 3.051.753 RON | 2.868.054 RON | 4.426.401 RON | 13.524.386 RON | 14.907.581 RON | 59 |
| 2019 | 20.014.510 RON | 2.786.811 RON | 2.430.104 RON | 5.347.055 RON | 9.125.333 RON | 11.855.828 RON | 61 |
| 2018 | 17.247.858 RON | 2.085.495 RON | 3.723.335 RON | 6.250.278 RON | 12.820.176 RON | 15.069.017 RON | 62 |
| 2017 | 15.790.940 RON | 1.292.474 RON | 2.024.477 RON | 3.527.602 RON | 11.737.506 RON | 12.983.522 RON | 62 |
| 2016 | 14.900.723 RON | 991.269 RON | 1.926.823 RON | 3.077.378 RON | 10.738.893 RON | 11.691.048 RON | 60 |
| 2015 | 14.526.438 RON | 1.166.174 RON | 2.190.925 RON | 3.219.750 RON | 9.921.186 RON | 10.699.780 RON | 54 |
| 2014 | 13.279.493 RON | 1.053.791 RON | 2.909.643 RON | 2.967.148 RON | 9.684.250 RON | 9.533.605 RON | 52 |
| 2013 | 13.208.130 RON | 1.164.335 RON | 1.337.695 RON | 2.549.668 RON | 7.529.398 RON | 8.479.814 RON | 51 |
| 2012 | 13.368.536 RON | 1.368.633 RON | 1.584.989 RON | 784.221 RON | 8.346.810 RON | 7.315.479 RON | 49 |
| 2011 | 12.781.888 RON | 1.147.259 RON | 1.316.579 RON | 786.734 RON | 6.589.769 RON | 5.946.847 RON | 50 |
| 2010 | 12.510.561 RON | 731.961 RON | 1.606.352 RON | 1.031.160 RON | 5.438.505 RON | 4.799.587 RON | 47 |
| 2009 | 12.464.336 RON | 1.436.641 RON | 1.581.957 RON | 1.467.227 RON | 6.251.576 RON | 6.067.625 RON | 47 |
| 2008 | 15.882.769 RON | 3.525.575 RON | 2.060.622 RON | 1.557.172 RON | 10.176.223 RON | 9.641.937 RON | 49 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.263.275 RON | 22.698.345 RON | 23.120.336 RON | 20.154.259 RON | 17.982.578 RON | 18.027.780 RON | 20.014.510 RON | 17.247.858 RON | 15.790.940 RON | 14.900.723 RON | 14.526.438 RON | 13.279.493 RON | 13.208.130 RON | 13.368.536 RON | 12.781.888 RON | 12.510.561 RON | 12.464.336 RON | 15.882.769 RON |
| Venituri totale | 10.829.428 RON | 26.562.840 RON | 24.786.522 RON | 21.185.294 RON | 18.614.873 RON | 18.349.939 RON | 20.454.347 RON | 17.815.296 RON | 16.110.228 RON | 15.231.798 RON | 14.692.048 RON | 13.541.414 RON | 13.590.581 RON | 13.782.340 RON | 13.168.730 RON | 12.974.837 RON | 13.134.082 RON | 16.556.467 RON |
| Cheltuieli totale | 10.939.164 RON | 25.507.169 RON | 22.358.633 RON | 17.623.204 RON | 14.204.891 RON | 14.770.908 RON | 17.137.973 RON | 15.292.243 RON | 14.535.620 RON | 14.049.762 RON | 13.256.294 RON | 12.279.948 RON | 12.183.356 RON | 12.086.731 RON | 11.749.479 RON | 12.048.043 RON | 11.427.797 RON | 12.347.843 RON |
| Profit brut | 0 RON | 1.055.671 RON | 2.427.889 RON | 3.562.090 RON | 4.409.982 RON | 3.579.031 RON | 3.316.374 RON | 2.523.053 RON | 1.574.608 RON | 1.182.036 RON | 1.435.754 RON | 1.261.466 RON | 1.407.225 RON | 1.695.609 RON | 1.419.251 RON | 926.794 RON | 1.706.285 RON | 4.208.624 RON |
| Pierdere bruta | 109.736 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 867.138 RON | 2.004.417 RON | 2.989.261 RON | 3.701.086 RON | 3.051.753 RON | 2.786.811 RON | 2.085.495 RON | 1.292.474 RON | 991.269 RON | 1.166.174 RON | 1.053.791 RON | 1.164.335 RON | 1.368.633 RON | 1.147.259 RON | 731.961 RON | 1.436.641 RON | 3.525.575 RON |
| Pierdere neta | 110.779 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.397.721 RON | 6.518.246 RON | 9.226.730 RON | 8.471.671 RON | 4.861.883 RON | 4.426.401 RON | 5.347.055 RON | 6.250.278 RON | 3.527.602 RON | 3.077.378 RON | 3.219.750 RON | 2.967.148 RON | 2.549.668 RON | 784.221 RON | 786.734 RON | 1.031.160 RON | 1.467.227 RON | 1.557.172 RON |
| Active circulante | 5.525.993 RON | 15.271.674 RON | 12.891.346 RON | 12.779.416 RON | 9.434.292 RON | 13.524.386 RON | 9.125.333 RON | 12.820.176 RON | 11.737.506 RON | 10.738.893 RON | 9.921.186 RON | 9.684.250 RON | 7.529.398 RON | 8.346.810 RON | 6.589.769 RON | 5.438.505 RON | 6.251.576 RON | 10.176.223 RON |
| Stocuri | 596.796 RON | 2.166.607 RON | 1.506.644 RON | 1.991.494 RON | 1.260.483 RON | 1.438.872 RON | 1.413.453 RON | 1.412.041 RON | 1.439.952 RON | 1.232.337 RON | 1.327.796 RON | 1.304.857 RON | 868.725 RON | 2.983.964 RON | 2.485.525 RON | 2.696.136 RON | 3.118.020 RON | 2.378.021 RON |
| Creante | 4.795.548 RON | 12.933.270 RON | 11.283.077 RON | 10.671.685 RON | 8.049.713 RON | 11.877.381 RON | 7.539.490 RON | 11.230.996 RON | 10.115.252 RON | 9.255.068 RON | 8.457.799 RON | 8.199.849 RON | 6.473.134 RON | 5.238.334 RON | 3.977.019 RON | 2.550.375 RON | 2.925.317 RON | 7.601.914 RON |
| Casa si conturi la banci | 133.649 RON | 171.797 RON | 101.625 RON | 83.590 RON | 91.449 RON | 175.486 RON | 139.743 RON | 137.922 RON | 150.911 RON | 205.021 RON | 85.312 RON | 134.739 RON | 143.893 RON | 89.407 RON | 73.758 RON | 151.192 RON | 208.239 RON | 196.288 RON |
| Cheltuieli in avans | 50.298 RON | 93.075 RON | 113.639 RON | 78.129 RON | 74.475 RON | 72.972 RON | 80.831 RON | 87.576 RON | 85.691 RON | 99.170 RON | 103.513 RON | 98.732 RON | 101.447 RON | 109.736 RON | 125.493 RON | 123.241 RON | 148.830 RON | 143.384 RON |
| Datorii totale | 3.778.192 RON | 3.748.097 RON | 5.393.369 RON | 6.421.736 RON | 2.457.646 RON | 2.868.054 RON | 2.430.104 RON | 3.723.335 RON | 2.024.477 RON | 1.926.823 RON | 2.190.925 RON | 2.909.643 RON | 1.337.695 RON | 1.584.989 RON | 1.316.579 RON | 1.606.352 RON | 1.581.957 RON | 2.060.622 RON |
| Provizioane | 443.277 RON | 660.202 RON | 229.268 RON | 302.032 RON | 299.592 RON | 248.124 RON | 267.287 RON | 365.678 RON | 342.800 RON | 297.570 RON | 353.744 RON | 306.882 RON | 363.004 RON | 340.299 RON | 238.570 RON | 186.867 RON | 210.160 RON | 159.646 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | 5.213 RON | 6.733 RON | 7.520 RON | 4.745 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 100 RON | 7.891 RON | 14.574 RON |
| Capitaluri proprii | 5.752.543 RON | 17.469.483 RON | 16.602.345 RON | 14.597.928 RON | 11.608.667 RON | 14.907.581 RON | 11.855.828 RON | 15.069.017 RON | 12.983.522 RON | 11.691.048 RON | 10.699.780 RON | 9.533.605 RON | 8.479.814 RON | 7.315.479 RON | 5.946.847 RON | 4.799.587 RON | 6.067.625 RON | 9.641.937 RON |
| Capital subscris varsat | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON | 2.988.467 RON |
| Nr. mediu salariati | 53 | 58 | 60 | 57 | 55 | 59 | 61 | 62 | 62 | 60 | 54 | 52 | 51 | 49 | 50 | 47 | 47 | 49 |
1.202 contracte atribuite, in valoare de 2.079.812 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 1.552.560 lei.
Achizitii directe
1.149 de contracte
1.551.411 lei
Licitatii publice
20 de contracte
442.343 lei
Achizitii offline
33 de contracte
86.058 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 22:43).