ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 99,8% |
| persoană | 0,2% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art.129 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Aprobă raportul final privind pe debitorul UCHD MANAGEMENT RESOURCES SRL. În temeiul art. 132 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului UCHD MANAGEMENT RESOURCES SRL. Dispune radierea debitorului din Registrul Comerţului. În temeiul art.136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar CII TĂMĂŞAN OVIDIU, de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art.135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe creditorilor, lichidatorului judiciar, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Bihor pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicarea hotărârii realizată în B.P.I. Cererea de apel se înregistrează la Tribunalul Bihor. Pronunţată în şedinţă publică azi, 02.11.2023.
In vederea deliberării asupra cererii de închidere a procedurii, amana pronuntarea pentru data de 02.11.2023
in vederea citării creditorilor prin BPI pentru punerea in discuţie a cererii de inchidere a procedurii
in vederea citării părţilor pentru punerea in discuţie a înlocuirii lichidatorului judiciar
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
Termen 22.09.2022 în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
Termen 07.04.2022 În vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
În vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
Pentru continuarea demersurilor în cadrul procedurii,
Pentru continuarea demersurilor în cadrul procedurii,
Pentru continuarea demersurilor în cadrul procedurii,
În vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
În vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor,
în vederea continuării demersurilor
în vederea continuării demersurilor
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
Admite cererea administratorului judiciar Cabinet Individual de Insolvenţă Tămăşan Ovidiu, . In temeiul art. 107 lit. C din Legea privind procedura insolvenţei; Dispune începerea procedurii falimentului debitorului S.C. UCHD Management Resources S.R.L., . In temeiul art.107 alin 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Desemnează lichidator pe Cabinet Individual de Insolvenţă Tămăşan Ovidiu, cu o retribuţie ce va fi stabilită ulterior pe bază de decont justificativ, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25. In temeiul art.107 alin.2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidatorul, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii la 15.11.2017. Dispune predarea către lichidator, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei, a tabelului definitiv al creanţelor şi a listei creanţelor născute în cursul procedurii. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorilor şi oficiului registrului comerţului de pe lângă Tribunalul Bihor sau registrului societăţilor agricole / registrului asociaţiilor şi fundaţiilor / alte registre, pentru efectuarea menţiunii, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la 04.12.2017. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 04.01.2018. Fixează termenul limită pentru depunerea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la 25.01.2018. Fixează termenul pentru soluţionarea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la 05.02.2018. Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 05.02.2018. In temeiul art.113 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare, ce va fi depus la Tribunalul Bihor. Pronunţată în şedinţa publică de la data de 19.10.2017.
în vederea deliberării asupra propunerii de trecere în faliment
pentru a se depune dovezile publicării în BPI a proceselor-verbale ale adunării creditorilor din 09.03.2017 şi 17.05.2017
în vederea continuării demersurilor
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurilor
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor
în vederea continuării demersurilor
În temeiul art. 101 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei, Confirmă planul de reorganizare a activităţii debitorului
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
în vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii
În vederea continuării demersurilor din cadrul procedurii,
Admite cererea formulată de debitoarea SC UCHD MANAGEMENT RESOURCES SRL, . În temeiul art. 32 alin 1 din Legea privind procedura insolvenţei,, Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei . În temeiul art. 34 din Legea privind procedura de insolvenţă, Numeşte administrator judiciar CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ TĂMĂŞAN OVIDIU
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 574.618 RON | 80.638 RON | 29.312 RON | 50.285 RON | 137.335 RON | 158.719 RON | 2 |
| 2024 | 613.572 RON | 99.855 RON | 39.754 RON | 66.296 RON | 79.313 RON | 105.855 RON | 2 |
| 2023 | 680.882 RON | 168.282 RON | 52.913 RON | 72.525 RON | 159.030 RON | 178.642 RON | 2 |
| 2022 | 307.382 RON | -1.299 RON | 53.209 RON | 70.595 RON | 12.362 RON | 29.748 RON | 2 |
| 2021 | 630.354 RON | 63.998 RON | 10.952 RON | 26.596 RON | 15.403 RON | 31.047 RON | 2 |
| 2020 | 368.755 RON | 11.178 RON | 68.661 RON | 2.899 RON | 32.812 RON | -32.950 RON | 2 |
| 2019 | 414.424 RON | 8.180 RON | 81.337 RON | 0 RON | 37.209 RON | -44.128 RON | 3 |
| 2018 | 316.329 RON | -63.718 RON | 81.575 RON | 0 RON | 29.267 RON | -52.308 RON | 3 |
| 2017 | 450.446 RON | 3.577 RON | 115.404 RON | 1.462 RON | 125.352 RON | 11.410 RON | 3 |
| 2016 | 426.163 RON | 22.290 RON | 64.546 RON | 21.010 RON | 51.369 RON | 7.833 RON | 3 |
| 2015 | 354.595 RON | 11.742 RON | 43.322 RON | 4.385 RON | 24.479 RON | -14.458 RON | 3 |
| 2014 | 327.622 RON | 65.995 RON | 52.129 RON | 5.846 RON | 20.083 RON | -26.200 RON | 3 |
| 2013 | 196.330 RON | 2.991 RON | 132.453 RON | 7.308 RON | 32.950 RON | -92.195 RON | 4 |
| 2012 | 162.003 RON | -35.501 RON | 128.139 RON | 20.535 RON | 12.419 RON | -95.185 RON | 4 |
| 2011 | 158.167 RON | 353 RON | 117.032 RON | 26.138 RON | 31.210 RON | -59.684 RON | 4 |
| 2010 | 154.768 RON | -46.261 RON | 121.433 RON | 51.472 RON | 9.924 RON | -60.037 RON | 3 |
| 2009 | 169.539 RON | -61.055 RON | 107.567 RON | 78.339 RON | 15.422 RON | -13.776 RON | 4 |
| 2008 | 267.763 RON | 15.362 RON | 125.220 RON | 109.805 RON | 62.152 RON | 47.278 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 574.618 RON | 613.572 RON | 680.882 RON | 307.382 RON | 630.354 RON | 368.755 RON | 414.424 RON | 316.329 RON | 450.446 RON | 426.163 RON | 354.595 RON | 327.622 RON | 196.330 RON | 162.003 RON | 158.167 RON | 154.768 RON | 169.539 RON | 267.763 RON |
| Venituri totale | 574.891 RON | 615.282 RON | 681.570 RON | 307.469 RON | 630.465 RON | 369.337 RON | 414.598 RON | 316.532 RON | 450.638 RON | 445.677 RON | 356.512 RON | 327.715 RON | 197.290 RON | 162.755 RON | 158.398 RON | 156.166 RON | 170.116 RON | 271.807 RON |
| Cheltuieli totale | 484.361 RON | 503.153 RON | 506.815 RON | 306.154 RON | 560.663 RON | 354.736 RON | 402.724 RON | 377.087 RON | 446.295 RON | 418.501 RON | 342.088 RON | 261.720 RON | 194.299 RON | 198.256 RON | 158.045 RON | 199.202 RON | 225.082 RON | 249.650 RON |
| Profit brut | 90.530 RON | 112.129 RON | 174.755 RON | 1.315 RON | 69.802 RON | 14.601 RON | 11.874 RON | 0 RON | 4.343 RON | 27.176 RON | 14.424 RON | 65.995 RON | 2.991 RON | 0 RON | 353 RON | — | — | 22.157 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 60.555 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 35.501 RON | 0 RON | 43.036 RON | 54.966 RON | — |
| Profit net | 80.638 RON | 99.855 RON | 168.282 RON | 0 RON | 63.998 RON | 11.178 RON | 8.180 RON | 0 RON | 3.577 RON | 22.290 RON | 11.742 RON | 65.995 RON | 2.991 RON | 0 RON | 353 RON | — | — | 15.362 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.299 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 63.718 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 35.501 RON | 0 RON | 46.261 RON | 61.055 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 50.285 RON | 66.296 RON | 72.525 RON | 70.595 RON | 26.596 RON | 2.899 RON | 0 RON | 0 RON | 1.462 RON | 21.010 RON | 4.385 RON | 5.846 RON | 7.308 RON | 20.535 RON | 26.138 RON | 51.472 RON | 78.339 RON | 109.805 RON |
| Active circulante | 137.335 RON | 79.313 RON | 159.030 RON | 12.362 RON | 15.403 RON | 32.812 RON | 37.209 RON | 29.267 RON | 125.352 RON | 51.369 RON | 24.479 RON | 20.083 RON | 32.950 RON | 12.419 RON | 31.210 RON | 9.924 RON | 15.422 RON | 62.152 RON |
| Stocuri | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 403 RON | 635 RON | 0 RON | 195 RON | — | — | — | — | — |
| Creante | 67.399 RON | 58.222 RON | 12.600 RON | 6.456 RON | 9.641 RON | 19.099 RON | 34.576 RON | 26.861 RON | 85.092 RON | 45.357 RON | 23.110 RON | 19.972 RON | 31.478 RON | 9.862 RON | 27.096 RON | 6.042 RON | 7.796 RON | 44.582 RON |
| Casa si conturi la banci | 69.936 RON | 21.091 RON | 146.430 RON | 5.906 RON | 5.762 RON | 13.713 RON | 2.633 RON | 2.406 RON | 40.260 RON | 5.609 RON | 734 RON | 111 RON | 1.277 RON | 2.557 RON | 4.114 RON | 3.882 RON | 7.626 RON | 17.570 RON |
| Cheltuieli in avans | 411 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 30 RON | 541 RON |
| Datorii totale | 29.312 RON | 39.754 RON | 52.913 RON | 53.209 RON | 10.952 RON | 68.661 RON | 81.337 RON | 81.575 RON | 115.404 RON | 64.546 RON | 43.322 RON | 52.129 RON | 132.453 RON | 128.139 RON | 117.032 RON | 121.433 RON | 107.567 RON | 125.220 RON |
| Capitaluri proprii | 158.719 RON | 105.855 RON | 178.642 RON | 29.748 RON | 31.047 RON | -32.950 RON | -44.128 RON | -52.308 RON | 11.410 RON | 7.833 RON | -14.458 RON | -26.200 RON | -92.195 RON | -95.185 RON | -59.684 RON | -60.037 RON | -13.776 RON | 47.278 RON |
| Capital subscris varsat | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | — | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON | 5.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
1 contract atribuit, in valoare de 23.760 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 23.761 lei.
Achizitii directe
1 contract
23.760 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 30.08.2026, 23:51).