ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 29,15% |
| persoană | 30% |
| persoană | 20% |
| persoană | 20% |
| persoană | 0,85% |
| persoană | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| 5 deținători în act · plus 1 deținător pe care actul nu îl numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Respinge acţiunea formulată de reclamanta PPC ENERGIE SA în contradictoriu cu pârâta RETIRO SA, ca rămasă fără obiect. Respinge ca neîntemeiată cererea reclamantei de obligare a pârâtei la plata cheltuielilor de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Apelul se depune la Judecătoria Piteşti. Pronunţată astăzi, 21.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.437.633 RON | 24.660 RON | 242.819 RON | 4.455.812 RON | 1.147.203 RON | 5.372.979 RON | 13 |
| 2024 | 1.931.253 RON | 17.088 RON | 296.623 RON | 4.431.479 RON | 1.318.628 RON | 5.468.024 RON | 14 |
| 2023 | 2.632.149 RON | 29.196 RON | 320.080 RON | 4.269.423 RON | 1.492.611 RON | 5.450.936 RON | 14 |
| 2022 | 1.941.912 RON | 7.112 RON | 266.628 RON | 3.351.161 RON | 1.138.180 RON | 4.230.308 RON | 17 |
| 2021 | 1.733.820 RON | -230.303 RON | 185.675 RON | 2.730.363 RON | 1.011.079 RON | 3.562.466 RON | 16 |
| 2020 | 1.302.584 RON | -317.086 RON | 289.373 RON | 2.992.797 RON | 1.079.017 RON | 3.792.769 RON | 15 |
| 2019 | 2.047.441 RON | 8.806 RON | 218.982 RON | 3.199.967 RON | 1.122.789 RON | 4.109.854 RON | 18 |
| 2018 | 5.398.500 RON | 1.484.116 RON | 333.578 RON | 3.397.969 RON | 1.084.478 RON | 4.153.680 RON | 22 |
| 2017 | 4.024.758 RON | 441.454 RON | 1.545.134 RON | 3.371.556 RON | 987.638 RON | 2.819.012 RON | 24 |
| 2016 | 2.107.966 RON | 36.157 RON | 711.188 RON | 2.664.886 RON | 422.589 RON | 2.377.558 RON | 24 |
| 2015 | 2.588.423 RON | 432.927 RON | 573.445 RON | 2.455.336 RON | 459.509 RON | 2.341.400 RON | 25 |
| 2014 | 1.732.690 RON | 115.094 RON | 984.720 RON | 1.807.365 RON | 566.250 RON | 1.392.227 RON | 23 |
| 2013 | 1.337.231 RON | 31.008 RON | 1.142.685 RON | 1.758.186 RON | 658.529 RON | 1.277.133 RON | 20 |
| 2012 | 1.573.695 RON | 7.698 RON | 1.156.023 RON | 1.823.502 RON | 579.868 RON | 1.250.346 RON | 26 |
| 2011 | 1.775.953 RON | 14.669 RON | 998.800 RON | 1.769.890 RON | 460.522 RON | 1.234.798 RON | 29 |
| 2010 | 1.522.886 RON | 118.601 RON | 1.157.231 RON | 1.951.249 RON | 464.477 RON | 1.258.621 RON | 21 |
| 2009 | 1.385.249 RON | 2.955 RON | 1.149.532 RON | 1.846.264 RON | 435.315 RON | 1.140.021 RON | 18 |
| 2008 | 1.907.974 RON | 1.527 RON | 1.385.891 RON | 1.884.763 RON | 634.729 RON | 1.137.065 RON | 37 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.437.633 RON | 1.931.253 RON | 2.632.149 RON | 1.941.912 RON | 1.733.820 RON | 1.302.584 RON | 2.047.441 RON | 5.398.500 RON | 4.024.758 RON | 2.107.966 RON | 2.588.423 RON | 1.732.690 RON | 1.337.231 RON | 1.573.695 RON | 1.775.953 RON | 1.522.886 RON | 1.385.249 RON | 1.907.974 RON |
| Venituri totale | 2.172.944 RON | 2.325.063 RON | 2.868.029 RON | 1.967.275 RON | 1.811.441 RON | 1.449.011 RON | 2.201.647 RON | 5.257.602 RON | 4.280.552 RON | 2.243.940 RON | 2.714.637 RON | 1.847.932 RON | 1.388.138 RON | 1.709.801 RON | 1.784.967 RON | 1.503.723 RON | 1.420.113 RON | 2.102.192 RON |
| Cheltuieli totale | 2.143.602 RON | 2.304.882 RON | 2.787.496 RON | 1.943.470 RON | 2.025.936 RON | 1.754.758 RON | 2.175.903 RON | 3.725.153 RON | 3.802.866 RON | 2.194.489 RON | 2.199.178 RON | 1.710.764 RON | 1.349.429 RON | 1.699.200 RON | 1.756.410 RON | 1.361.780 RON | 1.410.273 RON | 2.089.330 RON |
| Profit brut | 29.342 RON | 20.181 RON | 80.533 RON | 23.805 RON | 0 RON | 0 RON | 25.744 RON | 1.532.449 RON | 477.686 RON | 49.451 RON | 515.459 RON | 137.168 RON | 38.709 RON | 10.601 RON | 28.557 RON | 141.943 RON | 9.840 RON | 12.862 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 214.495 RON | 305.747 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 24.660 RON | 17.088 RON | 29.196 RON | 7.112 RON | 0 RON | 0 RON | 8.806 RON | 1.484.116 RON | 441.454 RON | 36.157 RON | 432.927 RON | 115.094 RON | 31.008 RON | 7.698 RON | 14.669 RON | 118.601 RON | 2.955 RON | 1.527 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 230.303 RON | 317.086 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 4.455.812 RON | 4.431.479 RON | 4.269.423 RON | 3.351.161 RON | 2.730.363 RON | 2.992.797 RON | 3.199.967 RON | 3.397.969 RON | 3.371.556 RON | 2.664.886 RON | 2.455.336 RON | 1.807.365 RON | 1.758.186 RON | 1.823.502 RON | 1.769.890 RON | 1.951.249 RON | 1.846.264 RON | 1.884.763 RON |
| Active circulante | 1.147.203 RON | 1.318.628 RON | 1.492.611 RON | 1.138.180 RON | 1.011.079 RON | 1.079.017 RON | 1.122.789 RON | 1.084.478 RON | 987.638 RON | 422.589 RON | 459.509 RON | 566.250 RON | 658.529 RON | 579.868 RON | 460.522 RON | 464.477 RON | 435.315 RON | 634.729 RON |
| Stocuri | 632.642 RON | 604.792 RON | 524.426 RON | 419.970 RON | 241.184 RON | 216.662 RON | 59.474 RON | 38.038 RON | 236.220 RON | 85.929 RON | 74.464 RON | 36.779 RON | 99.649 RON | 150.759 RON | 157.034 RON | 98.796 RON | 195.321 RON | 309.450 RON |
| Creante | 270.510 RON | 338.880 RON | 339.645 RON | 272.880 RON | 178.470 RON | 290.810 RON | 330.957 RON | 734.339 RON | 435.423 RON | 329.110 RON | 371.025 RON | 457.681 RON | 509.084 RON | 303.285 RON | 293.933 RON | 340.516 RON | 239.231 RON | 322.739 RON |
| Casa si conturi la banci | 244.051 RON | 374.956 RON | 628.540 RON | 445.330 RON | 591.425 RON | 571.545 RON | 732.358 RON | 312.101 RON | 315.995 RON | 7.550 RON | 14.020 RON | 71.790 RON | 49.796 RON | 125.824 RON | 9.555 RON | 25.165 RON | 763 RON | 2.540 RON |
| Cheltuieli in avans | 12.783 RON | 14.540 RON | 8.982 RON | 7.595 RON | 6.699 RON | 10.328 RON | 6.080 RON | 4.811 RON | 4.952 RON | 1.271 RON | 0 RON | 3.332 RON | 3.103 RON | 2.999 RON | 3.186 RON | 126 RON | 7.974 RON | 3.464 RON |
| Datorii totale | 242.819 RON | 296.623 RON | 320.080 RON | 266.628 RON | 185.675 RON | 289.373 RON | 218.982 RON | 333.578 RON | 1.545.134 RON | 711.188 RON | 573.445 RON | 984.720 RON | 1.142.685 RON | 1.156.023 RON | 998.800 RON | 1.157.231 RON | 1.149.532 RON | 1.385.891 RON |
| Capitaluri proprii | 5.372.979 RON | 5.468.024 RON | 5.450.936 RON | 4.230.308 RON | 3.562.466 RON | 3.792.769 RON | 4.109.854 RON | 4.153.680 RON | 2.819.012 RON | 2.377.558 RON | 2.341.400 RON | 1.392.227 RON | 1.277.133 RON | 1.250.346 RON | 1.234.798 RON | 1.258.621 RON | 1.140.021 RON | 1.137.065 RON |
| Capital subscris varsat | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON | 135.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 13 | 14 | 14 | 17 | 16 | 15 | 18 | 22 | 24 | 24 | 25 | 23 | 20 | 26 | 29 | 21 | 18 | 37 |
2 contracte atribuite, in valoare de 1.294 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 161 lei.
Achizitii directe
1 contract
160 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
1.134 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:56).