ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Vecinii nu se pot numara: adresa publicata nu ajunge nici pana la strada, deci cheia ar aduna toata localitatea.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Admite în parte cererea formulată de către reclamanta DIRECŢIA SANITARĂ VETERINARĂ ŞI PENTRU SIGURANŢA ALIMENTELOR HARGHITA prin director executiv Dr. Istvan Robert, în contradictoriu cu pârâta VINDEX SRL. Obligă pârâta la plata sumei de 156 lei, reprezentând contravaloarea serviciilor de control oficial conform Ordinului ANSVSA nr. 113/2008 şi la plata sumei de 5,46 lei reprezentând penalităţi. Executorie. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel poate fi depusă la Judecătoria Miercurea Ciuc. Pronunţată azi, 20 februarie 2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 20.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.02.2025
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.02.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.01.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.081.719 RON | 8.230 RON | 691.656 RON | 87.490 RON | 1.114.228 RON | 510.062 RON | 6 |
| 2024 | 2.095.822 RON | 382.678 RON | 398.829 RON | 105.181 RON | 795.479 RON | 501.831 RON | — |
| 2023 | 1.269.945 RON | 12.672 RON | 427.418 RON | 133.957 RON | 412.614 RON | 119.153 RON | — |
| 2022 | 1.260.650 RON | 68.956 RON | 142.145 RON | 162.733 RON | 85.893 RON | 106.481 RON | — |
| 2021 | 1.269.868 RON | 99.411 RON | 200.068 RON | 179.834 RON | 57.760 RON | 37.526 RON | — |
| 2020 | 1.040.339 RON | -103.596 RON | 146.860 RON | 63.397 RON | 21.578 RON | -61.885 RON | — |
| 2019 | 997.166 RON | 2.542 RON | 99.890 RON | 75.301 RON | 66.300 RON | 41.711 RON | — |
| 2018 | 875.603 RON | 1.901 RON | 140.359 RON | 87.205 RON | 92.323 RON | 39.169 RON | — |
| 2017 | 755.826 RON | 943 RON | 146.899 RON | 99.109 RON | 85.058 RON | 37.268 RON | — |
| 2016 | 945.583 RON | 663 RON | 176.269 RON | 129.841 RON | 82.753 RON | 36.325 RON | — |
| 2015 | 875.501 RON | 1.625 RON | 247.222 RON | 160.573 RON | 122.311 RON | 35.662 RON | 4 |
| 2014 | 1.080.805 RON | 1.615 RON | 163.544 RON | 67.313 RON | 130.269 RON | 34.038 RON | 4 |
| 2013 | 890.902 RON | 1.590 RON | 182.634 RON | 89.424 RON | 125.633 RON | 32.423 RON | 4 |
| 2012 | 814.394 RON | 1.040 RON | 225.347 RON | 72.587 RON | 183.593 RON | 30.833 RON | 3 |
| 2011 | 801.899 RON | 212 RON | 213.501 RON | 113.263 RON | 130.031 RON | 29.793 RON | 2 |
| 2010 | 384.728 RON | 1.252 RON | 371.299 RON | 128.591 RON | 272.290 RON | 29.582 RON | 3 |
| 2009 | 337.724 RON | 245 RON | 338.662 RON | 141.270 RON | 225.722 RON | 28.330 RON | 7 |
| 2008 | 502.200 RON | 1.148 RON | 388.093 RON | 145.520 RON | 270.658 RON | 28.085 RON | 6 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.081.719 RON | 2.095.822 RON | 1.269.945 RON | 1.260.650 RON | 1.269.868 RON | 1.040.339 RON | 997.166 RON | 875.603 RON | 755.826 RON | 945.583 RON | 875.501 RON | 1.080.805 RON | 890.902 RON | 814.394 RON | 801.899 RON | 384.728 RON | 337.724 RON | 502.200 RON |
| Venituri totale | 2.081.719 RON | 2.095.822 RON | 1.269.945 RON | 1.260.650 RON | 1.269.868 RON | 1.040.339 RON | 1.009.566 RON | 879.174 RON | 756.952 RON | 945.583 RON | 875.501 RON | 1.080.805 RON | 890.902 RON | 823.630 RON | 801.899 RON | 384.728 RON | 340.172 RON | 502.200 RON |
| Cheltuieli totale | 2.052.671 RON | 1.692.186 RON | 1.244.573 RON | 1.179.087 RON | 1.157.758 RON | 1.133.532 RON | 996.928 RON | 868.481 RON | 748.778 RON | 944.794 RON | 873.566 RON | 1.078.883 RON | 889.011 RON | 822.392 RON | 801.643 RON | 376.976 RON | 334.177 RON | 500.834 RON |
| Profit brut | 29.048 RON | 403.636 RON | 25.372 RON | 81.563 RON | 112.110 RON | 0 RON | 12.638 RON | 10.693 RON | 8.174 RON | 789 RON | 1.935 RON | 1.922 RON | 1.891 RON | 1.238 RON | 256 RON | 7.752 RON | 5.995 RON | 1.366 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 93.193 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 8.230 RON | 382.678 RON | 12.672 RON | 68.956 RON | 99.411 RON | 0 RON | 2.542 RON | 1.901 RON | 943 RON | 663 RON | 1.625 RON | 1.615 RON | 1.590 RON | 1.040 RON | 212 RON | 1.252 RON | 245 RON | 1.148 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 103.596 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 87.490 RON | 105.181 RON | 133.957 RON | 162.733 RON | 179.834 RON | 63.397 RON | 75.301 RON | 87.205 RON | 99.109 RON | 129.841 RON | 160.573 RON | 67.313 RON | 89.424 RON | 72.587 RON | 113.263 RON | 128.591 RON | 141.270 RON | 145.520 RON |
| Active circulante | 1.114.228 RON | 795.479 RON | 412.614 RON | 85.893 RON | 57.760 RON | 21.578 RON | 66.300 RON | 92.323 RON | 85.058 RON | 82.753 RON | 122.311 RON | 130.269 RON | 125.633 RON | 183.593 RON | 130.031 RON | 272.290 RON | 225.722 RON | 270.658 RON |
| Stocuri | 11.876 RON | 7.529 RON | 94.563 RON | 19.600 RON | 30.816 RON | 18.752 RON | 35.081 RON | 47.562 RON | 62.880 RON | 55.226 RON | 83.376 RON | 74.524 RON | 85.934 RON | 77.067 RON | 54.729 RON | 186.841 RON | 158.061 RON | 84.194 RON |
| Creante | 1.100.390 RON | 650.680 RON | 317.751 RON | 62.067 RON | 21.184 RON | 20.834 RON | 33.240 RON | 30.632 RON | 22.098 RON | 10.153 RON | 30.158 RON | 22.731 RON | 9.921 RON | 87.425 RON | 74.217 RON | 85.260 RON | 67.405 RON | 183.735 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.962 RON | 137.270 RON | 300 RON | 4.226 RON | 5.760 RON | -18.008 RON | -2.021 RON | 14.129 RON | 80 RON | 17.374 RON | 8.777 RON | 33.014 RON | 29.778 RON | 19.101 RON | 1.085 RON | 189 RON | 256 RON | 2.729 RON |
| Datorii totale | 691.656 RON | 398.829 RON | 427.418 RON | 142.145 RON | 200.068 RON | 146.860 RON | 99.890 RON | 140.359 RON | 146.899 RON | 176.269 RON | 247.222 RON | 163.544 RON | 182.634 RON | 225.347 RON | 213.501 RON | 371.299 RON | 338.662 RON | 388.093 RON |
| Capitaluri proprii | 510.062 RON | 501.831 RON | 119.153 RON | 106.481 RON | 37.526 RON | -61.885 RON | 41.711 RON | 39.169 RON | 37.268 RON | 36.325 RON | 35.662 RON | 34.038 RON | 32.423 RON | 30.833 RON | 29.793 RON | 29.582 RON | 28.330 RON | 28.085 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 6 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 3 | 7 | 6 |
3 contracte atribuite, in valoare de 50.400 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 50.403 lei.
Achizitii directe
3 contracte
50.400 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 09:01).