ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoană | 50% |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art. 340 ?i art. 341 alin. (6) lit. a) din C. proc. pen., Respinge, ca inadmisibilă, plângerea formulată de către petenta M.F.P. — A.N.A.F. D.G.R.F.P. Cluj-Napoca — A.J.F.P. Cluj în ceea ce prive?te ordonan?a din data de 23.06.2023 a prim-procurorului Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj (dosar nr. 75/11/2/2023). Respinge, ca nefondată, plângerea formulată de către petenta M.F.P. — A.N.A.F. - D.G.R.F.P. Cluj-Napoca — A.J.F.P. Cluj împofriva solu?iilor de clasare (privind infrac?iunea de evaziune fiscală, prev. de art. 9 alin. 1 lit. a din Legea nr. 241/2005, re?inută în sarcina intima?ilor M.T.M., H.R.A. ?i S.N.Y.) dispuse prin ordonan?a din data de 09.05.2023 emisă în dosarul nr. 15/P/2022 de procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj, men?inută prin ordonan?a din data de 23.06.2023 a prim-procurorului Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj. În baza art. 341 alin. (6) lit. a) din C. proc. pen., Respinge, ca nefondată, plângerea reunită (ini?ial înregistrată sub nr. 3803/117/2023) formulată de către petenta M.F.P. — A.N.A.F. — D.G.R.F.P. Cluj-Napoca — A.J.F.P. Cluj împotriva solu?iilor de clasare (cu privire la săvâr?irea infrac?iunilor de evaziune fiscală, prev. de art. 4, art. 9 alin. (1) lit. b), c) ?i f) ?i alin. (2) din Legea nr. 241/2005, ?i a infrac?iunii prev. de art. 272 alin. (l) lit. b) ?i c) din Legea nr. 31/1990) dispuse prin ordonan?a din data de 09.05.2023, emisă în dosarul nr. 15/P/2022 de procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj, men?inută prin ordonan?a din data de 23.06.2023 a prim-procurorului Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj. În temeiul art. 341 alin. (7) pct. 2 lit. b) din C. proc. pen., Constată legalitatea administrării probelor ?i a efectuării urmăririi penale în dosarul nr. 15/P/2022 al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj, privind pe intimatul inculpate H.R.A. Respinge, ca nefondată, plângerea reunită (ini?ial înregistrată sub nr. 3803/117/2023) formulată de către petenta M.F.P. — A.N.A.F. — D.G.R.F.P. Cluj-Napoca — A.J.F.P. Cluj împotriva solu?iilor de clasare (cu privire la săvâr?irea infrac?iunilor de delapidare, prev. de art. 295 alin. (1) 1 rap. la art. 308 din C. pen., cu aplic. art. 35 din C.pen.) dispuse prin ordonan?a din data de 09.05.2023, emisă în dosarul nr. 15/P/2022 de procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj, men?inută prin ordonan?a din data de 23.06.2023 a prim-procurorului Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj. În temeiul art. 275 alin. (3) din C. proc. pen., Cheltuieli judiciare rămân în sarcina statului. În baza art. 276 alin. (6) din C. proc. pen., Obligă petenta la plata sumei de 2.500 lei, cu titlu de cheltuieli judiciare, către intimata SC M.T. S.R.L. Definitivă. Pronun?ată în camera de consiliu, astăzi, data de 24.11.2023
Stabileşte termen pentru pronunţarea soluţiei la data de 24.11.2023.
Amână cauza pentru data de 10.11.2023, ora 09.10, sala 31.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 832.593 RON | -65.132 RON | 302.925 RON | 52.210 RON | 264.621 RON | 19.447 RON | 2 |
| 2024 | 594.725 RON | -203.252 RON | 339.192 RON | 110.351 RON | 307.042 RON | 84.579 RON | 2 |
| 2023 | 748.044 RON | 139.740 RON | 109.318 RON | 187.035 RON | 234.947 RON | 320.439 RON | 2 |
| 2022 | 644.935 RON | 89.050 RON | 209.951 RON | 224.304 RON | 159.167 RON | 180.700 RON | 2 |
| 2021 | 694.029 RON | 68.490 RON | 295.726 RON | 191.355 RON | 185.162 RON | 91.650 RON | 2 |
| 2020 | 828.502 RON | 30.703 RON | 280.123 RON | 132.155 RON | 164.717 RON | 23.160 RON | 2 |
| 2019 | 627.486 RON | 65.619 RON | 438.788 RON | 170.659 RON | 252.083 RON | -7.544 RON | 3 |
| 2018 | 570.736 RON | -74.421 RON | 364.480 RON | 172.658 RON | 114.172 RON | -73.163 RON | 2 |
| 2017 | 547.185 RON | -47.020 RON | 281.925 RON | 152.674 RON | 120.066 RON | 1.257 RON | 3 |
| 2016 | 612.990 RON | 47.406 RON | 58.354 RON | 10.232 RON | 95.900 RON | 47.778 RON | 1 |
| 2015 | 389.260 RON | 18.718 RON | 97.053 RON | 12.764 RON | 133.763 RON | 49.474 RON | 1 |
| 2014 | 503.150 RON | 30.384 RON | 56.970 RON | 15.296 RON | 72.430 RON | 30.756 RON | 2 |
| 2013 | 365.935 RON | 7.158 RON | 94.045 RON | 17.904 RON | 87.814 RON | 11.673 RON | 2 |
| 2012 | 482.570 RON | 32.028 RON | 70.273 RON | 20.556 RON | 54.232 RON | 4.515 RON | 2 |
| 2011 | 414.633 RON | -14.893 RON | 101.919 RON | 23.208 RON | 59.198 RON | -19.513 RON | 4 |
| 2010 | 441.622 RON | -7.683 RON | 75.117 RON | 28.099 RON | 42.398 RON | -4.620 RON | 4 |
| 2009 | 366.095 RON | -15.309 RON | 48.232 RON | 39.775 RON | 37.765 RON | 29.308 RON | 2 |
| 2008 | 422.132 RON | 16.761 RON | 36.611 RON | 51.451 RON | 29.777 RON | 44.617 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 832.593 RON | 594.725 RON | 748.044 RON | 644.935 RON | 694.029 RON | 828.502 RON | 627.486 RON | 570.736 RON | 547.185 RON | 612.990 RON | 389.260 RON | 503.150 RON | 365.935 RON | 482.570 RON | 414.633 RON | 441.622 RON | 366.095 RON | 422.132 RON |
| Venituri totale | 836.422 RON | 636.943 RON | 840.431 RON | 690.231 RON | 762.440 RON | 886.205 RON | 778.009 RON | 570.784 RON | 641.044 RON | 613.456 RON | 389.260 RON | 508.483 RON | 370.153 RON | 484.498 RON | 418.358 RON | 441.890 RON | 366.409 RON | 422.151 RON |
| Cheltuieli totale | 901.554 RON | 840.195 RON | 693.823 RON | 595.615 RON | 686.670 RON | 847.720 RON | 706.075 RON | 639.497 RON | 681.782 RON | 553.779 RON | 363.808 RON | 469.431 RON | 358.672 RON | 449.382 RON | 433.251 RON | 444.698 RON | 377.385 RON | 399.554 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 146.608 RON | 94.616 RON | 75.770 RON | 38.485 RON | 71.934 RON | 0 RON | 0 RON | 59.677 RON | 25.452 RON | 39.052 RON | 11.481 RON | 35.116 RON | 0 RON | — | — | 22.597 RON |
| Pierdere bruta | 65.132 RON | 203.252 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 68.713 RON | 40.738 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.893 RON | 2.808 RON | 10.976 RON | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 139.740 RON | 89.050 RON | 68.490 RON | 30.703 RON | 65.619 RON | 0 RON | 0 RON | 47.406 RON | 18.718 RON | 30.384 RON | 7.158 RON | 32.028 RON | 0 RON | — | — | 16.761 RON |
| Pierdere neta | 65.132 RON | 203.252 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 74.421 RON | 47.020 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.893 RON | 7.683 RON | 15.309 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 52.210 RON | 110.351 RON | 187.035 RON | 224.304 RON | 191.355 RON | 132.155 RON | 170.659 RON | 172.658 RON | 152.674 RON | 10.232 RON | 12.764 RON | 15.296 RON | 17.904 RON | 20.556 RON | 23.208 RON | 28.099 RON | 39.775 RON | 51.451 RON |
| Active circulante | 264.621 RON | 307.042 RON | 234.947 RON | 159.167 RON | 185.162 RON | 164.717 RON | 252.083 RON | 114.172 RON | 120.066 RON | 95.900 RON | 133.763 RON | 72.430 RON | 87.814 RON | 54.232 RON | 59.198 RON | 42.398 RON | 37.765 RON | 29.777 RON |
| Stocuri | 239.005 RON | 280.583 RON | 107.823 RON | 120.779 RON | 98.754 RON | 102.004 RON | 197.831 RON | 103.453 RON | 92.565 RON | 41.048 RON | 105.293 RON | 24.913 RON | 74.277 RON | 43.376 RON | 49.700 RON | 28.976 RON | 33.209 RON | 16.467 RON |
| Creante | 12.556 RON | 12.440 RON | 68.100 RON | 32.289 RON | 44.194 RON | 5.642 RON | 14.617 RON | 8.843 RON | 8.129 RON | 1.485 RON | 22.047 RON | 5.361 RON | 9.790 RON | 3.859 RON | 8.212 RON | 12.361 RON | 4.340 RON | 11.485 RON |
| Casa si conturi la banci | 13.060 RON | 14.019 RON | 59.024 RON | 6.099 RON | 42.214 RON | 57.071 RON | 39.635 RON | 1.876 RON | 19.372 RON | 53.367 RON | 6.423 RON | 42.156 RON | 3.747 RON | 6.997 RON | 1.286 RON | 1.061 RON | 216 RON | 1.825 RON |
| Cheltuieli in avans | 5.541 RON | 6.378 RON | 7.775 RON | 7.180 RON | 10.859 RON | 6.411 RON | 8.502 RON | 4.487 RON | 10.442 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 302.925 RON | 339.192 RON | 109.318 RON | 209.951 RON | 295.726 RON | 280.123 RON | 438.788 RON | 364.480 RON | 281.925 RON | 58.354 RON | 97.053 RON | 56.970 RON | 94.045 RON | 70.273 RON | 101.919 RON | 75.117 RON | 48.232 RON | 36.611 RON |
| Capitaluri proprii | 19.447 RON | 84.579 RON | 320.439 RON | 180.700 RON | 91.650 RON | 23.160 RON | -7.544 RON | -73.163 RON | 1.257 RON | 47.778 RON | 49.474 RON | 30.756 RON | 11.673 RON | 4.515 RON | -19.513 RON | -4.620 RON | 29.308 RON | 44.617 RON |
| Capital subscris varsat | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 810 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON | 310 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 | 4 | 2 | 2 |
7 contracte atribuite, in valoare de 224 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
7 contracte
224 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 01:25).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.