Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
| Capitaluri proprii |
|---|
| Nr. salariati |
|---|
| 2025 | 1.596.552 RON | 125.025 RON | 3.631.466 RON | 114.243 RON | 1.046.691 RON | -2.470.532 RON | 5 |
| 2024 | 1.693.514 RON | 162.719 RON | 3.764.916 RON | 115.186 RON | 1.854.172 RON | -1.795.558 RON | 5 |
| 2023 | 1.151.971 RON | -254.861 RON | 2.984.881 RON | 64.612 RON | 961.992 RON | -1.958.277 RON | 6 |
| 2022 | 1.328.131 RON | 12.972 RON | 3.465.001 RON | 135.275 RON | 2.740.376 RON | -589.350 RON | 8 |
| 2021 | 1.077.583 RON | -413.751 RON | 3.124.641 RON | 91.123 RON | 2.375.907 RON | -657.611 RON | 10 |
| 2020 | 1.152.194 RON | 3.450 RON | 2.668.382 RON | 106.492 RON | 2.318.030 RON | -243.860 RON | — |
| 2019 | 1.033.600 RON | -351.985 RON | 2.248.762 RON | 107.864 RON | 1.893.587 RON | -247.311 RON | 10 |
| 2018 | 922.865 RON | 36.215 RON | 1.495.454 RON | 94.097 RON | 1.506.030 RON | 104.673 RON | 9 |
| 2017 | 891.241 RON | 4.762 RON | 977.067 RON | 93.232 RON | 951.793 RON | 67.958 RON | 10 |
| 2016 | 547.949 RON | 4.509 RON | 666.881 RON | 93.746 RON | 594.660 RON | 21.525 RON | 8 |
| 2015 | 388.648 RON | 24.734 RON | 404.371 RON | 17.118 RON | 404.269 RON | 17.016 RON | 5 |
| 2014 | 208.801 RON | 25.296 RON | 232.324 RON | 15.902 RON | 208.704 RON | -7.718 RON | 2 |
| 2013 | 0 RON | -4.278 RON | 84.837 RON | 27.492 RON | 24.331 RON | -33.014 RON | — |
| 2012 | 0 RON | 0 RON | 86.922 RON | 27.492 RON | 30.694 RON | -28.736 RON | — |
| 2011 | 0 RON | 0 RON | 86.922 RON | 27.492 RON | 30.694 RON | -28.736 RON | — |
| 2010 | — | — | 86.922 RON | 27.492 RON | 30.694 RON | -28.736 RON | — |
| 2009 | — | -734 RON | 87.167 RON | 27.492 RON | 30.939 RON | -28.736 RON | — |
| 2008 | 580 RON | -2.293 RON | 86.433 RON | 27.492 RON | 30.939 RON | -28.002 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.596.552 RON | 1.693.514 RON | 1.151.971 RON | 1.328.131 RON | 1.077.583 RON | 1.152.194 RON | 1.033.600 RON | 922.865 RON | 891.241 RON | 547.949 RON | 388.648 RON | 208.801 RON | 0 RON |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Fără denumire: codul înseamnă altceva în Rev.2 față de Rev.3, iar revizia nu e înregistrată.
| 0 RON |
| 0 RON |
| — |
| — |
| 580 RON |
| Venituri totale | 1.596.788 RON | 1.698.978 RON | 1.171.471 RON | 1.328.250 RON | 1.089.322 RON | 1.185.255 RON | 1.045.323 RON | 929.982 RON | 891.953 RON | 547.950 RON | 388.649 RON | 273.589 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 580 RON |
| Cheltuieli totale | 1.445.447 RON | 1.502.240 RON | 1.414.617 RON | 1.305.730 RON | 1.492.180 RON | 1.169.952 RON | 1.386.854 RON | 884.467 RON | 880.089 RON | 539.130 RON | 359.204 RON | 240.085 RON | 4.278 RON | — | — | — | — | 2.873 RON |
| Profit brut | 151.341 RON | 196.738 RON | 0 RON | 22.520 RON | 0 RON | 15.303 RON | 0 RON | 45.515 RON | 11.864 RON | 8.820 RON | 29.445 RON | 33.504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 243.146 RON | 0 RON | 402.858 RON | 0 RON | 341.531 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.278 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 2.293 RON |
| Profit net | 125.025 RON | 162.719 RON | 0 RON | 12.972 RON | 0 RON | 3.450 RON | 0 RON | 36.215 RON | 4.762 RON | 4.509 RON | 24.734 RON | 25.296 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 254.861 RON | 0 RON | 413.751 RON | 0 RON | 351.985 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.278 RON | 0 RON | 0 RON | — | 734 RON | 2.293 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 114.243 RON | 115.186 RON | 64.612 RON | 135.275 RON | 91.123 RON | 106.492 RON | 107.864 RON | 94.097 RON | 93.232 RON | 93.746 RON | 17.118 RON | 15.902 RON | 27.492 RON | 27.492 RON | 27.492 RON | 27.492 RON | 27.492 RON | 27.492 RON |
| Active circulante | 1.046.691 RON | 1.854.172 RON | 961.992 RON | 2.740.376 RON | 2.375.907 RON | 2.318.030 RON | 1.893.587 RON | 1.506.030 RON | 951.793 RON | 594.660 RON | 404.269 RON | 208.704 RON | 24.331 RON | 30.694 RON | 30.694 RON | 30.694 RON | 30.939 RON | 30.939 RON |
| Stocuri | 503.862 RON | 1.331.260 RON | 764.353 RON | 2.026.420 RON | 1.876.333 RON | 1.749.875 RON | 1.334.271 RON | 1.150.078 RON | 719.615 RON | 458.171 RON | 295.280 RON | 149.362 RON | 1.119 RON | 1.119 RON | 1.119 RON | 1.119 RON | 1.119 RON | 1.119 RON |
| Creante | 450.162 RON | 416.027 RON | 121.509 RON | 702.873 RON | 483.441 RON | 524.435 RON | 533.552 RON | 338.152 RON | 229.086 RON | 131.691 RON | 87.826 RON | 57.710 RON | 23.205 RON | 29.574 RON | 29.574 RON | 29.574 RON | 29.574 RON | 29.574 RON |
| Casa si conturi la banci | 92.667 RON | 106.885 RON | 76.130 RON | 11.083 RON | 16.133 RON | 43.720 RON | 25.764 RON | 17.800 RON | 3.092 RON | 4.798 RON | 21.163 RON | 1.632 RON | 7 RON | 1 RON | 1 RON | 1 RON | 246 RON | 246 RON |
| Datorii totale | 3.631.466 RON | 3.764.916 RON | 2.984.881 RON | 3.465.001 RON | 3.124.641 RON | 2.668.382 RON | 2.248.762 RON | 1.495.454 RON | 977.067 RON | 666.881 RON | 404.371 RON | 232.324 RON | 84.837 RON | 86.922 RON | 86.922 RON | 86.922 RON | 87.167 RON | 86.433 RON |
| Capitaluri proprii | -2.470.532 RON | -1.795.558 RON | -1.958.277 RON | -589.350 RON | -657.611 RON | -243.860 RON | -247.311 RON | 104.673 RON | 67.958 RON | 21.525 RON | 17.016 RON | -7.718 RON | -33.014 RON | -28.736 RON | -28.736 RON | -28.736 RON | -28.736 RON | -28.002 RON |
| Capital subscris varsat | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 45.000 RON | 44.500 RON | 2.830 RON | 2.830 RON | 2.830 RON | — | 2.830 RON | 2.830 RON | 2.830 RON | 2.830 RON | 2.830 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 6 | 8 | 10 | — | 10 | 9 | 10 | 8 | 5 | 2 | — | — | — | — | — | 1 |
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Având în vedere protestul personalului auxiliar de specialitate din cadrul instanţelor, adoptat de Sindicatul Dicasterial prin Hotărârea nr. 2/27.05.2026, amână judecarea cauzei la data de 08.09.2026.
Amână judecarea cauzei la data de 02.06.2026.
Pentru timbrarea corespunzatoare a cererii de chemare in judecată si pentru a se depune la dosar din partea reprezentantei reclamantilor inscrisurile solicitate.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Gherla nr. 5/27.08.2025 amână judecarea cauzei la data de 27.01.2026.
Admite excepţia nelegalei compuneri a completului de judecată invocată de pârâta Ploscar Vanesa Maria şi, în consecinţă: Dispune trimiterea prezentului dosar, la primul complet de judecată învestit cu judecarea cauzei înregistrate sub nr. 35/235/2022, respectiv la completul C7.
Admite apelul declarat de către reclamantul Biroul Executorului Judecătoresc Soponar Ciprian Lucian împotriva sentinţei civile nr. 6742/15.11.2022 pronunţată de Judecătoria Cluj-Napoca în dosar nr. 13108/211/2022 pe care o schimbă în parte în sensul că: Respinge, ca neîntemeiată, excepţia tardivităţii formulării cererii de validare poprire ulterior datei de 22 mai 2022. Admite, în parte, cererea de validare poprire formulată de către reclamantul Biroul Executorului Judecătoresc Soponar Ciprian Lucian în contradictoriu cu creditoarea Eos KSI România S.R.L., terţul poprit Darling Impex S.R.L. şi debitorul Terpea Dorin. Validează, începând cu data de 22 mai 2022, poprirea înfiinţată de către Biroul Executorului Judecătoresc Maier Ioan prin adresa de înfiinţare a popririi din data de 14 septembrie 2020, întocmită în dosarul execuţional nr. 42/2015, pentru cota de 1/3 parte din venitul salarial net datorat, lunar, debitorului Terpea Dorin de către terţul poprit Darling Impex S.R.L., până la concurenţa sumei de 768,63 lei, conform titlului executoriu Contract de credit nr. 300500687/01.11.2006. Obligă, începând cu data de 22 mai 2022, terţul poprit Darling Impex S.R.L. să consemneze, lunar, la dispoziţia Biroul Executorului Judecătoresc Soponar Ciprian Lucian, cuantumul de 1/3 din salariul net pe care urmează a-l plăti debitorului Terpea Dorin până la acoperirea întregului debit în suma de 768,63 lei. Obligă terţul poprit Darling Impex S.R.L. la plata în favoarea reclamantului Biroul Executorului Judecătoresc Soponar Ciprian Lucian a sumei de 1.020 lei reprezentând cheltuieli de judecată în fond. Menţine restul dispoziţiilor sentinţei atacate. Obligă terţul poprit Darling Impex S.R.L. la plata în favoarea reclamantului Biroul Executorului Judecătoresc Soponar Ciprian Lucian a sumei de 1.020 lei reprezentând cheltuieli de judecată în apel. Decizia este definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 11 octombrie 2023.
PT. 11.10.2023
43 de contracte atribuite, in valoare de 38.788 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 23.404 lei.
Achizitii directe
26 de contracte
23.378 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
17 contracte
15.410 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 20:59).
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.