ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoană | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act · plus 1 deținător pe care actul nu îl numește | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
In temeiul art. 406 C.proc.civ., ia act de renuntarea la judecata cererii de chemare in judecata. Cu drept de recurs in termen de 15 zile de la data comunicarii. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Bucuresti – Sectia a II a Contencios Administrativ si Fiscal. Pronuntata, astazi, 05.11.2025, prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei instantei.
Admite cererea Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaş, formulată în contradictoriu cu intimatul suspect Smădu Ionel Gabriel, ?i cu intimatul persoană vătămată Meditur S.A. În baza art. 318 alin.15 teza I Cod procedură penală confirmă ordonan?a de renun?are la urmărirea penală, din data de 21.12.2023, a Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaş dispusă în dosarul nr.1909/P/2019, sub aspectul săvâr?irii infrac?iunii de furt calificat, prev. si ped. de art. 228 alin.(l), art.229 alin.(l) lit. b) si d) Cod Penal, cu aplic. art. 77 lit. a şi d, cu aplic. art. 5 Cod penal de către suspectul Smădu Ionel Gabriel. În baza art.275 alin.3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronun?ată în camera de consiliu, astăzi, 29.03.2024.
Stabileste termen pentru pronuntare la data de 29 martie 2024.
Stabileste termen pentru pronuntare la 15.03.2024.
Stabileste termen pentru pronuntare la data de 29.02.2024.
Stabileste termen pentru pronuntare la data de 16.02.2024.
Respinge contestaţia formulată de contestatorul C.N., în contradictoriu cu intimata SC M. SA, având ca obiect decizia nr. 346 emisă de intimată la data de 31.08.2023. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Sibiu. Pronun?ată astăzi, 27.06.2023, cu votul consultativ al asisten?ilor judiciari, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 19.06.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.06.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.06.2024.
Amână judecarea cauzei la data de 07.06.2024, ora 10:00, în vederea administrării probatoriului.
Admite excep?ia necompeten?ei materiale a Judecătoriei Media?, invocată din oficiu. Declină în favoarea Tribunalului Sibiu competen?a de solu?ionare a contestaţiei privind desfacerea contractului individual de muncă formulată de contestatorul Cirea Nicolae în contradictoriu cu intimata Meditur SA. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 25.01.2024.
Admite declara?ia de ab?inere formulată de doamna judecător Tudorache Mirela. În baza art.109 alin. 2 din H.C.S.M nr.3243/2022 pentru aprobarea Regulamentului de ordine interioară al instan?elor judecătore?ti, dosarul se repartizează aleatoriu. Definitivă.
Respinge declaraţia de abţinere. Fără cale de atac. Pronuntată în sedintă publică, astăzi, 02.11.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9.439.198 RON | 645.475 RON | 1.525.212 RON | 5.153.085 RON | 4.046.046 RON | 6.802.234 RON | 86 |
| 2024 | 7.631.537 RON | 565.317 RON | 1.472.274 RON | 2.547.630 RON | 3.662.325 RON | 4.133.546 RON | 85 |
| 2023 | 6.658.629 RON | 464.093 RON | 1.218.533 RON | 2.624.133 RON | 2.782.737 RON | 3.798.889 RON | 84 |
| 2022 | 6.585.086 RON | 342.450 RON | 1.219.665 RON | 3.034.836 RON | 2.224.140 RON | 3.506.021 RON | 81 |
| 2021 | 6.535.746 RON | 172.863 RON | 838.674 RON | 3.071.795 RON | 1.420.618 RON | 3.239.857 RON | 82 |
| 2020 | 5.843.808 RON | 416.320 RON | 1.213.630 RON | 3.094.317 RON | 1.501.415 RON | 3.247.818 RON | 86 |
| 2019 | 7.374.877 RON | 516.258 RON | 1.273.046 RON | 1.360.075 RON | 1.226.480 RON | 1.110.714 RON | 89 |
| 2018 | 7.132.800 RON | -288.012 RON | 1.341.959 RON | 1.350.302 RON | 720.223 RON | 594.456 RON | 89 |
| 2017 | 6.759.128 RON | 28.622 RON | 1.224.954 RON | 1.470.062 RON | 845.454 RON | 897.990 RON | 88 |
| 2016 | 6.996.471 RON | 109.921 RON | 1.572.734 RON | 1.584.677 RON | 1.218.300 RON | 869.368 RON | — |
| 2015 | 6.979.691 RON | 329.253 RON | 1.071.172 RON | 3.236.572 RON | 919.910 RON | 1.079.337 RON | 91 |
| 2014 | 6.579.490 RON | 228.944 RON | 1.045.845 RON | 3.481.675 RON | 997.853 RON | 768.168 RON | 93 |
| 2013 | 6.353.385 RON | 148.857 RON | 1.271.824 RON | 4.208.893 RON | 1.367.841 RON | 539.224 RON | 95 |
| 2012 | 5.982.023 RON | -287.449 RON | 1.699.340 RON | 3.809.309 RON | 1.025.985 RON | 302.584 RON | 93 |
| 2011 | 6.024.708 RON | 327.933 RON | 2.004.632 RON | 3.324.633 RON | 1.171.545 RON | 590.033 RON | 90 |
| 2010 | 5.799.662 RON | 283.098 RON | 2.618.203 RON | 4.959.491 RON | 1.132.484 RON | 262.100 RON | 90 |
| 2009 | 5.114.118 RON | -195.721 RON | 3.233.385 RON | 4.787.876 RON | 721.289 RON | -37.793 RON | 90 |
| 2008 | 3.927.870 RON | -556.992 RON | 3.945.591 RON | 4.867.074 RON | 376.438 RON | 73.708 RON | 81 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.439.198 RON | 7.631.537 RON | 6.658.629 RON | 6.585.086 RON | 6.535.746 RON | 5.843.808 RON | 7.374.877 RON | 7.132.800 RON | 6.759.128 RON | 6.996.471 RON | 6.979.691 RON | 6.579.490 RON | 6.353.385 RON | 5.982.023 RON | 6.024.708 RON | 5.799.662 RON | 5.114.118 RON | 3.927.870 RON |
| Venituri totale | 13.979.737 RON | 13.242.086 RON | 11.708.799 RON | 9.988.137 RON | 8.647.429 RON | 8.309.851 RON | 8.549.682 RON | 7.318.043 RON | 7.002.789 RON | 9.275.972 RON | 8.550.998 RON | 8.776.042 RON | 7.933.369 RON | 6.429.436 RON | 9.527.944 RON | 6.724.547 RON | 5.450.349 RON | 4.149.673 RON |
| Cheltuieli totale | 13.212.759 RON | 12.540.818 RON | 11.105.944 RON | 9.550.234 RON | 8.407.500 RON | 7.816.105 RON | 8.003.084 RON | 7.606.055 RON | 6.962.422 RON | 9.140.686 RON | 8.123.561 RON | 8.497.134 RON | 7.773.988 RON | 6.716.885 RON | 9.132.821 RON | 6.433.199 RON | 5.640.337 RON | 4.706.665 RON |
| Profit brut | 766.978 RON | 701.268 RON | 602.855 RON | 437.903 RON | 239.929 RON | 493.746 RON | 546.598 RON | 0 RON | 40.367 RON | 135.286 RON | 427.437 RON | 278.908 RON | 159.381 RON | 0 RON | 395.123 RON | 291.348 RON | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 288.012 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 287.449 RON | 0 RON | — | 189.988 RON | 556.992 RON |
| Profit net | 645.475 RON | 565.317 RON | 464.093 RON | 342.450 RON | 172.863 RON | 416.320 RON | 516.258 RON | 0 RON | 28.622 RON | 109.921 RON | 329.253 RON | 228.944 RON | 148.857 RON | 0 RON | 327.933 RON | 283.098 RON | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 288.012 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 287.449 RON | 0 RON | — | 195.721 RON | 556.992 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 5.153.085 RON | 2.547.630 RON | 2.624.133 RON | 3.034.836 RON | 3.071.795 RON | 3.094.317 RON | 1.360.075 RON | 1.350.302 RON | 1.470.062 RON | 1.584.677 RON | 3.236.572 RON | 3.481.675 RON | 4.208.893 RON | 3.809.309 RON | 3.324.633 RON | 4.959.491 RON | 4.787.876 RON | 4.867.074 RON |
| Active circulante | 4.046.046 RON | 3.662.325 RON | 2.782.737 RON | 2.224.140 RON | 1.420.618 RON | 1.501.415 RON | 1.226.480 RON | 720.223 RON | 845.454 RON | 1.218.300 RON | 919.910 RON | 997.853 RON | 1.367.841 RON | 1.025.985 RON | 1.171.545 RON | 1.132.484 RON | 721.289 RON | 376.438 RON |
| Stocuri | 140.477 RON | 110.523 RON | 123.845 RON | 115.871 RON | 70.963 RON | 154.622 RON | 141.416 RON | 135.905 RON | 173.504 RON | 194.055 RON | 180.563 RON | 212.275 RON | 247.858 RON | 264.627 RON | 187.872 RON | 171.506 RON | 120.068 RON | 135.756 RON |
| Creante | 2.394.807 RON | 2.883.868 RON | 2.843.541 RON | 2.286.384 RON | 1.371.306 RON | 1.213.681 RON | 970.578 RON | 462.673 RON | 487.570 RON | 428.637 RON | 447.057 RON | 445.224 RON | 888.100 RON | 480.949 RON | 658.541 RON | 803.111 RON | 458.307 RON | 366.431 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.510.762 RON | 667.934 RON | -184.649 RON | -178.115 RON | -21.651 RON | 133.112 RON | 114.486 RON | 121.645 RON | 184.380 RON | 595.608 RON | 292.290 RON | 340.354 RON | 231.883 RON | 280.409 RON | 325.132 RON | 157.867 RON | 142.914 RON | -125.749 RON |
| Cheltuieli in avans | 128.324 RON | 84.506 RON | 66.827 RON | 58.020 RON | 42.031 RON | 29.434 RON | 52.622 RON | 76.535 RON | 80.660 RON | 32.970 RON | 48.186 RON | 181.028 RON | 271.850 RON | 298.396 RON | 515.206 RON | 619.141 RON | 995.017 RON | 1.257.855 RON |
| Datorii totale | 1.525.212 RON | 1.472.274 RON | 1.218.533 RON | 1.219.665 RON | 838.674 RON | 1.213.630 RON | 1.273.046 RON | 1.341.959 RON | 1.224.954 RON | 1.572.734 RON | 1.071.172 RON | 1.045.845 RON | 1.271.824 RON | 1.699.340 RON | 2.004.632 RON | 2.618.203 RON | 3.233.385 RON | 3.945.591 RON |
| Provizioane | 618.349 RON | 591.657 RON | 412.900 RON | 227.807 RON | 171.479 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 381.660 RON | 96.984 RON | 43.375 RON | 363.503 RON | 284.434 RON | 163.718 RON | 255.417 RON | 210.645 RON | 273.232 RON | 393.845 RON | 2.054.159 RON | 2.846.543 RON | 4.037.536 RON | 3.131.766 RON | 2.416.719 RON | 3.830.813 RON | 3.308.590 RON | 2.482.068 RON |
| Capitaluri proprii | 6.802.234 RON | 4.133.546 RON | 3.798.889 RON | 3.506.021 RON | 3.239.857 RON | 3.247.818 RON | 1.110.714 RON | 594.456 RON | 897.990 RON | 869.368 RON | 1.079.337 RON | 768.168 RON | 539.224 RON | 302.584 RON | 590.033 RON | 262.100 RON | -37.793 RON | 73.708 RON |
| Capital subscris varsat | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 616.790 RON | 576.128 RON |
| Nr. mediu salariati | 86 | 85 | 84 | 81 | 82 | 86 | 89 | 89 | 88 | — | 91 | 93 | 95 | 93 | 90 | 90 | 90 | 81 |
199 de contracte atribuite, in valoare de 185.258 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 158.181 lei.
Achizitii directe
108 contracte
158.073 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
91 de contracte
27.185 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.217.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 30.08.2026, 23:51).
Firma apare si pe latura de cumparator, in 404 proceduri: 389 de achizitii directe, 15 offline, 0 licitatii publice.
Numerele astea nu se aduna cu cele din fila «Ca furnizor»: acolo firma vinde, aici cumpara.