ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
UAT Pănet, conform C.F nr. 51713 Pănet
satul Sântioana, comuna Pănet
satul Nazna, comuna Sâncraiu de Mureş
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Fara termene inregistrate.
Respinge apelul declarat de apelanta DGRFP Cluj-Napoca prin AJFP Cluj împotriva sentinţei civile nr. 1454 pronunţată la data de 28.10.2025 în dosarul nr. 670/1285/2024 al Tribunalului Specializat Cluj, pe care o păstrează în întregime. Decizia este definitivă şi executorie. Pronunţată în data de 19.01.2026 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge ca neîntemeiată cererea formulată de creditoarea KETY GROUP RECICLING S.R.L., de emitere ordonanţă preşedinţială pentru suspendarea procedurii de licitaţie organizate pentru data de 21.08.2025, în procedura insolvenţei debitoarei KETY GRUP DEMOLĂRI S.R.L., administrator judiciar RTZ& PARTNERS. Cu drept de apel în termen de 5 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată azi, 20.08.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. Judecător sindic,
Amână judecarea cauzei la data de 04.11.2026, sala 102, ora 08:30, în vederea continuării procedurii.
Amână judecarea cauzei la data de 12.06.2026, în vederea continuării procedurii.
Admite cererea formulată de administratorul judiciar Transilvania Master Insolv SPRL şi, în consecinţă: Confirmă planul de reorganizare al debitoarei PROMPT VSP SRL, propus de Ciorbă Ioan Dorin, în calitate de administrator special al debitoarei, şi de Transilvania Master Insolv SPRL, în calitate de administrator judiciar, având o durată de 3 ani de la data confirmării. Dispune continuarea activităţii debitoarei sub conducerea administratorului special şi sub supravegherea administratorului judiciar. Stabile?te în sarcina debitoarei prin administratorului special obliga?ia de a prezenta trimestrial rapoarte comitetului creditorilor asupra situa?iei financiare a averii debitoarei ?i de a le înregistra la grefa Tribunalului Specializat Cluj, ulterior aprobării lor, cu respectarea termenului stabilit de judecătorul sindic ?i, în sarcina administratorului judiciar, obliga?ia de a notifica creditorii în condi?iile prevăzute de art. 144 teza finală din Legea nr. 85/2014, în vederea consultării rapoartelor, precum ?i de a prezenta situa?ia cheltuielilor efectuate pentru bunul mers al activită?ii, în vederea recuperării acestora, pentru avizare comitetului creditorilor. Termen pentru continuarea procedurii: 27 februarie 2026, sala 249, ora 08,30. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, apel care se va depune la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin intermediul grefei, azi, 28 octombrie 2025.
Acordă termen la data de 28.10.2025, ora 08:30, sala 102, pentru continuarea demersurilor care se impun în actualul stadiu al procedurii, respectiv întocmirea raportului de evaluare a garanţiilor.
Amână judecarea cauzei la data de 17.06.2025, ora 08.30, sala 102, în vederea continuării demersurilor care se impun în actualul stadiu al procedurii.
In vederea continuării demersurilor care se impun în actualul stadiu al procedurii, respectiv lămurirea situa?iei patrimoniale a societă?ii.
Continuarea perioadei de observa?ie.
Admite cererea debitoarei PROMPT VSP S.R.L., având CUI *, *, cu sediul în *. Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei PROMPT VSP S.R.L. Desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă TRANSILVANIA MASTER INSOLV IPURL, având CIF *, cu sediul în *, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din Legea nr. 85/2014, instrumentând prezenta procedură de insolvenţă până la eventuala sa confirmare sau schimbare, în condiţiile Legii nr. 85/2014. Stabileşte în favoarea administratorului judiciar provizoriu un onorariu provizoriu lunar de 1.500 lei + eventual TVA., plus un onorariu de succes de 5% + eventual TVA din sumele recuperate în cadrul procedurii, plafonat la suma de 7.000 lei + eventual TVA în ipoteza prevăzută de art. 118, alin. 1, lit. a) din Statutul privind organizarea şi exercitarea profesiei de practician în insolvenţă. Dispune desemnarea administratorului special în vederea reprezentării intereselor asociaţilor debitoarei. Stabileşte în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a depune la dosar, în termen de maxim 40 de zile de la data desemnării sale, un raport asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia insolvenţei debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform prevederilor art. 97 alin. (1) din Legea nr. 85/2014. Dispune comunicarea prezentei instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei, tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, aceasta din urmă obligaţie fiind în sarcina administratorului judiciar provizoriu. Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a pune la dispoziţia administratorului judiciar provizoriu toate informaţiile şi documentele apreciate ca necesare cu privire la activitatea şi averea sa, precum şi lista cuprinzând plăţile efectuate în ultimele 6 luni anterioare deschiderii procedurii şi transferurile patrimoniale făcute în cei 2 ani anteriori deschiderii procedurii, sub sancţiunea ridicării dreptului de administrare şi, după caz, sub sancţiunea prevăzută la art. 82 alin. (2) din Lege. Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul administratorului judiciar provizoriu sub sancţiunea prevăzută de art. 86 alin. (2) din Legea nr. 85/2014, obligaţia de notificare revenind administratorului judiciar provizoriu. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a efectua inventarierea bunurilor debitoarei, în termen de 60 de zile de la deschiderea procedurii, conform art. 101 din Legea nr. 85/2014. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a efectua notificările prevăzute de art. 99 - 100 din Legea nr. 85/2014. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor de admitere a creanţelor la data de 26 Noiembrie 2024, termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 10 Decembrie 2024, termenul pentru depunerea contestaţiilor cu privire la creanţele şi drepturile de preferinţă trecute de administratorul judiciar în tabelul preliminar, de 7 zile de la publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar şi termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 4 Februarie 2025. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu notificarea creditorilor cu privire la desfăşurarea primei şedinţe a adunării creditorilor conform prevederilor art. 100 alin. (1) lit. e) din Legea nr. 85/2014. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a depune lunar rapoarte privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor, potrivit art. 59 alin. (1) din Legea nr. 85/2014. Dispune în sarcina administratorului judiciar provizoriu obligaţia de a examina situaţia economică a debitoarei şi a documentelor depuse potrivit prevederilor art. 67 sau 74 din Legea nr. 85/2014, după caz şi de a întocmi un raport prin care să propună fie intrarea în procedura simplificată, fie continuarea perioadei de observaţie în cadrul procedurii generale, pe care îl va depune în termen de maximum 20 de zile de la data desemnării sale, cu obligaţia de a notifica propunerea de intrare în faliment prin procedura simplificată creditorilor care au depus cerere introductivă şi debitoarei, prin administratorul special, depunând la instanţă, odată cu cererea, dovada îndeplinirii procedurii de notificare. În temeiul art. 66 alin. (6) din Legea nr. 85/2014, constată conexată cererea creditoarei SAMBYTENET S.R.L., având CUI RO 36823075, J12/4308/2016, cu sediul în Cluj-Napoca, Calea Turzii, nr. 188L, biroul 2, jud. Cluj, care formează obiectul dosarului 649/1285/2024 la dosarul nr. 670/1285/2024, urmând ca cererea care formează obiectul dosarului nr. 649/1285/2024 să devină declaraţie de creanţă împotriva averii debitoarei. Cu drept de opoziţie pentru creditori, în termen de 10 zile de la primirea notificării, cu depunerea opoziţiei la Tribunalul Specializat Cluj. Fixează termen pentru dezbaterea acestui raport şi pentru soluţionarea eventualelor opoziţii pentru data de 21.01.2025, ora 08.30. Executorie. Cu drept de apel în termen 7 zile de la comunicare, cu depunerea apelului la Tribunalul Specializat Cluj. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 15.10.2024.
Fara termene inregistrate.
Respinge apelul declarat de apelanta KETY GROUP DEMOLĂRI SRL împotriva sentintei civile nr. 1489, pronuntată la data de 04.09.2024 în dosarul nr. 333/1285/2023 al Tribunalului Specializat Cluj, pe care o păstrează în întregime. Decizia este definitivă si executorie. Pronuntată în data de 28.11.2024 prin punerea solutiei la dispozitia părtilor de către grefa instantei.
Admite excepţia nelegalei timbrări invocată din oficiu. Anulează cererea de suspendare a executării sentin?ei civile nr. 1489/04.09.2024 pronunţată în dosarul nr. 333/1285/2023 al Tribunalului Specializat Cluj formulată de debitoarea Kety Group Demolări SRL. Definitivă şi executorie. Pronunţată azi 17.10.2024 prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.024.140 RON | 304.203 RON | 5.163.319 RON | 3.442.487 RON | 4.036.174 RON | 2.359.294 RON | 29 |
| 2024 | 8.998.345 RON | 591.321 RON | 4.857.660 RON | 3.423.411 RON | 3.455.808 RON | 2.055.091 RON | 31 |
| 2023 | 6.445.205 RON | -19.655 RON | 5.350.957 RON | 3.236.838 RON | 3.536.142 RON | 1.463.770 RON | 32 |
| 2022 | 7.537.748 RON | 507.947 RON | 5.176.766 RON | 2.453.929 RON | 3.628.786 RON | 933.426 RON | 30 |
| 2021 | 6.908.732 RON | 1.408.947 RON | 1.377.949 RON | 2.769.274 RON | 2.977.392 RON | 4.385.367 RON | 27 |
| 2020 | 5.882.494 RON | 2.047.381 RON | 1.711.276 RON | 2.626.765 RON | 2.115.793 RON | 3.033.543 RON | 20 |
| 2019 | 4.521.664 RON | 1.360.813 RON | 1.825.899 RON | 1.675.401 RON | 1.567.974 RON | 1.421.226 RON | 17 |
| 2018 | 2.258.683 RON | -431.937 RON | 1.482.828 RON | 777.295 RON | 764.437 RON | 60.412 RON | 13 |
| 2017 | 2.162.890 RON | 17.157 RON | 1.384.967 RON | 913.175 RON | 960.374 RON | 492.348 RON | 13 |
| 2016 | 1.691.753 RON | 11.275 RON | 1.121.921 RON | 1.094.572 RON | 502.540 RON | 475.191 RON | 14 |
| 2015 | 1.583.620 RON | 254.989 RON | 641.625 RON | 689.390 RON | 409.495 RON | 463.916 RON | 9 |
| 2014 | 1.094.036 RON | -206.643 RON | 410.298 RON | 183.364 RON | 435.851 RON | 208.917 RON | 6 |
| 2013 | 631.219 RON | 1.249 RON | 625.222 RON | 275.774 RON | 430.008 RON | 80.560 RON | 4 |
| 2012 | 650.151 RON | 1.825 RON | 642.306 RON | 275.244 RON | 445.987 RON | 78.925 RON | 3 |
| 2011 | 297.326 RON | 387 RON | 416.702 RON | 170.561 RON | 323.628 RON | 77.487 RON | 2 |
| 2010 | 162.248 RON | 1.498 RON | 439.217 RON | 134.860 RON | 381.457 RON | 77.100 RON | 2 |
| 2009 | 150.767 RON | 4.494 RON | 272.108 RON | 179.496 RON | 168.214 RON | 75.602 RON | 2 |
| 2008 | 156.101 RON | 130 RON | 234.744 RON | 166.146 RON | 139.706 RON | 71.108 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.024.140 RON | 8.998.345 RON | 6.445.205 RON | 7.537.748 RON | 6.908.732 RON | 5.882.494 RON | 4.521.664 RON | 2.258.683 RON | 2.162.890 RON | 1.691.753 RON | 1.583.620 RON | 1.094.036 RON | 631.219 RON | 650.151 RON | 297.326 RON | 162.248 RON | 150.767 RON | 156.101 RON |
| Venituri totale | 10.862.985 RON | 9.859.803 RON | 7.024.752 RON | 7.902.191 RON | 7.086.492 RON | 6.363.899 RON | 4.572.484 RON | 2.121.368 RON | 2.365.780 RON | 1.695.101 RON | 1.598.884 RON | 1.175.430 RON | 663.601 RON | 788.382 RON | 337.919 RON | 207.963 RON | 161.917 RON | 168.076 RON |
| Cheltuieli totale | 10.507.489 RON | 9.158.538 RON | 7.042.373 RON | 7.303.038 RON | 5.432.334 RON | 4.171.510 RON | 3.165.825 RON | 2.530.346 RON | 2.327.163 RON | 1.676.113 RON | 1.317.519 RON | 1.382.073 RON | 661.764 RON | 786.534 RON | 337.418 RON | 203.240 RON | 155.572 RON | 167.281 RON |
| Profit brut | 355.496 RON | 701.265 RON | 0 RON | 599.153 RON | 1.654.158 RON | 2.192.389 RON | 1.406.659 RON | 0 RON | 38.617 RON | 18.988 RON | 281.365 RON | 0 RON | 1.837 RON | 1.848 RON | 501 RON | 4.723 RON | 6.345 RON | 795 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 17.621 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 408.978 RON | 0 RON | 0 RON | — | 206.643 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 304.203 RON | 591.321 RON | 0 RON | 507.947 RON | 1.408.947 RON | 2.047.381 RON | 1.360.813 RON | 0 RON | 17.157 RON | 11.275 RON | 254.989 RON | 0 RON | 1.249 RON | 1.825 RON | 387 RON | 1.498 RON | 4.494 RON | 130 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 19.655 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 431.937 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 206.643 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 3.442.487 RON | 3.423.411 RON | 3.236.838 RON | 2.453.929 RON | 2.769.274 RON | 2.626.765 RON | 1.675.401 RON | 777.295 RON | 913.175 RON | 1.094.572 RON | 689.390 RON | 183.364 RON | 275.774 RON | 275.244 RON | 170.561 RON | 134.860 RON | 179.496 RON | 166.146 RON |
| Active circulante | 4.036.174 RON | 3.455.808 RON | 3.536.142 RON | 3.628.786 RON | 2.977.392 RON | 2.115.793 RON | 1.567.974 RON | 764.437 RON | 960.374 RON | 502.540 RON | 409.495 RON | 435.851 RON | 430.008 RON | 445.987 RON | 323.628 RON | 381.457 RON | 168.214 RON | 139.706 RON |
| Stocuri | 1.886.177 RON | 1.876.242 RON | 1.123.320 RON | 452.761 RON | 318.815 RON | 207.911 RON | 58.663 RON | 50.211 RON | 203.207 RON | — | — | — | 133.089 RON | 146.271 RON | 188.154 RON | 208.937 RON | 136.494 RON | 58.190 RON |
| Creante | 1.561.861 RON | 958.546 RON | 1.223.386 RON | 1.287.750 RON | 1.273.156 RON | 821.476 RON | 585.254 RON | 578.810 RON | 678.437 RON | 430.504 RON | 392.726 RON | 376.555 RON | 328.556 RON | 297.580 RON | 191.919 RON | 167.042 RON | 68.751 RON | 129.213 RON |
| Casa si conturi la banci | 588.136 RON | 621.020 RON | 1.189.436 RON | 1.888.275 RON | 1.385.421 RON | 1.086.406 RON | 924.057 RON | 135.416 RON | 78.730 RON | 72.036 RON | 16.769 RON | 59.296 RON | -31.637 RON | 2.136 RON | -56.445 RON | 5.478 RON | -37.031 RON | -47.697 RON |
| Cheltuieli in avans | 43.952 RON | 33.532 RON | 41.747 RON | 27.477 RON | 16.650 RON | 2.261 RON | 3.750 RON | 1.508 RON | 3.766 RON | — | 6.656 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 5.163.319 RON | 4.857.660 RON | 5.350.957 RON | 5.176.766 RON | 1.377.949 RON | 1.711.276 RON | 1.825.899 RON | 1.482.828 RON | 1.384.967 RON | 1.121.921 RON | 641.625 RON | 410.298 RON | 625.222 RON | 642.306 RON | 416.702 RON | 439.217 RON | 272.108 RON | 234.744 RON |
| Capitaluri proprii | 2.359.294 RON | 2.055.091 RON | 1.463.770 RON | 933.426 RON | 4.385.367 RON | 3.033.543 RON | 1.421.226 RON | 60.412 RON | 492.348 RON | 475.191 RON | 463.916 RON | 208.917 RON | 80.560 RON | 78.925 RON | 77.487 RON | 77.100 RON | 75.602 RON | 71.108 RON |
| Capital subscris varsat | 885.210 RON | 885.210 RON | 885.210 RON | 335.210 RON | 335.210 RON | 335.210 RON | 335.210 RON | 335.210 RON | 335.210 RON | 335.210 RON | — | 335.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 29 | 31 | 32 | 30 | 27 | 20 | 17 | 13 | 13 | 14 | 9 | 6 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
350 de contracte atribuite, in valoare de 5.678.752 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.646.301 lei.
Achizitii directe
349 de contracte
5.645.952 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
32.800 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 23:31).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
DRUMSERV SACUI 14357500 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
TRUK SAA AUTO SRLCUI 33875150 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
INTRA SERV SRLCUI 11411842 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
RAGON PREST COM SRLCUI 35909144 | 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.