DEUTSCHE BAHN CARGO ROMANIA S.R.L.
- DB SCHENKER RAIL ROMANIA - S.R.L.documentat pana in 2016
- J35/482/2000TIMISdin 22.05.2000
- J2018016618401BUCURESTIdin 19.11.2018in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
demisol (cu excepţia Camerei 1) · etaj 3 şi 4, sector 3
Remiza de locomotive Turceni
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | 100% |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge contestaţia împotriva măsurii administratorului judiciar de convocare a adunării acţionarilor debitoarei Transylvania Invest SA formulată de către debitoare, prin administrator special şi de către Gorban Eugen Sergiu împotriva administratorului judiciar Consorţiul format din EXPERT SPRL şi EUROSMART FILIALA TIMIŞ SPRL. Cu drept de apel în 7 zile de la comunicare; apelul se depune la Tribunalul Arad. Pronunţată azi, 12.08.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de grefa instan?ei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 347.557.096 RON | -21.538.471 RON | 226.744.886 RON | 229.767.957 RON | 95.967.001 RON | 51.467.007 RON | 808 |
| 2024 | 428.110.958 RON | -13.141.339 RON | 242.145.225 RON | 277.739.370 RON | 87.623.347 RON | 73.005.477 RON | 961 |
| 2023 | 483.482.958 RON | 12.081.754 RON | 292.986.548 RON | 326.960.210 RON | 117.121.098 RON | 86.145.343 RON | 960 |
| 2022 | 356.301.918 RON | 6.095.195 RON | 326.051.219 RON | 330.654.236 RON | 88.233.902 RON | 74.063.589 RON | 771 |
| 2021 | 273.928.323 RON | 6.065.699 RON | 255.910.077 RON | 273.765.930 RON | 65.867.227 RON | 67.968.395 RON | 762 |
| 2020 | 254.630.264 RON | 251.523 RON | 255.363.469 RON | 276.569.841 RON | 55.534.763 RON | 61.902.697 RON | 679 |
| 2019 | 252.693.760 RON | 8.951.729 RON | 216.946.108 RON | 234.417.735 RON | 54.306.660 RON | 61.651.174 RON | 614 |
| 2018 | 214.333.041 RON | 12.171.636 RON | 201.490.829 RON | 218.880.764 RON | 47.396.635 RON | 52.474.337 RON | 638 |
| 2017 | 195.013.761 RON | -14.180.870 RON | 203.236.259 RON | 203.769.955 RON | 50.110.439 RON | 40.302.701 RON | 639 |
| 2016 | 192.639.051 RON | -9.703.658 RON | 186.314.567 RON | 203.458.747 RON | 48.570.738 RON | 54.483.571 RON | 542 |
| 2015 | 178.834.459 RON | 2.492.210 RON | 145.820.997 RON | 172.482.786 RON | 48.669.712 RON | 64.187.229 RON | 520 |
| 2014 | 159.191.111 RON | 13.343.426 RON | 128.043.332 RON | 150.337.711 RON | 49.630.981 RON | 68.523.776 RON | 434 |
| 2013 | 126.773.651 RON | 3.824.289 RON | 107.427.631 RON | 113.675.676 RON | 52.399.540 RON | 55.180.351 RON | 337 |
| 2012 | 90.293.581 RON | 2.925.984 RON | 56.092.369 RON | 81.390.686 RON | 28.999.499 RON | 51.356.062 RON | 274 |
| 2011 | 72.388.000 RON | 2.892.570 RON | 37.460.078 RON | 60.423.380 RON | 26.054.172 RON | 48.430.078 RON | 189 |
| 2010 | 72.205.216 RON | 9.129.902 RON | 19.096.300 RON | 48.252.633 RON | 16.491.842 RON | 45.693.451 RON | 281 |
| 2009 | 37.717.721 RON | 1.820.185 RON | 22.327.529 RON | 29.665.094 RON | 15.656.255 RON | 23.580.110 RON | 190 |
| 2008 | 18.116.145 RON | 782.418 RON | 11.672.447 RON | 18.349.149 RON | 3.311.576 RON | 10.224.994 RON | 153 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 347.557.096 RON | 428.110.958 RON | 483.482.958 RON | 356.301.918 RON | 273.928.323 RON | 254.630.264 RON | 252.693.760 RON | 214.333.041 RON | 195.013.761 RON | 192.639.051 RON | 178.834.459 RON | 159.191.111 RON | 126.773.651 RON | 90.293.581 RON | 72.388.000 RON | 72.205.216 RON | 37.717.721 RON | 18.116.145 RON |
| Venituri totale | 375.423.741 RON | 442.990.196 RON | 498.989.657 RON | 376.359.960 RON | 288.767.117 RON | 267.522.975 RON | 263.410.746 RON | 236.482.018 RON | 202.759.998 RON | 203.628.472 RON | 188.392.872 RON | 164.684.987 RON | 133.290.170 RON | 100.715.381 RON | 74.887.832 RON | 85.196.282 RON | 39.321.419 RON | 19.622.118 RON |
| Cheltuieli totale | 393.278.461 RON | 451.747.930 RON | 475.333.216 RON | 367.695.969 RON | 282.205.538 RON | 266.609.438 RON | 253.748.047 RON | 224.059.440 RON | 216.940.868 RON | 213.332.130 RON | 184.618.825 RON | 149.854.673 RON | 128.518.633 RON | 96.633.091 RON | 70.992.236 RON | 74.225.678 RON | 36.830.725 RON | 18.637.404 RON |
| Profit brut | 0 RON | 0 RON | 23.656.441 RON | 8.663.991 RON | 6.561.579 RON | 913.537 RON | 9.662.699 RON | 12.422.578 RON | 0 RON | 0 RON | 3.774.047 RON | 14.830.314 RON | 4.771.537 RON | 4.082.290 RON | 3.895.596 RON | 10.970.604 RON | 2.490.694 RON | 984.714 RON |
| Pierdere bruta | 17.854.720 RON | 8.757.734 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.180.870 RON | 9.703.658 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 0 RON | 0 RON | 12.081.754 RON | 6.095.195 RON | 6.065.699 RON | 251.523 RON | 8.951.729 RON | 12.171.636 RON | 0 RON | 0 RON | 2.492.210 RON | 13.343.426 RON | 3.824.289 RON | 2.925.984 RON | 2.892.570 RON | 9.129.902 RON | 1.820.185 RON | 782.418 RON |
| Pierdere neta | 21.538.471 RON | 13.141.339 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 14.180.870 RON | 9.703.658 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 229.767.957 RON | 277.739.370 RON | 326.960.210 RON | 330.654.236 RON | 273.765.930 RON | 276.569.841 RON | 234.417.735 RON | 218.880.764 RON | 203.769.955 RON | 203.458.747 RON | 172.482.786 RON | 150.337.711 RON | 113.675.676 RON | 81.390.686 RON | 60.423.380 RON | 48.252.633 RON | 29.665.094 RON | 18.349.149 RON |
| Active circulante | 95.967.001 RON | 87.623.347 RON | 117.121.098 RON | 88.233.902 RON | 65.867.227 RON | 55.534.763 RON | 54.306.660 RON | 47.396.635 RON | 50.110.439 RON | 48.570.738 RON | 48.669.712 RON | 49.630.981 RON | 52.399.540 RON | 28.999.499 RON | 26.054.172 RON | 16.491.842 RON | 15.656.255 RON | 3.311.576 RON |
| Stocuri | 6.428.121 RON | 6.125.362 RON | 11.929.413 RON | 8.888.761 RON | 8.533.443 RON | 4.958.046 RON | 4.903.143 RON | 6.995.806 RON | 7.272.542 RON | 4.685.993 RON | 2.607.999 RON | 2.395.586 RON | 1.923.854 RON | 1.948.341 RON | 988.777 RON | 973.029 RON | 804.721 RON | 862.221 RON |
| Creante | 59.682.564 RON | 66.676.955 RON | 74.572.088 RON | 70.871.362 RON | 53.643.094 RON | 46.140.720 RON | 42.889.058 RON | 35.658.905 RON | 37.150.437 RON | 40.698.991 RON | 38.822.287 RON | 36.801.800 RON | 43.690.260 RON | 23.615.297 RON | 21.725.415 RON | 10.423.191 RON | 11.728.605 RON | 1.470.918 RON |
| Casa si conturi la banci | 29.856.316 RON | 14.821.030 RON | 30.619.597 RON | 8.473.779 RON | 3.690.690 RON | 4.435.997 RON | 6.514.459 RON | 4.741.924 RON | 5.687.460 RON | 3.185.754 RON | 7.239.426 RON | 10.433.595 RON | 70.703 RON | 3.435.861 RON | 3.339.980 RON | 5.095.622 RON | 3.122.929 RON | 978.437 RON |
| Cheltuieli in avans | 1.422.855 RON | 892.672 RON | 1.410.199 RON | 203.230 RON | 700.540 RON | 452.259 RON | 64.682 RON | 483.129 RON | 934.858 RON | 1.025.055 RON | 649.726 RON | 659.421 RON | 473.444 RON | 322.436 RON | 976.410 RON | 45.276 RON | 586.290 RON | 236.716 RON |
| Datorii totale | 226.744.886 RON | 242.145.225 RON | 292.986.548 RON | 326.051.219 RON | 255.910.077 RON | 255.363.469 RON | 216.946.108 RON | 201.490.829 RON | 203.236.259 RON | 186.314.567 RON | 145.820.997 RON | 128.043.332 RON | 107.427.631 RON | 56.092.369 RON | 37.460.078 RON | 19.096.300 RON | 22.327.529 RON | 11.672.447 RON |
| Provizioane | 48.945.920 RON | 51.104.687 RON | 66.359.616 RON | 18.976.560 RON | 16.455.225 RON | 15.290.697 RON | 10.191.795 RON | 12.795.362 RON | 11.276.292 RON | 12.256.402 RON | 11.793.998 RON | 4.061.005 RON | 3.940.678 RON | 3.201.364 RON | 1.277.477 RON | — | — | — |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 62.826 RON | 286.329 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 51.467.007 RON | 73.005.477 RON | 86.145.343 RON | 74.063.589 RON | 67.968.395 RON | 61.902.697 RON | 61.651.174 RON | 52.474.337 RON | 40.302.701 RON | 54.483.571 RON | 64.187.229 RON | 68.523.776 RON | 55.180.351 RON | 51.356.062 RON | 48.430.078 RON | 45.693.451 RON | 23.580.110 RON | 10.224.994 RON |
| Capital subscris varsat | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 29.996.600 RON | 17.166.780 RON | 5.625.820 RON |
| Nr. mediu salariati | 808 | 961 | 960 | 771 | 762 | 679 | 614 | 638 | 639 | 542 | 520 | 434 | 337 | 274 | 189 | 281 | 190 | 153 |
1 contract atribuit, in valoare de 14.019.517 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
14.019.517 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 22:43).