A.M.E. RO SRL
- AUTOMATION & ELECTRO ENGINEERING SRLdenumire anterioara, fara perioada cunoscuta
- J40/6901/2000BUCURESTIdin 25.07.2000
- J2004001362237ILFOVdin 09.09.2004in vigoare
ONRC · 08.07.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | 50% |
| persoanăadministrator | — |
| 2 deținători în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge contestaţia ca neîntemeiată. Cu drept de a formula apel în termen de 7 de zile de la comunicare, prin publicarea în BPI, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.03.2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite excepţia inadmisibilităţii contestaţiei. Respinge contestaţia ca inadmisibilă. Cu drept de a formula apel în termen de 7 de zile de la comunicare, prin publicarea în BPI, ce se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 22.01.2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite în parte contestaţia. Pune în vedere administratorului judiciar să analizeze pe fond declaraţia de creanţă formulată de creditoare. Obligă debitoarea la plata către contestatoare a sumei de 5121,70 lei reprezentând cheltuieli de judecată. Cu drept de a formula cerere de apel în 7 zile de la comunicare, prin publicarea în BPI, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.02.2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Amână judecarea cauzei la data de 10.12.2026, pentru continuarea procedurii, în vederea evaluării bunurilor, soluţionării contestaţiilor şi întocmirii tabelului definitiv
În vederea soluţionării contestaţiilor, inventarierii şi evaluării bunurilor
Admite cererea. Dispune majorarea cu 60 de zile a termenului pentru efectuarea procedurii de inventariere a patrimoniului debitoarei şi majorarea cu 40 de zile a termenului pentru depunerea raportului asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia insolvenţei debitoarei. Cu drept de a formula cerere de apel în 7 zile de la comunicare, cererea urmând a fi depusă la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VII-a civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 31.10.2025.
În temeiul Hotărârii Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti nr. 3/26.08.2025, dispune amânarea judecării prezentei cauze până la data reluării activităţii de judecată.
Admite cererea debitorului. În temeiul art. 71 alin.1 din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolventei si de insolvenţă deschide procedura generală împotriva debitorului MASTER BUILD S.R.L. În temeiul art. 66 alin. 6 din Legea 85/2014, dispune conexarea dosarului nr. 21544/3/2025 la prezentul dosar şi califică cererile formulate de creditorii ELLA BELLA COMPANY SRL şi EMAAR LUXURY BUILDING SRL drept declaraţii de creanţă. În temeiul art. 66 alin. 7 din Legea 85/2014, califică cererile formulate de creditorii FREE DESIGN STUDIO DE ARHITECTURA SRL, NOVATEX SOLUTIONS SRL, BANCA TRANSILVANIA S.A., FIRST BANK S.A. drept declaraţii de creanţă. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 29.08.2025; b) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe – 18.09.2025; c) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 13.10.2025; d) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 23.09.2025. In baza art.45 lit. d din Legea nr.85/2014 desemnează administrator judiciar provizoriu pe INFINEXA RESTRUCTURING FILIALA BUCUREŞTI care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 raportat la art. 87 alin. 1 lit. a din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 5.000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 si art. 100 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului si oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asocia?ilor si funda?iilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătore?ti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, si tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceea?i lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar/lichidatorului judiciar ca notificările transmise creditorilor să cuprindă solicitarea de comunicare a declaraţiilor de creanţe, a documentelor justificative, a taxei de timbru: (i) un exemplar va fi transmis atât in format scriptic (hârtie) la grefa Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti, cât şi în format electronic (documente PDF de maximum 4 MB fiecare) pe adresa de e-mail a Secţiei a VII-a Civilă a Tribunalului Bucureşti (trb-insolventa@just.ro); (ii) exemplarul destinat practicianului in insolventa va fi transmis pe adresa de corespondenta electronică ce va fi indicată de acesta prin notificare. În baza art. 96 din Legea nr. 85/2014 administratorul judiciar va efectua verificări şi va anexa răspunsurile de la DITL Sector 1, 2, 3, 4, 5 şi 6 Bucureşti, precum şi de la sediile secundare/ punctele de lucru, de la Serviciul Permise Auto, OCPI Bucureşti Sector 1-6, OCPI de la sediile secundare/ punctele de lucru, de la ANCPI – registrul la nivel naţional, REVISAL cu privire la situaţia contractelor de muncă în derulare la data deschiderii procedurii şi AFP Sectorul de la sediul debitoarei cu privire la documentele contabile înregistrate la aceasta instituţie si situaţia conturilor debitoarei la data deschiderii procedurii. Fixează termen pentru analiza stadiului continuării procedurii la 13.11.2025, ora 09.00. Executorie. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 16.07.2025.
În temeiul art.200 alin. 4 C. pr. civ., anulează cererea. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi 10.05.2024.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49.404.450 RON | 4.358.046 RON | 19.598.307 RON | 4.167.305 RON | 39.377.177 RON | 20.480.572 RON | 38 |
| 2024 | 54.914.391 RON | 5.111.703 RON | 20.681.828 RON | 4.113.896 RON | 47.700.089 RON | 28.837.940 RON | 35 |
| 2023 | 33.534.616 RON | 5.110.038 RON | 10.619.927 RON | 3.463.592 RON | 42.693.004 RON | 31.273.846 RON | 35 |
| 2022 | 46.431.693 RON | 3.831.301 RON | 6.417.870 RON | 3.361.322 RON | 32.717.437 RON | 26.291.795 RON | 36 |
| 2021 | 44.017.487 RON | 1.849.393 RON | 7.062.660 RON | 3.246.530 RON | 33.878.584 RON | 27.334.716 RON | 36 |
| 2020 | 43.477.610 RON | 5.597.705 RON | 9.115.313 RON | 3.254.067 RON | 34.788.933 RON | 26.055.923 RON | 34 |
| 2019 | 50.241.501 RON | 3.760.226 RON | 11.305.884 RON | 3.244.948 RON | 28.627.474 RON | 20.458.218 RON | 36 |
| 2018 | 37.321.488 RON | 741.175 RON | 9.686.118 RON | 4.171.035 RON | 22.544.757 RON | 16.926.072 RON | 39 |
| 2017 | 42.681.721 RON | 4.762.498 RON | 14.642.214 RON | 6.647.589 RON | 26.394.952 RON | 16.184.896 RON | 36 |
| 2016 | 29.581.229 RON | 2.929.656 RON | 8.949.514 RON | 5.795.278 RON | 16.039.593 RON | 11.422.399 RON | 36 |
| 2015 | 30.733.309 RON | 3.227.106 RON | 7.027.930 RON | 3.336.763 RON | 12.703.616 RON | 8.575.123 RON | 38 |
| 2014 | 30.102.989 RON | 272.209 RON | 5.993.120 RON | 3.110.561 RON | 9.187.810 RON | 5.349.234 RON | 40 |
| 2013 | 14.738.088 RON | 102.652 RON | 4.348.063 RON | 1.545.805 RON | 8.127.004 RON | 5.078.515 RON | 38 |
| 2012 | 17.002.532 RON | 40.936 RON | 2.966.502 RON | 1.273.851 RON | 6.966.839 RON | 4.948.996 RON | 45 |
| 2011 | 16.423.753 RON | 35.536 RON | 6.709.398 RON | 1.925.950 RON | 10.011.895 RON | 5.279.876 RON | 42 |
| 2010 | 17.788.987 RON | 680.574 RON | 5.193.714 RON | 2.265.112 RON | 8.811.228 RON | 5.894.955 RON | 41 |
| 2009 | 18.765.751 RON | 2.918.574 RON | 2.520.734 RON | 1.776.805 RON | 6.889.944 RON | 6.194.841 RON | 5 |
| 2008 | 22.887.961 RON | 2.215.240 RON | 6.278.265 RON | 3.198.754 RON | 6.913.098 RON | 3.879.586 RON | 40 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49.404.450 RON | 54.914.391 RON | 33.534.616 RON | 46.431.693 RON | 44.017.487 RON | 43.477.610 RON | 50.241.501 RON | 37.321.488 RON | 42.681.721 RON | 29.581.229 RON | 30.733.309 RON | 30.102.989 RON | 14.738.088 RON | 17.002.532 RON | 16.423.753 RON | 17.788.987 RON | 18.765.751 RON | 22.887.961 RON |
| Venituri totale | 41.829.951 RON | 65.384.656 RON | 33.283.132 RON | 45.046.314 RON | 42.034.573 RON | 41.692.298 RON | 49.280.340 RON | 41.062.195 RON | 45.120.039 RON | 32.365.978 RON | 30.132.036 RON | 30.253.035 RON | 17.033.190 RON | 15.313.417 RON | 15.929.044 RON | 19.417.599 RON | 17.661.026 RON | 25.430.388 RON |
| Cheltuieli totale | 36.577.823 RON | 59.417.856 RON | 27.466.397 RON | 40.527.943 RON | 39.671.103 RON | 35.214.446 RON | 44.850.410 RON | 40.160.975 RON | 39.565.115 RON | 28.911.490 RON | 26.061.330 RON | 29.891.672 RON | 16.873.350 RON | 15.223.975 RON | 15.863.732 RON | 18.593.452 RON | 14.179.860 RON | 22.831.979 RON |
| Profit brut | 5.252.128 RON | 5.966.800 RON | 5.816.735 RON | 4.518.371 RON | 2.363.470 RON | 6.477.852 RON | 4.429.930 RON | 901.220 RON | 5.554.924 RON | 3.454.488 RON | 4.070.706 RON | 361.363 RON | 159.840 RON | 89.442 RON | 65.312 RON | 824.147 RON | 3.481.166 RON | 2.598.409 RON |
| Profit net | 4.358.046 RON | 5.111.703 RON | 5.110.038 RON | 3.831.301 RON | 1.849.393 RON | 5.597.705 RON | 3.760.226 RON | 741.175 RON | 4.762.498 RON | 2.929.656 RON | 3.227.106 RON | 272.209 RON | 102.652 RON | 40.936 RON | 35.536 RON | 680.574 RON | 2.918.574 RON | 2.215.240 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 4.167.305 RON | 4.113.896 RON | 3.463.592 RON | 3.361.322 RON | 3.246.530 RON | 3.254.067 RON | 3.244.948 RON | 4.171.035 RON | 6.647.589 RON | 5.795.278 RON | 3.336.763 RON | 3.110.561 RON | 1.545.805 RON | 1.273.851 RON | 1.925.950 RON | 2.265.112 RON | 1.776.805 RON | 3.198.754 RON |
| Active circulante | 39.377.177 RON | 47.700.089 RON | 42.693.004 RON | 32.717.437 RON | 33.878.584 RON | 34.788.933 RON | 28.627.474 RON | 22.544.757 RON | 26.394.952 RON | 16.039.593 RON | 12.703.616 RON | 9.187.810 RON | 8.127.004 RON | 6.966.839 RON | 10.011.895 RON | 8.811.228 RON | 6.889.944 RON | 6.913.098 RON |
| Stocuri | 3.458.279 RON | 12.263.085 RON | 2.016.513 RON | 5.004.314 RON | 5.056.626 RON | 7.072.532 RON | 9.316.402 RON | 10.674.126 RON | 8.722.661 RON | 4.398.257 RON | 1.897.988 RON | 2.627.575 RON | 2.674.314 RON | 607.114 RON | 2.754.282 RON | 3.719.967 RON | 2.282.201 RON | 4.398.912 RON |
| Creante | 10.542.719 RON | 14.523.380 RON | 16.860.639 RON | 11.642.931 RON | 14.506.112 RON | 14.417.693 RON | 8.852.261 RON | 6.457.588 RON | 11.881.336 RON | 5.037.806 RON | 8.142.759 RON | 5.271.338 RON | 4.567.449 RON | 5.993.179 RON | 5.764.683 RON | 3.940.762 RON | 2.601.294 RON | 2.106.249 RON |
| Casa si conturi la banci | 25.376.179 RON | 20.913.624 RON | 23.815.852 RON | 16.070.192 RON | 14.315.846 RON | 13.298.708 RON | 10.458.811 RON | 5.413.043 RON | 5.790.955 RON | 6.603.530 RON | 2.662.869 RON | 1.249.453 RON | 845.797 RON | 327.102 RON | 1.492.930 RON | 1.150.499 RON | 2.006.449 RON | 407.937 RON |
| Cheltuieli in avans | 163.610 RON | 194.429 RON | 116.592 RON | 80.964 RON | 69.133 RON | 72.627 RON | 54.578 RON | 59.296 RON | 59.790 RON | 251.551 RON | 596.144 RON | 60.043 RON | 72.406 RON | 54.394 RON | 51.429 RON | 12.329 RON | 48.826 RON | 45.999 RON |
| Datorii totale | 19.598.307 RON | 20.681.828 RON | 10.619.927 RON | 6.417.870 RON | 7.062.660 RON | 9.115.313 RON | 11.305.884 RON | 9.686.118 RON | 14.642.214 RON | 8.949.514 RON | 7.027.930 RON | 5.993.120 RON | 4.348.063 RON | 2.966.502 RON | 6.709.398 RON | 5.193.714 RON | 2.520.734 RON | 6.278.265 RON |
| Provizioane | 3.584.806 RON | 2.417.396 RON | 4.279.665 RON | 3.450.058 RON | 2.796.871 RON | 2.944.391 RON | 162.898 RON | 162.898 RON | 2.275.221 RON | 1.714.509 RON | 1.033.470 RON | 1.016.060 RON | 318.637 RON | 379.586 RON | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 44.407 RON | 71.250 RON | 99.750 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 20.480.572 RON | 28.837.940 RON | 31.273.846 RON | 26.291.795 RON | 27.334.716 RON | 26.055.923 RON | 20.458.218 RON | 16.926.072 RON | 16.184.896 RON | 11.422.399 RON | 8.575.123 RON | 5.349.234 RON | 5.078.515 RON | 4.948.996 RON | 5.279.876 RON | 5.894.955 RON | 6.194.841 RON | 3.879.586 RON |
| Capital subscris varsat | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 38 | 35 | 35 | 36 | 36 | 34 | 36 | 39 | 36 | 36 | 38 | 40 | 38 | 45 | 42 | 41 | 5 | 40 |
14 contracte atribuite, in valoare de 642.389 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 611.443 lei.
Achizitii directe
11 contracte
611.432 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
3 contracte
30.957 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 16:30).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
EUROPLUS CONSTRUCT S.R.L.CUI 352724 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
CAMPEADOR SRLCUI 18467590 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ | |
VEGO CONCEPT ENGINEERING S.R.L.anterior: VP CERTIFICATION - S.R.L., VP EGO CONCEPT - S.R.L., VP ENTERTAINMENT GROUP - S.R.L.CUI 29319742 | 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
| 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
ROLUMIAL ELECTRIC EXPERTS SRLCUI 37311146 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
SPYSHOP SRLCUI 25051565 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ALTIMATE S.A.CUI 33870323 | 2 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
SOLID BRANDS SRLCUI 27761054 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 14 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.