ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.397.928 RON | 7.343 RON | 2.311.440 RON | 2.092.664 RON | 326.457 RON | 84.405 RON | 27 |
| 2024 | 3.172.578 RON | 5.813 RON | 2.409.215 RON | 1.839.448 RON | 669.531 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoană | nepublicat |
| 76.488 RON |
| 27 |
| 2023 | 3.217.507 RON | 192.426 RON | 2.217.465 RON | 1.926.395 RON | 357.442 RON | 70.957 RON | 26 |
| 2022 | 3.069.318 RON | 46.362 RON | 2.324.086 RON | 1.934.980 RON | 260.794 RON | -121.470 RON | 25 |
| 2021 | 2.624.524 RON | 14.986 RON | 2.529.276 RON | 2.130.467 RON | 226.392 RON | -167.832 RON | 25 |
| 2020 | 2.272.564 RON | -469.343 RON | 3.146.074 RON | 2.646.577 RON | 312.094 RON | -182.818 RON | 31 |
| 2019 | 3.649.592 RON | -70.023 RON | 2.699.721 RON | 2.638.544 RON | 319.842 RON | 286.526 RON | 33 |
| 2018 | 3.818.692 RON | 48.260 RON | 2.543.729 RON | 2.596.794 RON | 298.759 RON | 379.685 RON | 32 |
| 2017 | 3.724.320 RON | 73.613 RON | 2.730.733 RON | 2.837.440 RON | 196.857 RON | 331.425 RON | 33 |
| 2016 | 3.763.003 RON | 184.415 RON | 2.388.255 RON | 2.457.646 RON | 132.089 RON | 257.812 RON | 33 |
| 2015 | 3.618.667 RON | 46.938 RON | 1.917.232 RON | 1.794.623 RON | 512.393 RON | 440.419 RON | 27 |
| 2014 | 3.547.735 RON | 670.941 RON | 1.328.876 RON | 1.327.027 RON | 636.051 RON | 393.481 RON | 29 |
| 2013 | 2.519.610 RON | -1.782 RON | 1.961.043 RON | 1.515.453 RON | 452.089 RON | -268.582 RON | 38 |
| 2012 | 2.023.927 RON | 52.588 RON | 2.126.869 RON | 1.624.282 RON | 198.299 RON | -266.801 RON | 30 |
| 2011 | 1.997.028 RON | -25.506 RON | 1.425.883 RON | 825.451 RON | 281.044 RON | -319.388 RON | 30 |
| 2010 | 1.969.761 RON | 174.700 RON | 1.842.899 RON | 1.238.850 RON | 360.643 RON | -293.882 RON | 29 |
| 2009 | 1.840.576 RON | -6.950 RON | 2.190.932 RON | 1.611.381 RON | 110.969 RON | -468.582 RON | 35 |
| 2008 | 1.748.557 RON | -467.635 RON | 2.190.167 RON | 1.631.144 RON | 97.391 RON | -461.632 RON | 38 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| 2012 |
|---|
| 2011 |
|---|
| 2010 |
|---|
| 2009 |
|---|
| 2008 |
|---|
| Cifra de afaceri | 3.397.928 RON | 3.172.578 RON | 3.217.507 RON | 3.069.318 RON | 2.624.524 RON | 2.272.564 RON | 3.649.592 RON | 3.818.692 RON | 3.724.320 RON | 3.763.003 RON | 3.618.667 RON | 3.547.735 RON | 2.519.610 RON | 2.023.927 RON | 1.997.028 RON | 1.969.761 RON | 1.840.576 RON | 1.748.557 RON |
| Venituri totale | 3.679.204 RON | 3.402.316 RON | 3.217.566 RON | 3.155.876 RON | 3.172.085 RON | 2.382.862 RON | 3.809.785 RON | 3.898.635 RON | 3.746.688 RON | 3.731.093 RON | 3.681.312 RON | 3.834.968 RON | 2.544.809 RON | 2.055.391 RON | ||||
| Cheltuieli totale | 3.671.861 RON | 3.366.873 RON | 2.989.025 RON | 3.082.240 RON | 3.139.986 RON | 2.847.678 RON | 3.879.808 RON | 3.847.932 RON | 3.655.583 RON | 3.497.969 RON | 3.617.808 RON | 3.034.741 RON | 2.546.591 RON | 2.002.803 RON | ||||
| Profit brut | 7.343 RON | 35.443 RON | 228.541 RON | 73.636 RON | 32.099 RON | 0 RON | 0 RON | 50.703 RON | 91.105 RON | 233.124 RON | 63.504 RON | 800.227 RON | 0 RON | 52.588 RON | ||||
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 464.816 RON | 70.023 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.782 RON | 0 RON | ||||
| Profit net | 7.343 RON | 5.813 RON | 192.426 RON | 46.362 RON | 14.986 RON | 0 RON | 0 RON | 48.260 RON | 73.613 RON | 184.415 RON | 46.938 RON | 670.941 RON | 0 RON | 52.588 RON | ||||
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 469.343 RON | 70.023 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.782 RON | 0 RON | ||||
| Active fixe (imobilizate) | 2.092.664 RON | 1.839.448 RON | 1.926.395 RON | 1.934.980 RON | 2.130.467 RON | 2.646.577 RON | 2.638.544 RON | 2.596.794 RON | 2.837.440 RON | 2.457.646 RON | 1.794.623 RON | 1.327.027 RON | 1.515.453 RON | 1.624.282 RON | ||||
| Active circulante | 326.457 RON | 669.531 RON | 357.442 RON | 260.794 RON | 226.392 RON | 312.094 RON | 319.842 RON | 298.759 RON | 196.857 RON | 132.089 RON | 512.393 RON | 636.051 RON | 452.089 RON | 198.299 RON | ||||
| Stocuri | 21.843 RON | 425.804 RON | 14.085 RON | -60 RON | 0 RON | 29.954 RON | 134.214 RON | 36.144 RON | 30.525 RON | 39.856 RON | 33.309 RON | 8.530 RON | -9.762 RON | 1.906 RON | ||||
| Creante | 292.656 RON | 225.164 RON | 335.316 RON | 180.044 RON | 137.308 RON | 229.392 RON | 134.582 RON | 130.012 RON | 98.538 RON | 66.839 RON | 337.437 RON | 518.663 RON | 447.724 RON | 164.494 RON | ||||
| Casa si conturi la banci | 11.958 RON | 18.563 RON | 8.041 RON | 80.810 RON | 89.084 RON | 52.748 RON | 51.046 RON | 132.603 RON | 67.794 RON | 25.394 RON | 141.647 RON | 108.858 RON | 14.127 RON | 31.899 RON | ||||
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | 27.861 RON | 27.861 RON | 27.861 RON | 27.861 RON | 27.861 RON | 27.861 RON | 27.861 RON | 56.332 RON | 50.635 RON | 5.144 RON | 23.216 RON | 37.487 RON | ||||
| Datorii totale | 2.311.440 RON | 2.409.215 RON | 2.217.465 RON | 2.324.086 RON | 2.529.276 RON | 3.146.074 RON | 2.699.721 RON | 2.543.729 RON | 2.730.733 RON | 2.388.255 RON | 1.917.232 RON | 1.328.876 RON | 1.961.043 RON | 2.126.869 RON | ||||
| Venituri in avans | 23.276 RON | 23.276 RON | 23.276 RON | 21.019 RON | 23.276 RON | 23.276 RON | — | — | — | — | 0 RON | 245.865 RON | 298.297 RON | 0 RON | ||||
| Capitaluri proprii | 84.405 RON | 76.488 RON | 70.957 RON | -121.470 RON | -167.832 RON | -182.818 RON | 286.526 RON | 379.685 RON | 331.425 RON | 257.812 RON | 440.419 RON | 393.481 RON | -268.582 RON | -266.801 RON | ||||
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | ||||
| Nr. mediu salariati | 27 | 27 | 26 | 25 | 25 | 31 | 33 | 32 | 33 | 33 | 27 | 29 | 38 | 30 | 30 |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna |
|---|
| 2.020.869 RON |
| 2.001.004 RON |
| 1.899.483 RON |
| 1.753.172 RON |
| 2.046.375 RON |
| 1.819.854 RON |
| 1.900.700 RON |
| 2.220.807 RON |
| 0 RON |
| 181.150 RON |
| — |
| — |
| 25.506 RON |
| — |
| 1.217 RON |
| 467.635 RON |
| 0 RON |
| 174.700 RON |
| — |
| — |
| 25.506 RON |
| — |
| 6.950 RON |
| 467.635 RON |
| 825.451 RON |
| 1.238.850 RON |
| 1.611.381 RON |
| 1.631.144 RON |
| 281.044 RON |
| 360.643 RON |
| 110.969 RON |
| 97.391 RON |
| 35.204 RON |
| 4.987 RON |
| 669 RON |
| — |
| 64.587 RON |
| 144.090 RON |
| 102.336 RON |
| 83.210 RON |
| 181.253 RON |
| 211.566 RON |
| 7.964 RON |
| 14.181 RON |
| — |
| — |
| — |
| — |
| 1.425.883 RON |
| 1.842.899 RON |
| 2.190.932 RON |
| 2.190.167 RON |
| 0 RON |
| 50.476 RON |
| — |
| — |
| -319.388 RON |
| -293.882 RON |
| -468.582 RON |
| -461.632 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 200 RON |
| 29 |
| 35 |
| 38 |
| Castigate |
|---|
| Concurenti |
|---|
TRANSBUS SACUI 3046843 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
| 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ | |
TRANSPORT MIXT SACUI 621733 | 1 | 1 | 0 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Stabileşte în favoarea Tribunalului Ia?i, Sec?ia a II a civilă, de contencios administrativ ?i fiscal, competenţa de soluţionare a cererii de apel formulate de Inspectoratul ?colar Jude?ean Ia?i împotriva sentin?ei civile nr. 11735/01.08.2025 a Judecătoriei Ia?i. Definitivă. Dată în camera de consiliu ?i pronun?ată, azi, 28.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 402 C.proc.civ.
Admite cererea
Respinge recursul formulat de Consiliul Judeţean Iaşi, împotriva sentintei civile nr. 621/2025, pronuntata de Tribunalul Iasi, ca nefondat. Definitiva. Pronuntata azi, 13.10.2025, prin punerea solutiei la dispozitia partilor de catre grefa instantei.
Amână pronuntarea la data de 13.10.2025
Respinge declaraţia de abţinere formulată de domnul judecător Onuţ Cojan în cauza ce face obiectul dosarului nr. 3489/99/2025/a1 al Curţii de Apel Iaşi – Secţia de contencios administrativ şi fiscal. Fără cale de atac. Pronun?ată azi, 03.10.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin grija grefei instan?ei.
Admite cererea formulată de reclamantele S.C. AMI TURING S.R.L., S.C. INTERTRANSCOM S.R.L., S.C. SAMI TRANS S.R.L., S.C. ELAS TRANS S.R.L., S.C. RINDUNICA S.R.L., S.C. SINZAIANA S.R.L., S.C. AUTO CONFORT S.R.L., S.C. TRIP S.R.L., S.C. TRANS POLOSAM S.R.L., S.C. VIO TRANS SERV S.R.L., S.C. MARIUS UNIVERSAL S.R.L., S.C. INTERSAAM S.R.L., S.C. SAMSON INTERNATIONAL GRUP S.R.L., S.C. CATALIN TRANS S.R.L., S.C. ROTTMARG S.R.L., S.C. FARMACOM IMPEX S.R.L., S.C. IRINA TRANS S.R.L., S.C. GEO TUR S.R.L., S.C. VOION TRANS S.R.L., S.C. IZVORAS S.R.L., S.C. RO-TOUR S.R.L., S.C. AUTO BALMIR S.R.L., S.C. AUTO DIMAS S.R.L., S.C. TESVASI TRANS S.R.L., S.C. TRANSTIN S.R.L., S.C. SPRINTER AGM S.R.L., S.C. DOF TURING S.R.L., cu sediul procesual ales la Cabinet Avocat Bocai Florin în contradictoriu cu pârâtul Consiliul Judeţean Iaşi. Suspendă executarea dispoziţiilor art.3-art.9 din Hotărârea Consiliului Judeţean Iaşi nr.193/30.04.2025 privind aprobarea documentaţiei de atribuire a gestiunii serviciului de transport public judeţean de persoane prin curse regulate, astfel cum a fost modificată ulterior prin Hotărârea Consiliului Judeţean Iaşi nr.281/19.06.2025 şi, respectiv Hotărârea Consiliului Judeţean Iaşi nr.382 din 26.08.2025, până la soluţionarea definitivă a cauzei. Cu recurs în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Iaşi. Pronunţată azi, 03.09.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Respinge excepţia necompetenţei materiale a completului specializat de Contencios Administrativ şi Fiscal din cadrul Secţiei a II a a Tribunalului Iaşi, formulată de pârâtul Consiliul Judeţean Iaşi, ca tardiv invocată. Stabileşte termen pentru continuarea judecăţii la data de 09.09.2026, în şedinţă publică, începând cu ora 9.00. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 24.07.2026.
Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 24.07.2026, pentru când soluţia va fi pusă la îndemâna părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă. Pronunţată astăzi, 10.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronunţarea la data de 10.07.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă
Amână pronunţarea la data de 26.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă
Amână pronunţarea la data de 12.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă
Amână pronunţarea la data de 29.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă
Amână pronunţarea la data de 14.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă
Amână pronunţarea la data de 29.04.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin.2 Cod procedură civilă
Amână cauza şi acordă termen pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de înscrisurile depuse la dosar.
Respinge ca neîntemeiată declaraţia de abţinere formulată de preşedintele completului de judecată D2 c.a., domnul judecător L. A. Restituie dosarul nr. 3489/99/2025 la completul D2 c.a., în vederea continuării judecăţii. Fără cale de atac. Pronun?ată în şedinţă publică astăzi, 28 octombrie 2025.
Respinge cererea de preschimbare a termenului de judecată. Dată în şedinţa camerei de consiliu. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 22.10.2025.
Termen preschimbat
Dispune preschimbarea termenului fixat pentru judecată în dosarul 3489/99/2025 al Tribunalului Iaşi din data de 15.10.2025 în data de 21.01.2026, cu citarea păr?ilor. Dată în şedinţa camerei de consiliu. Pronunţată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei, azi, 08.10.2025.
Admite cererea formulată de reclamantele S.C. AMI TURING S.R.L., S.C. INTERTRANSCOM S.R.L., S.C. SAMI TRANS S.R.L., S.C. ELAS TRANS S.R.L., S.C. RINDUNICA S.R.L., S.C. SINZAIANA S.R.L., S.C. AUTO CONFORT S.R.L., S.C. TRIP S.R.L., S.C. TRANS POLOSAM S.R.L., S.C. VIO TRANS SERV S.R.L., S.C. MARIUS UNIVERSAL S.R.L., S.C. INTERSAAM S.R.L., S.C. SAMSON INTERNATIONAL GRUP S.R.L., S.C. CATALIN TRANS S.R.L., S.C. ROTTMARG S.R.L., S.C. FARMACOM IMPEX S.R.L., S.C. IRINA TRANS S.R.L., S.C. GEO TUR S.R.L., S.C. VOION TRANS S.R.L., S.C. IZVORAS S.R.L., S.C. RO-TOUR S.R.L., S.C. AUTO BALMIR S.R.L., S.C. AUTO DIMAS S.R.L., S.C. TESVASI TRANS S.R.L., S.C. TRANSTIN S.R.L., S.C. SPRINTER AGM S.R.L., S.C. DOF TURING S.R.L., cu sediul procesual ales la Cabinet Avocat Bocai Florin în contradictoriu cu pârâtul Consiliul Judeţean Iaşi. Suspendă executarea dispoziţiilor art.3-art.9 din Hotărârea Consiliului Judeţean Iaşi nr.193/30.04.2025 privind aprobarea documentaţiei de atribuire a gestiunii serviciului de transport public judeţean de persoane prin curse regulate, astfel cum a fost modificată ulterior prin Hotărârea Consiliului Judeţean Iaşi nr.281/19.06.2025 şi, respectiv Hotărârea Consiliului Judeţean Iaşi nr.382 din 26.08.2025, până la soluţionarea definitivă a cauzei. Cu recurs în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de recurs se va depune la Tribunalul Iaşi. Pronunţată azi, 03.09.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână cauza la data de 03.09.2025 ora 09:00 în vederea pregătirii apărării.
23 de contracte atribuite, in valoare de 57.175.090 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
1 contract
57.140.309 lei
Achizitii offline
22 de contracte
34.781 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 18:38).
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.