Nu am gasit nicio publicare in Buletinul Procedurilor de Insolventa pentru firma M&V TRANSPORT SRL.
400.929 RON
4
2023
1.200.742 RON
255.082 RON
258.463 RON
146.454 RON
480.100 RON
368.091 RON
4
2022
1.244.813 RON
417.783 RON
481.251 RON
218.101 RON
376.159 RON
113.009 RON
2
2021
772.491 RON
307.069 RON
869.848 RON
53.340 RON
510.373 RON
-304.773 RON
2
2020
516.047 RON
-272.865 RON
1.053.735 RON
89.986 RON
351.907 RON
-611.842 RON
2
2019
676.417 RON
12.554 RON
765.955 RON
120.608 RON
306.370 RON
-338.977 RON
2
2018
315.540 RON
-54.731 RON
676.633 RON
20.535 RON
304.567 RON
-351.531 RON
2
2017
441.393 RON
-120.499 RON
476.618 RON
54.472 RON
125.346 RON
-296.800 RON
0
2016
457.125 RON
-59.833 RON
514.607 RON
108.143 RON
230.163 RON
-176.301 RON
2
2015
497.508 RON
153.858 RON
555.431 RON
167.151 RON
271.812 RON
-116.468 RON
2
2014
226.408 RON
48.310 RON
646.640 RON
120.744 RON
255.570 RON
-270.326 RON
4
2013
257.124 RON
-22.078 RON
663.727 RON
57.434 RON
289.807 RON
-316.486 RON
4
2012
335.744 RON
-123.310 RON
601.013 RON
136.770 RON
169.836 RON
-294.407 RON
5
2011
400.078 RON
-40.578 RON
565.756 RON
162.209 RON
232.450 RON
-171.097 RON
5
2010
186.591 RON
5.558 RON
418.107 RON
136.984 RON
150.604 RON
-130.519 RON
3
2009
75.834 RON
988 RON
424.017 RON
197.235 RON
90.705 RON
-136.077 RON
—
2008
100.590 RON
-57.418 RON
404.198 RON
197.235 RON
60.455 RON
-137.064 RON
3
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Cifra de afaceri
999.822 RON
852.986 RON
1.200.742 RON
1.244.813 RON
772.491 RON
516.047 RON
676.417 RON
315.540 RON
441.393 RON
457.125 RON
497.508 RON
226.408 RON
257.124 RON
335.744 RON
400.078 RON
186.591 RON
75.834 RON
100.590 RON
Venituri totale
999.822 RON
892.335 RON
1.200.747 RON
1.456.590 RON
776.491 RON
517.282 RON
766.669 RON
461.329 RON
441.414 RON
457.155 RON
641.402 RON
227.985 RON
259.244 RON
335.965 RON
Cheltuieli totale
588.360 RON
838.617 RON
933.658 RON
1.024.008 RON
461.658 RON
784.975 RON
746.447 RON
511.446 RON
557.560 RON
516.988 RON
487.450 RON
172.882 RON
281.322 RON
459.275 RON
Profit brut
411.462 RON
53.718 RON
267.089 RON
432.582 RON
314.833 RON
0 RON
20.222 RON
0 RON
0 RON
0 RON
153.952 RON
55.103 RON
0 RON
0 RON
Pierdere bruta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
267.693 RON
0 RON
50.117 RON
116.146 RON
59.833 RON
—
0 RON
22.078 RON
123.310 RON
Profit net
384.679 RON
32.837 RON
255.082 RON
417.783 RON
307.069 RON
0 RON
12.554 RON
0 RON
0 RON
0 RON
153.858 RON
48.310 RON
0 RON
0 RON
Pierdere neta
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
272.865 RON
0 RON
54.731 RON
120.499 RON
59.833 RON
0 RON
0 RON
22.078 RON
123.310 RON
Active fixe (imobilizate)
97.099 RON
148.668 RON
146.454 RON
218.101 RON
53.340 RON
89.986 RON
120.608 RON
20.535 RON
54.472 RON
108.143 RON
167.151 RON
120.744 RON
57.434 RON
136.770 RON
Active circulante
671.876 RON
427.710 RON
480.100 RON
376.159 RON
510.373 RON
351.907 RON
306.370 RON
304.567 RON
125.346 RON
230.163 RON
271.812 RON
255.570 RON
289.807 RON
169.836 RON
Stocuri
0 RON
0 RON
445 RON
445 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
—
—
—
—
Creante
462.084 RON
410.312 RON
287.338 RON
167.374 RON
122.008 RON
137.272 RON
73.847 RON
88.376 RON
99.723 RON
143.666 RON
169.476 RON
243.221 RON
173.533 RON
139.994 RON
Casa si conturi la banci
209.792 RON
17.398 RON
192.317 RON
208.340 RON
388.365 RON
214.635 RON
232.523 RON
216.191 RON
25.623 RON
86.497 RON
102.336 RON
12.349 RON
116.274 RON
29.842 RON
Cheltuieli in avans
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
1.362 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
0 RON
—
—
—
—
Datorii totale
203.367 RON
175.449 RON
258.463 RON
481.251 RON
869.848 RON
1.053.735 RON
765.955 RON
676.633 RON
476.618 RON
514.607 RON
555.431 RON
646.640 RON
663.727 RON
601.013 RON
Capitaluri proprii
565.608 RON
400.929 RON
368.091 RON
113.009 RON
-304.773 RON
-611.842 RON
-338.977 RON
-351.531 RON
-296.800 RON
-176.301 RON
-116.468 RON
-270.326 RON
-316.486 RON
-294.407 RON
Capital subscris varsat
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
—
200 RON
200 RON
200 RON
Nr. mediu salariati
2
4
4
2
2
2
2
2
0
2
2
4
4
5
5
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
400.103 RON
186.597 RON
75.837 RON
100.654 RON
440.681 RON
173.946 RON
72.733 RON
155.555 RON
0 RON
12.651 RON
3.104 RON
—
40.578 RON
—
—
54.901 RON
0 RON
5.558 RON
988 RON
—
40.578 RON
—
—
57.418 RON
162.209 RON
136.984 RON
197.235 RON
197.235 RON
232.450 RON
150.604 RON
90.705 RON
60.455 RON
—
—
—
—
205.418 RON
85.706 RON
86.427 RON
53.723 RON
27.032 RON
64.898 RON
4.278 RON
6.732 RON
—
—
—
9.444 RON
565.756 RON
418.107 RON
424.017 RON
404.198 RON
-171.097 RON
-130.519 RON
-136.077 RON
-137.064 RON
200 RON
200 RON
200 RON
200 RON
3
—
3
MFP · 19.08.2026
BPI · 31.08.2026
Firme partenere
nicio oferta depusa in SICAP
Firma nu apare in nicio declaratie de participare din SICAP — nu a depus oferte, deci nu are cu cine sa fi licitat impreuna.
In functiune
ONRC · 22.08.2026
Activa fiscal
ANAF · 19.08.2026
Platitor TVAdin 20.02.2019
La incasare
Nu
Split TVA
Nu
ANAF · 19.08.2026
Datorii la statnu figureaza pe lista ANAF din 30.06.2026
ANAF · 30.06.2026
Constatator negativse verifica…
conform SEAP
Cifra de afaceri (2025)
999.822 RON↑ +17.2%
Profit / Pierdere
384.679 RON↑ +1071.5%
Nr. mediu salariati
2↓ -50.0%
Istoric
ONRC · 08.07.2026ANAF · 27.08.2026MFP · 19.08.2026MO IV · 29.08.2026
Adrese
1 adresa identificata
Str. Mențiunii 107, 2, București Sectorul 2, București, 70000sediu actualONRC
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Ce inseamna „in derulare”
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
De ce «Castigat» poate fi mic, desi firma a "Executat" mult
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
De unde stim ca un contract chiar a fost executat
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 153 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Cum calculam cand documentul lipseste
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
daca perioada s-a incheiat, il consideram executat;
daca nu s-a incheiat, il trecem la „in derulare”.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Ce nu putem sti
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:59).
Ultimele contracte
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
ATENȚIE: Căutarea se face după numele firmei, așa că pot apărea rezultate pentru alte companii cu denumiri similare.Pentru a confirma că dosarul aparține firmei căutate și pentru a-i vedea calitatea în proces, dați click pe link-ul dosarului.
15563/3/2019/a128Creditordetalii ▸inchide ▾
contestare raport şi plan de distribuire sume imp.masurii lich.judiciar de a nu plati creantele curente, prin Raportul si Plan de distrib.1 (DGITL sect.3)
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împ. măsurii menţionate în raportul de activitate publicat în BPI nr. 6696/08.04.2022 prin care propune trecerea la faliment (DELTA ANTREPRIZĂ DE CONSTRUCŢII ŞI MONTAJ 93 SRL)
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Termene si solutii (2)
Respinge cererea_Hotarare
Respinge contestaţia, ca rămasă fără obiect.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti - Secţia a VII-a Civilă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 29.01.2026.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Termene si solutii (4)
Respinge cerereaHotarare
Respinge contestaţia, ca neîntemeiată.
Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicarea prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 31.10.2024.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Termene si solutii (2)
Respingere apelHotarare
Respinge cererea de revizuire ca nefondată. Definitivă. Pronunţată azi, 04.06,2024 şi pusă la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei.
Amână cauzaincheieredesedinta
Respinge cererea de suspendare ca inadmisibilă. Definitivă. Pronunţată azi, 23.04.2024 şi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Termene si solutii (3)
Respinge contestaţia in anulareHotarare
Admite excepţia lipsei de interes.
Respinge contestaţia în anulare ca lipsită de interes.
Definitivă.
Pronunţată azi, 03.07.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Termene si solutii (2)
Respinge cerereaHotarare
Respinge contestaţia, ca neîntemeiată.
Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 21.12.2023.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.