ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
sat Simian, com. Simian, tarlaua 211, parcelele 3 și 4, nr. cadastral 51361
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de către reclamant, sens în care acordă un nou termen de judecată la data de 29.09.2026.
Având în vedere dispoziţiile Hotărârii nr. 7 din data de 26.08.2025 a Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Judecătoriei Drobeta-Turnu Severin, amână cauza şi acordă termen la data de 14.04.2026.
În vederea administrării probatoriului încuviinţat, amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 14.10.2025.
Admite cererea de emitere a ordonanţei de plată. Obligă debitoarea să plătească creditoarei, în termen de 10 zile de la comunicarea prezentei ordonanţe suma de 36.652 lei, cu titlu de debit restant şi suma de 173.506,94 lei, cu titlu de penalităţi de întârziere, calculate de la data scaden?ei facturilor până la data de 31.12.2023. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 200 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă de timbru. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Drobeta-Turnu Severin. Pronun?ată la data de 18.07.2024 prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Având în vedere că reprezentantul convenţional al reclamantei a depus o cerere de amânare pentru lipsă de apărare, amână cauza la data de 18 iulie 2024, ora 11.30.
Închide procedura.
Acordă termen la data de 02.04.2026, sala 174, complet C2NS/MA, ora 11:00, în şedinţă publică, pentru aducerea la îndeplinire a disp. art. 167 din Legea 85/2014. În acest sens, va dispune amânarea cauzei şi convocarea prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a Adunării creditorilor, având ca ordine de zi aprobarea Raportului final şi a propunerii de închidere a procedurii de faliment şi cu menţiunea, pentru creditori, că au posibilitatea de a formula obiecţiuni împotriva raportului. Practicianul în insolvenţă urmează a depune la dosarul cauzei, cel mai târziu cu 7 zile anterior termenului de judecată, dovada publicării în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a raportului final, în măsura în care nu a fost depusă. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dispune îndeplinirea procedurii de citare cu creditorii prin Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, din data de 05.02.2026.
Acordă termen administrativ de control la data de 05.02.2026, Camera de Consiliu, ora 13:00, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 29.01.2026, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură şi demersurile ce urmează a le efectua. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 10.07.2025.
Confirmă planul de reorganizare. Acordă termen administrativ de control, pentru continuarea procedurii, la data de 10.07.2025, Camera de Consiliu, ora 12, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 03.07.2025, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură şi demersurile ce urmează a le efectua. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 23.01.2025.
ADMITE CEREREA.
Amână pronunţarea în cauză la data de 19.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 04.07.2024.
Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea SC TRANS CASTOR SRL, în contradictoriu cu debitoarea EUROCONSTRUCT HOLDING CONSULTING SRL. Obligă debitorul ca în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei hotărâri, să plătească creditorului suma de 6.069,00 lei, reprezentând debit principal. Obligă debitorul ca în termen de 15 zile de la comunicarea prezentei hotărâri, să plătească creditoarei penalităţi de întârziere în cuantum de 0.15% pe zi de întârziere de la data scadenţei, respectiv de la 07.09.2023 şi până la data plăţii efective. Obligă debitorul să plătească creditorului suma de 200 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă de timbru. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare, în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea se va depune la Judecătoria Drobeta Turnu Severin. Pronunţată azi, 24.05.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Admite exceptia necompetentei materiale. Declina competenta de solutionare în favoarea Judecătoriei Drobeta Turnu Severin. Fără cale de atac. Pronuntată azi 10 mai 2024, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor, prin intermediul grefei instantei.
acordă termen la data de 10.05.2024 pentru îndeplinirea procedurii de citare cu pârâta.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.599.253 RON | 292.989 RON | 2.224.714 RON | 3.072.977 RON | 2.788.988 RON | 2.858.535 RON | 4 |
| 2024 | 1.737.068 RON | 359.793 RON | 2.547.960 RON | 3.481.164 RON | 2.990.516 RON | 2.583.908 RON | 3 |
| 2023 | 1.457.149 RON | 182.082 RON | 3.992.782 RON | 3.916.340 RON | 4.451.466 RON | 2.474.115 RON | 2 |
| 2022 | 610.273 RON | 81.032 RON | 1.123.531 RON | 1.247.203 RON | 2.168.363 RON | 2.292.035 RON | 3 |
| 2021 | 1.339.292 RON | 332.272 RON | 879.796 RON | 1.164.446 RON | 2.026.352 RON | 2.311.002 RON | 5 |
| 2020 | 1.281.370 RON | 451.347 RON | 728.473 RON | 1.181.651 RON | 1.525.552 RON | 1.978.730 RON | 5 |
| 2019 | 875.682 RON | 480.481 RON | 610.705 RON | 909.992 RON | 1.378.097 RON | 1.677.384 RON | 6 |
| 2018 | 1.190.007 RON | 331.262 RON | 861.152 RON | 575.639 RON | 1.647.416 RON | 1.361.903 RON | 9 |
| 2017 | 808.842 RON | 101.786 RON | 845.921 RON | 564.669 RON | 1.311.893 RON | 1.030.641 RON | 10 |
| 2016 | 1.210.135 RON | 393.337 RON | 902.975 RON | 587.129 RON | 1.244.700 RON | 928.854 RON | 9 |
| 2015 | 1.066.280 RON | 229.910 RON | 811.640 RON | 553.785 RON | 1.292.350 RON | 1.035.518 RON | 9 |
| 2014 | 842.394 RON | 35.184 RON | 1.325.550 RON | 839.749 RON | 940.063 RON | 454.262 RON | 10 |
| 2013 | 732.184 RON | 1.702 RON | 1.567.656 RON | 1.020.539 RON | 958.746 RON | 411.629 RON | 10 |
| 2012 | 4.062.815 RON | 1.262 RON | 2.247.773 RON | 1.265.765 RON | 1.662.308 RON | 761.272 RON | 10 |
| 2011 | 3.432.207 RON | 192.612 RON | 1.625.608 RON | 1.100.957 RON | 1.247.260 RON | 760.010 RON | 7 |
| 2010 | 3.342.737 RON | 92.723 RON | 1.506.281 RON | 879.318 RON | 1.194.361 RON | 567.398 RON | 5 |
| 2009 | 1.356.671 RON | 48.812 RON | 1.777.810 RON | 1.357.994 RON | 837.349 RON | 474.675 RON | 4 |
| 2008 | 2.848.432 RON | 260.573 RON | 3.178.470 RON | 1.786.189 RON | 1.637.584 RON | 425.863 RON | 7 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.599.253 RON | 1.737.068 RON | 1.457.149 RON | 610.273 RON | 1.339.292 RON | 1.281.370 RON | 875.682 RON | 1.190.007 RON | 808.842 RON | 1.210.135 RON | 1.066.280 RON | 842.394 RON | 732.184 RON | 4.062.815 RON | 3.432.207 RON | 3.342.737 RON | 1.356.671 RON | 2.848.432 RON |
| Venituri totale | 2.483.223 RON | 3.059.115 RON | 1.903.552 RON | 689.100 RON | 1.350.122 RON | 1.356.117 RON | 1.307.875 RON | 1.263.710 RON | 830.826 RON | 1.231.170 RON | 1.086.295 RON | 852.955 RON | 1.004.597 RON | 4.260.497 RON | 3.432.351 RON | 3.344.302 RON | 1.362.111 RON | 2.849.847 RON |
| Cheltuieli totale | 2.139.741 RON | 2.625.023 RON | 1.708.327 RON | 602.498 RON | 1.005.995 RON | 892.267 RON | 814.390 RON | 919.849 RON | 721.197 RON | 760.241 RON | 807.441 RON | 803.454 RON | 1.000.044 RON | 4.255.742 RON | 3.199.819 RON | 3.230.786 RON | 1.301.809 RON | 2.538.713 RON |
| Profit brut | 343.482 RON | 434.092 RON | 195.225 RON | 86.602 RON | 344.127 RON | 463.850 RON | 493.485 RON | 343.861 RON | 109.629 RON | 470.929 RON | 278.854 RON | 49.501 RON | 4.553 RON | 4.755 RON | 232.532 RON | 113.516 RON | 60.302 RON | 311.134 RON |
| Profit net | 292.989 RON | 359.793 RON | 182.082 RON | 81.032 RON | 332.272 RON | 451.347 RON | 480.481 RON | 331.262 RON | 101.786 RON | 393.337 RON | 229.910 RON | 35.184 RON | 1.702 RON | 1.262 RON | 192.612 RON | 92.723 RON | 48.812 RON | 260.573 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 3.072.977 RON | 3.481.164 RON | 3.916.340 RON | 1.247.203 RON | 1.164.446 RON | 1.181.651 RON | 909.992 RON | 575.639 RON | 564.669 RON | 587.129 RON | 553.785 RON | 839.749 RON | 1.020.539 RON | 1.265.765 RON | 1.100.957 RON | 879.318 RON | 1.357.994 RON | 1.786.189 RON |
| Active circulante | 2.788.988 RON | 2.990.516 RON | 4.451.466 RON | 2.168.363 RON | 2.026.352 RON | 1.525.552 RON | 1.378.097 RON | 1.647.416 RON | 1.311.893 RON | 1.244.700 RON | 1.292.350 RON | 940.063 RON | 958.746 RON | 1.662.308 RON | 1.247.260 RON | 1.194.361 RON | 837.349 RON | 1.637.584 RON |
| Stocuri | 113.144 RON | 78.000 RON | 16.047 RON | 18.947 RON | 1.132 RON | 466 RON | 841 RON | 2.693 RON | 189 RON | — | 265 RON | 265 RON | 1.042 RON | 1.042 RON | 146.412 RON | 64.982 RON | — | — |
| Creante | 2.511.930 RON | 2.458.452 RON | 4.364.868 RON | 2.096.912 RON | 1.832.388 RON | 1.103.562 RON | 879.570 RON | 788.498 RON | 828.799 RON | 647.679 RON | 1.029.836 RON | 876.153 RON | 955.611 RON | 1.603.608 RON | 923.869 RON | 914.663 RON | 560.021 RON | 1.590.587 RON |
| Casa si conturi la banci | 163.914 RON | 454.064 RON | 70.551 RON | 52.504 RON | 192.832 RON | 421.524 RON | 497.686 RON | 856.225 RON | 482.905 RON | 597.021 RON | 262.249 RON | 63.645 RON | 2.093 RON | 57.658 RON | 176.979 RON | 214.716 RON | 277.328 RON | 46.997 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.023 RON | — | — | 80.972 RON | 37.401 RON | — | 57.142 RON | 180.560 RON |
| Datorii totale | 2.224.714 RON | 2.547.960 RON | 3.992.782 RON | 1.123.531 RON | 879.796 RON | 728.473 RON | 610.705 RON | 861.152 RON | 845.921 RON | 902.975 RON | 811.640 RON | 1.325.550 RON | 1.567.656 RON | 2.247.773 RON | 1.625.608 RON | 1.506.281 RON | 1.777.810 RON | 3.178.470 RON |
| Venituri in avans | 778.716 RON | 1.339.812 RON | 1.900.909 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 2.858.535 RON | 2.583.908 RON | 2.474.115 RON | 2.292.035 RON | 2.311.002 RON | 1.978.730 RON | 1.677.384 RON | 1.361.903 RON | 1.030.641 RON | 928.854 RON | 1.035.518 RON | 454.262 RON | 411.629 RON | 761.272 RON | 760.010 RON | 567.398 RON | 474.675 RON | 425.863 RON |
| Capital subscris varsat | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | — | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON | 210 RON |
| Nr. mediu salariati | 4 | 3 | 2 | 3 | 5 | 5 | 6 | 9 | 10 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 7 | 5 | 4 | 7 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2 contracte atribuite, in valoare de 440.665 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 440.667 lei.
Achizitii directe
2 contracte
440.665 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 16:54).