CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.
- CONSTRUCTII FEROVIARE GALATI SAdocumentat pana in 2025
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Afisate primele 50. Pagina persoanei le arata pe toate.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| firmă | nepublicat |
| firmă | nepublicat |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
| persoanăadministrator | — |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11.487.284 RON | 231.324 RON | 5.468.538 RON | 5.379.931 RON | 9.078.659 RON | 9.044.837 RON | 32 |
| 2024 | 14.193.571 RON | 57.526 RON | 7.650.727 RON | 5.987.336 RON | 10.427.346 RON | 8.813.514 RON | 35 |
| 2023 | 5.616.864 RON | 63.191 RON | 959.347 RON | 5.246.955 RON | 4.430.809 RON | 8.755.988 RON | 35 |
| 2022 | 4.588.162 RON | 708.424 RON | 681.659 RON | 5.315.921 RON | 4.064.359 RON | 8.692.796 RON | 20 |
| 2021 | 6.177.198 RON | 970.511 RON | 540.674 RON | 5.834.951 RON | 2.699.034 RON | 7.984.371 RON | 17 |
| 2020 | 5.176.228 RON | 346.822 RON | 1.109.285 RON | 6.278.914 RON | 1.859.265 RON | 7.013.862 RON | 17 |
| 2019 | 5.587.692 RON | 398.738 RON | 881.096 RON | 6.334.271 RON | 1.219.958 RON | 6.667.039 RON | 15 |
| 2018 | 4.458.254 RON | 12.179 RON | 626.827 RON | 5.930.663 RON | 973.809 RON | 6.268.301 RON | 18 |
| 2017 | 3.405.392 RON | 199.256 RON | 506.146 RON | 5.786.517 RON | 1.166.387 RON | 6.374.750 RON | 19 |
| 2016 | 4.015.267 RON | 518.560 RON | 345.945 RON | 5.083.946 RON | 1.598.759 RON | 6.175.493 RON | 15 |
| 2015 | 2.333.494 RON | 242.551 RON | 773.183 RON | 5.492.103 RON | 1.429.853 RON | 5.885.654 RON | 15 |
| 2014 | 2.212.363 RON | 204.488 RON | 1.511.248 RON | 5.464.571 RON | 2.054.754 RON | 5.643.105 RON | 17 |
| 2013 | 529.195 RON | 33.679 RON | 213.686 RON | 5.666.507 RON | 457.912 RON | 5.443.909 RON | 14 |
| 2012 | 1.223.082 RON | -695.388 RON | 692.563 RON | 5.969.545 RON | 701.923 RON | 5.410.230 RON | 20 |
| 2011 | 3.183.526 RON | 31.262 RON | 1.831.188 RON | 6.291.014 RON | 2.351.987 RON | 6.141.284 RON | 54 |
| 2010 | 9.305.004 RON | 112.877 RON | 4.517.613 RON | 6.990.072 RON | 4.684.868 RON | 6.384.945 RON | 49 |
| 2009 | 7.341.611 RON | 72.386 RON | 3.124.537 RON | 6.233.996 RON | 3.188.339 RON | 6.297.798 RON | 49 |
| 2008 | 16.976.416 RON | 280.262 RON | 4.861.528 RON | 6.579.720 RON | 4.549.784 RON | 6.021.304 RON | 85 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 11.487.284 RON | 14.193.571 RON | 5.616.864 RON | 4.588.162 RON | 6.177.198 RON | 5.176.228 RON | 5.587.692 RON | 4.458.254 RON | 3.405.392 RON | 4.015.267 RON | 2.333.494 RON | 2.212.363 RON | 529.195 RON | 1.223.082 RON | 3.183.526 RON | 9.305.004 RON | 7.341.611 RON | 16.976.416 RON |
| Venituri totale | 12.642.997 RON | 15.652.122 RON | 5.346.465 RON | 5.093.478 RON | 6.202.682 RON | 5.183.593 RON | 5.625.366 RON | 4.827.700 RON | 3.608.135 RON | 4.262.927 RON | 2.745.484 RON | 3.176.092 RON | 1.263.391 RON | 1.645.098 RON | 4.029.649 RON | 10.165.071 RON | 8.054.524 RON | 18.618.147 RON |
| Cheltuieli totale | 12.368.110 RON | 15.577.570 RON | 5.272.433 RON | 4.267.362 RON | 5.068.725 RON | 4.781.966 RON | 5.133.208 RON | 4.767.301 RON | 3.349.603 RON | 3.666.549 RON | 2.468.892 RON | 2.935.259 RON | 1.223.774 RON | 2.340.486 RON | 3.991.392 RON | 9.940.582 RON | 7.936.684 RON | 18.284.455 RON |
| Profit brut | 274.887 RON | 74.552 RON | 74.032 RON | 826.116 RON | 1.133.957 RON | 401.627 RON | 492.158 RON | 60.399 RON | 258.532 RON | 596.378 RON | 276.592 RON | 240.833 RON | 39.617 RON | 0 RON | 38.257 RON | 224.489 RON | 117.840 RON | 333.692 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 695.388 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 231.324 RON | 57.526 RON | 63.191 RON | 708.424 RON | 970.511 RON | 346.822 RON | 398.738 RON | 12.179 RON | 199.256 RON | 518.560 RON | 242.551 RON | 204.488 RON | 33.679 RON | 0 RON | 31.262 RON | 112.877 RON | 72.386 RON | 280.262 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 695.388 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 5.379.931 RON | 5.987.336 RON | 5.246.955 RON | 5.315.921 RON | 5.834.951 RON | 6.278.914 RON | 6.334.271 RON | 5.930.663 RON | 5.786.517 RON | 5.083.946 RON | 5.492.103 RON | 5.464.571 RON | 5.666.507 RON | 5.969.545 RON | 6.291.014 RON | 6.990.072 RON | 6.233.996 RON | 6.579.720 RON |
| Active circulante | 9.078.659 RON | 10.427.346 RON | 4.430.809 RON | 4.064.359 RON | 2.699.034 RON | 1.859.265 RON | 1.219.958 RON | 973.809 RON | 1.166.387 RON | 1.598.759 RON | 1.429.853 RON | 2.054.754 RON | 457.912 RON | 701.923 RON | 2.351.987 RON | 4.684.868 RON | 3.188.339 RON | 4.549.784 RON |
| Stocuri | 3.110.420 RON | 1.980.095 RON | 1.155.738 RON | 444.225 RON | 89.131 RON | 77.284 RON | 69.161 RON | 99.338 RON | 54.760 RON | 56.069 RON | 56.376 RON | 56.376 RON | 56.817 RON | 56.910 RON | 73.337 RON | 68.451 RON | 112.830 RON | 68.219 RON |
| Creante | 2.525.844 RON | 7.375.753 RON | 3.006.254 RON | 2.572.277 RON | 1.168.471 RON | 1.447.170 RON | 1.029.109 RON | 326.202 RON | 384.012 RON | 95.875 RON | 164.266 RON | 1.995.322 RON | 341.171 RON | 491.782 RON | 1.731.975 RON | 2.264.731 RON | 2.001.502 RON | 2.305.394 RON |
| Casa si conturi la banci | 3.442.395 RON | 1.071.498 RON | 268.817 RON | 1.047.857 RON | 1.441.432 RON | 334.811 RON | 121.688 RON | 548.269 RON | 727.615 RON | 1.446.815 RON | 1.209.211 RON | 3.056 RON | 59.924 RON | 153.231 RON | 546.675 RON | 2.351.686 RON | 1.074.007 RON | 2.176.171 RON |
| Cheltuieli in avans | 56.548 RON | 51.322 RON | 40.147 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 5.468.538 RON | 7.650.727 RON | 959.347 RON | 681.659 RON | 540.674 RON | 1.109.285 RON | 881.096 RON | 626.827 RON | 506.146 RON | 345.945 RON | 773.183 RON | 1.511.248 RON | 213.686 RON | 692.563 RON | 1.831.188 RON | 4.517.613 RON | 3.124.537 RON | 4.861.528 RON |
| Venituri in avans | 1.763 RON | 1.763 RON | 2.576 RON | 5.825 RON | 8.940 RON | 15.032 RON | 6.094 RON | 9.344 RON | 72.008 RON | 161.267 RON | 263.119 RON | 364.972 RON | 466.824 RON | 568.675 RON | 670.529 RON | 772.382 RON | — | 246.672 RON |
| Capitaluri proprii | 9.044.837 RON | 8.813.514 RON | 8.755.988 RON | 8.692.796 RON | 7.984.371 RON | 7.013.862 RON | 6.667.039 RON | 6.268.301 RON | 6.374.750 RON | 6.175.493 RON | 5.885.654 RON | 5.643.105 RON | 5.443.909 RON | 5.410.230 RON | 6.141.284 RON | 6.384.945 RON | 6.297.798 RON | 6.021.304 RON |
| Capital subscris varsat | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.440.335 RON | 2.230.740 RON |
| Nr. mediu salariati | 32 | 35 | 35 | 20 | 17 | 17 | 15 | 18 | 19 | 15 | 15 | 17 | 14 | 20 | 54 | 49 | 49 | 85 |
39 de contracte atribuite, in valoare de 140.972.371 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 509.043 lei.
Achizitii directe
20 de contracte
509.023 lei
Licitatii publice
15 contracte
140.459.616 lei
Achizitii offline
4 contracte
3.731 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 18:22).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CRIDEN CONSTRUCT SRLCUI 25198460 | 31 | 28 | 9 | — | vezi ↗ |
TERRA SOLUTION SERVICES SRLCUI 25824571 | 20 | 11 | 2 | — | vezi ↗ |
PROCONSTRIND SRLCUI 29470779 | 10 | 10 | 4 | — | vezi ↗ |
CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SACUI 12714933 | 11 | 9 | 2 | — | vezi ↗ |
| 9 | 9 | 3 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 47 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CRIDEN SAFE SECURITY S.R.L.CUI 41158564 | 14 | subcontractant | 14 | — | vezi ↗ |
ECOLOPTIM SRLCUI 17199758 | 9 | subcontractant | 9 | — | vezi ↗ |
MOLDSTING SRLCUI 32570972 | 8 | subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
TOP SECURITY ENGINEERING S.R.L.CUI 39414954 | 7 | subcontractant | 7 | — | vezi ↗ |
AQUA TECHNOLOGY DESIGN SRLCUI 32900868 | 9 | terț și subcontractant | 7 | Da | vezi ↗ |
PROINSTAL SRLCUI 13140464 | 5 | subcontractant · aceeași ofertă | 4 | — | vezi ↗ |
RIONVIL SRLCUI 14159023 | 8 | subcontractant · aceeași ofertă | 3 | — | vezi ↗ |
RGB ENERGY TEAM SRLCUI 36672487 | 4 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
DEGAL CONSTRUCT 88 SRLCUI 11594405 | 5 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
IPA SACUI 1570298 | 3 | terț și subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 93 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.