ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
municipiul Odorheiu Secuiesc
oraşul Vlăhiţa
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
termen preschimbat la 05.08.2026
termen preschimbat la 17.09.2026
Admite cererea formulată de către reclamanta I S.R.L., în contradictoriu cu pârâta P L A MUNICIPIULUI O S, având ca obiect cerere de valoare redusă. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 4.879 lei, reprezentând cheltuieli de judecată din dosar nr.2632/268/2021. Ia act că în prezentul dosar nu s-au solicitat cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, ce se va depune la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei, azi 23.04.2026.
în vederea efectuării unei adrese către reclamantă
în vederea efectuării unei adrese către reclamantă
Suspendă judecarea cauzei, în temeiul art. 3 din Hotărârea nr. 3 din 26 august 2025 a Adunării generale a judecătorilor de la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronunţată în şedinţa camerei de consiliu din data de 16.10.2025.
Respinge ca rămasă fără obiect cererea de valoare redusă formulată de reclamanta E.O E R S.A., în contradictoriu cu pârâta I S.R.L. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronun?ată azi, 4 decembrie 2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei
Suspendă judecarea cauzei, în temeiul art. 3 din Hotărârea nr. 3 din 26 august 2025 a Adunării generale a judecătorilor de la Judecătoria Odorheiu Secuiesc. Pronunţată în şedinţa camerei de consiliu din data de 18.09.2025.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
În temeiul art. 488 ind.6 raportat la art. 488ind.1 Cod procedură penală, constată ca rămasă fără obiect contestaţia privind durata procesului penal ce face obiectul dosarului nr. 341/118/P/2019 al Parchetului de pe lângă Tribunalul Neamţ, formulată la data de 11.04.2025 de petenta DEER S.A., ca urmare a soluţionării cauzei prin Ordonanţa de clasare nr. 341/118/P/2019 din data de 29.01.2026. În temeiul art. 275 alin. 3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Fără cale de atac. Pronunţată azi, 26.05.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia procurorului şi a subiecţilor procesuali prin intermediul grefei instanţei.
In temeiul art. 47 alin. (1), art. 4882 alin. 1 lit. a) C.p.p. rap. la art.36 alin. (1) lit. c) C.pen. Admite exceptia de necompetenta materiala a J T, invocata de intimat. Declina competenta de solutionare a cauzei avand ca obiect contestatie durata proces formulata de petentul D E E R S.A. C.U.I. 14476722, sediul in C N, S. I M, nr. 28A, judetul C, in favoarea T N. Dispune trimiterea de indata a dosarului catre T N. Definitiva. Pronuntata in sedinta camerei de consiliu , astazi, data de 02.04.2026.
Amână pronunţarea.
refacerea procedurii de citare
Pentru a se reface procedura de citare, prin afi?are.
lipsă procedură
lipsă procedură
Admite declaraţia de abţinere a doamnei judecător Elena Filip, de la judecarea cauzei ce formează obiectul dosarului nr. 557/326/2025 aflat pe rolul Judecătoriei Topli?a. Dispune trimiterea dosarului la registratura instanţei în vederea efectuării unei noi repartizări aleatorii cu blocarea completului CDL2. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de, 06.05.2025.
amână cauza în vederea introducerii în cauză a tuturor intimaţilor şi îndeplinirea procedurii de citare
Preschimbă termenul de judecată stabilit iniţial la data 19.04.2025 pentru data de 30.04.2025, ora 08:30.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.098.392 RON | 194.910 RON | 499.506 RON | 1.636.079 RON | 1.040.880 RON | 2.110.515 RON | 3 |
| 2023 | 1.190.197 RON | 332.563 RON | 336.819 RON | 1.565.011 RON | 789.757 RON | 1.935.261 RON | 4 |
| 2022 | 1.320.427 RON | 551.659 RON | 326.787 RON | 1.652.870 RON | 394.414 RON | 1.602.699 RON | 6 |
| 2021 | 1.407.522 RON | 499.407 RON | 840.711 RON | 1.756.068 RON | 305.230 RON | 1.051.039 RON | 6 |
| 2020 | 889.248 RON | 320.908 RON | 1.296.302 RON | 1.654.889 RON | 414.343 RON | 551.632 RON | 5 |
| 2019 | 1.160.783 RON | 276.561 RON | 1.724.155 RON | 1.755.292 RON | 330.885 RON | 230.724 RON | 4 |
| 2018 | 1.617.944 RON | -85.281 RON | 2.391.122 RON | 1.857.847 RON | 654.736 RON | -45.837 RON | 26 |
| 2017 | 959.796 RON | 6.078 RON | 2.289.564 RON | 1.974.520 RON | 579.372 RON | 99.393 RON | 22 |
| 2016 | 632.732 RON | 8.240 RON | 2.035.981 RON | 1.905.132 RON | 432.310 RON | 93.315 RON | 17 |
| 2015 | 540.806 RON | 2.136 RON | 1.879.145 RON | 1.889.661 RON | 349.616 RON | 85.075 RON | 18 |
| 2014 | 337.341 RON | 184 RON | 1.936.493 RON | 1.934.914 RON | 377.816 RON | 82.939 RON | 16 |
| 2013 | 541.948 RON | 8.480 RON | 1.992.916 RON | 1.957.141 RON | 360.903 RON | 18.318 RON | 12 |
| 2012 | 251.765 RON | 1.494 RON | 2.007.734 RON | 2.031.543 RON | 257.211 RON | 9.839 RON | 6 |
| 2011 | 137.366 RON | 1.418 RON | 1.955.476 RON | 2.112.108 RON | 131.918 RON | 8.345 RON | 4 |
| 2010 | 138.562 RON | 2.908 RON | 2.176.048 RON | 2.179.073 RON | 302.850 RON | 6.927 RON | 3 |
| 2009 | 103.156 RON | 4.918 RON | 2.062.552 RON | 2.189.791 RON | 176.698 RON | 4.019 RON | 3 |
| 2008 | 14.130 RON | 1.056 RON | 1.759.905 RON | 1.903.957 RON | 158.280 RON | -899 RON | — |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.098.392 RON | 1.190.197 RON | 1.320.427 RON | 1.407.522 RON | 889.248 RON | 1.160.783 RON | 1.617.944 RON | 959.796 RON | 632.732 RON | 540.806 RON | 337.341 RON | 541.948 RON | 251.765 RON | 137.366 RON | 138.562 RON | 103.156 RON | 14.130 RON |
| Venituri totale | 1.405.128 RON | 1.531.970 RON | 1.909.374 RON | 1.712.458 RON | 1.035.213 RON | 1.363.414 RON | 2.117.074 RON | 1.263.488 RON | 759.677 RON | 811.845 RON | 704.735 RON | 733.124 RON | 291.766 RON | 205.518 RON | 160.728 RON | 216.369 RON | 348.108 RON |
| Cheltuieli totale | 1.173.479 RON | 1.190.055 RON | 1.346.901 RON | 1.200.875 RON | 705.410 RON | 1.075.217 RON | 2.184.365 RON | 1.234.689 RON | 749.677 RON | 805.113 RON | 701.472 RON | 723.029 RON | 289.987 RON | 203.830 RON | 154.595 RON | 209.773 RON | 347.052 RON |
| Profit brut | 231.649 RON | 341.915 RON | 562.473 RON | 511.583 RON | 329.803 RON | 288.197 RON | 0 RON | 28.799 RON | 10.000 RON | 6.732 RON | 3.263 RON | 10.095 RON | 1.779 RON | 1.688 RON | 6.133 RON | 6.596 RON | 1.056 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 67.291 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Profit net | 194.910 RON | 332.563 RON | 551.659 RON | 499.407 RON | 320.908 RON | 276.561 RON | 0 RON | 6.078 RON | 8.240 RON | 2.136 RON | 184 RON | 8.480 RON | 1.494 RON | 1.418 RON | 2.908 RON | 4.918 RON | 1.056 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 85.281 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Active fixe (imobilizate) | 1.636.079 RON | 1.565.011 RON | 1.652.870 RON | 1.756.068 RON | 1.654.889 RON | 1.755.292 RON | 1.857.847 RON | 1.974.520 RON | 1.905.132 RON | 1.889.661 RON | 1.934.914 RON | 1.957.141 RON | 2.031.543 RON | 2.112.108 RON | 2.179.073 RON | 2.189.791 RON | 1.903.957 RON |
| Active circulante | 1.040.880 RON | 789.757 RON | 394.414 RON | 305.230 RON | 414.343 RON | 330.885 RON | 654.736 RON | 579.372 RON | 432.310 RON | 349.616 RON | 377.816 RON | 360.903 RON | 257.211 RON | 131.918 RON | 302.850 RON | 176.698 RON | 158.280 RON |
| Stocuri | 190.824 RON | 147.363 RON | 125.141 RON | 84.441 RON | 121.730 RON | 113.745 RON | 408.935 RON | 420.257 RON | 289.791 RON | 238.350 RON | 345.035 RON | 254.368 RON | 190.964 RON | 92.617 RON | 95.279 RON | 103.526 RON | 104.100 RON |
| Creante | 788.743 RON | 578.158 RON | 217.878 RON | 126.146 RON | 67.185 RON | 114.808 RON | 170.263 RON | 131.912 RON | 128.119 RON | 106.644 RON | 31.572 RON | 97.352 RON | 17.398 RON | 33.252 RON | 202.114 RON | 62.514 RON | 53.590 RON |
| Casa si conturi la banci | 61.313 RON | 64.236 RON | 51.395 RON | 94.643 RON | 225.428 RON | 102.332 RON | 75.538 RON | 27.203 RON | 14.400 RON | 4.622 RON | 1.209 RON | 9.183 RON | 48.849 RON | 6.049 RON | 5.457 RON | 10.658 RON | 590 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | 38.363 RON | 31.152 RON | 241 RON | — | — | 44.654 RON | 44.654 RON | 62.030 RON | 61.060 RON | 57.747 RON |
| Datorii totale | 499.506 RON | 336.819 RON | 326.787 RON | 840.711 RON | 1.296.302 RON | 1.724.155 RON | 2.391.122 RON | 2.289.564 RON | 2.035.981 RON | 1.879.145 RON | 1.936.493 RON | 1.992.916 RON | 2.007.734 RON | 1.955.476 RON | 2.176.048 RON | 2.062.552 RON | 1.759.905 RON |
| Venituri in avans | 66.938 RON | 82.688 RON | 117.798 RON | 169.548 RON | 221.298 RON | 131.298 RON | 167.298 RON | 203.298 RON | 239.298 RON | 275.298 RON | 293.298 RON | 306.810 RON | 315.835 RON | 324.859 RON | 360.978 RON | 360.978 RON | 360.978 RON |
| Capitaluri proprii | 2.110.515 RON | 1.935.261 RON | 1.602.699 RON | 1.051.039 RON | 551.632 RON | 230.724 RON | -45.837 RON | 99.393 RON | 93.315 RON | 85.075 RON | 82.939 RON | 18.318 RON | 9.839 RON | 8.345 RON | 6.927 RON | 4.019 RON | -899 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 4 | 6 | 6 | 5 | 4 | 26 | 22 | 17 | 18 | 16 | 12 | 6 | 4 | 3 | 3 | — |
1 contract atribuit, in valoare de 7.500 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
7.500 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.238.380 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 05:02).