ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Aprobă raportul final. Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar CASA DE INSOLVENŢĂ STEGARU SPRL. În temeiul art. 132 alin. 2) din Legea nr. 85/2006 privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului ECOMINERAL INDUSTRIA SRL, cu sediul în comuna Buneşti, sat Titireci, str. Principală, nr.5B, jud. Vâlcea, cod de identificare fiscală 15427884, număr de ordine în registrul comerţului J38/369/2003. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art.136 din Legea nr. 85/2006 privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar CASA DE INSOLVENŢĂ STEGARU SPRL de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea nr. 85/2006 privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Finanţelor Publice Vâlcea şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Vâlcea, pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 27.03.2024.
Amână pronunţarea la data de 27.03.2024. Pronunţată în şedinţa publică din data de 13.03.2024.
Amana cauza pentru plata ultimei creante.
Amana cauza pentru comunicarea cererii de plată către lichidatorul judiciar.
pentru discutarea raportului final
pentru continuarea procedurii şi încasarea ratelor lunare
pentru continuarea procedurii şi încasarea ratelor
pentru continuarea procedurii şi încasarea ratelor lunare
pentru continuarea procedurii şi încasarea ratelor lunare
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii si valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii şi valorificarea bunurilor
Suspendat de drept in baza art.42 alin.6 din Decretul privind instituirea starii de urgenta pe teritoriul Romaniei
pentru continuarea procedurii
pentru valorificarea bunurilor
pentru valorificarea bunurilor
pentru valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru valorificarea bunurilor
pentru valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru valorificarea bunurilor
pentru valorificare bunuri
pentru continuarea procedurii
pentru valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
Pentru continuarea procedurii
pentru evaluarea şi valorificarea bunurilor
pentru continuarea procedurii
pentru soluţionarea recursului
Trece la faliment
pentru achitarea debitului
pentru continuarea procedurii
pentru continuarea procedurii
pentru prezentarea raportului trimestrial
pentru a se depune raportul trimestrial
Confirmă Plasnul de reorganizare. Cu recurs. termen fond 13.03.2013
Amână judecata la data de 19.12.2012 pentru a se discuta planul de reorganizare.
pentru continuarea procedurii
Admite contestaţiile. Cu recurs.
Admite contestaţia faţă de UNICREDIT şi SC AS TRANS .
pentru continuarea procedurii şi soluţionarea contestaţiilor
pentru a se verifica noile cereri de înscriere la masa credală
pentru continuarea procedurii
Admite cererea. Cu recurs.
Respinge recursul ca nefondat. Irevocabilă.
Amână judecarea cauzei la 26 ianuarie 2015, la cererea apărătorului intimatei Unicredit Ţiriac Bank SA care a solicitat un termen mai lung, pentru când se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă, conform Codului de procedură civilă şi prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 24 noiembrie 2014, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal.
Admite cererea de suspendare.Dispune suspendarea executării sentinţei nr.3413/18.06.2014 pronunţată în dosarul nr.4299/90/2011 până la soluţionarea recursului.Irevocabilă.
Admite cerere de abţinere de la soluţionarea cererii de suspendare.Irevocabilă.
Amână judecarea cauzei la 29 septembrie 2014, termen pentru când se reia procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă, potrivit art.86 Cod procedură civilă şi prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Intimaţii - creditori SC Raiffeisen Leasing IFN SA, Administraţia Fondului pentru Mediu, SC Comat SA, S.C.Analyz Plan SRL, SC AS Trans SRL, SC Tinatav SRL, Ocolul Silvic Sapcea Cugir SA, SC Gefac SRL, Moldovan Mariana, Irimis Bogdan şi Filip Luminiţa, vor fi citaţi şi potrivit art.95 Cod procedură civilă - afişare la uşa instanţei. Pune în vedere petentei prin reprezentant, să achite cauţiunea în sumă de 500 lei şi să depună a dosar dovada în acest sens. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 15 Septembrie 2014, la Curtea de Apel Piteşti – Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal.
Admite cererea.Dispune suspendarea provizorie a executării sentinţei până la soluţionarea cererii de suspendare.Fără cale de atac.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 482.633 RON | 134.054 RON | 35.266 RON | 195.284 RON | 232.621 RON | 392.639 RON | 1 |
| 2024 | 404.061 RON | 86.941 RON | 280.999 RON | 262.060 RON | 177.324 RON | 158.385 RON | 1 |
| 2023 | 399.316 RON | 183.166 RON | 208.330 RON | 289.480 RON | 255.214 RON | 336.364 RON | 1 |
| 2022 | 267.113 RON | 166.529 RON | 24.454 RON | 65.667 RON | 278.514 RON | 319.727 RON | 1 |
| 2020 | 367.031 RON | 134.303 RON | 27.546 RON | 58.903 RON | 256.144 RON | 287.501 RON | 4 |
| 2019 | 964.967 RON | 601.215 RON | 113.013 RON | 20.000 RON | 847.231 RON | 754.413 RON | — |
| 2018 | 590.781 RON | 363.603 RON | 60.633 RON | 0 RON | 421.456 RON | 363.603 RON | 4 |
| 2017 | 116.876 RON | 68.400 RON | 12.600 RON | 51.768 RON | 145.232 RON | 184.400 RON | 5 |
| 2016 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | 0 RON | — |
| 2015 | — | 0 RON | 0 RON | — | — | — | — |
| 2014 | 155.112 RON | 69.099 RON | 306.391 RON | 160.221 RON | 245.087 RON | 98.917 RON | 2 |
| 2013 | 114.816 RON | 4.327 RON | 328.169 RON | 126.046 RON | 226.942 RON | 29.819 RON | 3 |
| 2012 | 218.181 RON | 4.751 RON | 243.061 RON | 54.816 RON | 213.736 RON | 25.491 RON | 2 |
| 2011 | 104.795 RON | 15.565 RON | 393.228 RON | 61.251 RON | 252.717 RON | -79.260 RON | 3 |
| 2010 | 180.125 RON | 12.460 RON | 443.849 RON | 72.297 RON | 276.727 RON | -94.825 RON | 1 |
| 2009 | 274.213 RON | -107.485 RON | 467.342 RON | 123.571 RON | 234.757 RON | -107.285 RON | 399 |
| 2008 | 694.689 RON | 71.476 RON | 408.587 RON | 185.596 RON | 290.725 RON | 71.676 RON | 8 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 482.633 RON | 404.061 RON | 399.316 RON | 267.113 RON | 367.031 RON | 964.967 RON | 590.781 RON | 116.876 RON | 0 RON | — | 155.112 RON | 114.816 RON | 218.181 RON | 104.795 RON | 180.125 RON | 274.213 RON | 694.689 RON |
| Venituri totale | 484.138 RON | 404.071 RON | 416.816 RON | 267.113 RON | 367.031 RON | 964.967 RON | 590.781 RON | 116.876 RON | 0 RON | 0 RON | 155.112 RON | 114.816 RON | 218.202 RON | 105.745 RON | 206.800 RON | 301.066 RON | 694.916 RON |
| Cheltuieli totale | 340.510 RON | 310.876 RON | 229.562 RON | 97.966 RON | 228.081 RON | 345.275 RON | 221.270 RON | 48.476 RON | — | — | 81.360 RON | 107.044 RON | 206.905 RON | 87.008 RON | 189.465 RON | 402.818 RON | 594.986 RON |
| Profit brut | 143.628 RON | 93.195 RON | 187.254 RON | 169.147 RON | 138.950 RON | 619.692 RON | 369.511 RON | 68.400 RON | 0 RON | 0 RON | 73.752 RON | 7.772 RON | 11.297 RON | 18.737 RON | 17.335 RON | — | 99.930 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 101.752 RON | — |
| Profit net | 134.054 RON | 86.941 RON | 183.166 RON | 166.529 RON | 134.303 RON | 601.215 RON | 363.603 RON | 68.400 RON | 0 RON | 0 RON | 69.099 RON | 4.327 RON | 4.751 RON | 15.565 RON | 12.460 RON | — | 71.476 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 107.485 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 195.284 RON | 262.060 RON | 289.480 RON | 65.667 RON | 58.903 RON | 20.000 RON | 0 RON | 51.768 RON | — | — | 160.221 RON | 126.046 RON | 54.816 RON | 61.251 RON | 72.297 RON | 123.571 RON | 185.596 RON |
| Active circulante | 232.621 RON | 177.324 RON | 255.214 RON | 278.514 RON | 256.144 RON | 847.231 RON | 421.456 RON | 145.232 RON | — | — | 245.087 RON | 226.942 RON | 213.736 RON | 252.717 RON | 276.727 RON | 234.757 RON | 290.725 RON |
| Stocuri | 2.228 RON | 9.505 RON | 10.741 RON | 2.644 RON | 6.218 RON | — | 4.360 RON | 126.932 RON | — | — | 7.205 RON | 2.982 RON | 1.612 RON | 1.612 RON | 1.612 RON | — | — |
| Creante | 170.511 RON | 111.772 RON | 202.224 RON | 133.650 RON | 88.780 RON | 579.859 RON | 73.829 RON | 9.400 RON | — | — | 230.356 RON | 221.694 RON | 210.760 RON | 211.955 RON | 226.229 RON | 226.736 RON | 195.173 RON |
| Casa si conturi la banci | 59.882 RON | 56.047 RON | 42.249 RON | 142.220 RON | 161.146 RON | 267.372 RON | 343.267 RON | 8.900 RON | — | — | 7.526 RON | 2.266 RON | 1.364 RON | 39.150 RON | 48.886 RON | 8.021 RON | 95.552 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | — | — | 195 RON | 2.780 RON | — | — | — | — | 5.000 RON | — | — | — | 1.729 RON | 3.942 RON |
| Datorii totale | 35.266 RON | 280.999 RON | 208.330 RON | 24.454 RON | 27.546 RON | 113.013 RON | 60.633 RON | 12.600 RON | 0 RON | 0 RON | 306.391 RON | 328.169 RON | 243.061 RON | 393.228 RON | 443.849 RON | 467.342 RON | 408.587 RON |
| Capitaluri proprii | 392.639 RON | 158.385 RON | 336.364 RON | 319.727 RON | 287.501 RON | 754.413 RON | 363.603 RON | 184.400 RON | 0 RON | — | 98.917 RON | 29.819 RON | 25.491 RON | -79.260 RON | -94.825 RON | -107.285 RON | 71.676 RON |
| Capital subscris varsat | 100.200 RON | — | 100.200 RON | 100.200 RON | 100.200 RON | 100.200 RON | — | 100.200 RON | 100.200 RON | — | 100.200 RON | 100.200 RON | 100.200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | — | 4 | 5 | — | — | 2 | 3 | 2 | 3 | 1 | 399 | 8 |
3 contracte atribuite, in valoare de 4.586.537 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
2 contracte
4.526.037 lei
Achizitii offline
1 contract
60.500 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 23:07).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
CONTRUST SRLCUI 6913222 | 6 | 6 | 1 | — | vezi ↗ |
UNCLE SAM SERVICE SRLCUI 16099955 | 5 | 5 | 0 | — | vezi ↗ |
RALUNIC SRLCUI 10690846 | 4 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
VALORIS SRLCUI 8859138 | 1 | 1 | 1 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ | |
RALUNIC SRLCUI 10690846 | 4 | terț susținător | 2 | — | vezi ↗ |
META CONCEPT DESIGN SRLCUI 24542041 | 2 | co-subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
CLARKE ENERGY ROMANIA S.A.anterior: TEB ENERGY BUSINESS S.A., TOTAL ENERGY BUSINESS - S.A., TOTAL EUROBUSINESS S.A.CUI 16824769 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
TQM SERVICES SRLCUI 17384119 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
GD MASINI DE RIDICAT SRLCUI 17834639 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
ELSERV SRLCUI 18237183 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 10 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.