ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 31.08.2026
Nu am putut lega aceasta persoana de o identitate, asa ca nu stim in ce alte firme apare. O potrivim dupa identificator, niciodata dupa nume.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Respinge cererea de suspendare provizorie a executării silite formulată de petenta INOVA INTERNATIONAL SRL în contradictoriu cu intimata VANTRUBA DANA SIMONA, ca neîntemeiată. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 13.09.2024.
Respinge ca neîntemeiată contestaţia la executare formulată de către contestatoarea INOVA INTERNATIONAL SRL, în contradictoriu cu intimata VANTRUBA DANA SIMONA. Respinge ca neîntemeiată cererea de întoarcere a executării silite. Respinge ca rămasă fără obiect cererea de suspendare a executării silite. Respinge ca neîntemeiată cererea contestatoarei de restituire a taxei judiciare de timbru. Obligă contestatoarea să plătească intimatei suma de 2500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând onorariu avocaţial. Respinge ca neîntemeiată cererea contestatoarei de obligare a intimatei la plata cheltuielilor de judecată. Obligă contestatoarea să achite către BEJ GAVRUŢĂ DAN suma de 58,80 lei reprezentând cheltuieli efectuate cu copierea şi înaintarea către instanţă a dosarului execuţional nr. 225/2024. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Oradea, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 07.07.2025.
Amână pronunţarea pentru data de 07.07.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Iunie 2025
Amână pronunţarea pentru data de 20.06.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 10 Iunie 2025.
Amână pronunţarea pentru data de 10.06.2025. Pronunţarea se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Mai 2025
Amână cauza la 23.05.2025 Pentru a se vedea soluţia ce se va da în apel în dosarul nr . nr 858/111/2020;
Admite abţinerea formulată de doamna judecător Cojocaru Maria în cauza ce face obiectul dosarului nr. 17268/271/2024 al Judecătoriei Oradea, având ca obiect contestaţie la executare şi suspendare executare silită şi dispune repartizarea aleatorie a acestui dosar unui alt complet de judecată. Fără cale de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţa publică azi, 17.09.2024.
Admite cererea formulată de reclamanta reclamantul Inova International SRL, în contradictoriu cu pârâta Premium Guard Security SRL, având ca obiect pretenţii. Obligă pârâta să plătească reclamantei suma de 7561,78 lei reprezentând contravaloare facturi fiscale emise şi neachitate. Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalităţilor contractuale în cuantum de 0,75% pe zi de întârziere calculate de la data scadenţei fiecărei facturi şi până la momentul plăţii efective a întregului debit. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 2565,21 lei cu titlu de cheltuieli de judecată din care 542,21 lei taxă judiciară de timbru şi 2023 lei reprezentând onorariu avocaţial. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 04.04.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 04.04.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 21.03.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 21.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2024.
Amână pronunţarea în cauză la data de 13.03.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.02.2024.
Admite în parte cererea de înlăturare a omisiunii vădite şi dispune ca în minuta, considerentele şi dispozitivul încheierii penale nr. 1716/2023 pronunţată în dosarul nr. 11787/271/2023 al Judecătoriei Oradea, să se menţioneze următoarele: „ În baza art. 276 alin. 6 Cod procedură penală obligă petenta Inova Internaţional SRL la plata sumei de 1500 lei cheltuieli judiciare în favoarea intimatei Vantruba Dana Simona. Prezenta face parte integrantă din minuta, considerentele şi dispozitivul încheierii penale nr. 1716/2023 pronun?ată în dosarul nr. 11787/271/2023 al Judecătoriei Oradea. În baza art.278 al.3 Cod procedură penală despre îndreptarea efectuată, se va face men?iunea şi la sfâr?itul actului corectat. Definitivă. Dată în cameră de consiliu şi pronun?ată în ?edin?a publică din 08.02.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor.
În baza art. 341 al. 6 lit. a C.p.p., respinge plângerea formulată de petenta SC Inova Internaţional SRL, împotriva ordonan?ei de clasare dată la 09.05.2023 în dosar nr. 1412/P/2020 şi a ordonan?ei prim procurorului dată la 03.07.2023 în dosar nr.145/II/2/2023, ambele ale Parchetului de pe lângă Judecătoria Oradea, ca nefondată. În baza art. 275 alin. 2 Cod procedură penală obligă petenta la plata sumei de 400 lei cheltuieli judiciare în favoarea statului. Definitivă. Pronun?ată în camera de consiliu azi, 29.09.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor.
Amână pronun?area pentru 29.09.2023
Amână pronun?area pentru 28.09.2023
amână pronun?area pentru 27.09.2023
amână pronun?area pentru 21.09.2023
Acordă termen administrativ de control, pentru continuarea procedurii de valorificare, la data de 11.02.2027, Camera de Consiliu, ora 13:00, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 04.02.2027, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură, demersurile ce urmează a le efectua, precum şi stadiul valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 28.05.2026.
Acordă termen administrativ de control, pentru continuarea procedurii de valorificare, la data de 28.05.2026, Camera de Consiliu, ora 13:00, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 21.05.2026, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură, demersurile ce urmează a le efectua, precum şi stadiul valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 11.12.2025.
Acordă termen administrativ de control, pentru continuarea procedurii de valorificare, la data de 11.12.2025, Camera de Consiliu, ora 13:00, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 04.12.2025, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură, demersurile ce urmează a le efectua, precum şi stadiul valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 12.06.2025.
Acordă termen administrativ de control, pentru continuarea procedurii de valorificare, la data de 12.06.2025, Camera de Consiliu, ora 12, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 05.06.2025, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură, demersurile ce urmează a le efectua, precum şi stadiul valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 05.12.2024.
Dispune trecerea debitoarei în procedură generală de faliment. Amână judecarea cauzei la data de 05.12.2024.
Confirmă planul de reorganizare.
Acordă termen administrativ de control, pentru continuarea procedurii de valorificare, la data de 08.02.2024, Camera de Consiliu, ora 12, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei cel mai târziu până la data de 01.02.2024, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură, demersurile ce urmează a le efectua, precum şi stadiul valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 05.10.2023.
Admite cererea debitoarei S.C. CMT BUILDING 2014 SRL, de preschimbare a termenului de judecata acordat la data de 14.09.2023.Admite cererea formulată de debitoarea S.C. CMT BUILDING 2014 SRL, si pe cale de consecinta: Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă faţă de debitoarea S.C. CMT BUILDING 2014 SRL.Desemnează administrator judiciar provizoriu practicianul în insolvenţă M.B.S. INSOLV CONSULT SPRL. Stabileşte termen administrativ de control la data de 05.10.2023, ora 12:00, C2NS/MA [p], Camera de Consiliu. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, care se va depune la Tribunalul Timiş. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 20.07.2023.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.682.715 RON | 22.865 RON | 3.066.372 RON | 1.816.493 RON | 4.694.819 RON | 568.759 RON | 25 |
| 2024 | 13.195.647 RON | 319.882 RON | 1.741.499 RON | 2.529.435 RON | 2.877.377 RON | 921.395 RON | 20 |
| 2023 | 4.360.766 RON | 8.613 RON | 1.984.540 RON | 1.769.335 RON | 2.514.861 RON | 597.806 RON | 20 |
| 2022 | 6.204.215 RON | 70.068 RON | 1.568.367 RON | 1.125.292 RON | 1.579.495 RON | 585.490 RON | 18 |
| 2021 | 4.830.270 RON | 103.967 RON | 1.881.578 RON | 1.127.638 RON | 1.666.838 RON | 515.422 RON | 16 |
| 2020 | 3.774.190 RON | 78.359 RON | 833.907 RON | 694.101 RON | 1.050.494 RON | 411.455 RON | 15 |
| 2019 | 3.866.329 RON | 36.723 RON | 977.615 RON | 827.613 RON | 724.867 RON | 574.865 RON | 18 |
| 2018 | 3.395.901 RON | 11.373 RON | 1.163.757 RON | 850.369 RON | 942.690 RON | 629.302 RON | 15 |
| 2017 | 2.832.383 RON | 13.074 RON | 889.420 RON | 705.890 RON | 1.027.538 RON | 844.008 RON | 13 |
| 2016 | 2.329.342 RON | 596 RON | 503.353 RON | 745.942 RON | 568.415 RON | 811.004 RON | 13 |
| 2015 | 1.799.895 RON | 37.958 RON | 244.933 RON | 506.135 RON | 292.762 RON | 553.964 RON | 12 |
| 2014 | 1.625.072 RON | 53.582 RON | 197.519 RON | 320.559 RON | 186.582 RON | 309.622 RON | 10 |
| 2013 | 1.087.682 RON | 1.217 RON | 214.838 RON | 139.781 RON | 100.249 RON | 25.192 RON | 5 |
| 2012 | 744.622 RON | 3.043 RON | 72.530 RON | 26.840 RON | 69.665 RON | 23.975 RON | 4 |
| 2011 | 656.442 RON | 4.604 RON | 42.805 RON | 6.503 RON | 57.234 RON | 20.932 RON | 4 |
| 2010 | 620.156 RON | 887 RON | 104.589 RON | 18.487 RON | 102.430 RON | 16.328 RON | 3 |
| 2009 | 567.313 RON | 3.455 RON | 162.145 RON | 27.959 RON | 149.627 RON | 15.441 RON | 3 |
| 2008 | 563.815 RON | 3.225 RON | 111.345 RON | 38.915 RON | 84.416 RON | 11.986 RON | 3 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.682.715 RON | 13.195.647 RON | 4.360.766 RON | 6.204.215 RON | 4.830.270 RON | 3.774.190 RON | 3.866.329 RON | 3.395.901 RON | 2.832.383 RON | 2.329.342 RON | 1.799.895 RON | 1.625.072 RON | 1.087.682 RON | 744.622 RON | 656.442 RON | 620.156 RON | 567.313 RON | 563.815 RON |
| Venituri totale | 14.931.550 RON | 13.546.135 RON | 4.581.117 RON | 6.248.047 RON | 4.888.933 RON | 3.830.167 RON | 3.982.358 RON | 3.408.669 RON | 2.838.540 RON | 2.346.004 RON | 1.825.232 RON | 1.625.175 RON | 1.088.377 RON | 752.391 RON | 656.448 RON | 620.158 RON | 567.320 RON | 568.994 RON |
| Cheltuieli totale | 14.897.362 RON | 13.167.613 RON | 4.565.031 RON | 6.151.908 RON | 4.745.915 RON | 3.723.834 RON | 3.912.224 RON | 3.363.245 RON | 2.821.156 RON | 2.344.051 RON | 1.780.881 RON | 1.562.539 RON | 1.086.920 RON | 748.768 RON | 650.965 RON | 612.821 RON | 557.947 RON | 564.986 RON |
| Profit brut | 34.188 RON | 378.522 RON | 16.086 RON | 96.139 RON | 143.018 RON | 106.333 RON | 70.134 RON | 45.424 RON | 17.384 RON | 1.953 RON | 44.351 RON | 62.636 RON | 1.457 RON | 3.623 RON | 5.483 RON | 7.337 RON | 9.373 RON | 4.008 RON |
| Profit net | 22.865 RON | 319.882 RON | 8.613 RON | 70.068 RON | 103.967 RON | 78.359 RON | 36.723 RON | 11.373 RON | 13.074 RON | 596 RON | 37.958 RON | 53.582 RON | 1.217 RON | 3.043 RON | 4.604 RON | 887 RON | 3.455 RON | 3.225 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.816.493 RON | 2.529.435 RON | 1.769.335 RON | 1.125.292 RON | 1.127.638 RON | 694.101 RON | 827.613 RON | 850.369 RON | 705.890 RON | 745.942 RON | 506.135 RON | 320.559 RON | 139.781 RON | 26.840 RON | 6.503 RON | 18.487 RON | 27.959 RON | 38.915 RON |
| Active circulante | 4.694.819 RON | 2.877.377 RON | 2.514.861 RON | 1.579.495 RON | 1.666.838 RON | 1.050.494 RON | 724.867 RON | 942.690 RON | 1.027.538 RON | 568.415 RON | 292.762 RON | 186.582 RON | 100.249 RON | 69.665 RON | 57.234 RON | 102.430 RON | 149.627 RON | 84.416 RON |
| Stocuri | 3.759.866 RON | 1.457.065 RON | 2.235.346 RON | 1.289.351 RON | 1.342.076 RON | 728.144 RON | 564.671 RON | 668.579 RON | 769.278 RON | 352.831 RON | 95.588 RON | 28.821 RON | 32.417 RON | 34.618 RON | — | 13.254 RON | 49.117 RON | 39.367 RON |
| Creante | 823.655 RON | 1.246.412 RON | 155.444 RON | 284.993 RON | 201.034 RON | 212.247 RON | 145.350 RON | 231.295 RON | 241.959 RON | 202.005 RON | 136.586 RON | 84.122 RON | 44.551 RON | 31.301 RON | 31.981 RON | 82.172 RON | 100.210 RON | 41.914 RON |
| Casa si conturi la banci | 111.298 RON | 173.900 RON | 124.071 RON | 5.151 RON | 123.728 RON | 110.103 RON | 14.846 RON | 42.816 RON | 16.301 RON | 13.579 RON | 60.588 RON | 73.639 RON | 23.281 RON | 3.746 RON | 25.253 RON | 7.004 RON | 300 RON | 3.135 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 212.557 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 3.066.372 RON | 1.741.499 RON | 1.984.540 RON | 1.568.367 RON | 1.881.578 RON | 833.907 RON | 977.615 RON | 1.163.757 RON | 889.420 RON | 503.353 RON | 244.933 RON | 197.519 RON | 214.838 RON | 72.530 RON | 42.805 RON | 104.589 RON | 162.145 RON | 111.345 RON |
| Provizioane | 2.859.181 RON | 2.933.100 RON | 1.701.850 RON | 550.930 RON | 397.476 RON | 499.233 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 17.000 RON | 23.375 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 568.759 RON | 921.395 RON | 597.806 RON | 585.490 RON | 515.422 RON | 411.455 RON | 574.865 RON | 629.302 RON | 844.008 RON | 811.004 RON | 553.964 RON | 309.622 RON | 25.192 RON | 23.975 RON | 20.932 RON | 16.328 RON | 15.441 RON | 11.986 RON |
| Capital subscris varsat | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | 256.000 RON | — | 256.000 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 25 | 20 | 20 | 18 | 16 | 15 | 18 | 15 | 13 | 13 | 12 | 10 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
863 de contracte atribuite, in valoare de 50.661.158 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
1 achizitie exclusa ca posibil eronata. Vezi tabul in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 5.579.919 lei.
Achizitii directe
789 de contracte
5.579.130 lei
Licitatii publice
34 de contracte
44.081.414 lei
Achizitii offline
40 de contracte
1.000.614 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.941 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.934.337 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.374 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.460 din cele 392.941 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.224.692 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 01.09.2026, 20:23).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
MOGATECH ENERGY S.R.L.CUI 40060362 | 24 | 21 | 4 | — | vezi ↗ |
BESOLAR INSTAL SYSTEM BD S.R.L.CUI 46804089 | 17 | 17 | 2 | — | vezi ↗ |
| 17 | 13 | 2 | — | vezi ↗ | |
SMART 2 TECH IMPEX S.R.L.CUI 47877763 | 5 | 4 | 0 | — | vezi ↗ |
PROBIECTIV DESIGN SRLCUI 35105263 | 5 | 4 | 0 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 21 de parteneri, deschideti pagina de firme partenere.
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
NETPRO SRLCUI 13390452 | 7 | ofertant · l-a avut subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
JJS CONSTRUCT AG SRLCUI 30430050 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
ARCHIBET SRLCUI 31847782 | 3 | ofertant · l-a avut subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
| 17 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ | |
| 6 | ofertant · l-a avut subcontractant | 2 | — | vezi ↗ | |
CLIMAROL PREST SRLCUI 4738249 | 4 | co-subcontractant | 4 | — | vezi ↗ |
LEUINVEST SRLCUI 23832870 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
STING ZOLT SRLCUI 25432527 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
GEOTERM CONSULTING SRLCUI 28399140 | 3 | co-subcontractant | 3 | — | vezi ↗ |
GHP INTELLIGENT SYSTEMS SRLCUI 28647270 | 7 | co-subcontractant | 3 | Da | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 69 de subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.