ONRC
ONRC
ANAF · anul 2024
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP
la parterul clădirii scolii “Grup SŞcolar Economic de Turism“, corp B
Nicio alta firma inregistrata la aceasta adresa.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | nepublicat |
| persoanăadministrator | nepublicat |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
În temeiul art. 493 alin. 4 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii preventive a interdicţiei iniţierii ori, după caz, suspendării procedurii de dizolvare sau lichidare faţă de inculpatele persoane juridice: -S.C. MAKTUB S.R.L, , -S.C. LEASIMAT S.R.L., , -S.C. MATERO-AMA S.R.L., , Menţine măsura preventivă până la o nouă verificare, dar nu mai mult de 60 de zile de la data prezentei încheieri. Potrivit art. 495 alin. 5 Cod procedură penală, se va comunica o fotocopie de pe prezenta încheiere Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Galaţi şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova, pentru efectuarea menţiunilor legale, cu obligaţia ca în termen de 24 de ore de la data înregistrării să comunice organelor judiciare orice menţiune înregistrată cu privire la persoana juridică. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 13.07.2026.
În temeiul art. 493 alin. 4 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii preventive a interdicţiei iniţierii ori, după caz, suspendării procedurii de dizolvare sau lichidare faţă de inculpatele persoane juridice: S.C. MAKTUB S.R.L, , S.C. LEASIMAT S.R.L., , S.C. MATERO-AMA S.R.L., Menţine măsura preventivă până la o nouă verificare, dar nu mai mult de 60 de zile de la data prezentei încheieri. Potrivit art. 495 alin. 5 Cod procedură penală, se va comunica o fotocopie de pe prezenta încheiere Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Galaţi şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova, pentru efectuarea menţiunilor legale, cu obligaţia ca în termen de 24 de ore de la data înregistrării să comunice organelor judiciare orice menţiune înregistrată cu privire la persoana juridică. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 21.05.2026.
faţă de lipsa Reprezentantului Ministerului Public
În temeiul art. 493 alin. 4 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii preventive a interdicţiei iniţierii ori, după caz, suspendării procedurii de dizolvare sau lichidare faţă de inculpatele persoane juridice: S.C. MAKTUB S.R.L, , S.C. LEASIMAT S.R.L., , S.C. MATERO-AMA S.R.L., , Menţine măsura preventivă până la o nouă verificare, dar nu mai mult de 60 de zile de la data prezentei încheieri. Potrivit art. 495 alin. 5 Cod procedură penală, se va comunica o fotocopie de pe prezenta încheiere Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Galaţi şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova, pentru efectuarea menţiunilor legale, cu obligaţia ca în termen de 24 de ore de la data înregistrării să comunice organelor judiciare orice menţiune înregistrată cu privire la persoana juridică. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 24.03.2026.
În temeiul art. 493 alin. 4 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii preventive a interdicţiei iniţierii ori, după caz, suspendării procedurii de dizolvare sau lichidare faţă de inculpatele persoane juridice: S.C. MAKTUB S.R.L, S.C. LEASIMAT S.R.L., S.C. MATERO-AMA S.R.L., Menţine măsura preventivă până la o nouă verificare, dar nu mai mult de 60 de zile de la data prezentei încheieri. Potrivit art. 495 alin. 5 Cod procedură penală, se va comunica o fotocopie de pe prezenta încheiere Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Galaţi şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova, pentru efectuarea menţiunilor legale, cu obligaţia ca în termen de 24 de ore de la data înregistrării să comunice organelor judiciare orice menţiune înregistrată cu privire la persoana juridică. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 27.01.2026.
În temeiul art. 493 alin. 4 Cod procedură penală, constată legalitatea şi temeinicia măsurii preventive a interdicţiei iniţierii ori, după caz, suspendării procedurii de dizolvare sau lichidare faţă de inculpatele persoane juridice: S.C. MAKTUB S.R.L, S.C. LEASIMAT S.R.L., S.C. MATERO-AMA S.R.L., Menţine măsura preventivă până la o nouă verificare, dar nu mai mult de 60 de zile de la data prezentei încheieri. Potrivit art. 495 alin. 5 Cod procedură penală, se va comunica o fotocopie de pe prezenta încheiere Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Galaţi şi Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Prahova, pentru efectuarea menţiunilor legale, cu obligaţia ca în termen de 24 de ore de la data înregistrării să comunice organelor judiciare orice menţiune înregistrată cu privire la persoana juridică. Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 03.12.2025.
Având nevoie de timp pentru a delibera
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 145.643 RON | -55.421 RON | 195.487 RON | 1.832 RON | 80.264 RON | -113.391 RON | 3 |
| 2022 | 190.179 RON | 52.280 RON | 165.105 RON | 2.093 RON | 105.042 RON | -57.970 RON | 2 |
| 2021 | 139.135 RON | 24.486 RON | 180.149 RON | 2.353 RON | 67.546 RON | -110.250 RON | 1 |
| 2020 | 104.777 RON | -7.784 RON | 217.022 RON | 0 RON | 82.286 RON | -134.736 RON | 3 |
| 2019 | 223.336 RON | -54.135 RON | 219.925 RON | 0 RON | 92.973 RON | -126.952 RON | 5 |
| 2018 | 210.118 RON | -6.734 RON | 186.984 RON | 0 RON | 114.167 RON | -72.817 RON | 5 |
| 2017 | 208.010 RON | 22.718 RON | 146.578 RON | 0 RON | 80.495 RON | -66.083 RON | — |
| 2016 | 206.622 RON | 17.956 RON | 171.607 RON | 0 RON | 82.806 RON | -88.801 RON | 5 |
| 2015 | 163.438 RON | 2.229 RON | 206.438 RON | 1.127 RON | 98.554 RON | -106.757 RON | 5 |
| 2014 | 125.905 RON | -2.152 RON | 207.240 RON | 3.623 RON | 94.631 RON | -108.986 RON | 4 |
| 2013 | 129.513 RON | 2.070 RON | 202.744 RON | 5.911 RON | 89.999 RON | -106.834 RON | — |
| 2012 | 101.473 RON | -15.445 RON | 226.257 RON | 9.031 RON | 108.322 RON | -108.904 RON | 3 |
| 2011 | 100.014 RON | -10.598 RON | 171.786 RON | 10.487 RON | 67.840 RON | -93.459 RON | — |
| 2010 | 115.057 RON | -24.470 RON | 151.670 RON | 11.447 RON | 57.276 RON | -82.861 RON | 5 |
| 2009 | 117.572 RON | -26.658 RON | 132.800 RON | 15.221 RON | 44.427 RON | -73.066 RON | 6 |
| 2008 | 174.449 RON | -4.398 RON | 111.088 RON | 19.983 RON | 44.031 RON | -46.408 RON | 6 |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 145.643 RON | 190.179 RON | 139.135 RON | 104.777 RON | 223.336 RON | 210.118 RON | 208.010 RON | 206.622 RON | 163.438 RON | 125.905 RON | 129.513 RON | 101.473 RON | 100.014 RON | 115.057 RON | 117.572 RON | 174.449 RON |
| Venituri totale | 150.874 RON | 190.180 RON | 139.136 RON | 104.777 RON | 223.336 RON | 210.118 RON | 208.010 RON | 206.622 RON | 163.511 RON | 125.905 RON | 133.540 RON | 102.613 RON | 108.583 RON | 106.407 RON | 117.574 RON | 174.449 RON |
| Cheltuieli totale | 204.786 RON | 135.999 RON | 113.258 RON | 111.561 RON | 274.968 RON | 215.354 RON | 183.211 RON | 186.908 RON | 156.377 RON | 124.280 RON | 127.879 RON | 118.058 RON | 119.181 RON | 128.727 RON | 143.315 RON | 177.964 RON |
| Profit brut | 0 RON | 54.181 RON | 25.878 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 24.799 RON | 19.714 RON | 7.134 RON | 1.625 RON | 5.661 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 53.912 RON | 0 RON | 0 RON | 6.784 RON | 51.632 RON | 5.236 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 0 RON | 15.445 RON | 10.598 RON | 22.320 RON | 25.741 RON | 3.515 RON |
| Profit net | 0 RON | 52.280 RON | 24.486 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 22.718 RON | 17.956 RON | 2.229 RON | 0 RON | 2.070 RON | 0 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 55.421 RON | 0 RON | 0 RON | 7.784 RON | 54.135 RON | 6.734 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2.152 RON | 0 RON | 15.445 RON | 10.598 RON | 24.470 RON | 26.658 RON | 4.398 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.832 RON | 2.093 RON | 2.353 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.127 RON | 3.623 RON | 5.911 RON | 9.031 RON | 10.487 RON | 11.447 RON | 15.221 RON | 19.983 RON |
| Active circulante | 80.264 RON | 105.042 RON | 67.546 RON | 82.286 RON | 92.973 RON | 114.167 RON | 80.495 RON | 82.806 RON | 98.554 RON | 94.631 RON | 89.999 RON | 108.322 RON | 67.840 RON | 57.276 RON | 44.427 RON | 44.031 RON |
| Stocuri | 0 RON | 0 RON | — | 2.044 RON | 14.091 RON | 29.228 RON | -2.904 RON | 5.369 RON | 9.222 RON | 9.308 RON | 14.710 RON | 18.137 RON | 18.972 RON | 16.041 RON | 14.775 RON | 17.056 RON |
| Creante | 60.377 RON | 83.546 RON | 63.151 RON | 77.782 RON | 78.355 RON | 83.568 RON | 73.817 RON | 73.203 RON | 81.313 RON | 77.752 RON | 71.911 RON | 85.939 RON | 47.124 RON | 40.762 RON | 27.132 RON | 20.304 RON |
| Casa si conturi la banci | 19.887 RON | 21.496 RON | 4.395 RON | 2.460 RON | 527 RON | 1.371 RON | 9.582 RON | 4.234 RON | 8.019 RON | 7.571 RON | 3.378 RON | 4.246 RON | 1.744 RON | 473 RON | 2.520 RON | 6.671 RON |
| Cheltuieli in avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 86 RON | 86 RON | 666 RON |
| Datorii totale | 195.487 RON | 165.105 RON | 180.149 RON | 217.022 RON | 219.925 RON | 186.984 RON | 146.578 RON | 171.607 RON | 206.438 RON | 207.240 RON | 202.744 RON | 226.257 RON | 171.786 RON | 151.670 RON | 132.800 RON | 111.088 RON |
| Capitaluri proprii | -113.391 RON | -57.970 RON | -110.250 RON | -134.736 RON | -126.952 RON | -72.817 RON | -66.083 RON | -88.801 RON | -106.757 RON | -108.986 RON | -106.834 RON | -108.904 RON | -93.459 RON | -82.861 RON | -73.066 RON | -46.408 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 3 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | — | 5 | 5 | 4 | — | 3 | — | 5 | 6 | 6 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
863 de contracte atribuite, in valoare de 76.269 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 75.151 lei.
Achizitii directe
862 de contracte
74.289 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
1 contract
1.980 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.446 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.485 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,4% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.019 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 08:03).