ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri.
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Admite cererea de chemare în judecată formulată de către reclamanta Ravy Prest S.R.L., înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului sub nr. ..., CUI ..., cu sediul social în mun. Sibiu, str. Nicovalei, nr.6 B, jud. Sibiu, în contradictoriu cu pârâtul C.V., CNP .., cu domiciliul procesual ales la sediul Cabientului de avocat F.M.D.A.din .... Admite în parte cererea reconven?ională formulată de pârâtul reclamant reconven?ional C.V. în contradictoriu cu reclamanta pârâtă reconven?ional Ravy Prest S.R.L. Obligă pârâtul Cuc Vladimir să achite reclamantei Ravy Prest S.R.L. suma de 952 euro, cu titlul de despăgubiri. Obligă reclamanta pârâtă reconven?ional Ravy Prest S.R.L. să plătească pârâtului Cuc Vladimir suma de 971 Euro, cu titlul de diferen?ă indemniza?ie de deplasare. Compensează sumele datorate reciproc şi obligă reclamanta pârâtă reconven?ional Ravy Prest S.R.L. să plătească pârâtului reclamant reconven?ional C.V. suma de 19 euro (971 euro – 952 euro). Obligă reclamanta pârâtă reconven?ional Ravy Prest S.R.L. să plătească pârâtului reclamant reconven?ional C.V. suma de 1700 lei, cu titlul de cheltuieli de judecată par?iale. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Apelul se depune la Tribunalul Sibiu. Pronunţată astăzi, 05 martie 2026, cu votul consultativ al asistenţilor judiciari, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei.
Amână pronuntarea în cauză la data de 05.03.2026, pronuntarea urmând a se face prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Pentru studiul înscrisurilor depuse la termenul de azi şi pentru a se comunica societătii reclamante interogatoriul ce se va depune de către pârât, amână judecarea cauzei la data de 19.02.2026, sala E, ora 11,00.
Pentru administrarea probatoriului încuviintat, amână judecarea cauzei la data de 22.01.2026, sala E, ora 10,00.
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Sibiu nr.2/26.08.2025, acordă un nou termen de judecată la data de 20.11.2025, sala E, ora 10.00 pentru când se menţin dispoziţiile anterioare.
Respinge excep?ia lipsei calită?ii procesuale pasive, invocată de către pârât prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune, invocată de către pârât prin întâmpinare. Respinge cererea de chemare în judecată, ca prescrisă. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 17.03.2026.
Amână pronunţarea la data de 17.03.2026, pentru când părţile vor lua la cunoştinţă de soluţie prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 03.03.2026.
Acordă termen administrativ de control la data de 14.01.2027, Camera de Consiliu, ora 13:00, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 07.01.2027, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură şi demersurile ce urmează a le efectua. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 30.04.2026.
Disjunge filele 3-6 din volumul 8 dosar, reprezentând cererea de transformare a procedurii simplificate de insolvenţă în procedură generală formulată de creditorul CTJ Elergo SRL şi dispune înaintarea acesteia către Serviciul Registratură al Tribunalului Timiş, în vederea înregistrării separate, ca dosar asociat. Acordă termen administrativ de control, pentru soluţionarea litigiilor sau dosarelor asociate privind debitoarea, la data de 30.04.2026, Camera de Consiliu, ora 13, pentru când practicianul în insolvenţă: - va întocmi raport de activitate, conform art. 59 al. 1 şi 2 din Legea nr. 85/2014 şi îl va depune la dosarul cauzei, sub sancţiunea amendării, cel mai târziu la data de 23.04.2026, raport prin care va informa instanţa cu privire la demersurile efectuate în procedură, demersurile ce urmează a le efectua, precum şi modul sau stadiul de soluţionare a litigiilor sau dosarelor asociate privind debitoarea. - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Totodată, pune în vedere practicianului în insolvenţă să se prezinte (sau să delege un reprezentant care să se prezinte) periodic la Serviciul Arhivă, să verifice şi să ridice de la dosarul cauzei duplicatele cererilor, dacă acestea există în duplicat, dacă nu să solicite copii de pe acestea, să le analizeze şi să ia măsurile ce se impun, măsurile luate să le insereze într-un raport pe care să-l comunice cu petenţii şi să îl publice în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, dovezile de comunicare, respectiv de publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă urmând a le depune la dosar. Pune în vedere practicianului în insolvenţă că cererile trebuie depuse în conformitate cu art. 41 alin. 4 din Legea 85/2014 rap. la art. 194 Cod procedură civilă separat de raport, iar neîndeplinirea culpabilă a obligaţiilor prevăzute de lege sau stabilite de judecătorul sindic poate duce la aplicarea unei amenzi. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, la data de 13.11.2025.
Admite cererea. Deschide procedura simplificată de insolvenţă împotriva debitoarei. Desemnează lichidatorul judiciar provizoriu Dual Insolv S.P.R.L.. Termen administrativ de control: 13.11.2025.
Respinge contestaţia, ca neîntemeiată. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare, ce se depune la Tribunalul Olt, sub sanc?iunea nulităţii. Obligă contestatorul la plata către pârâtă a sumei de 3000 lei, reprezentând cheltuieli de judecată - onorariu avocaţial redus. Pronun?ată azi, 08.05.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Respinge ca nefondat apelul. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, la data de 02.12.2025.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57.778.811 RON | 2.734.158 RON | 18.197.064 RON | 14.917.467 RON | 10.581.939 RON | 7.626.311 RON | 102 |
| 2024 | 50.979.209 RON | 496.241 RON | 19.092.898 RON | 14.720.305 RON | 8.928.127 RON | 4.892.154 RON | 93 |
| 2023 | 46.659.457 RON | 1.137.480 RON | 19.776.288 RON | 15.006.011 RON | 8.927.084 RON | 4.419.555 RON | 93 |
| 2022 | 38.407.015 RON | 1.574.567 RON | 16.987.126 RON | 11.673.114 RON | 8.447.888 RON | 3.390.771 RON | 83 |
| 2021 | 36.170.651 RON | 458.634 RON | 10.776.050 RON | 7.890.918 RON | 5.927.767 RON | 3.184.625 RON | 95 |
| 2020 | 35.825.479 RON | 1.571.289 RON | 12.614.400 RON | 8.694.070 RON | 6.555.048 RON | 2.725.992 RON | 83 |
| 2019 | 38.337.552 RON | 267.180 RON | 14.688.651 RON | 10.118.069 RON | 5.559.631 RON | 1.165.049 RON | 116 |
| 2018 | 33.487.992 RON | 94.226 RON | 12.857.826 RON | 8.925.657 RON | 3.619.952 RON | 922.538 RON | 96 |
| 2017 | 28.528.064 RON | 78.343 RON | 14.426.658 RON | 6.629.271 RON | 8.577.293 RON | 836.488 RON | 79 |
| 2016 | 20.159.283 RON | 207.425 RON | 12.234.539 RON | 8.474.772 RON | 4.333.881 RON | 758.145 RON | 77 |
| 2015 | 16.095.025 RON | 28.578 RON | 5.926.718 RON | 4.073.343 RON | 2.397.098 RON | 551.100 RON | 64 |
| 2014 | 11.350.046 RON | 14.076 RON | 4.870.632 RON | 2.906.798 RON | 2.482.461 RON | 522.521 RON | 50 |
| 2013 | 7.620.457 RON | 21.638 RON | 4.667.120 RON | 3.358.362 RON | 1.996.293 RON | 687.535 RON | 40 |
| 2012 | 6.014.484 RON | 13.615 RON | 2.762.722 RON | 2.019.757 RON | 1.408.862 RON | 665.897 RON | 32 |
| 2011 | 5.481.230 RON | 19.320 RON | 3.144.699 RON | 2.396.392 RON | 1.400.589 RON | 652.282 RON | 28 |
| 2010 | 4.146.340 RON | 4.583 RON | 1.896.945 RON | 725.235 RON | 1.291.552 RON | 119.842 RON | 19 |
| 2009 | 2.734.392 RON | 2.716 RON | 1.457.603 RON | 634.028 RON | 938.834 RON | 115.259 RON | 14 |
| 2008 | 2.108.383 RON | 3.927 RON | 1.621.301 RON | 726.989 RON | 964.721 RON | 112.544 RON | 12 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57.778.811 RON | 50.979.209 RON | 46.659.457 RON | 38.407.015 RON | 36.170.651 RON | 35.825.479 RON | 38.337.552 RON | 33.487.992 RON | 28.528.064 RON | 20.159.283 RON | 16.095.025 RON | 11.350.046 RON | 7.620.457 RON | 6.014.484 RON | 5.481.230 RON | 4.146.340 RON | 2.734.392 RON | 2.108.383 RON |
| Venituri totale | 59.929.292 RON | 52.484.498 RON | 49.900.134 RON | 41.894.969 RON | 38.233.239 RON | 38.185.062 RON | 39.207.048 RON | 34.428.103 RON | 30.454.399 RON | 21.134.170 RON | 16.820.811 RON | 11.862.726 RON | 7.900.159 RON | 6.240.398 RON | 5.855.041 RON | 4.351.072 RON | 2.775.941 RON | 2.361.636 RON |
| Cheltuieli totale | 56.707.017 RON | 51.860.820 RON | 48.550.074 RON | 40.055.936 RON | 37.686.222 RON | 36.205.080 RON | 38.858.277 RON | 34.278.116 RON | 30.328.299 RON | 20.866.514 RON | 16.769.626 RON | 11.844.439 RON | 7.873.984 RON | 6.223.314 RON | 5.830.519 RON | 4.335.818 RON | 2.766.190 RON | 2.352.619 RON |
| Profit brut | 3.222.275 RON | 623.678 RON | 1.350.060 RON | 1.839.033 RON | 547.017 RON | 1.979.982 RON | 348.771 RON | 149.987 RON | 126.100 RON | 267.656 RON | 51.185 RON | 18.287 RON | 26.175 RON | 17.084 RON | 24.522 RON | 15.254 RON | 9.751 RON | 9.017 RON |
| Profit net | 2.734.158 RON | 496.241 RON | 1.137.480 RON | 1.574.567 RON | 458.634 RON | 1.571.289 RON | 267.180 RON | 94.226 RON | 78.343 RON | 207.425 RON | 28.578 RON | 14.076 RON | 21.638 RON | 13.615 RON | 19.320 RON | 4.583 RON | 2.716 RON | 3.927 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 14.917.467 RON | 14.720.305 RON | 15.006.011 RON | 11.673.114 RON | 7.890.918 RON | 8.694.070 RON | 10.118.069 RON | 8.925.657 RON | 6.629.271 RON | 8.474.772 RON | 4.073.343 RON | 2.906.798 RON | 3.358.362 RON | 2.019.757 RON | 2.396.392 RON | 725.235 RON | 634.028 RON | 726.989 RON |
| Active circulante | 10.581.939 RON | 8.928.127 RON | 8.927.084 RON | 8.447.888 RON | 5.927.767 RON | 6.555.048 RON | 5.559.631 RON | 3.619.952 RON | 8.577.293 RON | 4.333.881 RON | 2.397.098 RON | 2.482.461 RON | 1.996.293 RON | 1.408.862 RON | 1.400.589 RON | 1.291.552 RON | 938.834 RON | 964.721 RON |
| Stocuri | 1.785.260 RON | 1.526.687 RON | 1.461.796 RON | 1.757.295 RON | 1.113.067 RON | 591.540 RON | 209.086 RON | 256.995 RON | 524.126 RON | 220.497 RON | 38.945 RON | 37.407 RON | 178.674 RON | 131.157 RON | 131.314 RON | 228.970 RON | 203.881 RON | 243.713 RON |
| Creante | 8.559.549 RON | 7.170.990 RON | 6.823.166 RON | 6.494.880 RON | 4.750.715 RON | 5.477.147 RON | 5.079.409 RON | 5.120.749 RON | 6.210.105 RON | 3.664.980 RON | 2.210.461 RON | 2.318.812 RON | 1.657.176 RON | 1.191.604 RON | 1.146.875 RON | 1.046.170 RON | 714.215 RON | 715.325 RON |
| Casa si conturi la banci | 237.130 RON | 230.450 RON | 642.122 RON | 195.713 RON | 63.985 RON | 486.361 RON | 271.136 RON | -1.757.792 RON | 1.843.062 RON | 448.404 RON | 147.692 RON | 126.242 RON | 160.443 RON | 86.101 RON | 122.400 RON | 16.412 RON | 20.738 RON | 5.683 RON |
| Cheltuieli in avans | 328.761 RON | 344.732 RON | 270.860 RON | 265.007 RON | 150.102 RON | 134.705 RON | 176.000 RON | 1.234.755 RON | 56.582 RON | 184.031 RON | 7.377 RON | 3.894 RON | — | — | — | — | — | 42.135 RON |
| Datorii totale | 18.197.064 RON | 19.092.898 RON | 19.776.288 RON | 16.987.126 RON | 10.776.050 RON | 12.614.400 RON | 14.688.651 RON | 12.857.826 RON | 14.426.658 RON | 12.234.539 RON | 5.926.718 RON | 4.870.632 RON | 4.667.120 RON | 2.762.722 RON | 3.144.699 RON | 1.896.945 RON | 1.457.603 RON | 1.621.301 RON |
| Provizioane | 4.792 RON | 8.112 RON | 8.112 RON | 8.112 RON | 8.112 RON | 21.497 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | 21.934 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 7.626.311 RON | 4.892.154 RON | 4.419.555 RON | 3.390.771 RON | 3.184.625 RON | 2.725.992 RON | 1.165.049 RON | 922.538 RON | 836.488 RON | 758.145 RON | 551.100 RON | 522.521 RON | 687.535 RON | 665.897 RON | 652.282 RON | 119.842 RON | 115.259 RON | 112.544 RON |
| Capital subscris varsat | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 415.300 RON | 547.170 RON | 547.170 RON | 547.170 RON | 100.200 RON | 100.200 RON | 100.200 RON |
| Nr. mediu salariati | 102 | 93 | 93 | 83 | 95 | 83 | 116 | 96 | 79 | 77 | 64 | 50 | 40 | 32 | 28 | 19 | 14 | 12 |
44 de contracte atribuite, in valoare de 353.621 lei
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 353.665 lei.
Achizitii directe
44 de contracte
353.621 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
0 contracte
0 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 02:56).