ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 28.08.2026
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministratorprocent dedus, nu scris în act | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Dosare in care o parte poarta o denumire pe care o au mai multe firme, iar aceasta e unul dintre candidati. Nu sunt confirmate ca dosare ale firmei.
Anulează cerere de chemare în judecată formulată de reclamanta Investcapital LTD. Cu drept de cerere de reexaminare în termen de 15 zile de la data comunicării. Cererea de reexaminare se depune la Judecătoria Baia Mare. Pronunţată astăzi, 27.09.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei
Respinge ca tardiv recursul formulat de recurenta creditoare MINIERA CUARŢ SA prin lichidator judiciar Alinsolv IPURL, în contradictoriu cu intimata debitoare COMPANIA NAŢIONALĂ A METALELOR PREŢIOASE ŞI NEFEROASE REMIN S.A, împotriva încheierii civile nr. 1054/ 28.10.2021 pronunţată de Tribunalul Timiş în dosarul 32/100/2009, având ca obiect intrare/trecere faliment la cererea creditorului. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.09.2023
Respinge cererea de intrare în faliment. Termen 24.03.2022, pentru continuarea procedurii de insolvenţă.
Încuviinţează cererea de amânare formulată prin raportul de activitate Acordă termen la data de 26.11.2026, ora 12, sala 174, în cunoştinţa creditorilor care au depus declaraţii de creanţă, conform art. 7 alin. 7 din Legea 85/2006, pentru când practicianul în insolvenţă va continua aducerea la îndeplinire a atribuţiilor prevăzute de Legea 85/2006. Pentru termenul acordat urmează a fi depus la dosarul cauzei, cu cel puţin 7 zile înainte de termenul de judecată sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare, raport de activitate cu privire la situaţia debitoarei, prin care va informa instanţa cu privire la: - demersurile efectuate în procedură, precum şi demersurile ce urmează a le efectua; - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Pronunţată în şedinţa publică din data de 25.06.2026.
Încuviinţează cererea de amânare formulată prin raportul de activitate Acordă termen la data de 25.06.2026, ora 10, sala 174, în cunoştinţa creditorilor care au depus declaraţii de creanţă, conform art. 7 alin. 7 din Legea 85/2006, pentru când practicianul în insolvenţă va continua aducerea la îndeplinire a atribuţiilor prevăzute de Legea 85/2006. Pentru termenul acordat urmează a fi depus la dosarul cauzei, cu cel puţin 7 zile înainte de termenul de judecată sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare, raport de activitate cu privire la situaţia debitoarei, prin care va informa instanţa cu privire la: - demersurile efectuate în procedură, precum şi demersurile ce urmează a le efectua; - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Pronunţată în şedinţa publică din data de 05.02.2026.
Încuviinţează cererea de amânare formulată prin raportul de activitate Acordă termen la data de 05.02.2026, ora 10, sala 174, în cunoştinţa creditorilor care au depus declaraţii de creanţă, conform art. 7 alin. 7 din Legea 85/2006, pentru când practicianul în insolvenţă va continua aducerea la îndeplinire a atribuţiilor prevăzute de Legea 85/2006. Pentru termenul acordat urmează a fi depus la dosarul cauzei, cu cel puţin 7 zile înainte de termenul de judecată sub sancţiunea aplicării unei amenzi judiciare, raport de activitate cu privire la situaţia debitoarei, prin care va informa instanţa cu privire la: - demersurile efectuate în procedură, precum şi demersurile ce urmează a le efectua; - va ataşa la raport toate publicaţiile şi înscrisurile emise. Pronunţată în şedinţa publică din data de 18.09.2025.
Acordă termen pentru continuarea procedurii la data de 18.09.2025.
Acordă termen la data de 20.03.2025, sala 174, ora 10:00.
T: 14.11.2024, ora 10:00, pentru continuarea perioadei de observaţie.
T: 13.06.2024, ora 10:00, pentru continuarea perioadei de observaţie.
T: 08.02.2024, ora 10, pentru continuarea procedurii de insolvenţă.
Admite exceptia tardivitătii cererii de completare a încheierii civile numărul 1054 din 28 octombrie 2021, pronuntată în dosarul 32/100/2009. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, ce trebuie depus la Tribunalul Timis. Pronuntată în sedinta publică din 25.05.2023. T: 14.09.2023, ora 11:00 pentru finalizarea procedurii de evaluare.
T: 25.05.2023, pentru continuare procedură.
termen pentru continuarea procedurilor în data de 09.02.2023, C2NS/MA, sala 174, în cunoştinţa creditorilor conform art. 7 alin. 7 din Legea insolvenţei, pentru când administratorul judiciar va continua aducerea la îndeplinire a atribuţiilor prevăzute în sarcina sa de art. 25 din Lg. 85/2006, şi totodată va depune la dosar: raport de activtate
- T: 06.10.2022, pentru continuarea procedurii de insolvenţă.
T: 23.06.2022, pentru continuarea procedurii de insolvenţă.
Respinge cererea de intrare în faliment. Termen 24.03.2022, pentru continuarea procedurii de insolvenţă.
Admite cererea de ridicare a suspendării
continuare procedură
Dispune prelungirea perioadei de observaţie a debitoarei.termen pt. continuarea procedurii
Pune în vedere administratorului judiciar al debitoarei să comunice cu creditorii raportul de activitate. Dispune prelungirea perioadei de observaţie a debitoarei.
Pune în vedere administratorului judiciar al debitoarei să formuleze un punct de vedere cu privire la cererea de intrare în faliment şi cererea de plată formulate de Oraşul Baia Sprie prin Primar, să formuleze un punct de vedere cu privire la cererea de repunere în termen formulată de Percsiovics Nicolae. Proroga în acest sens pronunţarea asupra cererii de intrare în faliment a debitoarei pentru următorul termen de judecată
Pune în vedere debitoarei prin administrator special să depună la dosar înscrisuri pe care le deţine referitoare cererea de plată formulată de Administraţia Bazinală de Apă Someş-Tisa. Se citează creditorul SC Miniera Cuarţ SA cu menţiunea de a depune la dosar hotărârea la care face referire în cuprinsul notelor scrise şi facturi privind creanţa curent Proroga pronunţarea asupra cererii de intrare în faliment a debitoarei, formulată de SC Miniera Cuarţ SA Administratorul judiciar continuă îndeplinirea atribuţiilor ce-i revin potrivit legii în acest stadiu al procedurii şi va depune la dosar raportul de activitate. Amână judecarea cauzei la data de 07.11.2019, sala 174, ora 9,00.
cerere de amânare-continuare procedură
cerere de amânare
continuare procedură
continuare procedură
Respinge cererea de plată. Respinge cererea de intrare în faliment.
Admite cererea de completare.
Admite cererea de completare dispozitiv
continuare procedură
Respinge cererea de intrare în faliment, cu cheltuieli de judecată.
Pentru studiul întâmpinării şi precizării cererii privind intrarea în faliment
pt. studiul întâmpinărilor
pt. continuarea procedurii
În vederea continuării procedurii.
Amână cauza la data de 21.05.2015 pentru continuarea procedurii.
Admite cererea de amânare în vederea clarificării cadrului legislativ.
În vederea votării planului de reorganizare.
Pentru continuarea procedurii. Pentru cererea de confirmare a onorariului administratorului judiciar-acorda termen in Camera de Consiliu in data de 30.04.2014 -fara citarea părţilor.
Proroga punerea în discuţie a excepţiilor invocate, în vederea soluţionării irevocabile a dosarului 32/100/2009/a9. Respinge solicitarea de a ordona plaţi din conturile debitoarei ca inadmisibila.
Având in vedere ca la acest termen s-a invocat excepţia lipsei calităţii de reprezentant si fata de cererea de amânare formulata de administratorul judiciar pentru a-si pregătii apărarea in acest sens, constata necesar acordarea unui nou termen in cunoştinţa parţilor
Îndreaptă din oficiu eroarea materială.
Respinge cererea de recuzare
RESPINGE CEREREA DE RECUZARE.
Trimite cauza la complet C4S în vederea soluţionării cererii de recuzare formulată împotriva doamnei judecător Geta Balaban
Pentru continuarea procedurii prevăzute de legea nr.85/2006, pentru a efectua demersurile care se impun, faţă de stadiul procedurii. Trimite dosarul la completul imediat următor C3S, în vederea soluţionării incidentului procedural intervenit, respectiv cererea de recuzare formulată de practicienii in insolventa Pareto Grup IPURL si Pro Insolv IPURL prin av.Munteanu Paul Mircea împotriva d-nei judecător Loredana Neamtu
Proroga discutarea cererii de confirmare a onorariului foştilor administratori judiciari-practicieni in insolventa- Pareto Grup IPURL si Pro Insolv IPURL, pentru îndeplinirea procedurii de citare cu aceştia precum si cu creditorii debitoarei care vor fi citaţi prin Buletinul Procedurilor Insolventei.
Respinge cererea de recuzare
Cerere de recuzare.Se trimite cererea de recuzare completului imediat urmator.
Ia act de cererea de renunţare la mandat a practicianului in insolventa RTZ & Partners SPRL. Termen pentru a se efectua demersurile care se impun, faţă de stadiul procedurii
Pentru a se efectua demersurile care se impun, faţă de stadiul procedurii.
Pentru a se efectua demersurile care se impun, faţă de stadiul procedurii Totodată, in temeiul art 54 din legea 85/2006 va prelungii perioada de observaţie din procedura generala ,pentru stabilirea modalităţii de reorganizare ceea mai potrivita in funcţie de specificul de activitate al debitoare
Pentru continuarea procedurii prevăzute de legea nr.85/2006, a efectua demersurile care se impun, faţă de stadiul procedurii
Pentru continuarea procedurii prevăzute de legea nr.85/2006, respectiv,valorificarea stocului de produs finit concentrat de pirită auriferă cu conţinut ridicat de arsen tip Şuior proprietate a debitorului CNMPN Remin SA; se va convoca adunarea creditorilor in vedere supunerii la vot a planului de reorganizare al debitoarei.
Sevor efectua demersurile care se impun, faţă de stadiul procedurii
Admite in parte contestatiile.
Amana pronuntarea pentru contestatii la data de 29.05.2012
Pentru a da posibilitate parţilor sa ia la cunoştinţa de înscrisurile depuse in probaţiune la acest termen si in vederea formulării unui punct de vedere, respectiv concluzii scrise, raportat la contestaţiile formulate la tabelul de creanţe al debitoarei
Admite cererea de preschimbare a termenului.
Încheiere trimite spre păstrare urma de dosar la arhiva instanţei, constatând că prin încheierea 4114/2011 a ÎCCJ a fost strămutat dosarul la Tribunalul Timiş.
pentru data de 12.12.2011
DISPUNE : Respinge cererea de preschimbare a termenului de judecată, formulată de creditoarea Direcţia Generală a Finanţelor Publice Maramureş, cu sediul în Baia Mare, Aleea Serelor nr. 2A, în dosar nr. 32/10072009, pe rolul Tribunalului Maramureş – Secţia Comercială, de Contencios Administrativ şi Fiscal. Cu recurs odată cu fondul. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi, 29.09.2011. Preşedinte
Admite excepţia lipsei de calitate procesuală activă. respinge cererea de înlocuire a administratorului judiciar
Respinge cererea de preschimbare a termenului de judecată, formulată de creditoarea DGFP Maramureş, în dosar nr. 32/10072009, pe rolul Tribunalului Maramureş – Secţia Comercială, de Contencios Administrativ şi Fiscal. Cu recurs odată cu fondul. Dată în Camera de consiliu şi pronunţată în şedinţă publică, azi, 1.08.2011.
prorogă termenul pentru soluţionarea contestaţiilor
prorogă termenul pentru soluţionarea contestaţiilor la data de 09.05.2010.
prorogă termenul pentru soluţionarea contestaţiilor la data de 14.02.2010.
prorogă soluţionarea contestaţiilor ÎINCH. confirmă în calitate de administratori judiciari corsorţiul practicienilor în insolvenţă Pareto Grup IPURL şi Pro Insolv IPURL.
oentru a se comunica întâmpinările cu contestatorii
Încheiere din 15.11.2009. Admite cererile formulate de creditorii salariaţi ai debitoarei CNMPN REMIN SA şi administratorii judiciari desemnaţi în procedura de insolvenţă a acestei debitoare - Pareto Grup IPURL şi Pro Insolv IPURL şi în consecinţă : Modifică componenţa comitetului creditorilor debitoarei CNMPN REMIN SA, prin completarea acestuia, cu creditoarea AVAS Bucureşti, la propunerea administratorilor judiciari şi a creditorilor salariaţi ai debitoarei. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Prezenta se va comunica cu administratorii judiciari şi membrii comitetului creditorilor şi se va publica în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 25.11.2009.
Admite cererea de preschimbare a ternmenului fixat pentru 7 decembrie 2009, cerere formulată şi susţinută de către creditorii salariaţi ai CNMPN Remin SA prin reprezentant legal Ştefan Petricean. stabileşte termen în cauză pentru azi, 23.11.2009 ora 12,00 pentru când părţilor li se dă termen în cunoştinţă. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în şedinţa publică, azi, 23.11.2009. Amână pronunţarea cu privire lacererea privind completarea comitetului creditorilor pentru data de 25.11.2009
Amânat având în vedere procesul - verbal din 01.09.2009 încheiat cu ocazia Adunării Generale a Tribunalului Maramureş.
În temeiul art.151 Cod procedură civilă repune contestaţia pe rol
SC nr.2115/22.06.2009 Respinge contestaţia formulată de AVAS Bucureşti Dispune amânarea pronunţării contestaţiei debitoarei împotriva creanţei formulată de creditorul Paşca Gheorghe pentru data de 29.06.2009.
termen pentru soluţionarea contestaţiilor
termen pentru soluţionarea contestaţiilor
Încheiere din 23.03.2009 Respinge excepţia de incompatibilitate a administratorilor judiciari PRO INSOLV IPURL şi PARETO GRUP IPURL, invocată din oficiu de judecătorul sindic. Menţine în calitate de administratori judiciari ai debitoarei insolvente CNMPN REMIN SA Baia Mare practicienii în insolvenţă desemnaţi prin sentinţa civilă nr.246/02.02.2009 pronunţată în dosar nr.32/100/2009. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Dată în Camera de Consiliu şi pronunţată în şedinţa publică, azi 23.03.2009 Preşedinte,
Fixează termen pentru depunerea tabelului preliminar la data de 27.04.2009. Amână pronunţarea soluţiei cu privire la înlocuirea administratorilor judiciari la data de 23.03.2009
SC nr. 246 din 02.02.2009. Admite cererea formulată de creditoarea SC Cuarţ SA, cu sediul în Baia Mare, str. Mărgeanului nr. 7, pentru deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei Compania Naţională a Metalelor Preţioase şi Neferoase REMIN SA, nr. de înregistrare la Registrul Comerţului – J24/172/1998, CUI 10349521, cu sediul în Baia Mare, str. Nucului nr. 22, judeţul Maramureş. În temeiul art. 33 al. 6 din Legea nr. 85/2006, Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei Compania Naţională a Metalelor Preţioase şi Neferoase REMIN SA Baia Mare. În temeiul art. 35 din Legea nr. 85/2006, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, debitorul va depune actele şi informaţiile prevăzute de art. 28, alin. 1 din lege. În temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolvenţei : Numeşte administratori judiciari pe Pareto Grup IPURL, cu sediul în Baia Mare, str. N. Iorga nr. 6/2 şi Pro Insolv IPURL, cu sediul în Baia Mare, Bd. Bucureşti nr. 11B/3, care vor îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din lege. Potrivit criteriilor prevăzute de art. 37 din OUG nr. 86/2006 stabileşte un onorariu provizoriu de 700 lei pentru activităţile c e le vor desfăşura până la prima zi de înfăţişare, ce va putea fi modificat de adunarea creditorilor. În temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei : Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorilor, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Maramureş pentru efectuarea menţiunii, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 30.03.2009. Fixează termenul pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 27.04.2009. Fixează termenul limită până când se cor formula eventuale contestaţii împotriva tabelului preliminar al creanţelor la 15.05.2009. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la 22.05.2009. Fixează termenul pentru întocmirea tabelului definitiv al creanţelor la 25.05.2009. Stabileşte data şedinţei adunării creditorilor la 30.04.2009, orele 10,oo, la sediul administratorilor judiciari şi dispune convocarea creditorilor de către aceştia. Dispune ca în conformitate cu prevederile art. 54 din Legea nr. 85/2006, administratorii judiciari să întocmească şi să depună la dosar un raport până la data de 02.03.2009. Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii de către administratorii judiciari. În temeiul art. 4 din Legea privind procedura insolvenţei dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar ce se va indica de administratorii judiciari, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. Fixează termen de continuare a procedurii pentru 16.03.2009, orele 8,3o, sala 76, la sediul Tribunalului Maramureş. Definitivă şi executorie. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 02.02.2009. PREŞEDINTE
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.691 RON | 44.853 RON | 197.805 RON | 114.916 RON | 525.233 RON | 442.344 RON | 2 |
| 2024 | 251.444 RON | -258.616 RON | 654.725 RON | 408.697 RON | 643.518 RON | 397.490 RON | 6 |
| 2023 | 590.424 RON | -158.192 RON | 560.851 RON | 652.355 RON | 1.114.603 RON | 1.206.107 RON | 9 |
| 2022 | 778.363 RON | -145.493 RON | 423.234 RON | 652.025 RON | 1.134.144 RON | 1.364.298 RON | 9 |
| 2021 | 747.210 RON | -176.557 RON | 145.615 RON | 651.753 RON | 995.806 RON | 1.504.991 RON | 11 |
| 2020 | 938.966 RON | 588 RON | 112.792 RON | 651.392 RON | 1.193.221 RON | 1.747.089 RON | 11 |
| 2019 | 1.271.771 RON | 7.101 RON | 117.379 RON | 675.309 RON | 1.379.563 RON | 1.938.613 RON | 12 |
| 2018 | 1.520.716 RON | 6.331 RON | 97.089 RON | 655.068 RON | 1.371.466 RON | 1.931.512 RON | 16 |
| 2017 | 2.082.412 RON | 3.942 RON | 406.306 RON | 671.792 RON | 1.647.209 RON | 1.918.811 RON | 15 |
| 2016 | 2.416.578 RON | 1.849 RON | 168.584 RON | 687.915 RON | 1.466.348 RON | 1.988.168 RON | 16 |
| 2015 | 2.608.483 RON | 278.691 RON | 305.983 RON | 518.018 RON | 1.771.400 RON | 1.985.613 RON | 17 |
| 2014 | 2.869.009 RON | 84.591 RON | 683.572 RON | 200.860 RON | 2.186.523 RON | 1.706.922 RON | 17 |
| 2013 | 1.458.373 RON | 19.607 RON | 151.639 RON | 232.232 RON | 1.506.256 RON | 1.590.682 RON | 17 |
| 2012 | 1.981.664 RON | 109.134 RON | 131.581 RON | 99.081 RON | 1.436.571 RON | 1.406.562 RON | 16 |
| 2011 | 1.539.170 RON | 199.933 RON | 745.259 RON | 216.739 RON | 1.824.074 RON | 1.297.428 RON | 13 |
| 2010 | 1.534.209 RON | 219.291 RON | 110.596 RON | 253.989 RON | 949.419 RON | 1.096.232 RON | 13 |
| 2009 | 960.251 RON | 29.446 RON | 111.578 RON | 246.326 RON | 735.628 RON | 876.941 RON | 11 |
| 2008 | 1.228.989 RON | 233.728 RON | 56.748 RON | 223.794 RON | 692.432 RON | 847.495 RON | 12 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 48.691 RON | 251.444 RON | 590.424 RON | 778.363 RON | 747.210 RON | 938.966 RON | 1.271.771 RON | 1.520.716 RON | 2.082.412 RON | 2.416.578 RON | 2.608.483 RON | 2.869.009 RON | 1.458.373 RON | 1.981.664 RON | 1.539.170 RON | 1.534.209 RON | 960.251 RON | 1.228.989 RON |
| Venituri totale | 546.724 RON | 658.864 RON | 596.534 RON | 779.257 RON | 877.937 RON | 958.463 RON | 1.283.912 RON | 1.627.032 RON | 2.099.807 RON | 2.443.627 RON | 2.640.860 RON | 2.880.219 RON | 1.475.011 RON | 1.999.384 RON | 1.555.063 RON | 1.539.257 RON | 997.034 RON | 1.252.526 RON |
| Cheltuieli totale | 492.733 RON | 917.480 RON | 754.726 RON | 924.750 RON | 1.054.494 RON | 954.397 RON | 1.271.934 RON | 1.605.694 RON | 2.092.822 RON | 2.437.076 RON | 2.307.859 RON | 2.778.435 RON | 1.402.350 RON | 1.868.976 RON | 1.320.280 RON | 1.276.933 RON | 961.275 RON | 977.611 RON |
| Profit brut | 53.991 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.066 RON | 11.978 RON | 21.338 RON | 6.985 RON | 6.551 RON | 333.001 RON | 101.784 RON | 72.661 RON | 130.408 RON | 234.783 RON | 262.324 RON | 35.759 RON | 274.915 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 258.616 RON | 158.192 RON | 145.493 RON | 176.557 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | — |
| Profit net | 44.853 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 588 RON | 7.101 RON | 6.331 RON | 3.942 RON | 1.849 RON | 278.691 RON | 84.591 RON | 19.607 RON | 109.134 RON | 199.933 RON | 219.291 RON | 29.446 RON | 233.728 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 258.616 RON | 158.192 RON | 145.493 RON | 176.557 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 114.916 RON | 408.697 RON | 652.355 RON | 652.025 RON | 651.753 RON | 651.392 RON | 675.309 RON | 655.068 RON | 671.792 RON | 687.915 RON | 518.018 RON | 200.860 RON | 232.232 RON | 99.081 RON | 216.739 RON | 253.989 RON | 246.326 RON | 223.794 RON |
| Active circulante | 525.233 RON | 643.518 RON | 1.114.603 RON | 1.134.144 RON | 995.806 RON | 1.193.221 RON | 1.379.563 RON | 1.371.466 RON | 1.647.209 RON | 1.466.348 RON | 1.771.400 RON | 2.186.523 RON | 1.506.256 RON | 1.436.571 RON | 1.824.074 RON | 949.419 RON | 735.628 RON | 692.432 RON |
| Stocuri | 478.602 RON | 512.674 RON | 701.175 RON | 551.837 RON | 694.722 RON | 725.051 RON | 779.349 RON | 631.085 RON | 580.875 RON | 1.077.856 RON | 589.266 RON | 598.238 RON | 591.125 RON | 836.926 RON | 510.335 RON | 382.720 RON | 227.205 RON | 159.401 RON |
| Creante | 34.308 RON | 32.404 RON | 304.507 RON | 457.690 RON | 298.796 RON | 315.560 RON | 322.154 RON | 439.847 RON | 625.930 RON | 333.332 RON | 426.332 RON | 445.940 RON | 749.370 RON | 446.203 RON | 392.065 RON | 273.673 RON | 460.136 RON | 309.963 RON |
| Casa si conturi la banci | 12.323 RON | 98.440 RON | 108.921 RON | 124.617 RON | 2.288 RON | 152.610 RON | 278.060 RON | 300.534 RON | 440.404 RON | 55.160 RON | 755.802 RON | 1.142.345 RON | 165.761 RON | 153.442 RON | 921.674 RON | 293.026 RON | 48.287 RON | 223.068 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | — | — | 1.363 RON | 3.047 RON | 15.268 RON | 1.120 RON | 2.067 RON | 6.116 RON | 2.489 RON | 2.178 RON | 3.111 RON | 3.833 RON | 2.491 RON | 1.874 RON | 3.420 RON | 6.565 RON | 38.507 RON |
| Datorii totale | 197.805 RON | 654.725 RON | 560.851 RON | 423.234 RON | 145.615 RON | 112.792 RON | 117.379 RON | 97.089 RON | 406.306 RON | 168.584 RON | 305.983 RON | 683.572 RON | 151.639 RON | 131.581 RON | 745.259 RON | 110.596 RON | 111.578 RON | 56.748 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 RON | 50.490 RON |
| Capitaluri proprii | 442.344 RON | 397.490 RON | 1.206.107 RON | 1.364.298 RON | 1.504.991 RON | 1.747.089 RON | 1.938.613 RON | 1.931.512 RON | 1.918.811 RON | 1.988.168 RON | 1.985.613 RON | 1.706.922 RON | 1.590.682 RON | 1.406.562 RON | 1.297.428 RON | 1.096.232 RON | 876.941 RON | 847.495 RON |
| Capital subscris varsat | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON | 130.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 2 | 6 | 9 | 9 | 11 | 11 | 12 | 16 | 15 | 16 | 17 | 17 | 17 | 16 | 13 | 13 | 11 | 12 |
951 de contracte atribuite, in valoare de 10.867.698 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 2.461.650 lei.
Achizitii directe
669 de contracte
2.460.981 lei
Licitatii publice
228 de contracte
7.563.797 lei
Achizitii offline
54 de contracte
842.920 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 392.503 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.931.110 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.287 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.431 din cele 392.503 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.016 documente la 19.218.031 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 31.08.2026, 15:35).
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
PROTON IMPEX 2000 S.R.L.CUI 9000578 | 10 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
LIAMED SRLCUI 10188824 | 69 | co-subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
MEDITECH SRLCUI 14779840 | 31 | co-subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
PRIMERA MED TECHNOLOGY SRLCUI 18858660 | 24 | co-subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
MEDIST IMAGING & P.O.C. SRLCUI 24205100 | 37 | co-subcontractant | 1 | Da | vezi ↗ |
| 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 7 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.