ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
sectorul 3, parter, ap. 4
sectorul 3, ap. 1
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea de majorare a termenelor stabilite prin încheierea din data de 11.06.2026, formulată de PRIME INSOLV PRACTICE SPRL. Dispune prelungirea cu 40 zile a termenului stabilit prin încheierea din data de 11.06.2026 pentru întocmirea raportului prevăzut de art. 97 din Legea nr. 85/2014 şi cu o perioadă de 60 de zile a termenului de inventariere a bunurilor, conform art. 101 din Legea nr. 85/2014. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii realizată prin publicarea ei în BPI, cererea de apel urmând să fie depusă la Tribunalul Giurgiu. Pronunţată prin punerea la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 21.07.2026.
Admite cererea debitoarei YZA MAR BLOKHIM S.R.L. În temeiul art. 66 alin. (6) din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune conexarea cererii creditorului OPREA EDIC CONSTRUCT SRL – obiect al dosarului nr. 889/122/2026, care va deveni astfel declaraţie de creanţă. În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă deschide procedura generală împotriva debitorului YZA MAR BLOKHIM SRL. Fixează următoarele termene limită: a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la Încheierea de deschidere a procedurii, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, - 10 zile de la notificare; b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – 27 iulie 2026; c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă a tabelului preliminar de creanţe –17 august 2026; d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – 12 septembrie 2026; e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – 23 august 2026. În temeiul art. 45 alin. (1), lit. d) din Legea nr. 85/2014, desemnează administrator judiciar pe PRIME INSOLV PRACTICE S.P.R.L. care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 raportat la art. 87 alin. 1 lit. a din Legea nr. 85/2014, cu o remuneraţie de 5000 lei din averea debitorului. În temeiul art. 71 alin. 2 din Legea nr. 85/2014, dispune ca administratorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 99 alin. 3 din lege, privind deschiderea procedurii generale împotriva debitorului, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 67 alin. 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. 85/2014. Pune în vedere administratorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 20 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 92 alin. 1 din Legea nr. 85/2014, şi, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul prevăzut la art. 97 din aceiaşi lege. În temeiul art. 39 din Legea nr. 85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, dispune deschiderea de către debitor a unui cont la o unitate bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul va fi deschis de către administratorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont special de depozit bancar. Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. 31/1990, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi. Pune în vedere administratorului judiciar să depună lunar la dosar raportul prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. 85/2014. Fixează termen administrativ de control pentru analiza stadiului continuării procedurii la 27.10.2026, ora 9:30. Executorie. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Giurgiu. Pronunţată în şedinţă publică, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 11.06.2026.
Admite sesizarea de îndreptare a erorii materiale formulată de către pârâta Robu Mariana. Dispune îndreptarea erorii materiale intervenite în cuprinsul minutei ?i dispozitivului Sentin?ei civile nr. 1000 din data de 09.07.2025 pronun?ate de Tribunalul Bucure?ti - Sec?ia a – V – a Civilă în dosarul nr. 4667/3/2021, în sensul de a se re?ine ,,Obligă reclamanta la plata către pârâta Robu Mariana a sumei de 4165 de lei, cu titlul de cheltuieli de judecată constând în onorariu avoca?ial.”, în loc de ,,Obligă reclamanta la plata către pârâta Robu Mariana a sumei de 3500 de lei, cu titlul de cheltuieli de judecată constând în onorariu avoca?ial.”, cum în mod eronat s-a consemnat. Prezenta încheiere face parte integrantă din cuprinsul Sentin?ei civile nr. 1000 din data de 09.07.2025 pronun?ate de Tribunalul Bucure?ti - Sec?ia a - V-a Civilă în dosarul nr. 4667/3/2021. Cu drept de a formula calea de atac a apelului, în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Bucure?ti – Sec?ia a V – a Civilă, sub sanc?iunea nulită?ii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 18.03.2026.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15.844.781 RON | 142.540 RON | 3.658.148 RON | 1.619.479 RON | 3.476.628 RON | 1.494.685 RON | 22 |
| 2024 | 15.602.412 RON | 142.540 RON | 4.916.132 RON | 2.781.116 RON | 3.731.877 RON | 1.667.130 RON | 19 |
| 2023 | 31.648.583 RON | 3.029.909 RON | 4.456.258 RON | 3.505.042 RON | 4.203.930 RON | 3.328.935 RON | 13 |
| 2022 | 20.173.862 RON | 2.396.632 RON | 7.203.290 RON | 3.594.659 RON | 6.026.855 RON | 2.438.977 RON | 16 |
| 2021 | 12.279.797 RON | 1.622.853 RON | 4.245.997 RON | 3.191.159 RON | 3.149.401 RON | 2.136.645 RON | 15 |
| 2020 | 12.738.288 RON | 1.029.341 RON | 2.172.564 RON | 906.070 RON | 2.590.290 RON | 1.337.193 RON | 15 |
| 2019 | 9.567.460 RON | 256.627 RON | 2.107.691 RON | 725.532 RON | 2.203.506 RON | 828.900 RON | 17 |
| 2018 | 10.894.648 RON | 1.214.129 RON | 1.368.115 RON | 1.130.651 RON | 1.441.521 RON | 1.214.369 RON | 22 |
| 2017 | 12.675.433 RON | 961.554 RON | 1.820.882 RON | 605.584 RON | 1.215.538 RON | 240 RON | 19 |
| 2016 | 5.991.223 RON | 182.843 RON | 1.627.161 RON | 450.811 RON | 589.839 RON | -586.511 RON | 9 |
| 2015 | 8.200.735 RON | 992.604 RON | 86.993 RON | 235.144 RON | 1.373.377 RON | 1.522.365 RON | 4 |
| 2014 | 4.280.844 RON | 370.440 RON | 135.639 RON | 147.336 RON | 523.258 RON | 534.955 RON | 2 |
| 2013 | 2.069.124 RON | 172.649 RON | 175.498 RON | 53.189 RON | 286.824 RON | 164.515 RON | 6 |
| 2012 | 96.905 RON | 171 RON | 25.624 RON | — | 17.490 RON | -8.134 RON | — |
| 2011 | 0 RON | -505 RON | 8.899 RON | — | 594 RON | -8.305 RON | — |
| 2010 | — | -1.764 RON | 8.904 RON | 505 RON | 599 RON | -7.800 RON | 1 |
| 2009 | — | -4.328 RON | 7.234 RON | 505 RON | 693 RON | -6.036 RON | 1 |
| 2008 | — | -1.908 RON | 2.401 RON | 505 RON | 188 RON | -1.708 RON | 1 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 15.844.781 RON | 15.602.412 RON | 31.648.583 RON | 20.173.862 RON | 12.279.797 RON | 12.738.288 RON | 9.567.460 RON | 10.894.648 RON | 12.675.433 RON | 5.991.223 RON | 8.200.735 RON | 4.280.844 RON | 2.069.124 RON | 96.905 RON | 0 RON | — | — | — |
| Venituri totale | 18.077.310 RON | 16.685.241 RON | 32.108.252 RON | 21.063.996 RON | 12.502.477 RON | 12.988.758 RON | 9.903.290 RON | 10.901.663 RON | 13.474.905 RON | 5.993.938 RON | 8.228.854 RON | 4.281.692 RON | 2.069.551 RON | 96.906 RON | 0 RON | — | — | — |
| Cheltuieli totale | 17.893.513 RON | 16.498.582 RON | 28.647.118 RON | 18.221.582 RON | 10.629.271 RON | 11.816.229 RON | 9.581.305 RON | 9.401.884 RON | 12.322.955 RON | 5.768.809 RON | 7.064.699 RON | 3.839.433 RON | 1.863.893 RON | 95.899 RON | 505 RON | 114 RON | 2.861 RON | 1.908 RON |
| Profit brut | 183.797 RON | 186.659 RON | 3.461.134 RON | 2.842.414 RON | 1.873.206 RON | 1.172.529 RON | 321.985 RON | 1.499.779 RON | 1.151.950 RON | 225.129 RON | 1.164.155 RON | 442.259 RON | 205.658 RON | 1.007 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 505 RON | 114 RON | 2.861 RON | 1.908 RON |
| Profit net | 142.540 RON | 142.540 RON | 3.029.909 RON | 2.396.632 RON | 1.622.853 RON | 1.029.341 RON | 256.627 RON | 1.214.129 RON | 961.554 RON | 182.843 RON | 992.604 RON | 370.440 RON | 172.649 RON | 171 RON | 0 RON | — | — | — |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 505 RON | 1.764 RON | 4.328 RON | 1.908 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 1.619.479 RON | 2.781.116 RON | 3.505.042 RON | 3.594.659 RON | 3.191.159 RON | 906.070 RON | 725.532 RON | 1.130.651 RON | 605.584 RON | 450.811 RON | 235.144 RON | 147.336 RON | 53.189 RON | — | — | 505 RON | 505 RON | 505 RON |
| Active circulante | 3.476.628 RON | 3.731.877 RON | 4.203.930 RON | 6.026.855 RON | 3.149.401 RON | 2.590.290 RON | 2.203.506 RON | 1.441.521 RON | 1.215.538 RON | 589.839 RON | 1.373.377 RON | 523.258 RON | 286.824 RON | 17.490 RON | 594 RON | 599 RON | 693 RON | 188 RON |
| Stocuri | 1.273.888 RON | 1.026.322 RON | 636.191 RON | 2.118.412 RON | 7.511 RON | 31.434 RON | 35.423 RON | 6.337 RON | 0 RON | 109.672 RON | 324 RON | — | 4.405 RON | 13.392 RON | — | — | — | — |
| Creante | 1.980.007 RON | 2.636.127 RON | 3.515.904 RON | 1.646.057 RON | 2.544.042 RON | 2.014.939 RON | 1.441.528 RON | 745.473 RON | 942.411 RON | 292.436 RON | 971.015 RON | 202.099 RON | 59.637 RON | 272 RON | — | 5 RON | 6 RON | — |
| Casa si conturi la banci | 222.633 RON | 69.428 RON | 51.835 RON | 1.776.601 RON | 113.868 RON | 85.946 RON | 584.203 RON | 689.711 RON | 273.127 RON | 187.731 RON | 402.038 RON | 321.159 RON | 222.782 RON | 3.826 RON | 594 RON | 594 RON | 687 RON | 188 RON |
| Cheltuieli in avans | 56.726 RON | 70.269 RON | 76.221 RON | 20.753 RON | 42.082 RON | 13.397 RON | 7.553 RON | 10.312 RON | 0 RON | — | 837 RON | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 3.658.148 RON | 4.916.132 RON | 4.456.258 RON | 7.203.290 RON | 4.245.997 RON | 2.172.564 RON | 2.107.691 RON | 1.368.115 RON | 1.820.882 RON | 1.627.161 RON | 86.993 RON | 135.639 RON | 175.498 RON | 25.624 RON | 8.899 RON | 8.904 RON | 7.234 RON | 2.401 RON |
| Capitaluri proprii | 1.494.685 RON | 1.667.130 RON | 3.328.935 RON | 2.438.977 RON | 2.136.645 RON | 1.337.193 RON | 828.900 RON | 1.214.369 RON | 240 RON | -586.511 RON | 1.522.365 RON | 534.955 RON | 164.515 RON | -8.134 RON | -8.305 RON | -7.800 RON | -6.036 RON | -1.708 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 22 | 19 | 13 | 16 | 15 | 15 | 17 | 22 | 19 | 9 | 4 | 2 | 6 | — | — | 1 | 1 | 1 |
10 contracte atribuite, in valoare de 24.405.893 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 356.020 lei.
Achizitii directe
5 contracte
356.015 lei
Licitatii publice
4 contracte
23.919.878 lei
Achizitii offline
1 contract
130.000 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.231.847 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 02.09.2026, 21:25).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
NEXITY BUILD CORPORATION SRLCUI 32437888 | 2 | 2 | 2 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
VLD MANAGEMENT SRLCUI 21839731 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
ROSIV INSTAL SOLUTIONS S.R.L.CUI 39727579 | 2 | subcontractant | 2 | — | vezi ↗ |
SILVORA TERA SRLCUI 20996835 | 2 | terț susținător | 2 | — | vezi ↗ |
| 1 | ofertant · l-a avut subcontractant | 1 | — | vezi ↗ | |
SKYLINE CENTER SRLCUI 18034103 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
MHT EXPERIENCE SRLCUI 30090250 | 1 | co-subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.