ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 02.09.2026
bl. PS13B, ap. 74, parter
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 3 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 12% |
| persoanăadministrator | 10% |
| persoană | 22% |
| persoană | 5% |
| persoană | nepublicat |
| 4 deținători în act · plus 1 deținător pe care actul nu îl numește | 49% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Luând act de activitatea lichidatorului judiciar, Stabileşte termen administrativ de control la data de 23.09.2026, ora 10:00-11:00 în vederea continuării procedurii. Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună raportul de activitate cu dovada măsurilor întreprinse în procedură, cu cel puţin 5 zile înaintea termenului stabilit, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare şi a înlocuirii.
Constată că potrivit Hotărârii Colegiului de Conducere al Tribunalului Galaţi nr. 8/12.03.2026, s-a aprobat desfiinţarea şi repartizarea ciclică a dosarelor completului C6 INSOLV (judecător Giulio Costel Nedelcu) începând cu data de 01.04.2026 şi prin Dispoziţia nr. 3/2026 a Preşedintelui Secţiei II-a civilă a Tribunalului Galaţi, s-a dispus repartizarea ciclică a dosarelor completului desfiinţat C6 INSOLV. Dispune înaintarea dosarului la completul nou învestit, C2 INSOLV.
Potrivit art. 59 alin. 3 ?i art. 64 din Legea 85/2014 se constată că lichidatorul judiciar a depus la dosarul cauzei: - procesul-verbal al adunării creditorilor nr. 239/19.09.2025; - raportul de activitate nr. 360/10.12.2025. În vederea continuării procedurii, stabileşte termen pentru lichidatorul judiciar în vederea depunerii la dosar a înscrisurilor privind activitatea desfăşurată- 04.05.2026 şi termen administrativ de control – 08.05.2026.
Potrivit art. 59 alin. 3 ?i art. 64 din Legea 85/2014 se constată că lichidatorul judiciar a depus la dosarul cauzei: - procesul-verbal al adunării creditorilor nr. 107/18.04.2025. În vederea continuării procedurii, stabileşte termen pentru lichidatorul judiciar în vederea depunerii la dosar a înscrisurilor privind activitatea desfăşurată- 08.12.2025 şi termen administrativ de control – 15.12.2025.
Potrivit art. 59 alin. 3 ?i art. 64 din Legea 85/2014 se constată că lichidatorul judiciar a depus la dosarul cauzei: - tabelul preliminar suplimentar al crean?elor nr. 236/23.12.2024; - tabelul definitiv rectificat al crean?elor nr. 198/19.11.2024; - tabelul definitiv consolidat al crean?elor nr. 4/10.01.2025; - procesul-verbal al adunării creditorilor nr. 68/14.02.2025; - raportul de activitate nr. 95/19.03.2025. În vederea continuării procedurii, stabileşte termen pentru lichidatorul judiciar în vederea depunerii la dosar a înscrisurilor privind activitatea desfăşurată- 20.06.2025 şi termen administrativ de control – 26.06.2025.
Admite cererea formulată de administratorul judiciar Consult Bancruptcy IPURL al debitoarei El Marp Company SRL Gala?i de trecere a debitoarei în faliment. Deschide procedura simplificată a falimentului împotriva debitoarei El Marp Company SRL Gala?i, conform art. 145 alin.1 lit. B din Legea nr.85/2014 modif.. În temeiul art. 145 alin.2 lit. c din Legea nr.85/2014, confirmă lichidatorul judiciar Consult Bancruptcy IPURL. Stabileşte în sarcina lichidatorului judiciar atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr.85/2014 mod. şi fixează o remunera?ie de 10.000 lei pentru toată procedura. Dizolvă societatea debitoare şi ridică dreptul de administrare. Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidator, împreună cu lista actelor şi opera?iunilor efectuate după deschiderea procedurii, la data de 23.12.2024. Dispune notificarea către creditori a deschiderii procedurii simplificate de faliment a debitoarei, cel mai târziu până la data de 17.12.2024 şi ORC Gala?i pentru efectuarea men?iunii, precum şi publicarea în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă. Stabileşte termen limită de 10 zile de la comunicarea notificării pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor născute în cursul procedurii. Fixează termen de verificare a creanţelor născute în cursul procedurii, întocmire şi publicare a tabelului preliminar al crean?elor după deschiderea falimentului în condiţiile art. 5 pct.69 din Legea nr. 85/2014 modif., la data de 10.01.2025. Fixează termen limită pentru întocmirea tabelului definitiv al crean?elor conform art. 5 pct.67 teza a II-a din Legea nr. 85/2014 modif., la data de 05.02.2025. Stabileşte termen pentru lichidatorul judiciar în vederea depunerii la dosar a înscrisurilor privind activitatea desfăşurată- 19.03.2025 şi termen administrativ de control – 27.03.2025. În temeiul art. 151 din Legea nr. 85/2014, dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte opera?iuni de lichidare . Executorie. Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la Tribunalul Galaţi. Pronunţată azi, 11.12.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Potrivit art. 59 alin. 3 ?i art. 64 din Legea 85/2014 se constată că administratorul judiciar a depus la dosarul cauzei: - rapoartele nr. 80/26.07.2024 ?i nr. 87/12.08.2024 cu propunere de continuare a perioadei de observa?ie; - raportul nr. 111/24.08.2024 asupra cauzelor ?i împrejurărilor care au dus la apari?ia stării de insolven?ă; - tabelul preliminar al crean?elor nr. 131/20.09.2024; - tabelul definitiv al crean?elor nr. 149/09.10.2024 - tabelul definitiv al crean?elor nr. 198/19.11.2024; - procesele-verbale ale adunării creditorilor nr. 134/19.09.2024, nr. 191/11.11.2024; - rapoartele de activitate nr. 148/04.10.2024; - raportul nr. 170/06.11.2024 cu propunere de trecere a debitoarei în procedura de faliment. Ia act că prin procesul-verbal nr. 1/11.07.2024 al asocia?ilor debitoarei, domnul Axinia Marius a fost numit în func?ia de administrator special al debitoarei. În vederea solu?ionării cererii administratorului judiciar, fixează termen de judecată 11.12.2024, intervalul 09,00-10,00, pentru când se vor cita păr?ile prin BPI.
Admite cererea formulată de debitoarea El Marp Company SRL Gala?i. În temeiul disp. art.72 alin. 6 din Legea nr.85/2014 modif. deschide procedura generală de insolvenţă împotriva debitoarei El Marp Company SRL Gala?i. În temeiul disp.art.45 al.1 lit. d din Legea nr.85/2014 desemnează administrator judiciar provizoriu pe Consult Bancruptcy IPURL. Stabileşte în sarcina administratorului judiciar atribuţiile prevăzute de art.64 din Legea nr.85/2014 modif. şi fixează o remuneraţie de 7.000 de lei pentru toată procedura, pe baza rapoartelor de activitate. În temeiul dispoziţiilor art.97 alin.1 din Legea nr.85/2014 modif. pune în vedere administratorului judiciar să întocmească şi să depună un raport amănunţit asupra cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia stării de insolvenţă, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă, în termen de 40 de zile de la data desemnării. În temeiul disp.art.100 din Legea nr.85/2014 modif. dispune notificarea deschiderii procedurii asociaţilor, acţionarilor, creditorilor din lista depusa de debitor şi ORC de pe lângă Tribunalul Galaţi prin Buletinul procedurilor de insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii, precum şi tuturor băncilor la care debitorul are deschise conturi. Fixează termen limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitorului la data de 23.08.2024. Fixează termen de verificare a creanţelor, întocmire si publicare în BPI a tabelului preliminar la data de 13.09.2024. Fixează termen limită pentru întocmirea tabelului definitiv al crean?elor la data de 09.10.2024. Fixează termen pentru adunarea creditorilor la data de 19.09.2024 la sediul administratorului judiciar şi convoacă creditorii debitorului. Stabileşte termen pentru administratorul judiciar în vederea depunerii la dosar a înscrisurilor privind activitatea desfăşurată- 15.11.2024 şi termen administrativ de control – 21.11.2024. Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar în termen de 2 zile de la notificarea procedurii, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii insolvenţei, iar în caz de neîndeplinire a atribuţiei contul va fi deschis de către lichidatorul judiciar. În temeiul disp.art.76 din legea nr.85/2014 dispune comunicarea prezentei hotărâri instan?ei în a cărei jurisdic?ie se afla sediul debitorului –Judecătoria Gala?i. Cu apel în termen de 7 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Tribunalul Gala?i sub sanc?iunea nulită?ii. Pronunţată azi, 08.07.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.474.244 RON | 507.689 RON | 221.731 RON | 5.770 RON | 1.136.368 RON | 920.407 RON | 7 |
| 2024 | 3.152.323 RON | 454.961 RON | 415.680 RON | 2.399 RON | 1.165.919 RON | 790.384 RON | 7 |
| 2023 | 3.200.209 RON | 367.695 RON | 206.652 RON | 2.805 RON | 839.126 RON | 664.424 RON | 7 |
| 2022 | 2.116.759 RON | 225.110 RON | 192.328 RON | 11.753 RON | 697.304 RON | 516.729 RON | 7 |
| 2021 | 2.023.004 RON | 229.286 RON | 185.153 RON | 10.419 RON | 594.451 RON | 433.019 RON | 6 |
| 2020 | 2.258.082 RON | 53.433 RON | 403.750 RON | 15.053 RON | 626.008 RON | 251.344 RON | 5 |
| 2019 | 4.025.055 RON | 27.017 RON | 336.088 RON | 10.942 RON | 546.886 RON | 222.912 RON | 7 |
| 2018 | 3.085.764 RON | 16.423 RON | 1.330.111 RON | 2.474 RON | 1.537.169 RON | 210.894 RON | 7 |
| 2017 | 3.006.275 RON | 29.799 RON | 523.452 RON | 5.444 RON | 761.154 RON | 244.471 RON | 7 |
| 2016 | 1.639.719 RON | 14.883 RON | 684.958 RON | 8.595 RON | 905.142 RON | 228.672 RON | 7 |
| 2015 | 1.879.415 RON | 28.504 RON | 140.054 RON | 14.199 RON | 339.644 RON | 213.789 RON | 5 |
| 2014 | 1.548.593 RON | 79.344 RON | 286.374 RON | 18.734 RON | 452.926 RON | 185.286 RON | 4 |
| 2013 | 1.605.982 RON | -105.675 RON | 103.149 RON | 11.129 RON | 198.123 RON | 105.942 RON | 5 |
| 2012 | 2.000.518 RON | 140.099 RON | 483.266 RON | 11.838 RON | 682.097 RON | 213.617 RON | 6 |
| 2011 | 1.250.497 RON | 45.548 RON | 79.641 RON | 5.016 RON | 121.659 RON | 83.518 RON | 5 |
| 2010 | 451.968 RON | 36.936 RON | 325.287 RON | 5.404 RON | 357.819 RON | 37.936 RON | 4 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.474.244 RON | 3.152.323 RON | 3.200.209 RON | 2.116.759 RON | 2.023.004 RON | 2.258.082 RON | 4.025.055 RON | 3.085.764 RON | 3.006.275 RON | 1.639.719 RON | 1.879.415 RON | 1.548.593 RON | 1.605.982 RON | 2.000.518 RON | 1.250.497 RON | 451.968 RON |
| Venituri totale | 3.476.463 RON | 3.168.699 RON | 3.201.457 RON | 2.120.092 RON | 2.028.024 RON | 2.266.581 RON | 4.038.371 RON | 3.088.665 RON | 3.010.707 RON | 1.652.308 RON | 1.884.106 RON | 1.551.515 RON | 1.609.229 RON | 2.003.988 RON | 1.267.443 RON | 460.018 RON |
| Cheltuieli totale | 2.871.048 RON | 2.641.954 RON | 2.771.907 RON | 1.859.584 RON | 1.744.812 RON | 2.204.717 RON | 4.005.569 RON | 3.066.112 RON | 2.975.086 RON | 1.632.391 RON | 1.848.848 RON | 1.464.984 RON | 1.714.904 RON | 1.832.352 RON | 1.210.649 RON | 416.007 RON |
| Profit brut | 605.415 RON | 526.745 RON | 429.550 RON | 260.508 RON | 283.212 RON | 61.864 RON | 32.802 RON | 22.553 RON | 35.621 RON | 19.917 RON | 35.258 RON | 86.531 RON | 0 RON | 171.636 RON | 56.794 RON | 44.011 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 105.675 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Profit net | 507.689 RON | 454.961 RON | 367.695 RON | 225.110 RON | 229.286 RON | 53.433 RON | 27.017 RON | 16.423 RON | 29.799 RON | 14.883 RON | 28.504 RON | 79.344 RON | 0 RON | 140.099 RON | 45.548 RON | 36.936 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 105.675 RON | 0 RON | 0 RON | — |
| Active fixe (imobilizate) | 5.770 RON | 2.399 RON | 2.805 RON | 11.753 RON | 10.419 RON | 15.053 RON | 10.942 RON | 2.474 RON | 5.444 RON | 8.595 RON | 14.199 RON | 18.734 RON | 11.129 RON | 11.838 RON | 5.016 RON | 5.404 RON |
| Active circulante | 1.136.368 RON | 1.165.919 RON | 839.126 RON | 697.304 RON | 594.451 RON | 626.008 RON | 546.886 RON | 1.537.169 RON | 761.154 RON | 905.142 RON | 339.644 RON | 452.926 RON | 198.123 RON | 682.097 RON | 121.659 RON | 357.819 RON |
| Stocuri | 451.113 RON | 290.418 RON | 136.095 RON | 185.674 RON | 100.979 RON | 121.402 RON | 143.983 RON | 171.791 RON | 54.520 RON | 74.228 RON | 74.966 RON | 52.627 RON | 60.769 RON | 246.458 RON | 34.226 RON | 18.809 RON |
| Creante | 360.794 RON | 414.309 RON | 581.583 RON | 275.361 RON | 336.606 RON | 207.576 RON | 293.058 RON | 314.429 RON | 239.043 RON | 144.238 RON | 102.122 RON | 257.182 RON | 71.049 RON | 72.143 RON | 55.396 RON | 214.227 RON |
| Casa si conturi la banci | 324.461 RON | 461.192 RON | 121.448 RON | 236.269 RON | 156.866 RON | 297.030 RON | 109.845 RON | 1.050.949 RON | 467.591 RON | 686.676 RON | 162.556 RON | 143.117 RON | 66.305 RON | 363.496 RON | 32.037 RON | 124.783 RON |
| Cheltuieli in avans | 0 RON | 37.746 RON | 29.145 RON | — | 13.302 RON | 14.033 RON | 1.172 RON | 1.362 RON | 1.325 RON | 981 RON | — | — | — | 3.601 RON | 37.200 RON | — |
| Datorii totale | 221.731 RON | 415.680 RON | 206.652 RON | 192.328 RON | 185.153 RON | 403.750 RON | 336.088 RON | 1.330.111 RON | 523.452 RON | 684.958 RON | 140.054 RON | 286.374 RON | 103.149 RON | 483.266 RON | 79.641 RON | 325.287 RON |
| Provizioane | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.088 RON | — | — | — | — | — | — |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 161 RON | 653 RON | 716 RON | — |
| Capitaluri proprii | 920.407 RON | 790.384 RON | 664.424 RON | 516.729 RON | 433.019 RON | 251.344 RON | 222.912 RON | 210.894 RON | 244.471 RON | 228.672 RON | 213.789 RON | 185.286 RON | 105.942 RON | 213.617 RON | 83.518 RON | 37.936 RON |
| Capital subscris varsat | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 50.000 RON | 1.000 RON | — | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON | 1.000 RON |
| Nr. mediu salariati | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 5 | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 4 | 5 | 6 | 5 | 4 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
2.303 contracte atribuite, in valoare de 21.484.377 lei
In valoarea licitatiilor intra si plafoanele acordurilor-cadru: bani promisi, nu incasati. Defalcarea pe feluri de achizitie e in pagina de contracte.
Valorile achizitiilor directe sunt trunchiate la leu in indexul sursei, deci cifra lor de mai jos e o limita inferioara: suma reala e sub 9.823.213 lei.
Achizitii directe
2.010 contracte
9.821.203 lei
Licitatii publice
93 de contracte
8.123.606 lei
Achizitii offline
200 de contracte
3.539.567 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.291 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.937.090 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 212.564 de documente constatatoare — adica sub 5,4% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 65.544 din cele 393.291 au macar un document publicat, adica 16,7%. Pentru celelalte 83,3% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.022 documente la 19.234.975 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 134 de zile de la data documentului, iar 24,3% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 04:10).
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 1 | 0 | Da | vezi ↗ |
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.