KENT YAPI EUROPE SRL
- S.C. ATLANTIS MARKET - S.R.L.documentat pana in 2014
- S.C. ME-KAAN RENOVATION - S.R.L.documentat 2014 – 2015
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 19.08.2026
ANAF · 30.06.2026
conform SEAP · 01.09.2026
Vecinii nu se pot numara: nu am putut lega adresa de o cheie din registru.
Le-am cautat dupa strada si numar, nu dupa cheia registrului — o potrivire mai slaba decat a celorlalte randuri. Registrul scrie aceasta adresa in 4 feluri, deci firmele stau pe tot atatea chei:
Afisate primele 50. Sunt firmele care au sediul social aici azi, nu cele care erau aici cand era si firma asta.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului — sau, unde cheia nu leaga nimic, dupa strada si numar, si randul o spune. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.
| Nume | Cotă Capital |
|---|---|
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
Admite în parte cererea formulată de reclamanta Graphein Topo S.A., prin reprezentant legal, în contradictoriu cu pârâta Kent Yapi Europe S.R.L., prin reprezentant legal. Respinge capătul principal de cerere, reprezentând c/val servicii prestate, ca rămas fără obiect. Obligă pârâta la plata dobânzii legale penalizatoare ce decurge din exploatarea unei întreprinderi, de la scadenţa plăţii fiecărei sume, până la data plăţii efective a fiecăreia. Obligă pârâta la plata sumei de 4.920,02 lei, c/val cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu de avocat. Cu drept de a exercita calea de atac a apelului în termen de 30 de zile de la comunicarea copiei de pe hotărâre. În situaţia exercitării căii de atac, cererea de apel se depune la Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti, sub sancţiunea nulităţii absolute. Pronunţată astăzi, 19.01.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22.653.264 RON | 2.237.389 RON | 14.235.396 RON | 594.384 RON | 10.664.587 RON | -2.964.307 RON | 28 |
| 2024 | 19.745.805 RON | -2.592.358 RON | 16.046.400 RON | 1.299.421 RON | 10.378.990 RON | -4.366.611 RON | 32 |
| 2023 | 30.164.143 RON | -4.278.013 RON | 18.241.099 RON | 2.957.930 RON | 13.507.344 RON | -1.774.253 RON | 67 |
| 2022 | 46.895.818 RON | 2.503.520 RON | 11.185.571 RON | 2.896.355 RON | 10.791.463 RON | 2.503.760 RON | 69 |
| 2021 | 20.441.846 RON | 840.533 RON | 6.871.147 RON | 891.271 RON | 6.810.018 RON | 840.773 RON | 36 |
| 2020 | 7.812.776 RON | 352.188 RON | 4.660.881 RON | 546.019 RON | 4.882.034 RON | 767.172 RON | 24 |
| 2019 | 7.410.809 RON | -551.511 RON | 4.854.539 RON | 602.793 RON | 5.157.499 RON | 905.753 RON | 32 |
| 2018 | 15.274.436 RON | 385.451 RON | 4.358.322 RON | 652.145 RON | 5.163.441 RON | 1.457.264 RON | 22 |
| 2017 | 15.485.155 RON | 1.071.613 RON | 3.873.191 RON | 638.690 RON | 4.306.060 RON | 1.071.813 RON | 9 |
| 2016 | 4.519.440 RON | 239.991 RON | 1.348.544 RON | 72.706 RON | 1.689.213 RON | 413.431 RON | 33 |
| 2015 | 1.850.578 RON | 145.285 RON | 931.961 RON | 65.791 RON | 1.039.610 RON | 173.440 RON | 49 |
| 2014 | 592.268 RON | 80.911 RON | 663.339 RON | 76.285 RON | 618.683 RON | 28.155 RON | 10 |
| 2013 | 47.188 RON | -7.834 RON | 359.866 RON | — | 307.110 RON | -52.756 RON | 3 |
| 2012 | 85.729 RON | -45.060 RON | 328.040 RON | — | 283.118 RON | -44.922 RON | 3 |
| 2011 | 56.742 RON | -72 RON | 86.567 RON | — | 86.695 RON | 128 RON | 2 |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22.653.264 RON | 19.745.805 RON | 30.164.143 RON | 46.895.818 RON | 20.441.846 RON | 7.812.776 RON | 7.410.809 RON | 15.274.436 RON | 15.485.155 RON | 4.519.440 RON | 1.850.578 RON | 592.268 RON | 47.188 RON | 85.729 RON | 56.742 RON |
| Venituri totale | 24.835.117 RON | 20.229.025 RON | 30.620.151 RON | 46.992.792 RON | 20.699.587 RON | 7.868.588 RON | 7.415.906 RON | 15.567.019 RON | 15.799.207 RON | 4.534.910 RON | 1.851.371 RON | 893.845 RON | 47.496 RON | 85.994 RON | 56.742 RON |
| Cheltuieli totale | 22.470.567 RON | 22.821.383 RON | 34.898.164 RON | 43.942.257 RON | 19.675.600 RON | 7.495.255 RON | 7.967.417 RON | 15.092.849 RON | 14.509.700 RON | 4.240.298 RON | 1.673.727 RON | 806.730 RON | 54.019 RON | 131.054 RON | 56.814 RON |
| Profit brut | 2.364.550 RON | 0 RON | 0 RON | 3.050.535 RON | 1.023.987 RON | 373.333 RON | 0 RON | 474.170 RON | 1.289.507 RON | 294.612 RON | 177.644 RON | 87.115 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere bruta | 0 RON | 2.592.358 RON | 4.278.013 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 551.511 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | — | 0 RON | 6.523 RON | 45.060 RON | 72 RON |
| Profit net | 2.237.389 RON | 0 RON | 0 RON | 2.503.520 RON | 840.533 RON | 352.188 RON | 0 RON | 385.451 RON | 1.071.613 RON | 239.991 RON | 145.285 RON | 80.911 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere neta | 0 RON | 2.592.358 RON | 4.278.013 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 551.511 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 7.834 RON | 45.060 RON | 72 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 594.384 RON | 1.299.421 RON | 2.957.930 RON | 2.896.355 RON | 891.271 RON | 546.019 RON | 602.793 RON | 652.145 RON | 638.690 RON | 72.706 RON | 65.791 RON | 76.285 RON | — | — | — |
| Active circulante | 10.664.587 RON | 10.378.990 RON | 13.507.344 RON | 10.791.463 RON | 6.810.018 RON | 4.882.034 RON | 5.157.499 RON | 5.163.441 RON | 4.306.060 RON | 1.689.213 RON | 1.039.610 RON | 618.683 RON | 307.110 RON | 283.118 RON | 86.695 RON |
| Stocuri | 1.974.284 RON | 2.941.357 RON | 4.877.573 RON | 2.264.132 RON | 694.394 RON | 422.318 RON | 421.256 RON | 527.583 RON | 327.992 RON | 324.371 RON | 217.467 RON | 216.540 RON | 226.586 RON | 197.787 RON | 60.448 RON |
| Creante | 7.302.694 RON | 5.958.319 RON | 7.930.101 RON | 5.911.684 RON | 4.801.767 RON | 4.098.240 RON | 4.187.574 RON | 4.078.768 RON | 2.506.218 RON | 704.201 RON | 755.073 RON | 249.457 RON | 75.469 RON | 69.819 RON | 14.021 RON |
| Casa si conturi la banci | 1.387.609 RON | 1.479.314 RON | 699.670 RON | 2.615.647 RON | 1.313.857 RON | 361.476 RON | 548.669 RON | 557.090 RON | 1.471.850 RON | 660.641 RON | 67.070 RON | 152.686 RON | 5.055 RON | 15.512 RON | 12.226 RON |
| Cheltuieli in avans | 12.118 RON | 1.378 RON | 1.572 RON | 1.513 RON | 10.631 RON | — | — | — | 254 RON | 56 RON | — | — | — | — | — |
| Datorii totale | 14.235.396 RON | 16.046.400 RON | 18.241.099 RON | 11.185.571 RON | 6.871.147 RON | 4.660.881 RON | 4.854.539 RON | 4.358.322 RON | 3.873.191 RON | 1.348.544 RON | 931.961 RON | 663.339 RON | 359.866 RON | 328.040 RON | 86.567 RON |
| Venituri in avans | 0 RON | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.474 RON | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -2.964.307 RON | -4.366.611 RON | -1.774.253 RON | 2.503.760 RON | 840.773 RON | 767.172 RON | 905.753 RON | 1.457.264 RON | 1.071.813 RON | 413.431 RON | 173.440 RON | 28.155 RON | -52.756 RON | -44.922 RON | 128 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 28 | 32 | 67 | 69 | 36 | 24 | 32 | 22 | 9 | 33 | 49 | 10 | 3 | 3 | 2 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
Au depus oferta impreuna, ca membri ai aceleiasi asocieri.
| Firma | Licitatii comune | Impreuna | Castigate | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
URBAN OFFICE SRLCUI 17294024 | 2 | 2 | 0 | — | vezi ↗ |
Apar in aceeasi oferta, dar nu ca parteneri de asociere: ori unul e ofertantul si celalalt il sustine (subcontractant / tert sustinator), ori amandoi sustin acelasi ofertant. Rolul exact e pe fiecare rand.
| Firma | Licitatii comune | Rol in oferta | Proceduri | Concurenti | |
|---|---|---|---|---|---|
STRASSEN UND BRUECKENBAU SRLCUI 31093077 | 2 | ofertant · l-a avut terț | 2 | — | vezi ↗ |
MZR HABITAT S.R.L.CUI 46328821 | 2 | ofertant · l-a avut terț | 2 | — | vezi ↗ |
| 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ | |
ATEH SRLCUI 18559480 | 1 | subcontractant | 1 | — | vezi ↗ |
BIROUL INDIVIDUAL DE ARHITECTURA GEORGETA GABREACUI 20108539 | 1 | terț susținător | 1 | — | vezi ↗ |
DRAGOŞ INSTAL TRUST S.R.L.CUI 35042289 | 2 | subcontractant · aceeași ofertă | 2 | — | vezi ↗ |
Pentru a vedea toti cei 9 subcontractanti si terti sustinatori, deschideti pagina de firme partenere.
„Licitatii comune" = toate procedurile in care apar amandoua firmele, indiferent de relatie — exact cate se deschid la „vezi". Coloanele de dupa numara doar procedurile cu relatia de pe rand, deci sunt mereu mai mici sau egale. Derivat din declaratiile de participare depuse in SICAP, nu din rezultatul procedurii — deci acopera si ofertele care nu au castigat. Denumirile sunt cele CURENTE din registru; firmele straine pastreaza numele din anunt. „Concurenti = Da" inseamna ca aceleasi doua firme au fost, in alta procedura, in grupuri diferite pe acelasi lot. Informativ, nu dovada.