| An | Cifra de afaceri | Profit / Pierdere | Datorii totale | Active fixe | Active circulante | Capitaluri proprii | Nr. salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 661.013 RON | 178.868 RON | 52.499 RON | 16.243 RON | 216.547 RON | 180.291 RON | 5 |
| 2024 | 618.920 RON | 227.498 RON | 48.723 RON | 10.207 RON | 266.254 RON |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|
ONRC · 22.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 31.08.2026
ANAF · 30.06.2026
Cine mai are sediul social la aceste adrese se vede in Conexiuni cu alte firme, in tabul „Adrese".
| 227.738 RON |
| 5 |
| 2023 | 941.250 RON | 629.335 RON | 40.569 RON | 10.044 RON | 660.101 RON | 629.576 RON | 4 |
| 2022 | 679.911 RON | 375.846 RON | 86.296 RON | 6.600 RON | 455.782 RON | 376.086 RON | 6 |
| 2021 | 662.724 RON | 379.383 RON | 79.942 RON | 9.533 RON | 450.032 RON | 379.623 RON | 6 |
| 2020 | 705.295 RON | 392.446 RON | 28.553 RON | 1.970 RON | 427.673 RON | 401.090 RON | 4 |
| 2019 | 567.572 RON | 248.623 RON | 20.454 RON | 4.094 RON | 267.114 RON | 250.754 RON | 6 |
| 2018 | 568.120 RON | 295.019 RON | 17.152 RON | 2.312 RON | 310.099 RON | 295.259 RON | 7 |
| 2017 | 590.613 RON | 376.341 RON | 22.069 RON | 3.468 RON | 395.182 RON | 376.581 RON | 7 |
| 2016 | 386.645 RON | 242.286 RON | 16.228 RON | 4.624 RON | 254.130 RON | 242.526 RON | 8 |
| 2015 | 247.886 RON | 117.318 RON | 24.810 RON | — | 142.368 RON | 117.558 RON | 7 |
| 2014 | 202.125 RON | 60.025 RON | 29.292 RON | — | 89.557 RON | 60.265 RON | 6 |
| 2013 | 72.716 RON | 46.969 RON | 12.720 RON | — | 59.889 RON | 47.169 RON | 3 |
| 2016 |
|---|
| 2015 |
|---|
| 2014 |
|---|
| 2013 |
|---|
| Cifra de afaceri | 661.013 RON | 618.920 RON | 941.250 RON | 679.911 RON | 662.724 RON | 705.295 RON | 567.572 RON | 568.120 RON | 590.613 RON | 386.645 RON | 247.886 RON | 202.125 RON | 72.716 RON |
| Venituri totale | 661.016 RON | 618.920 RON | 943.456 RON | 699.996 RON | 662.732 RON | 705.313 RON | 567.612 RON | 568.388 RON | 590.645 RON | 386.719 RON | 247.886 RON | 202.125 RON | 72.752 RON |
| Cheltuieli totale | 447.000 RON | 347.335 RON | 304.614 RON | 317.459 RON | 277.522 RON | 307.238 RON | 313.593 RON | 267.685 RON | 208.396 RON | 140.566 RON | 123.131 RON | 136.036 RON | 23.600 RON |
| Profit brut | 214.016 RON | 271.585 RON | 638.842 RON | 382.537 RON | 385.210 RON | 398.075 RON | 254.019 RON | 300.703 RON | 382.249 RON | 246.153 RON | 124.755 RON | 66.089 RON | 49.152 RON |
| Profit net | 178.868 RON | 227.498 RON | 629.335 RON | 375.846 RON | 379.383 RON | 392.446 RON | 248.623 RON | 295.019 RON | 376.341 RON | 242.286 RON | 117.318 RON | 60.025 RON | 46.969 RON |
| Active fixe (imobilizate) | 16.243 RON | 10.207 RON | 10.044 RON | 6.600 RON | 9.533 RON | 1.970 RON | 4.094 RON | 2.312 RON | 3.468 RON | 4.624 RON | — | — | — |
| Active circulante | 216.547 RON | 266.254 RON | 660.101 RON | 455.782 RON | 450.032 RON | 427.673 RON | 267.114 RON | 310.099 RON | 395.182 RON | 254.130 RON | 142.368 RON | 89.557 RON | 59.889 RON |
| Stocuri | 3.354 RON | 3.354 RON | 5.330 RON | 0 RON | 3.191 RON | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creante | 176.423 RON | 210.954 RON | 579.029 RON | 421.789 RON | 331.389 RON | 129.280 RON | 119.462 RON | 106.024 RON | 77.227 RON | 15.939 RON | 120.492 RON | 87.034 RON | 14.368 RON |
| Casa si conturi la banci | 36.770 RON | 51.946 RON | 75.742 RON | 33.993 RON | 115.452 RON | 298.393 RON | 147.652 RON | 204.075 RON | 317.955 RON | 238.191 RON | 21.876 RON | 2.523 RON | 45.521 RON |
| Datorii totale | 52.499 RON | 48.723 RON | 40.569 RON | 86.296 RON | 79.942 RON | 28.553 RON | 20.454 RON | 17.152 RON | 22.069 RON | 16.228 RON | 24.810 RON | 29.292 RON | 12.720 RON |
| Capitaluri proprii | 180.291 RON | 227.738 RON | 629.576 RON | 376.086 RON | 379.623 RON | 401.090 RON | 250.754 RON | 295.259 RON | 376.581 RON | 242.526 RON | 117.558 RON | 60.265 RON | 47.169 RON |
| Capital subscris varsat | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | 200 RON | — | 200 RON | 200 RON |
| Nr. mediu salariati | 5 | 5 | 4 | 6 | 6 | 4 | 6 | 7 | 7 | 8 | 7 | 6 | 3 |
Sursa mai publică o linie din formularul depus doar prin codul de coloană, fără o legendă care să o numească. Nu o afișăm: o cifră pe care nu o putem numi nu spune nimic.
| Nume | Cotă Capital |
|---|
Sumarul provine din actele publicate în Monitorul Oficial partea a IV-a și reflectă starea de la data fiecărui act. Informativ, nu dovadă.
| persoanăadministrator | 100% |
| 1 deținător în act | 100% |
2 contracte atribuite, in valoare de 950 lei
Achizitii directe
0 contracte
0 lei
Licitatii publice
0 contracte
0 lei
Achizitii offline
2 contracte
950 lei
Castigat inseamna valoarea contractelor pe care firma le-a obtinut in anul acela. Se numara o singura data, in anul in care a fost semnat contractul.
Cand mai multe firme liciteaza impreuna, ca asociere, contractul castigat apare cu valoarea lui intreaga in dreptul fiecareia dintre ele. Toate au castigat dreptul la acelasi contract, iar intelegerea dintre ele, cine cat face si cine cat incaseaza, nu se publica nicaieri.
Executarea o trecem insa la una singura, liderul asocierii, adica firma pe care celelalte au imputernicit-o sa le reprezinte in fata autoritatii contractante. Asta nu inseamna ca ea a facut singura toata lucrarea. Inseamna ca datele publice nu spun cum s-a impartit munca, iar noi preferam sa nu inventam o impartire.
Executat inseamna valoarea contractelor a caror perioada de lucru s-a incheiat pana acum. La cele castigate in asociere, suma apare doar la liderul asocierii.
O firma poate castiga un contract mare intr-un an si sa-l lucreze in urmatorii trei. De aceea cele doua cifre nu au de ce sa fie egale — si nu e o greseala cand difera mult.
Sunt contracte care apartin anului respectiv, dar a caror perioada de lucru nu s-a terminat inca. Un contract semnat in decembrie 2025 pentru 12 luni se incheie in noiembrie 2026 — pana atunci nu putem spune ca a fost executat, asa ca il tinem separat. La contractele castigate in asociere, si suma asta apare doar la liderul asocierii.
Multe institutii cumpara printr-o intelegere pe termen lung: semneaza o singura data un acord-cadru pe cativa ani, apoi comanda din el pe masura ce au nevoie, prin contracte mai mici (numite subsecvente).
Intelegerea se numara ca si castig o singura data, in anul semnarii. Comenzile de mai tarziu nu se mai numara — altfel aceiasi bani ar aparea de doua ori.
Asa se explica un an cu „castigat” mic, dar cu activitate mare: firma executa ceea ce a castigat in anii dinainte.
Cand sistemul public nu inregistreaza valoarea unui acord-cadru, aratam estimarea institutiei, cu „max.” in fata. E o cifra dinainte de oferte, de obicei mai mare decat cat s-a contractat efectiv.
La finalul unui contract, institutia ar trebui sa publice un document constatator — o nota despre cum a decurs contractul. Cand exista, e cea mai buna dovada.
Problema: de cele mai multe ori nu exista. Cele 393.559 de licitatii incheiate din 2018 pana azi contin peste 3.942.446 de contracte, iar pentru ele s-au publicat doar 222.691 de documente constatatoare — adica sub 5,7% dintre contracte.
Privit pe licitatii, nu pe contracte: 66.676 din cele 393.559 au macar un document publicat, adica 16,9%. Pentru celelalte 83,1% nu s-a publicat nimic.
La achizitiile directe (cumparaturile mici, de zi cu zi) practic nu exista deloc: 9.032 documente la 19.239.988 de cumparaturi, adica sub 0,1%.
Iar cand exista, apar tarziu: jumatate sunt publicate la peste 157 de zile de la data documentului, iar 28,4% dintre ele la peste un an. De aceea anul in curs apare aproape intotdeauna cu 0% atestat — documentele pentru el inca nu au fost publicate.
* Cifrele de mai sus privesc platforma actuala de achizitii publice — adica din aprilie 2018 pana in prezent. Licitatiile mai vechi s-au desfasurat pe platforma dinainte, ale carei documente nu sunt publicate in acelasi loc, asa ca nu intra in socoteala. Numarul de contracte e o valoare minima: sistemul public publica doar primele 20 de contracte ale unei licitatii, iar unele au sute — deci procentul real e si mai mic.
Ne uitam la datele contractului: cand a fost semnat si pe cate luni s-a incheiat.
La contractele castigate in asociere, amandoua sumele, si cea executata si cea in derulare, apar doar la liderul asocierii. Regula se aplica la fel, fie ca exista sau nu un document constatator.
Coloana „atestat prin certificat” arata exact cat din suma executata e dovedita cu un document si cat e dedusa in felul de mai sus. Cu cat procentul e mai mare, cu atat cifra e mai sigura.
Sistemul public de achizitii nu publica platile. Nu se poate afla de acolo cati bani au intrat efectiv in contul firmei si cand.
Tot ce vedeti aici sunt valori de contract. „Executat” inseamna perioada contractului s-a incheiat, nu banii au fost incasati. Iar cifra de afaceri vine din bilanturile depuse, care se publica o data pe an — de aceea pentru anul in curs lipseste.
Contractele semnate in euro sau dolari le transformam in lei la cursul oficial BNR din ziua contractului. Pentru contractele mai noi decat istoricul de cursuri pe care il avem incarcat, folosim cursul raportat chiar de sistemul de achizitii — mai putin de incredere, fiindca acolo apar uneori valori evident gresite; cand nici acela nu e plauzibil, sarim valoarea in loc sa afisam o cifra falsa.
Cifrele sunt calculate direct pe datele publice, nu scrise de mana (ultimul calcul: 03.09.2026, 15:25).
Nu am gasit contracte publice pentru aceasta firma in SEAP/SICAP.
Sursa: portalul instantelor de judecata (portal.just.ro / ECRIS), indexat periodic. Legatura dosar–firma se calculeaza la indexare, potrivind exact denumirile cunoscute ale firmei (inclusiv cele anterioare) cu numele partilor; cand denumirea e purtata de mai multe firme, dosarul apare doar ca potrivire probabila.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Respinge apelul, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei, azi, 20.04.2026.
lipsă procedură
Admite cererea. În temeiul art. 28 alin. (2) lit. A şi alin. (5) din Legea nr. 85/2014, omologhează planul de restructurare al debitoarei ROMOFFICE CONSTRUCT HOLDING S.R.L. În temeiul art. 29 alin. (1) din Legea 85/2014, constată intervenită suspendarea executărilor silite asupra debitoarei ROMOFFICE CONSTRUCT HOLDING S.R.L. având ca obiect recuperarea creanţelor afectate, de la data omologării planului. Potrivit art. 28 alin. (5) din Legea nr. 85/2014 hotărârea se comunică debitoarei, administratorului concordatar şi tuturor creditorilor ale căror creanţe au fost afectate de planul de restructurare, precum şi creditorilor titulari de creanţe neafectate. Stabile?te termen pentru implementarea planului de restructurare la data de 13.11.2025, ora 12.00, în cameră de consiliu, cu citarea debitoarei. Executorie. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Ilfov. Pronunţată astăzi, 20.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Sursa (ECRIS) taie lista partilor pe fiecare etapa, deci numarul de mai sus e un minim: dosarul are cel putin atatea parti, posibil mai multe.
Pentru continuarea procedurii, amână judecarea cauzei la data de 15.10.2026.
pentru continuarea procedurii, acorda termen de judecata la data de 12.03.2026, orele 12:00
Admite cererea. În temeiul art. 28 alin. (2) lit. A şi alin. (5) din Legea nr. 85/2014, omologhează planul de restructurare al debitoarei ROMOFFICE CONSTRUCT HOLDING S.R.L. În temeiul art. 29 alin. (1) din Legea 85/2014, constată intervenită suspendarea executărilor silite asupra debitoarei ROMOFFICE CONSTRUCT HOLDING S.R.L. având ca obiect recuperarea creanţelor afectate, de la data omologării planului. Potrivit art. 28 alin. (5) din Legea nr. 85/2014 hotărârea se comunică debitoarei, administratorului concordatar şi tuturor creditorilor ale căror creanţe au fost afectate de planul de restructurare, precum şi creditorilor titulari de creanţe neafectate. Stabile?te termen pentru implementarea planului de restructurare la data de 13.11.2025, ora 12.00, în cameră de consiliu, cu citarea debitoarei. Executorie. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Ilfov. Pronunţată astăzi, 20.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Amână pronun?area la data de 20.03.2025. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.03.2025
Pentru continuarea procedurii.
Admite cererea debitoarei. În temeiul art. 23 alin. (5) raportat la art.17 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 85/2014, constatând îndeplinite condiţiile prevăzute de art. 16 din acelaşi act normativ, dispune deschiderea procedurii de concordat preventiv faţă de debitoare. În temeiul art. 17 alin. (1) lit. b) din Legea nr. 85/2014 numeşte administrator concordatar pe ROVIGO S.P.R.L. – FILIALA BRA?OV, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 19 din acelaşi act normativ, cu un onorariu ce va fi stabilit în condiţiile art. 20 din Legea 85/2014. În temeiul art. 25 alin. (1) din Legea nr. 85/2014, dispune suspendarea executărilor silite împotriva debitoarei pe o perioada de 4 luni. Acordă termen pentru elaborarea, comunicarea către creditori şi depunerea la dosar a planului de restructurare a activităţii debitoarei, în şedinţa din cameră de consiliu din data de 12.12.2024, ora 11.00. În temeiul art. 23 alin. (5) din Legea nr.85/2014, dispune comunicarea prezentei încheieri, în vederea efectuării menţiunii, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ilfov. Executorie. Cu drept de a formula apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Ilfov. Pronunţată astăzi, 07.10.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Firmele sunt cele care au sediul social azi la aceeasi adresa, dupa cheia de adresa a registrului. O adresa comuna nu inseamna neaparat o legatura reala: intr-o cladire de birouri stau zeci de firme fara nimic intre ele. Informativ, nu dovada.